Volba předsednictva 2018

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Martin.Polak píše: 18 říj 2018, 21:47 Koukám, že Záhora rozdává otázky na tělo. :)
Taky se o něco pokusím.

Peníze

Peníze za volby:
Každá strana/hnutí/spolek který získá nejméně 1% hlasů ve volbách do EP získá za každý získaný hlas 30 Kč. OFFTOPIC(§ 65 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
Za každého zastupitele kterého dostaneme na kraj získáme příspěvek na mandát 250 000 Kč.


Otázky:
1) Máte nějakou strategii, jak získat co nejvíce hlasů? Podpoříte angažování manažera pro kampaň do krajských voleb?

2) Rozpočet kraje v roce 2018 byl skoro pět milionů. Máte zkušenosti s hospodařením s takovou částkou?

3) Podpoříte vznik vlastního rozpočtu pro jednotlivé MS?

4) Praha má své PiCe, Karalovy Vary mají centrum e-PIC. Podpoříte vznik pirátského centra v našem kraji mimo Prahu? Nemusí se jednat vyloženě o centrum ale třeba jen o tzv. "pirátskou kajutu".

5) Budete hlasovat pro zvětšení položky rozpočtu kraje s názvem "odměny"?

6) Nově tvořená "Pirátská strategie" počítá s narůstající časovou náročností na práci ve vedení kraje. Budete mít na to čas?
1) Já určitě podpořím vybrání manažera pro krajské volby. V podstatě si myslím, na základě zkušeností z letošní kampaně, že i do komunálních voleb by se něco jako volební manažer v jednotlivých kandidujících městech hodil. Bude to člověk, který na to bude mít čas, ale naopak za to ponese i určitou zodpovědnost (např. se pak nestane, že nějaký dobrovolník nedokončí včas požadovaný úkol, protože mu do toho vlezlo něco neočekávaného a věnuje se tomu pouze ve svém volném čase). Určitě je pak do diskuse, co všechno by měl v kompetenci - já třeba bych byla pro to, aby vybíral slogany a dělal návrhy plakátů, ale aby konečné slovo pak mělo konkrétní fórum. :)

2) Ne, s rozpočty tohoto rázu zkušenosti nemám. Vlastně první rozpočet, který jsem měla možnost ovlivnit, je ten z komunálních voleb MS Benešov, kde jsme měli na kampaň 70 000 Kč. Jsem však pro to, aby se o větších položkách diskutovalo - např. záměr do 100 000 má možnost schválit PKS, avšak nad cca 20 000 (možná jiné částky, záleží, co by se v delším časovém horizontu osvědčilo) bych už chtěla širší diskusi i s členskou základnou, jestli je pro nebo ne.

3) Ano, myslím si, že z rozpočtu KS dát třeba po 20 000 každému MS, ať si o nich rozhodne samo, je vhodné. MS dělají politiku v místě svého působení, tak si myslím, že by na to měli mít vyhrazenou i část finančních prostředků - ať jim kraj nemusí schvalovat byť malé položky - jako tisk letáků, organizace koncertu aj...

4) Máme jako kraj takovou zvláštní pozici - naším centrem je Praha, která je vlastním krajem... V Praze je centrální Pice, které evidentně můžeme používat, když je potřeba, to beru jako pozitivní věc. Kde udělat ale Pice Středočeského kraje jako takového? To je podle mě na širší diskusi nejen v rámci SčK, ale celé členské základny. Také podle mě záleží, na kolik by pronájem, případná rekonstrukce vybraných prostor přišla - kdybychom našli něco nízkonákladového, mohli bychom zkusit udělat třeba 2-3 menší Pice - prostor, kde se dá scházet, pořádat menší akce/přednášky, lze mít sklad. Ale jak říkám - dost záleží na mnoha okolnostech. V Olomouci vidím, že se tím strana dá dobře propagovat a lidi na akce pořádané v Pirátském centru chodí.

5) Když by se našel dobrý důvod položku navýšit, tak proč ne. Např. pokud bychom chtěli toho volebního manažera na krajské volby...

6) Záleží, co je to "narůstající časová náročnost" - pokud to nebude placená pozice (a podle mě by fakt být neměla), tak je potřeba, aby si člověk "na chleba" vydělával jinak. Takže pokud se to vejde do volného času, jsem ochotná pirátům věnovat jeho velkou část, ne však všechen - člověk musí relaxovat i jinak, aby se z toho nezbláznil, že...
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jan.Korbel »

Jano prosimte jak si predstavujes mumble z hospody? :)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jan.Korbel »

Jiri.Snizek píše: 20 říj 2018, 12:54 Prosím kandidáty o vyjádření k mému návrhu na evidování úkolů pro KoKS, členy PKS a KS a dobrovolníky v https://redmine.pirati.cz/. Za vyjádření předem děkuji.
S redmine nemam problem, uz jsem tam nekolik veci resil. Ticket systemy pouzivam kazdy den a nektere sam spravuji (asi 500 aktivnich uzivatelu).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Petra.Smutna »

Martin.Polak píše: 18 říj 2018, 21:47
1) Máte nějakou strategii, jak získat co nejvíce hlasů? Podpoříte angažování manažera pro kampaň do krajských voleb?

2) Rozpočet kraje v roce 2018 byl skoro pět milionů. Máte zkušenosti s hospodařením s takovou částkou?

3) Podpoříte vznik vlastního rozpočtu pro jednotlivé MS?

4) Praha má své PiCe, Karalovy Vary mají centrum e-PIC. Podpoříte vznik pirátského centra v našem kraji mimo Prahu? Nemusí se jednat vyloženě o centrum ale třeba jen o tzv. "pirátskou kajutu".

5) Budete hlasovat pro zvětšení položky rozpočtu kraje s názvem "odměny"?

6) Nově tvořená "Pirátská strategie" počítá s narůstající časovou náročností na práci ve vedení kraje. Budete mít na to čas?
1) V první řadě budu ve spolupráci s volebním manažerem podporovat kandidáty vzešlé z našeho kraje (pro Lenku: žádné tajemné osoby nejsou, jde o to, kdo se skutečně přihlásí), kterému/kterým musíme přizpůsobit krajskou část rozpočtu na kampaň.
U voleb do Evropského parlamentu vnímám jako zásadní mizivou voličskou účast obecně, proto mé myšlenky míří primárně tímto směrem - z kraje můžeme soustavnou činností po vzoru sněmovních voleb aktivizovat voliče obecně. V tuto chvíli netuším, jakou strategii zrealizuje budoucí volební manažer (např. zásadní otázka zapojení kandidátů do kampaně - budou objíždět celou republiku, nebo každý ve svém regionu? Tzn. kolik času na náš region budou mít? Pro koho všeho budeme kampaň přizpůsobovat? A takto mohu pokračovat dál...) - tomu bude nutno se v krátkém časovém úseku přizpůsobit. Např. nyní nám utíká čas pro případnou rezervaci ploch na billboardy a bannery, ale zatím netušíme, zda a do jaké míry budou řešeny... Mnoho otázek, které nyní nemají odpovědi. Takže, shrnu - v zásadě kolem vánoc budeme mít nejvíc práce s organizací vším tím kolem, abychom dosáhli výborného výsledku.
Co se týká kampaně obecně na podporu volební účasti, možná stojí zato, abychom téma diskuzně otevřeli na foru a pokračovali na příští schůzi? Kdo toto čtete, zamyslete se, prosím, nad tím a přispějte svými nápady. Díky.
K otázce volebního manažera pro krajské volby odpovídám: ano, budu podporovat.

2) Rozpočet Sčk 2018 byl 2.150.000,- Kč, z čehož 1.200.000,- Kč tvořilo volební výdaje (komunál plus senát) a při tvorbě se počítalo s tím, že sem v případě potřeby můžeme přesunout dalších až 700.000,- Kč z provozních nákladů a rezervy (mimochodem, ta slouží ke krytí výdajů v obodbí dalšího účetního roku, než je schválen nový rozpočet - dobré vědět).
S rozpočtem nikoli, se správou ciszích financí ano. Osobně jsem ve své praxi spravovala finance klientů v řádově vyšších částkách, a dovolím si tvrdit, že zodpovědnost je stále stejná, nehledě na počet nul za číslem.

3) Jak jsem již zmínila ve své kandidátské řeči, podpořím.

4) Opět obsahem mé kandidátské řeči - k tomuto tématu mě zajímá krajská diskuze, protože otázka není, zda ano nebo ne, ale za jakých podmínek, kde a případně i kolik... V tomto ohledu jsme velmi specifický kraj, přičemž každé PiCe s sebou nese fixní provozní náklady. Takže budu podporovat tu variantu, na které se dohodne většina členů kraje.

5) Tato položka bude upravena s ohledem na současné navýšení odměn pro KoKS a na případné další placené pozice (např. budoucí vedoucí krajského MO a MO koordinátor krajů, který má být částečně placený z krajů).

6) Ano, proto se sem znovu hlásím. K létu jsem okončila časově nejnáročnější dobrovolnickou činnost pro Piráty, v týmu Social Media pod MO. Nicméně, na volbu předsedkyně kandiduji čistě jako druhý člověk k Jirkovi, aby pojem "volba" byl technicky naplněn, a doufám, že právě na tento post bude kandidovat někdo další, ideálně z dlouholetých členů kraje, ať už Dalibor, Lenka, Dominika, Petr, František, kdokoli kdo není u Pirátů nováčkem. Pokud se tak stane, svoji kandidaturu na předsedkyni kraje okamžitě stahuji. Myslím si, že je fér, abyste to věděli předem.

Lenka.Kozlova píše: 19 říj 2018, 00:52 Čekala bych, že když chceš přesměrovat práci KoKs (- nic nenamítám), budeš mít promyšlenou variantu, jak a hlavně kdo Kláru nahradí v byrokratické činnosti v SčK, nejlépe, že nabídneš svou iniciativu. Mám si to tak vykládat?

Za druhé by mě zajímalo, jestli se hodláš věnovat funkci v PKS kontinuálně, nebo tvé kolegy opět čeká mnoho týdnů prázdninových výpadků (kampaň/nekampaň) a následné zmatky spojené s návratem k činnosti v PKS?

Ráda bych také znala důvod rozestupu reportů z RV, vypadá to například, že mezi 23.5. a 16.10. RV neřešilo nic, co by stálo za zmínku ve fóru sčk
viz viewtopic.php?f=406&t=40220&start=90
Budeš mít čas kontinuálně pracovat v RV i v PKS?

Kdo je tím tajemným kandidátem? Můžeme to vědět?

Možná jsi nezaznamenala, že tzv. KET budou doporučenou součástí KS viz strategický plán rozvoje strany.
Takže úkolem PKS, mimo jiné, bude zajistit, aby KET vznikaly. Máme tedy očekávat, že vznik KET tě nezajímá?

Experta na dopravu už SčK má, je jím Jan Lička, který pracuje i v parlamentní skupině, stačí kolem něj shromáždit lidi se zájmem. Máš to tedy v úmyslu?
V expertním parlamentním týmu pro kulturu pracuje Dominika, máš pro ní pomocníky na úrovni kraje?
Značka: Ideální propojení na všech úrovních, od MS po parlament.
Budu reagovat pouze na věcné dotazy ke kandidatuře, nikoli na osobní invektivy.
Před érou placené pozice KoDo byrokracii zvládalo PKS, což samozřejmě dnes již v plné míře není a do budoucna nebude možné. Nicméně, je jedna oblast, která KoDo časově vytěžuje, a je možné ji relokovat zpět nejen na PKS, ale i na PMS (čímž se naředí časová zátěž) - moderování diskuzí na foru, kterých též bude přibývat. Tento čas, pokud z KoKS odebereme tuto zodpovědnost, může efektivně trávit právě navazováním a upěvňováním kontaktů s našimi příznivci na síti. Toť má konkrétní představa.

Práci PKS i RV se věnuji kontinuálně, obojí se velmi dobře doplňuje a myslím si, že spojení člena PKS a RV, je pro kraj přínosem.
K tomu dalšímu si dovolím si pro příklady připomenout, že jsem v létě jako jediná pomáhala stabilizovat situaci mezi MS Benešov a PKS, kde jsi na pražském setkání v baru Centrála navrhovala PKS rozpuštění tohoto MS, či že jsem pro Bell dělala korektury textů do Pirátských listů. Vím, že ta černá práce není moc vidět, a tedy nepřináší body, ale je potřebná.

Ke KET to tedy napíšu ještě jinými slovy, aby původní myšlenka byla zřejmější: na pořadu dne v našem kraji jez mého pohledu aktivní vyhledávání lidí s potenciálem úspěšně kandidovat na tuto pozici, a zaktivnit je na úrovni kraje, např. je vtáhnout do přípravy veřejných textových výstupů kraje (o tom, že Je Honza Lička přínosným členem týmu garanta dopravy, či že Dominika historicky působila v Zemědělstvi atd. vůbec netuším, vůbec nekomunikujeme), totiž ty jsi na to tím, na co jsem reagovala v závorce, kápla:
Kdo ze členů kraje ví nejen o těchto dvou, ale třeba o Honzovi Lukáškovi, o Tomášovi Zmudovi, o Honzovi Korbelovi, o Janě Skopalíkové, o Jiřce Procházkové a mnoha dalších? A jsou tito a další nezmínění ochotni své znalosti a praxi aktivně nabídnout krajskému sdružení? Tedy - na pořadu dne u nás je jejich aktivní vyhledávání a oslovování s cílem zaktivizování, aby instalace krajských KET dopadla lépe než proces instalace krajského vedoucího MO. Zároveň s touto aktivitou, jak věřím, napomůžeme právě i dosazení stálého vedoucího MO, pokud jím Dalibor trvale nechce být.
Dalibor.Zahora píše: 19 říj 2018, 09:22 Otevřu ještě jednu otázku - přijímání členů - má přijímat kraj nebo MS?

Respektive otevřela ji Jana Skopalíková (ovšem na foru MS Benešov).
OFFTOPIC[quote=Jana.Skopalikova post_id=585133 time=1539587819 user_id=13779]
[quote]

Čeho bych chtěla v předsednictvu v nejbližší době dosáhnout:

1) zrušení doporučení o tom, že místní sdružení v SčK nemají přijímat nové členy, ale tuto zodpovědnost mají nechat na krajském předsednictvu - nelíbí se mi nedůvěra PKS SčK vůči svým místním sdružením a buď je neměli zakládat hned (dle organizačního řádu lze vytvořit nejprve přípravný tým a až posléze, až vykazuje dostatečnou aktivitu na to, aby sdružení plnilo svěřené úkoly dle org. ř., zakládat místní sdružení) nebo jim nechat pravomoce, které jim dle stanov náleží,
viewtopic.php?p=585133#p585133


Prosím kandidáty o odpovědi, co preferují, současně to chci debatovat na širší platformě, takže diskuze i anketa
viewtopic.php?p=585836#p585836
[/quote]


Dalibore, děkuji ti za tento dotaz. Ač jsem zmínila v kandidátské řeči, napišu ještě příměji:
Stanovy (https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_7_oblastni_sdruzeni)
Čl. 7 Oblastní sdružení
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,

Organizační řád (https://wiki.pirati.cz/rules/or#oblastni_sdruzeni)
§ 20 Oblastní sdružení
(4) Úkoly oblastního sdružení související s chodem strany:
a) přijímání nových členů do oblastního sdružení,

Nejen OR, ale zejména Stanovy ti odpověď již dávno daly. Kompetence MS přijímat nové členy vyplývá přímo ze Stanov, nejvyššího legislativního předpisu naší strany, a PKS naopak nemá kompetenci toto měnit.

Jiri.Snizek píše: 20 říj 2018, 12:54 Prosím kandidáty o vyjádření k mému návrhu na evidování úkolů pro KoKS, členy PKS a KS a dobrovolníky v https://redmine.pirati.cz/. Za vyjádření předem děkuji.
Historicky jsem byla a tedy jsem pro, s výjimkou dobrovolníků.
Případně, pokud stále nebude vůle spravovat Redmine, alternativou může být úkolování na foru, což však není tak přehledné (ale zase sledovanější).
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Jan.Korbel píše: 20 říj 2018, 14:55 Jano prosimte jak si predstavujes mumble z hospody? :)
Zarezervovaný salónek a hospodu s WiFi? :)
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Petra
Práci PKS i RV se věnuji kontinuálně, obojí se velmi dobře doplňuje a myslím si, že spojení člena PKS a RV, je pro kraj přínosem.
K tomu dalšímu si dovolím si pro příklady připomenout, že jsem v létě jako jediná pomáhala stabilizovat situaci mezi MS Benešov a PKS, kde jsi na pražském setkání v baru Centrála navrhovala PKS rozpuštění tohoto MS, či že jsem pro Bell dělala korektury textů do Pirátských listů. Vím, že ta černá práce není moc vidět, a tedy nepřináší body, ale je potřebná.
Tak já tu otázku zopakuji: Ptala jsem se zda mezi 23.5. a 16.10. RV neřešilo nic, co by stálo za zmínku ve fóru sčk?

OFFTOPICKorektury Pro Bell jsem dělala také. O tom, že jsi dělala korekturu pro Nymburk vím.
Jednu cestu do Benešova nepovažuji za důvod ke 4 měsícům výpadku informací z RV a k mlčení po dobu prázdnin.
Máš nějaké vysvětlení? Ptala jsem se, jestli tak chceš pokračovat. ??

Když píšeš, že jsi někomu slíbila podporu v kampani voleb do EP, ptám se komu? Je to takhle srozumitelné?
Nezapomnělas, že musí proběhnout primárky, do té doby asi nevíme, kdo bude potřebovat podporu, nebo máš nějaké jiné info?
Historicky jsem byla a tedy jsem pro, s výjimkou dobrovolníků.
Na úrovni kraje jsou zatím až na KoKS všichni dobrovolníci, takže redmine jen pro KoKS?

Ráda bych dostala zcela konkrétní odpovědi na konkrétní otázky. Děkuji

Tvoje poznámka o mém návrhu směřuje kam? Asi vím, ale zapomněla jsi dodat, že můj návrh zněl jinak a že zdaleka nebyl tak strohý. Navrhla jsem, aby bylo MS rozpuštěno, proto, aby se mohli spojit lidé, kteří si "nejdou po krku" a založit ho znovu (protože s jejich hádkami si už nikdo nevěděl rady) Vysvětlení pro obecenstvo, které není v obraze.

OFFTOPICNesmrtelnost Benešova dokazuje to, že ho řešíme už v druhém vlákně :D

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Petra.Smutna »

Lenka.Kozlova píše: 20 říj 2018, 18:00 @Petra
Práci PKS i RV se věnuji kontinuálně, obojí se velmi dobře doplňuje a myslím si, že spojení člena PKS a RV, je pro kraj přínosem.
K tomu dalšímu si dovolím si pro příklady připomenout, že jsem v létě jako jediná pomáhala stabilizovat situaci mezi MS Benešov a PKS, kde jsi na pražském setkání v baru Centrála navrhovala PKS rozpuštění tohoto MS, či že jsem pro Bell dělala korektury textů do Pirátských listů. Vím, že ta černá práce není moc vidět, a tedy nepřináší body, ale je potřebná.
Tak já tu otázku zopakuji: Ptala jsem se zda mezi 23.5. a 16.10. RV neřešilo nic, co by stálo za zmínku ve fóru sčk?

OFFTOPICKorektury Pro Bell jsem dělala také. O tom, že jsi dělala korekturu pro Nymburk vím.
Jednu cestu do Benešova nepovažuji za důvod ke 4 měsícům výpadku informací z RV a k mlčení po dobu prázdnin.
Máš nějaké vysvětlení? Ptala jsem se, jestli tak chceš pokračovat. ??

Když píšeš, že jsi někomu slíbila podporu v kampani voleb do EP, ptám se komu? Je to takhle srozumitelné?
Nezapomnělas, že musí proběhnout primárky, do té doby asi nevíme, kdo bude potřebovat podporu, nebo máš nějaké jiné info?
Historicky jsem byla a tedy jsem pro, s výjimkou dobrovolníků.
Na úrovni kraje jsou zatím až na KoKS všichni dobrovolníci, takže redmine jen pro KoKS?

Ráda bych dostala zcela konkrétní odpovědi na konkrétní otázky. Děkuji

Tvoje poznámka o mém návrhu směřuje kam? Asi vím, ale zapomněla jsi dodat, že můj návrh zněl jinak a že zdaleka nebyl tak strohý. Navrhla jsem, aby bylo MS rozpuštěno, proto, aby se mohli spojit lidé, kteří si "nejdou po krku" a založit ho znovu (protože s jejich hádkami si už nikdo nevěděl rady) Vysvětlení pro obecenstvo, které není v obraze.

OFFTOPICNesmrtelnost Benešova dokazuje to, že ho řešíme už v druhém vlákně :D

Já nevím, Lenko, stalo se něco, co stálo za zmínku na foru tobě? Pokud jsi jako členka RV a zároveň členka kraje měla dojem, že jsem v naší krajské diskuzi k RV měla něco reportovat, proč jsi to tedy s ohledem na sdílení informací neudělala sama?
Nicméně, pro mě je toto podnětem k tomu reportovat na schůzích kraje, kde je přece jen sledovanost, a tedy i možnost přitáhnutí pozornosti členů kraje vyšší. Za tuto inspiraci ti děkuji, myslím si, že tudy vede cesta mimo jiné i třeba k vyšší sledovanosti a reakcím na krajském foru.
K dobrovolníkům upřesním - dobrovolníci nečleni, aby bylo zřejmé.
Situaci v MS vnímám jinak než ty, a takto jsem i PKS informovala, nakonec sami členové potvrdili, že nejvíc jim vadily dlouhé telefonáty a hovory s jedním členem. Benešováci rozhádaní nebyli, naopak oceňuji, jakým způsobem situaci řešili, až došli k dnešnímu stavu, kdy z "rozhádaného" člena mají člena, který je aktivní součástí týmu. Toť mé vysvětlení pro obecenstvo, které může a nemusí být v obraze. Ten dodatek, aby se mohli spojit lidé, kteří si nejdou po krku a založit ho znovu, tehdy bohužel nezazněl. I proto jsem tehdy reagovala tím, že případně podám podnět k RP, pokud by si PKS odhlasovalo rozpuštění MS Benešov.
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Martin.Polak »

Nastřelení situace:
Praha jako kraj, jako krajské sdružení si chce pořídit tiskového mluvčího/PR za 50 tisíc měsíčně.

Otázky: (stačí odpovídat krátce)
1) Dovedete si představit obdobnou placenou pozici i u nás v kraji?
2) Je Praha extrém?
3) Dovedete si představit jiné stálé placené pozice v našem kraji, než je jen post koordinátora?
PRRRRR.jpg

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Ten dodatek, aby se mohli spojit lidé, kteří si nejdou po krku a založit ho znovu, tehdy bohužel nezazněl.
Nahrané to nemám, ale možná bych se nad tím měla zamyslet :) OFFTOPICStejná situace, jako se zápisy o vyjednávání?

Já jsem do RV zvolená CF. Členové zvolení krajem jsou tam proto, aby kraj informovali a propojili s RV. Myslím, že jsem tam v přestávce i něco psala.

No nic, některých odpovědí se asi nedočkám a nebudu tu roztáčet OT. OFFTOPICTo je zajímavá technika, promlčet se do zapomnění.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva 2018

Příspěvek od Jan.Korbel »

Martin.Polak píše: 20 říj 2018, 21:59 1) Dovedete si představit obdobnou placenou pozici i u nás v kraji?
Momentálně ne. Pokud by se krajským MO dlouhodobě nikdo nechtěl zabývat, dovedu si to představit v menší míře. Určitě ne v takovém rozsahu.
2) Je Praha extrém?
V souvislosti s komunálkama ano. Až pomine a poprask kolem koalic ve velkých městech, zase to trošku opadne.
3) Dovedete si představit jiné stálé placené pozice v našem kraji, než je jen post koordinátora?
Momentálně mě taková nenapadá, ale vyloučit se to úplně nedá. Třeba v situaci, kdy budeme nutně potřebovat nějakou odbornost a nebude to reálné zařídit dobrovolnicky z vlastních zdrojů. Přirozeně to musí být nepolitická funkce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“