Zpětná vazba pro PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět

Jaký je váš názor na práci PKS zvoleného na podzim 2018?

Jsem spíše spokojen/na
7
50%
Jde to, ale mohlo být lepší
1
7%
Jsem spíše nespokojen/na
3
21%
Zdržuji se
3
21%

Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 11 lis 2018, 21:48

Jan.Korbel píše:
11 lis 2018, 21:26
Vašku ozývání je v pořádku, zasekli jsme se jen u termínů schůzí.

Anketa je ok, pokud termíny nebudou anonymně určovat lidé, kteří stejně na schůzích nebudou. A pak si ještě rozmyslete, kolik chcete mít na krajské schůzi členů předsednictva, když je chcete přehlasovávat. Úkoly sice ukládat můžete, ale i v PKS jsou jen lidé s omezenými možnosti :-)
Nikoho přehlasovávat nechci. Jen bych byl radši pro konsensuální řešení a tam je potřeba to probrat v širším okruhu. Kromě toho nejde o to zadávat někomu nereálné úkoly, ale je to tak, že PKS je orgán podřízený KF, možná to jen špatně čtu, nebo jsi chtěl napsat něco jiného, než píšeš, ale pokud PKS bude dodržovat princip subsidiarity, pak to bude úplně OK a nikdo nikoho ani nebude muset přehlasovávat.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2476 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 11 lis 2018, 21:52

Princip subsidiarity? My místním sdružením nic nenařizujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1053 poděkování
Dostal poděkování: 1019 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 11 lis 2018, 22:01

Anketa není konsenzus, anonymní už vůbec ne.

Hlasování je o většině. V tomto případě nezohledníš, koho tím postihneš.

A nerozumím, jak s tím souvisí subsidiarita. Když tak mě oprav. PKS je organizačně na nižší úrovni a část KF nerespektuje jeho rozhodnutí (doteď k tomu žádné ankety nebyly).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 11 lis 2018, 22:14

Jiri.Snizek píše:
11 lis 2018, 21:52
Princip subsidiarity? My místním sdružením nic nenařizujeme.
OK, uznávám, že tento termín možná nebyl užit nejlépe. Myslel jsem to tak, že v tomhle ohledu jste vy delegovaní z našeho středu a měli byste reflektovat naše potřeby.
Jan.Korbel píše:
11 lis 2018, 22:01

A nerozumím, jak s tím souvisí subsidiarita. Když tak mě oprav. PKS je organizačně na nižší úrovni a část KF nerespektuje jeho rozhodnutí (doteď k tomu žádné ankety nebyly).
K anketě se každý může vyjadřovat a přesvědčit ostatní o svém názoru. Zbytek viz výš. Kromě toho, to že o tom mluvíme neznamená, že to nerespektujeme. Naopak hledáme shodu. Ale přijde mi zásadní problém, pokud někomu vadí diskuze na nějaké téma. Myslel jsem, že my máme být strana jiným názorům otevřená a až po proběhnuvší debatě se rozhodneme, jak se k čemu postavíme. To, že to zrovna jako na potvoru vyšlo, že dorazilo málo lidí na schůzi jen o to víc zakládá potřebu velké kroky diskutovat na fóru/další schůzi a ne přijímat rozhodnutí. Ale mě je to jedno, já klidně z diskuze vystoupím, tato pro mě zásadní není a věřím, že ani pro spoustu z ostatních, kteří píší to, co já. Jde tu o princip. Mimochodem, já jsem se třeba vyjádřil, pod probíhající anketou, že bych byl rád, kdyby schůze probíhaly v pátek (shodou okolností je to pro mě nejkratší den pracovně, kdy stejně musím do Prahy a nevadilo by mi tedy cestovat kdekoliv po kraji a tato možnost mi v anketě chybí). Ale respektovat zvládnu i sobotu, jen se tam tak často nedostanu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Jan.Licka, Petra.Smutna

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6756 poděkování
Dostal poděkování: 2459 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 lis 2018, 03:03

Jan.Korbel píše:
11 lis 2018, 22:01

Jako, že nikdy nebyly žádné ankety?
Byly, ale to byste se museli podívat zpět, proto jste asi tak vyděšení, co si to dovoluju, nicméně hledej Honzo a na foru sčk i jinde najdeš.
Byl a je to běžný nástroj, jak zjišťovat co by si přáli členové, popřípadě i příznivci, ale to už současné PKS zřejmě nezajímá.

A já sem vás oba s Jirkou volila :D To jsou paradoxy :D

Vašek to napsal správně, Piráti vyrostli na diskuzích i konsezu a vy je potíráte hned v zárodku a nasadíte psí hlavu tomu, kdo se ozve.

To, jak arogantně se chováte vás dožene, nemám strach, že ne. :)
Blbé je, že mezitím jaksi vyšumí, co má být základem.

A to je vše, co jsem chtěla říct. Necitujte mě ani neodpovídejte. Už nemám zájem jakkoliv se angažovat.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 12 lis 2018, 07:45

Lenko já se přece nebráním diskuzi. Souhlasím s potřebou konsenzu, ale nesouhlasím s anonymní anketou. Radši si poslechnu názory lidí, kteří na ty schůze chodí.

Konsenzus = společný postoj, jednomyslnost. Technicky jakékoliv hlasování (o anonymní anketě nemluvě), u kterého jedna z možností neposbírá 100%, jde PROTI konsenzu. Zjistíš z toho pouze to, jak velké jsou jednotlivé skupiny. Pokud chceš konsenzus, musíš se snažit přesvědčit odpůrce svého návrhu argumenty.

Ankety jsou ok, ale tahle byla IMHO trošku uspěchaná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Hana.Chalusova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6756 poděkování
Dostal poděkování: 2459 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 lis 2018, 14:05

Jan.Korbel píše:
12 lis 2018, 07:45
Lenko já se přece nebráním diskuzi. Souhlasím s potřebou konsenzu, ale nesouhlasím s anonymní anketou. Radši si poslechnu názory lidí, kteří na ty schůze chodí.

Konsenzus = společný postoj, jednomyslnost. Technicky jakékoliv hlasování (o anonymní anketě nemluvě), u kterého jedna z možností neposbírá 100%, jde PROTI konsenzu. Zjistíš z toho pouze to, jak velké jsou jednotlivé skupiny. Pokud chceš konsenzus, musíš se snažit přesvědčit odpůrce svého návrhu argumenty.

Ankety jsou ok, ale tahle byla IMHO trošku uspěchaná.
To je neuvřitelný, jak jsi blahosklonný.
Poslechneš si názory a pak co? Rozhodneš jako hlava nejpomazanější funkcí.

Je to desetkrát horší, než jsem si myslela.

Anketu jsem udělala bez pracovních dní, protože zatím víkendy nikomu nevadily a neděle také ne, i vy jste situovali schůzi na víkend.

Zatím jsem svůj názor nikde neprezentovala tak věz, že v týdnu nepojedu na schůzi nikam, protože to nestíhám a po 10 hodinách v PSP s tím, že mě dalších 10 ráno čeká, nepůjdu na schůzi ani v Praze. Nejsem robot. Jelikož jediný volný čas mám v sobotu a v neděli a nejsem z Prahy, obyčejně jedu za blízkými a tak.... Jsem ochotná zkrátit víkend ať už ho prožívám jakkoliv, ale ne navázat na pátý pracovní den šestým, to dělat nebudu. Protože bych ráda měla někdy i soukromý život, aspoň na chvíli.
Nesouhlasím s tím, jak se chováte ke členům a nehodlám pálit čas ani energii abych vás přemlouvala ať se vrátíte k tomu, co vám připomněl Vašek: vy tu máte být pro členy, ne oni pro vás.

Teď už je mi jedno, kdy schůze budou.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 769 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 lis 2018, 14:53

Jan.Korbel píše:
12 lis 2018, 07:45
Konsenzus je samozřejmě věcí nejlepší, ale sto lidí, sto názorů. Obávám se, že každý to má holt jinak a nikdy nevyhovíš všem na 100%. Pojďme se o tom za velké účasti pobavit na prosincové schůzi v Praze a pak uvidíme - třeba z diskuze vzejde přijatelné řešení.
Lenka.Kozlova píše:
12 lis 2018, 14:05
Zatím jsem svůj názor nikde neprezentovala tak věz, že v týdnu nepojedu na schůzi nikam, protože to nestíhám a po 10 hodinách v PSP s tím, že mě dalších 10 ráno čeká, nepůjdu na schůzi ani v Praze. Nejsem robot. Jelikož jediný volný čas mám v sobotu a v neděli a nejsem z Prahy, obyčejně jedu za blízkými a tak.... Jsem ochotná zkrátit víkend ať už ho prožívám jakkoliv, ale ne navázat na pátý pracovní den šestým, to dělat nebudu. Protože bych ráda měla někdy i soukromý život, aspoň na chvíli.
Nesouhlasím s tím, jak se chováte ke členům a nehodlám pálit čas ani energii abych vás přemlouvala ať se vrátíte k tomu, co vám připomněl Vašek: vy tu máte být pro členy, ne oni pro vás.
To je plně pochopitelné (já sem koneckonců taky navrhoval neděli), ale každý to má opravdu jinak. Aby anketa byla relevantní je třeba aby v ní byly obsaženy všechny možnosti a měla nějaká základní pravidla (poběží určitou dobu, informuje se o ní členstvo aj.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 12 lis 2018, 15:06

Stepan.Drtina píše:
12 lis 2018, 14:53
Konsenzus je samozřejmě věcí nejlepší, ale sto lidí, sto názorů. Obávám se, že každý to má holt jinak a nikdy nevyhovíš všem na 100%. Pojďme se o tom za velké účasti pobavit na prosincové schůzi v Praze a pak uvidíme - třeba z diskuze vzejde přijatelné řešení.
S konsenzem přišel Vašek a má to smysl v tom, že bychom se k tomu měli co nejvíce přiblížit. Mimo jiné proto existují nějaké rozpravy a potom teprve hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Vaclav.Kubaljak, Hana.Chalusova

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 769 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 lis 2018, 15:14

Jan.Korbel píše:
12 lis 2018, 15:06
S konsenzem přišel Vašek a má to smysl v tom, že bychom se k tomu měli co nejvíce přiblížit. Mimo jiné proto existují nějaké rozpravy a potom teprve hlasování.
Tak proto ta diskuze v prosinci a pak třeba před samotným hlasováním týdenní rozprava, proč ne. Času máme dost :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“