Stránka 1 z 1

KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 31 led 2019, 16:46
od Jiri.Snizek
Vážené krajské fórum,

zahajuji jednání ve věci pirátských center ve Středočeském kraji.

Impulsem pro zahájení jednání mi byl následující e-mail:
Ahoj Jirko, Štěpáne, Honzo a Michale,

jak možná víte, od prosince intenzívně hledáme v Mladé Boleslavi reprezentativní prostory pro zřízení poslanecké kanceláře Františkovi Kopřivovi. Nyní jsme ve finální fázi jednání o pronájmu níže prezentovaných prostor:

https://www.sreality.cz/detail/pronajem ... reen=false

Jedná se o dvě místnosti, čítající každá cca 40 - 50 m2 (celková plocha 140 m2) v přízemí domu na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, tedy v lukrativní mladoboleslavské zóně. Celkový prostor bude majitelkou v následujících týdnech upraven tak, že sádrokartonové příčky, které můžete vidět na fotografiích, zmizí a zůstanou jen čerstvě nabílené zdi s podhledy a dostatečným osvětlením.
Do budoucna je možné celkovou plochu rozdělit na dvě samostatné jednotky:
1. na fotografii č. 7/10 ještě s příčkami a kuchyněmi původního nájemce (celý prostor na fotografii bude volný, zůstane jen ten černý podpěrný sloup), firmy Sykora - místnost cca 50 m2 s přímým vchodem z náměstí prosklennými dveřmi z fotografie č. 9/10. K tomu bude ze spojovací chodby se zadní částí (fotografie č. 8/10) vytvořeno wc a drobné zázemí.
Tuto část uvažujeme jako možné budoucí středočeské PiCe.
2. zadní místnost z fotografií 4 - 6/10 s vlastním wc, a výhledem do vnitrobloku, která bude mít do budoucna vlastní vchod a je uvažovaná jako poslanecká kancelář.

Jak jsem již naznačila, domníváme se s Františkem, že by vzhledem k ceně konečného nájmu včetně energií bylo zajímavé uvažovat o možnosti pronájmu celého přízemí a rozdělit jej na přední část = SčK PiCe, zadní část = poslanecká kancelář.
Pak by pronájem kanceláře = 19.000,- Kč (včetně energií), pronájem PiCe = 6.000,- Kč.

My nyní vážně jednáme o pronájmu pouze přední části na poslaneckou kancelář. Nicméně, vzhledem k umístění prostor, velikosti a rozmístění a k ceně vás chceme požádat, abyste se zamysleli nad možností pronajmout celou plochu a zřídit zde první SčK PiCe za 72.000,- Kč ročně.

Pánové, myslíte si, že bychom se na toto konto mohli výhledově, ideálně ještě v tomto týdnu, sejít na krátkém, několikaminutovém mumble PKS + František Kopřiva a já?

V příloze vám posílám ještě naše vlastní fotografie pořízené v tomto týdnu.

Děkuji a zdravím vás,
Petra Smutná
Současná situace je následující. Používáme pražské pirátské centrum (PiCe), kde neplatíme nájem pravidelně, nýbrž platíme jednorázové nájemné za jednotlivé akce (schůze, setkání s nováčky/zájemci o členství, apod.) Dále se snažíme pro krajské schůze shánět prostory, kde nemusíme platit nájemné, zpravidla salónky restaurací.

V rámci rozpravy můžete předkládat návrhy usnesení krajského fóra a návrhy na délku jednání.

V tuto chvíli jednání nijak časově neomezuji a ani nepředkládám návrh usnesení. Jednání zakládám zejména proto, aby mohl zaznít hlas krajského fóra k tomuto tématu. A formu oficiálního jednání volím proto, kdyby bylo třeba vyhradit na potenciální pirátské centrum/pirátská centra peníze. V rozpočtu 2019 je na pronájmy prostor vyhrazeno 80 000 Kč.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 31 led 2019, 21:28
od Antonin.Schejbal
Z Příbrami je to zhruba 120km a nemalá část kraje to má podobně.

Vím, že náš kraj je v tomhle dost na nic, ale myslím si, že tohle není to nejlepší řešení.

Optimální dojezdová vzdálenost je pro cely kraj v Praze, ať se nám to líbí nebo ne.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 31 led 2019, 21:30
od Antonin.Schejbal
To už mi přijde vhodnější nabídka z Černošic. Které se středu kraje blíží o dost víc.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 31 led 2019, 21:33
od Jan.Lukasek
Ahoj. Pice by mělo být někde v centru kraje. Já jsem spokojen s Prahou, Černošice mně přijdou také lepší

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 31 led 2019, 22:34
od Jan.Korbel
Museli bychom také vyřešit, co se tam bude dít a kdo to potáhne. Mít to jenom na schůze se nevyplatí.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 01 úno 2019, 07:58
od Jan.Trnka
Asi není tajemstvím, že v Příbrami plánujeme v podstatě to samé. Menší oddělená kancelář s odděleným větším prostorem na pořádání schůzek, přednášek, promítání atd. Celkově máme 42 m2. Vhledem k tomu, že to bude oficiálně vedeno jako poslanecká kancelář, není nutné na to investovat středočeské peníze. Budeme to 3 roky provozovat a pak si dáme na papír plusy a mínusy, zda je rozumné v tom pokračovat a zda je prostor plně využíván.

Už když jsme do toho šli tak jsme se snažili vejít do limitu dle usn. RV č. 66/2006. Tím pádem máme možnost celý objekt hradit bez zasahování do našeho rozpočtu.

Obdobný postup bych viděl jako ideální i v Mladé Boleslavi. Obecně ale nejsem proti zřízení středočeského pirátského centra mimo Prahu, naopak si myslím že vzhledem k díře uprostřed středočeského kraje by jich mohl mít i několik (2-3), ale střídmějšího ražení s nízkými náklady na provoz.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 01 úno 2019, 09:52
od Jiri.Snizek
Jste super. Díky za příspěvky. Vzkaz pro Lenku - díky za mentorování.

Re: KF SčK 4/2019 - Středočeská pirátská centra - PiCe SčK

Napsal: 01 úno 2019, 10:41
od Frantisek.Kopriva
Děkujeme za zpětnou vazbu. V podstatě se shodujeme, že žádné stále centrum mimo Prahu zatím nechceme kvůli geografii kraje.

Kromě toho se ovšem vyskytla ještě řada skutečností, které dohromady v podstatě v tuto chvíli znemožňují provedení tohoto záměru i při nejlepší vůli (rozdělení nákladů, naše výběrové řízení, jednání s majiteli prostorů, pravidla Poslanecké sněmovny pro regionální kanceláře).

Náš návrh tedy tímto posílám prozatím k ledu a předesílám, že žádný záměr předkládat nebudeme.