KF SčK 8/2019 - Zasedání krajského fóra v pražském pirátském centru 2. 6. 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 1445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 8/2019 - Zasedání krajského fóra v pražském pirátském centru 2. 6. 2019

Příspěvek od Jiri.Snizek » 01 kvě 2019, 08:55

Vážené krajské fórum,

na základě Stanov "(6) Předseda oblastního sdružení a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra," svolávám zasedání krajského fóra.

Zasedání se uskuteční v neděli 2. června 2019 od 13:00 v pražském pirátském centru, Na Moráni 360/3, 120 00 Nové Město.

Připomínky k organizaci a programu prosím pište do tohoto vlákna.

J
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Stepan.Drtina
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 8/2019 - Zasedání krajského fóra v pražském pirátském centru 2. 6. 2019

Příspěvek od Jiri.Snizek » 13 kvě 2019, 21:20

Navrhuju body:
1) Zhodnocení eurokampaně
2) PaRo viewtopic.php?p=618748#p618748
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1431 poděkování
Dostal poděkování: 1268 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 8/2019 - Zasedání krajského fóra v pražském pirátském centru 2. 6. 2019

Příspěvek od Jan.Korbel » 13 kvě 2019, 22:33

Bod 1 by bylo dobré pojmout nejen retro, ale i s ohledem na další kampaně - dokud je to čerstvé dát dohromady třeba vlastní hrubý časový plán aktivit nebo nějaké tipy co jo a co ne. Pak nasdílet ostatním krajům a naopak si od nich vytahat jejich postřehy a implantovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jana.Skopalikova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 20 kvě 2019, 21:10

navrhuju 30 minut - obchodně technické prezentace systémů chat.pirati.cz, mumble, forum.pirati.cz a jiné @Jan.Korbel @Jan.Prokop @Vaclav.Kubaljak @Michal.Hazlinsky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 25 kvě 2019, 10:12

Dál navrhuju reporty krajských expertních týmů (KET), místních sdružení a zastupitelstev.

Moje otázky na vedoucí KET:
1) jaký je současný stav vaší oblasti na krajské úrovni?
2) je ve vaší oblasti nějaká zátěž z minulosti?
3) co dělá v dané oblasti současné vedení kraje a co je v programovém prohlášení současného vedení?
4) kdo je vedoucí odpovídajícího pražského a celostátního resortního týmu a gesční poslanec?
5) co je v dlouhodobém celostátním a pražském pirátském programu a jak tento program realizovat (jak na něj navázat) ve středočeském měřítku?

Omlouvám se za zmatky, ale na zasedání nakonec nebudu, protože máme výroční koncert k 20 letům od založení orchestru a já jsem jeden ze sedmi lidí, kteří v orchestru hrají téměř od začátku. Den před zasedáním na setkání s nováčky budu.

Takže za mě body:
1) zhodnocení eurokampaně (30 minut)
2) reporty ze zastupitelstev, MS a KET (60 minut)
přestávka 15 minut
3) Participativní rozpočet viewtopic.php?p=618748#p618748 (10 minut)
4) plán přípravy na krajské volby - moje poznámky (60 minut)
5) technické okénko (30 minut)
  • červen 2019 - kodex zastupitele, placený průzkum priorit mezi občany
    červenec 2019 začátek rozpravy o kandidátce
    poslední týden v srpnu 2019 krajská schůze v PiCe s grilováním lídra a čela
    první polovina září volba - leader
    druhá polovina září volba - čelo
    říjen 2019 až XY 2020- jednání o programu, oslovování politických subjektů vhodných ke spolupráci
    listopad - pohovory s uchazeči o místo volebního manažera
    říjen 2019 až červen 2020 - volba zbytku kandidátky
Se zvoláním, každý je nahraditelný, vám přeju, ať si schůzi užijete.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Jana.Skopalikova

Jan.Trnka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Doktor letadel :-)
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování

Příspěvek od Jan.Trnka » 26 kvě 2019, 20:20

Čau, já se za MS Příbram a KET cestovního ruchu omlouvám (BTW: Na otázky KET už jsem odpovídal a jsou na Mraku). Bohužel 2.6 ráno odjíždím na 5 týdnů do Švýcarska. Nicméně pokusím se zajistit, aby tam někdo za naše MS byl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Trnka za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel
Žádnej nápad není dost blbej...

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 26 kvě 2019, 20:56

Díky. Snad za ostatni MS, zastupitelstva a KET taky někdo dorazí.

Jan.Licka
Místní předsednictvo
Profese: Projektant logistiky
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Příspěvek od Jan.Licka » 28 kvě 2019, 09:08

Za MS Benešov určitě dorazí radní Dan Netušil, já se s dovolením omluvím - za eurovolby mám akumulovaný dluh na svojí rodině i veřejných funkcích (předseda komise, zástupce garanta), který musím dohnat :) S letním soustředěním počítám (ale co nejdřív fixovat datum, poslanci mají kalendář nabitý a koho chleba jíš...).

Co se týká KET: 8.-9.6. jsem na celostátním zasedání KET týmů dopravy, kde budeme ladit strategii pro tuto oblast. V SčK se mi o práci v téhle oblasti aktivně hlásil @Marek.Havranek za reverzní logistiku a odpadové hospodářství :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora
Dávat druhým vyrůst

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 02 čer 2019, 09:37

https://pad.pirati.cz/p/sckkf odkaz na PAD pro zápis ze zasedání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Jan.Korbel

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6971 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 02 čer 2019, 13:59

Hlášení KET/zemědělství

Ahoj,

tak já jsem se vzbudila ze zimního spánku a oklepala se z jarní deprese a začala zjišťovat resty. Funkce vedoucího KET zemědělství je jeden z nich. Určitě je potřeba říct, že na fci nelpím, takže pokud se objeví ochotník, který to převezme, přenechám. Laťku jsem prakticky ani nenastavila, natož vysoko, takže směle.

Rychle se představím, proč jsem „z oboru“: spolupracuji s manželem v hospodářství, kde obhospodařuje s tchánem 175ha konvenčním způsobem (tzn za pomoci mašin a chemie) + s tchýní výkrm prasat. Já dělám administrativu. Vystudován nemám ani příbuzný obor, praxe pouze zde na statku. Dnes se nemohu zučastnit schůze, i když jsem to měla v plánu, protože manžel musí právě neplánovaně na pole, takže hlídám děti.

Otázky od Jirky Snížka na vedoucí KET:
1) jaký je současný stav vaší oblasti na krajské úrovni?
Moc nerozumím, na co se přesně ptáš, popíšu naši situaci a pak obecnou situaci v oblasti.
Interně: 0, slovy zero. Lidi jsou přihlášení a hlásí se další, vedoucí ovšem zaspala a teď se to bude snažit nějak zachránit. Externě: Celou oblast trápí věci, které jsou i na republikové úrovni – nevhodně nastavené dotační podmínky/ změna klimatu/ laxní až sabotovaný přechod na udržitelnou linku..

2) je ve vaší oblasti nějaká zátěž z minulosti?
Dtto
Interně: kdo nic nedělá, nic nezkazí, takže krom „zátěže“, že se nic neudělalo, žádnou zátěž nemáme. Externě: Opět souvislost s vývojem v republice. Zemědělství ovládají agrobaroni rozlezlí po všech stranách a podmínky si nastavují pro sebe.

3) co dělá v dané oblasti současné vedení kraje a co je v programovém prohlášení současného vedení?
Vyhlásili (opět panrepublikově) ten „boj se suchem“ a dotujou kanalizace, vodovody, ČOVky + budování rybníků a vodních nádrží. Předpokládám ohromný zájem o dotace na opravy vodovodů, které se neřešily 30 let a teď se to převleče za boj se suchem, a nárust nových vodních nádrží a rybníků předpovídám v jednotkách kusů na celý kraj. (Jestli se chce někdo vsadit, jdu do toho)

4) kdo je vedoucí odpovídajícího pražského a celostátního resortního týmu a gesční poslanec?
Poslanec je Radek Holomčík, v resortním týmu vidím ještě poslance Jana Pošváře a Aleše Jakla.

5) co je v dlouhodobém celostátním a pražském pirátském programu a jak tento program realizovat (jak na něj navázat) ve středočeském měřítku?
Ve středních čechách vidím jako nosné téma zhušťování zástavby a s ním spojené vyjímání orné půdy z půdního fondu a její převádění na stavební parcely. Kontaktovala jsem poslance Radka Holomčíka, a bylo mi řečeno, že toto téma se bude zpracovávat během prázdnin, takže se určitě zapojíme, potřebujeme si vytáhnout data pro náš kraj.
https://www.cuzk.cz/Periodika-a-publika ... fondu.aspx
Další téma z dlouhodobého programu, které můžeme uchopit krajsky, je podpora komunitních zahrad a podobných aletrnativních zařízení – plánuji sehnat nebo zřídit seznam na základě podobných sites jako je tahle https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/i ... aj&kraj=11

Ještě v průběhu června bych ráda alespoň mumble setkání KET ZEM SČK, kde bychom si řekli nápady, dohodli se na dalších postupech, případně rozdělili nějaké ty rešerše/dataminingy na vypracování.

Veřejně se tímto omlouvám externím zájemcům o činnost v KET, p. Vrkočovi a p. Chromému, kteří se nám v průběhu jara ozvali. Oběma pánům ještě dnes odepíšu, snad nad námi kvůli mně nezlomili hůl :)

Tým:
členi:
Dominika Michailidu -
Jan Lukášek – zemědělec
J. Skopalíková -
R. Černohous -
určitě vím, že se hlásil ještě někdo, tak se mi prosím ozvěte, já nemůžu najít zápis z prosincové schůze, kde by to mělo být uvedeno..

zájemci:
Milan Vrkoč - zemědělská krajina, ale i krajina v obecnějším smyslu např. podle Evropské úmluvy o krajině, ZPF a bio zemědělství - více než 20 let praxe
Zdeněk Chromý – expert na unijní politiku

Jinak jsem ještě lustrovala forum, abych okopírovala nápady z jiných vysílačů, ale zde v přehledu můžete vidět, že nejsme úplně pozadu a není moc kde opisovat.
JČK – jeden zápis ze setkání v 4/19
JMK – přihláška do týmu
KVK – 0
KHK – 0
LIK – náborové vlákno a v něm 2-3 přihlášky
MSK – cca 10 lokálních témat viewforum.php?f=1258
OLK – 0
PBK – 2 přihlášky
PLK – 7 lokálních témat
Praha – 0
ULK – přihláška do týmu
VSK – přihláška do týmu