KF SčK 1/2019 - Volba 4. místopředsedy/kyně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Příspěvek od Hana.Chalusova » 22 led 2019, 00:16

Stepan.Drtina píše:
21 led 2019, 11:16
Já přidám otázku aktuálnějšího rázu. Jak byste kandidáti efektivně naložili se zbývajícími financemi v rozpočtu k eurovolbám, po odečtení příspěvku centrále? Tj. zbývá nám 325.000 Kč.
díky za otázku
rozpočtování a peníze není úplně moje hoby, předpokládám také, že pks pracuje jako kolektivní orgán, a co vím, v pks jsou jiní, kteří mají více kompetencí v tomto smyslu - jsem otevřená diskusi jak v rámci pks, tak v rámci celého sčk - s diskuse bych se přiklonila a podpořila návrhy, které by se mi zdály smysluplné - nemám vždy a na vše dopředu názor, zejména když to není úplně oblast mého zájmu, ale když o tom přemýšlím, určitě bych podpořila mít rezerevu a také se mi líbí participativní rozpočtování - nebo taková anketa pro členy a příznivce za účelem využití finančních prostředků? by mohla být pro pks vodítkem
stačí odpověď takto?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj
Profese: IT manager
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování

Příspěvek od Milan.Krch » 22 led 2019, 16:51

Stepan.Drtina píše:
Já přidám otázku aktuálnějšího rázu. Jak byste kandidáti efektivně naložili se zbývajícími financemi v rozpočtu k eurovolbám, po odečtení příspěvku centrále? Tj. zbývá nám 325.000 Kč.
Rozložil bych finance na jednotlivé MS v celém SčK kraji, podpořil bych akce typu "filmové večery s Piráty, deskohraní, pirátský koncert apod." za účelem náboru nových členů...určitě bych podpořil i akce typu Piratské listy, inzerované články v místních denících apod. (dění z CF, eurovolby...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Krch za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 187 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 22 led 2019, 19:53

Ahoj, pirátky a piráti, abych mohl informovaně volit, rád bych znal vaše odpovědi na následující dotaz.

"Jaké jsou vaše zkušenosti s prací v MS? Jaké projekty za vámi stojí? Co pro MS děláte?"

Chci jen krátkou tl.dr verzi, abych měl představu bez projíždění vašeho místního fóra. Díky za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Petra.Smutna, Hana.Chalusova

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 455 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 22 led 2019, 20:00

V Pirátech nebývá důležitá délka členství, ale spíše to, co pro stranu konkrétní člověk dělá. Proto bych se chtěla svých spolukandidátů zeptat, co dle svého mínění nejdůležitějšího udělali za dobu svého působení ve straně na krajské úrovni. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Petra.Smutna, Hana.Chalusova

Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Příspěvek od Jan.Lukasek » 22 led 2019, 22:37

Stepan.Drtina píše:
Za část pěněz navrhuji koupit projektory, abychom mohli dělat přednášky v rámci MS, představování kandidátů a pirátského programu nejen pro eurovolby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek, Martin.Martin

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 187 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 22 led 2019, 22:52

Jan.Lukasek píše:
22 led 2019, 22:37
Stepan.Drtina píše:
Za část pěněz navrhuji koupit projektory, abychom mohli dělat přednášky v rámci MS, představování kandidátů a pirátského programu nejen pro eurovolby.
Mohl bys mi, Honzo, prosím, tuhle vizi trochu víc přiblížit? Jako že by si jednotlivá MS koupila dataprojektory? (rozumím správně?) Pokud tomu správně rozumím, jak by se to ve tvé představě řešilo s uložením těch projektorů, co údržba a tak?

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6796 poděkování
Dostal poděkování: 2481 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 22 led 2019, 23:39

Otázka pro všechny kandidáty:

Jak byste popsali postavení PKS vzhledem k členům kraje?
Jaká je jeho hlavní úloha?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Daniel.Netusil

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 23 led 2019, 16:56

Vaclav.Kubaljak píše:
22 led 2019, 19:53
Ahoj, pirátky a piráti, abych mohl informovaně volit, rád bych znal vaše odpovědi na následující dotaz.

"Jaké jsou vaše zkušenosti s prací v MS? Jaké projekty za vámi stojí? Co pro MS děláte?"

Chci jen krátkou tl.dr verzi, abych měl představu bez projíždění vašeho místního fóra. Díky za odpověď.
Ahoj Vašku a díky za otázku - znáš mě i mé působení v MS, shrnu:
1. podporovala jsem a podílela jsem se na jeho založení, otevřeně jsem komunikovala se členy formujícího se uskupení
2. od počátku jsem iniciovala aktivity směrem k veřejnosti: založení a správa fcb stránky, organizování a facilitace diskusí, oslovování a komunikace s příznivci a přizývání k účasti na našich aktivitách
3. aktivně jsem se účastnila a iniciovala naše schůze, kde jsem vždy otevřeně diskutovala, byla sjem i aktivní v pracovních skupinkách, oblasti, které mi nejsou vlastní, jsem v rámci svých možností alespoň připomínkovala
4. jako 6. na kandidátce (v mnou navržené skupině zájemců o čelo zaměřené na konsensus jsme ustoupila) v komunále jsem se podílela na kampani, později trochu méně, více jsme později byla aktivní v senátní kampani - vzala sjem si na starost organizaci největší akce v rámci kampaně v Benešově, kterou jsem i facilitovala
5. jsem otevřená, dávám zpětné vazby, i ty nepopulární, které ale považuji za velmi užitečné pro optimální fungování jakékoliv skupiny, i MS
6. snažila jsem se vzhledem k PKS osvětlovat situaci našeho MS, a jak směrem k PKS tka k našemu MS vždy hájit dobré normy v komunikaci, pečovat o náš obraz a podílet se na jeho tvoření tk, aby jsme se nemuseli za nic stydět a měli v budoucnu na čem stavět (na zdravých základech)
7. nabízela jsem své osobní i profesní zkušenosti jak v rámci skupiny, tak v individuální komunikaci - a tyto zkušenosti mi také umožňují vidět situaci našeho MS v širším kontextu, který jsem také vždy v diskusích upřednostňovala

V poslední době jsem aktivní méně, částečně proto, že vzhledem k jistým konsekvencím jsem trochu ztratila motivaci, potřebuji si ujasni nějaké věci ve smyslu jak moc nabízet otevřeně i nepopulární pohledy, další důvody jsou osobní, pečuji o nemocného tátu (to nejspíš nebude už dlouho trvat).

Stačí takto?
Naposledy upravil(a) Hana.Chalusova dne 23 led 2019, 17:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Vaclav.Kubaljak
+420 774 414 213

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 23 led 2019, 17:08

Jana.Skopalikova píše:
22 led 2019, 20:00
V Pirátech nebývá důležitá délka členství, ale spíše to, co pro stranu konkrétní člověk dělá. Proto bych se chtěla svých spolukandidátů zeptat, co dle svého mínění nejdůležitějšího udělali za dobu svého působení ve straně na krajské úrovni. :)
Dík Jano za otázku. Ačkoliv svoje aktivity s tvými v kontextu kraje asi srovnávat nemohu, přesto mohu napsat třeba to, že jsem aktivní v diskusích na fóru sčk, nebo třeba svůj podíla na založení našeho ms, což v širším smyslu se dá pojmout také jako aktivita pro kraj. Dříve jsem se také více účastnila krajských schůzí, nyní jsem méně aktivní (trochu demotivovaná, trochu osobní důvody, viz odpověď Vaškovi). Jsem obě se stejného MS, moje osobnostní i profesní zázemí je odlišné od toho tvého, i tvoje životní situace je jiná. Myslím, že obě můžeme být dobré místopředsedkyně pks, i když každá z nás by přinesla asi něco úplně jiného. Moje orientace není tolik na předpisy a cíl (výkon), jako spíš na vztahy a proces. Můj přínos jakékoliv akci, skupině či procesu není tak viditelný a měřitelný. Co mohu uvést je např. moje nasazení v senátní kampani Petra, myslím že výsledek může kraji přinést nějaké benefity. Dále jsem se zapsala do ket pro oblast vzdělávání a zdravotnictví, ale zatím jsem ničím nepřispěla.
Než jsem se stala pirátkou, byla jsem dlouho příznivkyní a pohybovala jsem se mezi pražskými piráty, ale ještě než jsme založili naše ms, pomáhala jsem trochu v parlamentní kampani pro sšk.
Stačí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Kubaljak, Jana.Skopalikova
+420 774 414 213

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2548 poděkování
Dostal poděkování: 1191 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 23 led 2019, 20:19

Lenka.Kozlova píše:
22 led 2019, 23:39
Otázka pro všechny kandidáty:

Jak byste popsali postavení PKS vzhledem k členům kraje?
Jaká je jeho hlavní úloha?
https://wiki.pirati.cz/rules/or#oblastni_predsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:

a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
https://www.pirati.cz/o-nas/stanovy.html
(5) Oblastní předsednictvo

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.
Taky by mě odpovědi kandidátů na Lenčiny otázky zajímaly. Zajímaly by mě i moje odpovědi a přemýšlím nad nimi. A potom by mě zajímaly i odpovědi Lenky. Nenavrhuji formálně prodloužení rozpravy. Jen prosím předsedajícího, aby se nad prodloužením zamyslel, zda nestojí za to, si na odpovědi počkat.

Jinak mě velmi těší, že máme na výběr z tolika kandidátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Kubaljak, Lenka.Kozlova, Hana.Chalusova, Dalibor.Zahora, Martin.Martin
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“