KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 20212 poděkování
Dostal poděkování: 9179 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 led 2019, 18:15

Vážené krajské forum,

vzhledem ke tomu, že 3. ledna 2019 došlo k rezignaci 3. místopředsedkyně Petry Smutné, zahajují tímto po konzultaci s PKS jednání o dovolbě na tuto funkci. Na základě přijatého návrhu postupu, došlo k posunu pozic místopředsedů. Původní 4. místopředseda Michal Trešl se posunuje na pozici 3. místopředsedy a tato volba rozhodne o pozici 4. místopředsedy.

Lhůta pro přihlášení kandidátů a pro podání kandidátské řeči je stanovena do 16. 1. 2019 10.00 hodin 24. 1. 2019 10.00 hodin. Do tohoto data zároveň potrvá rozprava. Hlasování započne v pátek 18. 1. 2019 v cca 10.00 v pátek 25. 1. 2019 v cca 10.00 , bude probíhat elektronicky na internetovém fóru a bude končit v pondělí 21. 1. 2019 v cca 22.00 v pondělí 28. 1. 2019 v cca 22.00. Hlasování bylo posunuto na základě přijátého návrhu na prodloužení rozpravy.
Hlasování bude dvoukolové. V prvním kole budeme volit přípustnost kandidátů. Ve druhém kole bude místopředsedou zvolen ten, kdo obdrží nejvyšší počet hlasů.
Informace o zahájení jednání KF bude byla odeslána členstvu v rámci pravidelného nedělního newsletteru.

Nyní prosím kandidáty o přihlášení a předložení kandidátských řečí.
Přihlášení kandidáti:
  • řazení kandidátu podle doby přihlášení
    Hana Chalušová, přihlášení/kandidátská řeč
    Jan Lukášek, přihlášení/kandidátská řeč
    Jana Skopalíková, přihlášení/kandidátská řeč
    Mandát současného PKS končí ke dni 5.11.2020
    Oblastní předsednictvo je voleno na dva roky.

Stanovy České pirátské strany
    Organizační jednotky
    Čl. 7 Oblastní sdružení

(5) Oblastní předsednictvo

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
    b) odpovídá oblastnímu fóru,
    c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
    d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
    e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

(6) Předseda oblastního sdružení

a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
    b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Jana.Skopalikova, Hana.Chalusova, Mrakomor, Martin.Polak
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 490 poděkování
Dostal poděkování: 595 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 1/2019 - Volba 3. místopředsedy/kyně

Příspěvek od Jan.Korbel » 05 led 2019, 18:58

A prosím nenechte to na poslední chvíli ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Hana.Chalusova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo
Profese: Asistent poslance, student FF UHK
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 05 led 2019, 20:17

Nechci přímo říct, že vznáším námitku, ale spíše připomínku :) Nemělo by se pořadí místopředsedů posunout? Mám za to, že by se Michal měl stát 3. místopředsedou a tím pádem se dovolit 4. místopředseda.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
Asistent poslance
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 led 2019, 04:11

Upřímně z hlavy nevím, musel bych se zeptat na vyšších místech. Osobně mi to nepřijde zásadní (pořadí místopředsedů na 3. a 4. místě), takže pokud to někdo nepodá jako procedurální návrh, řešit to a komplikovat nebudu.
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 492 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 06 led 2019, 10:11

Ahoj, Michal se automaticky posunuje na treti pozici a vy volite ctvrtou ci ctvrteho.
Takze ano, vznasim namitku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina, David.Rejha, Martin.Martin

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 06 led 2019, 16:00

Vážené krajské fórum,

rozhodla jsem se kandidovat na uvolněné místo 3. resp 4. místopředsedkyně v této dovolbě.

Je mi 44 let, jsem vdaná a mám 4 děti. Žiju ve Vidlákově Lhotě u Benešova. Jsem jedna z iniciátorek založení MS Benešov. Profesí jsem psychoterapeutka a lektorka, pracuji s lidmi většinu svého profesního života. Mám zkušenosti s vedením komunitních, osobnostně - sociálně rozvojových a vzdělávacích projektů a jsem aktivní v organizaci Fórum rodičů. Ve své profesi při práci s lidmi jsem získala řadu zkušeností s leadershipem a koordinací aktivit v oblasti vzdělávání, občanské participace a osobnostního rozvoje.
Chtěla bych nabídnout své osobní i profesní zkušenosti a dovednosti pro optimálně dobré fungování SČK v rámci PS.

Nabízím tyto body progrqmu a vize svého fungování s tím, že vzhledem k tomu, že současné PKS již nějakou dobu funguje, zpočátku bych preferovala být více upozaděná a spíše pozorovat a naslouchat, a pomoci, kde je třeba. Později bych chtěla být aktivní po dohodě a ve spolupráci s ostatními členy PKS v těchto oblastech.

1. Podpora, Facilitace a Komunikace
Ćhtěla bych podpořit dobrou komunikaci mezi členy PKS vzájemně a mezi členy PKS a členy a příznivci. Nabízím facilitaci diskuse a podporu evaluace práce PKS. Chtěla bych podpořit aktivní účast členů a příznivců, např. práci expertních týmů. A také bych se chtěla zaměřit na komunikaci s veřejností pro dobrý obraz SČK a PS.

2. Kontinuita a rozvoj
Chtěla bych navázat na činnosti, které jsou ověřené a rozvíjet více potenciál, kterým jsou kromě členů zejména příznivci a zájemci o členství v PS. Chtěla bych podpořit činnosti jednotlivých MS tak, aby SČK se všemi MS usiloval o svébytnost v rámci stanov, nadruhé straně aby fungoval v synergii s ostatními kraji a PS jako celkem. Chtěla bych nastavit srozumitelnou komuikaci a distribuci informací pro všechny členy tak, aby se každý mohl aktivně zapojovat do aktivit a strategických rozhodování tak, jak je uvedeno ve stanovách.

2. Krajské volby, Eurovolby
Chtěla bych vytvořit co nejširší zázemí pro všechny, kteří budou ve volbách za SČK kandidovat a podpořit týmy aktivní v těchto kampaních. Chtěla bych podpořit dialog a spolupráci s experty a dalšími dobrovolníky pro program v kampani a pro realizaci kampaně.

Politické angažování vnímám jako službu a pokud mi dáte své hlasy, budu usilovat v souladu se svým přesvědčením o rozvoj PS ve prospěch veřejnosti. Děkuji za pozornost a budu ráda reagovat na vaše otázky. Hanka

Respektuji Petro tvé rozhodnutí, i když mě osobně to mrzí. Díky za tvé dosavadní nasazení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Petr.Prochazka, Petra.Smutna, Dominika.Michailidu, Vaclav.Kubaljak, Radek.Cernohous
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 led 2019, 16:10

Petra.Smutna píše:
06 led 2019, 10:11
Ahoj, Michal se automaticky posunuje na treti pozici a vy volite ctvrtou ci ctvrteho.
Takze ano, vznasim namitku.
Petro, konzultoval jsem to s Martinem Kučerou, jeho odpověď:
od Martin.Kucera
Standardně se dovoluje její 3. místo, ale můžete se i usnést, že ta 4. postoupí a budete dovolovat 4. místo.
Chci se ujistit, zda i po jeho sdělení trváš na svém návrhu postupu. Pokud ano a nikdo nebude proti, bude akceptován tento tvůj návrh, že se pozice místopředsedy posune a budeme volit 4. místopředsedu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Hana.Chalusova, Lenka.Kozlova

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 630 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 06 led 2019, 16:26

Ahoj Hano, co ti brání v tom, abys to, co píšeš, dělala už teď?

Například pomoc s KET vítám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Hana.Chalusova, David.Rejha

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 06 led 2019, 16:33

Jiri.Snizek píše:
06 led 2019, 16:26
Ahoj Hano, co ti brání v tom, abys to, co píšeš, dělala už teď?

Například pomoc s KET vítám.
Nebrání mi v podstatě nic Jiří, ale ani nemotivuje :) v tuto chvíli. Prošla jsem si zatím v PS (MS a SČK) komunikačně složitou cestou, a nabírám dech. I pokud nebudu zvolená, ráda podpořím činnost KET a pomohu ti. Jsem zapsaná do týmu v oblasti vzdělávání. Jistě mohu být aktivní jako členka MS, a také jsme dlouho byla. Teď mám pauzu.
Děkuju za otázku
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand botanik, OSVČ
Dal poděkování: 284 poděkování
Dostal poděkování: 178 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 06 led 2019, 17:48

Já podporuji návrh Petry Smutné, aby se 4. místopředseda posunul na 3. místo, pakliže k tomu dá Michal svůj souhlas.
V Olomouci to tak taky dělali - posouval se 2. místopředseda na pozici 1., ale až po souhlasu.
Takže... Michale, jaký je tvůj názor? :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Jan.Licka, David.Rejha

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“