Zpětná vazba pro PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět

Jaký je váš názor na práci PKS zvoleného na podzim 2018?

Jsem spíše spokojen/na
4
33%
Jde to, ale mohlo být lepší
2
17%
Jsem spíše nespokojen/na
3
25%
Zdržuji se
3
25%

Celkem hlasujících: 12 - Celkem hlasů: 12

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Petra.Smutna » 15 lis 2018, 15:41

Ahoj, dovolím si vám do toho vstoupit, nikoli svým názorem, který je irelevantní, ale upozorněním, že PKS podléhá KF. Jedním z nástrojů, který můžete uplatnit, je členský podnět, na základě kterého následně PKS (nás) zaúkolujete. Poměrně jednoduchá možnost, jak tento schůzovací nesmysl změnit, pokud chcete, i kdyby si ho PKS (my) odsouhlasilo stokrát.
Dále například KF může PKS ovlivňovat tím, že nejen členové PKS, ale i členové KS budou vytvářet programy schůzí a mumble schůzí vkládáním konkrétních programových bodů do padu. Založit hlasování krajského fora a následně PKS zaúkolovat podle výsledku... Je toho poměrně dost.
A tímto obecně vyzývám celé krajské forum, ať začně využívat svých práv a otočí řízení kraje z PKS na KF, abychom (my, kraj) fungovali podle nás (krajská členská základna). Zpětně to ocení i PKS, protože budeme mít jakousi strukturu toho, čím se máme prioritně zabývat a jakým směrem konkrétní věci řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 4):
Jana.Skopalikova, Jiri.Snizek, Vaclav.Kubaljak, Hana.Chalusova

Hana.Chalusova
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 19 lis 2018, 19:09

Souhlasím s důležitostí diskusí k tématům, jen nejsou se mi zdá vždy vedeny fér. Také se mi moc nelíbí, když se hlasuje bez rozpravy (každý může do rozpravy vstoupit, škoda, že toto využívá tak málo členů KF). Podporuji Petro tvou výzvu a budu dělat, jak umím :)
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6734 poděkování
Dostal poděkování: 2444 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 01 pro 2018, 21:23

Stepan.Drtina píše:
12 lis 2018, 14:53
Jan.Korbel píše:
12 lis 2018, 07:45
Konsenzus = společný postoj, jednomyslnost. Technicky jakékoliv hlasování (o anonymní anketě nemluvě), u kterého jedna z možností neposbírá 100%, jde PROTI konsenzu. Zjistíš z toho pouze to, jak velké jsou jednotlivé skupiny. Pokud chceš konsenzus, musíš se snažit přesvědčit odpůrce svého návrhu argumenty.
Konsenzus je samozřejmě věcí nejlepší, ale sto lidí, sto názorů. Obávám se, že každý to má holt jinak a nikdy nevyhovíš všem na 100%. Pojďme se o tom za velké účasti pobavit na prosincové schůzi v Praze a pak uvidíme - třeba z diskuze vzejde přijatelné řešení.
Lenka.Kozlova píše:
12 lis 2018, 14:05
Zatím jsem svůj názor nikde neprezentovala tak věz, že v týdnu nepojedu na schůzi nikam, protože to nestíhám a po 10 hodinách v PSP s tím, že mě dalších 10 ráno čeká, nepůjdu na schůzi ani v Praze. Nejsem robot. Jelikož jediný volný čas mám v sobotu a v neděli a nejsem z Prahy, obyčejně jedu za blízkými a tak.... Jsem ochotná zkrátit víkend ať už ho prožívám jakkoliv, ale ne navázat na pátý pracovní den šestým, to dělat nebudu. Protože bych ráda měla někdy i soukromý život, aspoň na chvíli.
Nesouhlasím s tím, jak se chováte ke členům a nehodlám pálit čas ani energii abych vás přemlouvala ať se vrátíte k tomu, co vám připomněl Vašek: vy tu máte být pro členy, ne oni pro vás.
To je plně pochopitelné (já sem koneckonců taky navrhoval neděli), ale každý to má opravdu jinak. Aby anketa byla relevantní je třeba aby v ní byly obsaženy všechny možnosti a měla nějaká základní pravidla (poběží určitou dobu, informuje se o ní členstvo aj.).
Kde je ta správná anketa ohledně pravidelného dne schůzí? Nějak jí nemužu najít.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2413 poděkování
Dostal poděkování: 1113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 01 pro 2018, 21:25

Jana Skopalíková ji má založit. Taková je dohoda z mumble.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 01 pro 2018, 22:31

Nějaký termín? Dívala jsem se do zápisu z mumble není tam o Janě a anketě ani zmínka.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 01 pro 2018, 22:39

Mám/máme ji úkolovat? Můžu.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 01 pro 2018, 22:44

Jiri.Snizek píše:
01 pro 2018, 22:39
Mám/máme ji úkolovat? Můžu.
Proč to není v zápisu?

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 01 pro 2018, 22:48

Protože to tam nikdo nenapsal. Ale bavili jsme se o tom, tak jako se bavíme o mnohých jiných věcech, které v zápisech nejsou.

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 438 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 01 pro 2018, 22:54

Já bych se i zaúkolovala sama, ale pokud o tom má být rozprava/jednání, tak by bylo fajn, kdybych měla moderátorská práva, abych mohla reflektovat návrhy postupu v úvodním příspěvku. Ale to je teď na AO... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petra.Smutna

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 01 pro 2018, 22:57

V zápisu to není, tak se ptám, kdy bude anketa, to je všechno ;)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“