KF SčK 2/2019 - Zasedání krajského fóra v Berouně 17. 2. 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: KF SčK 2/2019 - Zasedání krajského fóra v Berouně 17. 2. 2019

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Musím se omluvit z účasti na zítřejší krajské schůzi. Stále ležím doma s angínou a na schůzi bych spíš rušil svým kašlem :) Velmi mě to mrzí a jistě se brzy uvidíme!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2019 - Zasedání krajského fóra v Berouně 17. 2. 2019

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Jan.Korbel píše: 17 úno 2019, 16:12 Shůze KS SčK 17. 2. 2019 Beroun

Přítomni:
členové:Jiří Snížek, Jan Korbel, Antonín Schejbal, Jan Trnka, Klára Kocmanová, Dalibor Záhora, Michal Trešl, František Kopřiva, Václav Kubaljak, Marek Řebíček, Radek Černohous
hosté:Pavel Zvěřina, Eva Skálová, Radek Zápotocký, Dita Chromá, Zdeněk Chromý, Romana Boukalová, Ivan Boukal, Zdeněk Bydžovský, Jana Otáhalová, David Hosl

Omluveni: Štěpán Drtina

Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel zápisu: Jan Korbel

Body programu:

11:00 - 12:00 - čas pro místní - člen Vojtěch Vopařil a zájemci o členství a příznivci z regionu - volná, případně moderovaná diskuse
Radek Zápotocký - Jesenice - bude mít dotazy na územní plánování, dopravu, zábor zemědělské půdy, stavba D3 (pravděpodobná schůzka - Lička, Ertl, Michailidu, Korbel)
představovací kolečko, ukázka pirátských platforem, vysvětlení termínů, volná diskuze
David Hosl grilování:
Tony: Co Ti vadí na Pirátech?
D: Nic zásadního. Jen co mě v oslední době zaskočilo, byly zprávy o tom, že Piráti inklinují k ČSSD jako k nejvhodnějšímu koaličnímu partneru.
JK: To jsi četl v rozhovoru s Michálkem?
Dalibor: David má pravdu, ten článek teď vyšel.
D:Jinak jsem se vším vždy souhlasil.
Tony: Světově jsou Piráti spíše do leva...
D: To mi nevadí, ale jde přímo o ČSSD.
JK: záleží na výsledcích voleb, od toho se to bude odvíjet. Něco podobného probíhalo ted v komunále, lepší být v koalici s někým, koho nemusíme, než být v opozici a nemoci zasáhnout.
Dalibor: Další věc je, že se vždy schvaluje povolební strategie. Celá členská základna o tom bude hlasovat, takže je možnost to ovlivnit.
JK: Jaké máš vzpomínky na svoji práci v casinech?
D: Ne moc dobré, byl jsem po škole a chtěl jsem auto - bylo to kvůli penězům. Je to 10 let, co jsem skončil.
JK: Když se na to podíváš z pohledu člověka, který tam denně nechvá peníze, jak to vidíš?
D: Je to jejich rozhodnutí a svobodná volba. Asi bych nebyl pro to, zrušit všechna casina.
JK: Když to srovnáš s drogami? Z pohledu závislosti?
D:Asi to tam vzniká, ale je to spojené se vším..Proběhla významná regulace, já už mám dnes jinou oblast zájmů, takže se o to nezajímám.
Tony: Ta regulace je opravdu znát, dnes se člověk musí zaregistrovat..
D: Je rozdíl mezi casinem a hernou...
Tony: V Příbrami jsme proto, aby byla jen casina...třeba 2, která budou mít určitou úroveň.
JK: Můžeš nám něco říct k historii u ODS a u Svobodných?
D: U Svobodných jsem nebyl členem, jen párkrát se známým na pivu, ( zakládal NWOO). Já jsem se přihlásil dobrovolně, ale bylo tam několik černých duší. Byl jsem na několika setkáních, ale nebyl jsem aktivně zapojen.
JS: O přijetí budeme hlasovat na fóru, ne teď tady. Ještě se zeptám na zájmy?
D: Cestování, sport. Nejvíc mě zajímá svoboda. Rád bych se zapojil do MS a do KET. Například roznos PL, to budu dělat vždycky.

12:00 - 13:00 - oběd
13:00 - 14:00 - Eurovolby v SčK spolu s celostátní volební manažerkou (Jan Korbel)
rekapitulace momentální situace - rozpočet 675 tisíc, z toho 350 tisíc přejde do centrálního rozpočtu, momentálně na fóru záměr na outdoor na 130 tisíc
Martina Kavanová (volební manažerka) - prezentace - témata eurovoleb, koncept, vize
- start kampaně: 3.3. - Café NOD Praha, všichni jsou zvaní :) bude představeno i hlavní volební heslo
- Martina apeluje na všechny členy, dobrovolníky a příznivce, aby pomohli zpopularizovat evropské volby - čím víc lidí se zapojí, tím více to působí, že volí všichni
- na konci dubna budou k dispozici i letáky k roznášení, budou PL
- bude kampaň s voličskými průkazy - minule měla velký úspěch
(Marek Řebíček - pozn. - jde i přes datovou schránku - diskuze o tom, že datovou schránku skoro nikdo nemá, tady jde o zjednoduššení procesu)
- Nechceme jenom informační kampaň, chceme voliče ideálně zapojit i do kampaně - když se účastní, mají o to větší důvod jít volit
- akce se zastupiteli - mohou ukázat, že "Piráti pracují"
- bude vytvořen manuál s FAQ pro evropské volby
- pravděpobodně bude tour a Ivanem, kde se přidá Marcel nebo Markéta - to budou akce "zeshora", další akce by si měl organizovat sám kraj/MSka
- hlavně v květnu intenzivní rozdávání PL!!!!
Marek Řebíček - poznámka k PL - v Brandýse budou 2 strany jen lokální o spojitosti s EU - do toho se zabalí samotné PL - inspirace pro jednotlivé MS pro tvorbu opravdu lokální mutace, jinak budou 2 strany v PL krajské
--> vyhlásí se deadline na dodání od jednotlivých MS, pak by se mohl zamluvit jeden grafik pro celý kraj, který by udělal sazbu
Poznámka JS - polepená dodávka na přepravu stánků, merche a lidí, akce v každé ORP (26 míst)?
-->zamyslet se nad kalendářem/rozpisem akcí
Jiří - nápad na koupi nebo pronájem dodávky, aby Klára mohla rozvážet stany a stánky
- ukázka okrsků a rozdělení "prázdných míst" do kompetence PKS a jednotlivých MS
14:00 - 14:30 - PR manager/tiskový mluvčí SčK - koncept, smysl a parametry případného výběrového řízení (Dalibor Záhora)
Dalibor: bylo odhlasováno, že se zřídí KMO - nikdo to nechtěl vykonávat. Dalibor byl pověřen PKS a dělá to od podzimu, momentálně bude rezignovat (důvody uvede na fóru, část agendy převezme Klára), ale spolupracovat dál bude.
- bude VŘ na "krajskou mediální spojku" - je třeba vymyslet kritéria (např. spolupráce s MS - měli by sami dodávat obsah)
- jednotlivé kraje to budou mít trochu odlišně, stále se diskutuje o jednotlivých formách (od centrály bude příspěvek, ale velice malý a pod podmínkami)
- do eurovoleb to není priorita, ale je třeba si to rozmyslet - Dalibor se přimlouvá za to, aby to bylo opravdu až po volbách na profesionální úrovni
- od centrály jsou týdenní mediální plány, plánované mumbly (KMO se do toho může kdykoliv zapojit) - ten člověk by měl fungovat v kooperaci
- ideálně vytvořit i dlouhodobý přehled o tom, co se v kraji bude dít
(Radek Černohous - na Kladně momentálně jedna potenciální kandidátka, která to má vystudované)
Jiří: otázka, zda KMO postavit stejně, jako centrální MO - vedoucí by byl volen a pod ním by byl zaměstnán tiskový mluvčí/mediální spojka
- všeobecný souhlas - vedoucí MO by měl mít podporu krajského fóra , dělal by strategická rozhodnutí
- termín nástupu by chtěl 1. června, a jeden člověk nebo dva? co na to ostatní z PKS - jeden člověk; Marek souhlasí, Michal též, Jan je spíše už pro květen (pokud se stihne výběrko před horkou fází kampaně EU)
-->během týdne PKS vytvoří "podmínky pro přijetí" a termín výběrka
Marek pozn.: ten člověk nemusí být nutně Pirát, ale měl by být profesionál
14:35 - 14:45 - Václav Kubaljak - organizace neformálního setkání KS SčK
bude to ve stejném termínu, na jakém jsme se shodli - 1. - 3. března
Václav bude na místo vyjíždět už po 11h, ať se každý připojí, v kolik bude chtít
15:00 - 16:00 - prostor pro krajské expertní týmy (KET)(Jiří Snížek, Štěpán Drtina)
Jiří: Jakým způsobem úkolovat KET?
František: Eurovolby (a za rok krajské) jsou velká šance - přijít s nějakým velkým, radikálním tématem (např. autonomie krajů) - na krajské úrovni není zdaleka tak zpracované, jako v celostátu; kvůli originalitě bychom s tím měli přijít co nejdřív; shromažďovat krajská témata - která jednotlivé kraje spojují a která jsou specifická pro jednotlivé oblasti
Václav: Souhlas - moje dlouhodobá vize je průzkum (mezi voliči i mezi zastupiteli), jaká je problematika; spojit jednotlivé KETy v součinnosti (např. školství a doprava - dojíždění do škol); zpracování přehledu palčivých témat.
Marek: Na kraj je to velká personální zátěž - udělat průzkum, na podzim už mít vybraného lídra do krajských voleb a zpracovávat témata.
Václav: Měli bychom oslovovat zastupitele, kteří už někde jsou a ptát se, s čím potřebují pomoct.
Jan: A obráceně - zastupitelé by měli oslovovat KET.
Václav: Jedním z důvodů vysokého věkového průměru ve sborovnách jsou malé benefity - v dlouhodobém horizontu nebude mít kdo učit.
Michal: Není to spíš celostatní téma?
Václav: Je to i lokální, město může např. nabídnout byt.
diskuze o situacích ve městech
Dalibor: Nebylo by lepší nechat si vytvořit průzkum jen pro náš kraj?
Michal: KET by měl fungovat především na pomoc zastupitelům.
Jan + Jiří: Ano, ale dostaneme základ, na kterém budeme moct postavit program, který schválí krajské fórum.
František: Ten průzkum, pokud ho budou dělat kraje jednotlivě, bude dražší. Nejde jen o průzkum problematiky, ale i zájmů v krajích a o kraje.
Václav: Myslel jsem průzkum námětů, co lidi v kraji zajímá.
Marek: Je pro vyhlášení primárek na lídra a čelo do krajských voleb co nejdřív - mohou ho potom podpořit i KET a můžeme tvořit krajský program co nejdříve.

poznámky JS:

1) co to jsou krajské expertní týmy (KET)
vzdělávání členů a kandidátů
podpora zastupitelů
2) KET bez vedoucího bezpečnost, transparentnost (kontrolní výbor) a majetek a investice
3) napojení na pražské resortní týmy
4) pozvánky (oznámení na fóru) na setkání a zveřejnění zápisu viewforum.php?f=1274
5) představa o dalších setkáních KET na krajských schůzích:
neděle 14. dubna od 11:00 v Rakovníku - co je v dlouhodobém celostátním a pražském pirátském programu a jak tento program realizovat ve středočeském měřítku, kdo je vedoucí odpovídajícího pražského resortního týmu, co dělá v dané oblasti současné vedení kraje a co je v programovém prohlášení, zátěž z minulosti, současný stav
červen PiCe - teze k dlouhodobému krajskému programu
září Mělník - vymezení toho, co lze realizovat v období 2020 - 2024
Dlouhodobý program i program na období 20 - 24 bude schvalovat a připomínkovat krajské fórum, ale bylo by dobré ho ve výsledku mít na takové odborné úrovni, aby byl z tohoto odborného hlediska lepší než program našich konkurentů.
6) mail obecním zastupitelům s kontakty na vedoucí KET

krajské volby - červen - říjen rozprava o lídrovi, září veřejné grilování kandidátů na "hejtmana/hejtmanku", říjen grilování čela (10 lidí), listopad - květen volba zbytku 54 lidí, červen a červenec případné doplnění kandidátky předsednictvem

16:00 - 16:15 - hospodáři MS a piroplacení (Klára K.)

vzhledem k rozpočtu jednotlivých MS (20 000 na rok) si každé MS si určí hospodáře (automaticky je to předseda MS, ale může to být někdo jiný), který bude pracovat v piroplácení (proplácení a schvalování výdajů). Dát vědět Kláře, kdo to je a Klára brzy zorganizuje školení(je třeba určit co nejdříve, dokud nemáte hospodáře, nemůžete proplácet!!!)

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“