KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 479 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Příspěvek od Jan.Korbel » 06 led 2019, 21:57

Martin.Kucera píše:
06 led 2019, 19:58
Tento důvod lze ovšem použít jak pro posunutí (nedojde k přímému porovnání kandidátů, tak proč by měl nově zvolený místopředseda být automaticky před někým stávajícím?), tak proti posunutí (nedojde k přímému porovnání kandidátů, tak proč by měl nově zvolený místopředseda být automaticky až ten poslední?)
OK, v tom máš pravdu. Ale když to dotáhneš o krok dál, tak to, že se nový kandidát buď vůbec neúčastnil původní volby nebo se nedostal, rozhodně nelze brát jako důvod, proč by měl přeskočit X stávajících místopředsedů jen podle toho, ze kterého místa kdo odstoupil.
Martin.Kucera píše:
Kvůli výše uvedenému nebylo - je naopak vhodnější umožnit KF se individuálně rozhodnout podle situace. I s ohledem na přihlášené kandidáty (takže není nutné s tím návrhem postupu spěchat).
Nesouhlasím s tím určovat pravidla až "s ohledem na přihlášené kandidáty". Pravidla pro volby by měla být jasná předem a stejná ať se přihlásí kdokoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petra.Smutna
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jan.Lukasek » 06 led 2019, 23:58

Ahoj,

hlásím se do kandidatury na volbu 3. místopředsedy

Je mně 39. let v současné době podnikám v zemědělství. Vystudoval jsem VOŠ - obor zemědělský manažer, tématem mojí závěrečné práce bylo Využití konopí v lékařství. Predikoval jsem legalizaci kolem roku 2020, zatím se nám to bohužel v ČR nepodařilo. Poté jsem vystudoval bakalářský obor Politologie v Plzni. Do Pirátské strany jsem vstoupil v březnu 2017, podílel jsem se ve funkci místopředsedy na předvolební kampani do PSP ČR,roznášeli jsme Pirátské listy a organizovali freerides. Jsem členem MS Kladno.

Ve funkci místopředsedy bych se chtěl věnovat nováčkům, dopisuji si s lidmi na internetu, říkám jim jak se stát registrovanými příznivci a vysvětluji jim náš program. Je důležité rozšířit členskou základnu stejně smýšlejícími lidmi.
Přebral bych také po Petře Smutné FB stránku České pirátské strany pro Střední Čechy. Je potřeba být aktivní na internetu, je to naše moře.
Čeká nás hodně práce, blíží se volby do EP a krajů, navrhuji udělat obdobu freerides pro naše kandidáty do Evropského parlamentu. Musíme ovlivňovat politiku Evropy přímo v jejich institucích. Důležité bude také roznášení Pirátských listů, musíme udržovat kontakt s voliči.

Případné dotazy rád zodpovím
Jan Lukášek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 20167 poděkování
Dostal poděkování: 9141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 led 2019, 08:54

ad Způsob dovolby

Souhlasím s Honzou Korbelem, že ideální varianta je, kdyby byl jasný způsob dovolby předem.
Respektive, kdyby se celostátně sjednotila jedna varianta - dvě varianty dávají zbytečně prostor k různým věcem.

Vono, když se nad tím začne špekulovat, můžeme dojít i třeba k tomu, že by se mohlo spíše přihlížet k počtu hlasů kandidátů a tím pádem určit pořadí podle odevzdaných hlasů (samozřejmě se zase najdou legitimní důvody, proč to zpochybnit).

Nicméně v tomto případě fakt nechápu o co prosazovatelům jiného návrhu jde. Zatím jsem nezachytil, žádný racionální důvod výhody jedné nebo druhé volby. Argument, že se to tady tak dělalo... no, dobrá, ale jaký to má praktický význam, že XY bude 4. místopředsedou a ne 3. místopředsedou? Já ho nevidím.

Chápal bych to u 1. místopředsedy nebo ještě 2. druhého. Předsedu vám přejede auto, ale že vám přejedou i 1. a 2. místopředsedu je krajně nepravděpdobné. Samozřejmě, že členové PKS musí dodržovat §22 Organizačního řádu a nesmí cestovat společně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Radek.Cernohous
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 479 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 07 led 2019, 09:08

Však mně nejde ani tak o to, kdo bude 3. a 4., ale abychom zavedli smysluplné pravidlo do budoucna.

Tomu odkazu na §22 nerozumím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 20167 poděkování
Dostal poděkování: 9141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 led 2019, 09:15

§22 byla asociace na
1e0ca26f78e75ab429cc6fcd27ed52f2.jpg
1e0ca26f78e75ab429cc6fcd27ed52f2.jpg (9.54 KiB) Zobrazeno 99 x
takže chyták a vtip :D

EDIT ale ta H22 byla zcela záměrná:
Velení armády je v knize vylíčeno jako banda byrokratů, kteří akorát zahlcují své podřízené zbytečným papírováním, absurdními úkoly a riskují (i ztrácí) jejich životy. Rozumějte, riskují je v akcích ze strategicko-taktického hlediska zbytečných, které nařizují, aby se předvedli jeden před druhým, přidali si práci, zavděčili se sobě navzájem atd.
...
Název románu je odvozen z Hlavy XXII vojenského řádu, podle níž může být povinnosti zbaven pouze psychicky nemocný muž. Kdo by o to ale zažádal, prokáže tím, že si uvědomuje, jak smrtelné nebezpečí mu ve službě hrozí. A fakt, že se riziku snaží vyhnout, naopak potvrzuje jeho psychické zdraví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Jiri.Snizek
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 1390 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 07 led 2019, 10:30

Budu si teda dávat víc pozor na přechodu. Honza a Štěpán tolik nemusí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 16317 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 07 led 2019, 10:47

Jan.Korbel píše:
06 led 2019, 21:57
Martin.Kucera píše:
Tento důvod lze ovšem použít jak pro posunutí (nedojde k přímému porovnání kandidátů, tak proč by měl nově zvolený místopředseda být automaticky před někým stávajícím?), tak proti posunutí (nedojde k přímému porovnání kandidátů, tak proč by měl nově zvolený místopředseda být automaticky až ten poslední?)
OK, v tom máš pravdu. Ale když to dotáhneš o krok dál, tak to, že se nový kandidát buď vůbec neúčastnil původní volby nebo se nedostal, rozhodně nelze brát jako důvod, proč by měl přeskočit X stávajících místopředsedů jen podle toho, ze kterého místa kdo odstoupil.
Ale i z druhé strany - pokud se původní volby nezúčastnil, nelze to brát jako důvod, proč by měl automaticky skončit na posledním místopředsednickém místě.
Asi nejvíc by vůli členské základny odpovídalo, pokud by se napřed standardně určilo, kdo bude novým místopředsedou, a pak se uspořádalo jakési "3. kolo", v němž by se znovu určilo pořadí místopředsedů. Což už ovšem je mimo rámec předpisů (byť věcně to IMHO ještě je v jejich duchu).
Martin.Kucera píše:
Kvůli výše uvedenému nebylo - je naopak vhodnější umožnit KF se individuálně rozhodnout podle situace. I s ohledem na přihlášené kandidáty (takže není nutné s tím návrhem postupu spěchat).
Nesouhlasím s tím určovat pravidla až "s ohledem na přihlášené kandidáty". Pravidla pro volby by měla být jasná předem a stejná ať se přihlásí kdokoliv.
Jenže by se tím aspoň částečně simulovalo zmíněné "3. kolo". Tj. pokud by přihlášení kandidáti byli dostatečně kvalitní, aby je většina členů považovala za vhodné pro uvolněnou pozici, neposunovalo by se. Pokud by je naopak považovala za méně vhodné než stávající místopředsedy, schválila by si posun.

Zkrátka členská základna by IMHO měla mít dostatek prostoru projevit svou vůli a nebýt předem zbytečně omezována.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo
Profese: Asistent poslance, student FF UHK
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 07 led 2019, 11:31

No, docela se nám to zase rozjelo. Mně šlo čistě o to, že když jsem byl KoKS, tak se to dělalo nějak a nikdo s tím neměl problém. Proto jsem se nad tím pozastavil, proč je to najednou takhle, nic víc. Už bych to neřešil a raději se věnoval kandidátům :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
Asistent poslance
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 07 led 2019, 13:07

Myslím, že je OK věnovat se i procesu hlasování. A že je OK diskutovat.
Naposledy upravil(a) Hana.Chalusova dne 07 led 2019, 13:19, celkem upraveno 2 x.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 07 led 2019, 13:18

Nevadí mi diskutovat o ničem, pokud se v diskusi lidi vzájemně nefaulují. Jako kandidátce je mi jedno, jestli jde o volbu 3. nebo 4. místopředsedkyně. Jako členka PS bych nechtěla být kritizována za diskutování o čemkoliv.
Osobně jsem se přiklonila k Petřinýmu návrhu proto, že já sama již kandidovala, a neumístila jsem se, tudíž respektuju, že nyní 4. místopředseda měl větší pdoporu. U jiných kandidátů to může být jinak. Nevidím sama v tom moc rozdíl, ale nevadí mi o tom diskutovat. To že něco nějak je nebo bylo, neznamená přeci, že je to to nejlepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“