Koncepce mediální odboru SčK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1029 poděkování

Koncepce mediální odboru SčK

Příspěvek od Stepan.Drtina » 05 čer 2018, 17:05

Vážené krajské fórum,

Vyhlašuji rozpravu ohledně koncepce Mediálního odboru SčK. Prosím o sdílení veškerých nápadů, podnětů, myšlenek a představ fungování tohoto orgánu. Rozprava bude trvat týden (do 12.6 20:00) a na konci bude hlasováno o navržených koncepcích. Součástí mohou být i případné doplňující hlasování vycházející z vítězného návrhu (např. volba členů MO). Směle do toho a půl mediálního oboru je hotovo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Lukasek, Martin.Martin
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 1445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce mediální odboru SčK

Příspěvek od Jiri.Snizek » 05 čer 2018, 17:23

Inspirace zde viewtopic.php?f=408&t=36195
Navrhuji usnesení:
Krajské fórum zřizuje krajský mediální odbor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Radek.Cernohous
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jan.Licka
Místní předsednictvo
Profese: Projektant logistiky
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Příspěvek od Jan.Licka » 05 čer 2018, 19:05

Ahoj, nemám koncepci, ale teď aktivně vytváříme náš "mediální odbor", přidávám proto postřehy co funguje a co ne :)
- Co funguje je nadhodit téma v Messengeru na FB typu "Chtěl bych okomentovat událost A a můj návrh textu je tento: X". Když mu příspěvek olajkuje (autorizuje s nebo bez doplňujícího komentáře) alespoň tři členové skupiny, jde ven. Nic těžkého, nic zdlouhavého. Zároveň je zpětná vazba aby se neobjevovaly úlety typu "Všichni v tomhle kraji jsou komouši." Forum je na podobné akce příliš veřejné a zároveň příliš těžkopádné.
- Hodilo by se nám občas dostat echo o zajímavých nápadech nebo akcích jinde. Piráti Děčín nám například nasdíleli jejich náměty k řešení kruhových objezdů a podzemních nádob na recyklovaný obsah, které se dají jako téma využít i v Benešově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Radek.Cernohous, Lenka.Kozlova
Dávat druhým vyrůst

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1431 poděkování
Dostal poděkování: 1268 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 05 čer 2018, 21:39

Tím facebookem odřízneš lidi, kteří facebook nemají (a mají k tomu docela dobré důvody). Asi bych FB používal jen pro výstupy směrem ven.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 05 čer 2018, 21:58

Je v kraji vůbec někdo na takové úrovni, aby mohl psát SENZAČNÍ tiskovky a hasit naše kauzy?
Pokud se správně pamatuji, tak kontakt s medii a psaní NORMÁLNÍCH zpráv je práce koordinátorů.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23013 poděkování
Dostal poděkování: 10909 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 čer 2018, 23:28

No, mám dost otázek.

Nejprve dámy a pánové, mi přijde zahájení jednání jaksi zmatečné. Pletou se tu dvě věci dohromady.

Tedy pokud není nikdo proti navrhuji, upřesnit a pozměnit téma jednání na
Jednání o vzniku krajského mediálního odboru
S tím, že koncepce případně vzniklého MO bude předmětem dalšího následného jednání/diskuze.

Dále si nejsem jist, zda na prodiskutování je termín dostatečný (týden do 12.6.), takže vážně uvažuji, že navrhnu prodloužení, podle toho jak se bude vyvíjet diskuze. Nevidím důvod proč to uspěchat. Nebo nějaký je?

1) Jaká je motivace vzniku KMO?

2) Jsou lidi kdo v KMO budou chtít pracovat? Kdo? Hlásí se někdo dobrovolně?

3) Co bude přesně znamenat varianta, pokud se odhlasuje, že KMO zřizuje ve stručné formě?
Krajské fórum zřizuje krajský mediální odbor.
Pročetl se jihočeskou diskuzi, ale nevyčetl sem, zda si KF zvolilo vedoucího MO nebo ne?
Jejich jednou motivací bylo, aby byla činnost MO finančně odměnována - to chceme taky?
Jako úlet vidím v tom první jihočeském návrhu věc, že MO se může kontaktovat jen prostřednictvím PKS, to je fakt debilita. :roll:

Teď můj pohled - pokud se nenajdou(nepřihlásí lidi ochotní a odborně schopní v KMO kontinuálně pracovat nemá smysl ho zřizovat.
Já tu tedy zatím ty lidi moc nevidím, ale možná se pletu.

Můj návrh by byl ustavit spíše pracovní mediální tým (jako takový startup), na kterém bysme si nejprve vyzkoušeli, čeho (ne)jsme schopni. Pokud se to povede ustavil bych následně odbor i zvolil vedoucího (konkrétní odpovědnost je nutná).

Jinak jsem schopen a ochoten v týmu pracovat, ale zároveň říkám, že vedoucím být nechci - protože nechci podléhat centrálnímu MO, což je jedna z věcí, která s takovou funkcí souvisí.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 06 čer 2018, 07:39, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Frantisek.Kopriva, Lenka.Kozlova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 357 poděkování
Dostal poděkování: 357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 06 čer 2018, 06:35

Muze nekdo nastínit pozadí, proc se ten mediální odbor zda potřebný?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Jiri.Snizek

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 06 čer 2018, 11:45

Už jdu na to, pánové. Nezapnul jsem si sledování tématu, tak mi nechodily upomínky na mail.
  • 1) Děkuji za projevený zájem o toto téma.
    2) Zpráva pro Štěpána - Tohle jednání by mělo mít číslo jednací - Je to částečně i moje chyba, tak se omlouvám.
    3) Tým KMO bude dobrovolnický, tzn. neplacený.
    4) Nejsem proti, aby jeho členem byli KoKS, ale nemusí být, záleží na nich.
    5) V Příbrami podle náznaků Lenky Kozlové jsou dva lidi kromě Tonyho, kteří by mohli mít o členství KMO zájem (Tomáš Podlena a Pepa Bouše - když sem napíšou, udělaj mi radost)
    6) V JčK vedoucího KMO zvolili.
    7) Pro více informací o působnosti doporučuji https://wiki.pirati.cz/rules/zrko#pusobnost_odboru a https://wiki.pirati.cz/rules/or#medialni_odbor
    8) Dalibore, ta debilita s tím, že KMO může kontaktovat jen PKS snad ani v JčK neprošla a u nás ji vylučuji.
    9) Teď to nejdůležitější, koncept, který je ale jen moje vize a může se v průběhu činnosti KMO měnit a rozvíjet:
    • a) Jeden vedoucí (minimální varianta) plus další dva lidi (ideálně), ale může být i víc.
      b) To, co neděláme v tuto chvíli dobře, málo, nebo vůbec a co by měl KMO dělat, je:
      • Tvorba tiskových zpráv
        Konzultace a pomoc místům kde kandidujeme v komunálkách
        Správa webu, fb, ig, yt (případně dohled nad tvorbou a rozesíláním newsletterů, rád to předám).
      c) jde hlavně o to, aby se předala zodpovědnost za mediální obraz a výstupy kraje z PKS někomu, kdo to umí, chce to dělat, má na to čas a baví ho to. A jde o výsledky (tiskové zprávy, komunikace s médii, pravidelné vlastní příspěvky na sociálních sítích, a tak podobně), což by nám mělo pomoct v každých následujících volbách, případně víc aktivovat členy KS k činnosti, případně oslovit více voličů, případně přimět další lidi ke vstupu do naší strany.
    10) Současný stav je neudržitelný, proto vás prosím o podporu mého návrhu usnesení, nebo návrh jiného usnesení. Rozumné návrhy podpořím.
Ještě jednou děkuji za zájem. Jste skvělí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Frantisek.Kopriva, Martin.Martin, Lenka.Kozlova, Radek.Cernohous, Jan.Licka
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23013 poděkování
Dostal poděkování: 10909 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 čer 2018, 14:20

Díky, teď už mi to dává smysl. Příště pls zkuste vyjet už s podrobnější představou hned na úvod. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Frantisek.Kopriva
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 07 čer 2018, 11:08

Nevim, jak se sem vkládá ikonka off-topic.

Napadlo mě, že podobně jako KMO by nám mohl pomoci krajský AO a PO. AO pro řešení papírování a PO pro držení seznamů kandidátů, zmocněnců, členů volebních komisí, dobrovolníků, dodavatelů, a jiných. Co vy na to? Hlavně prosím o vyjádření KoKS. Pomohlo by vám to, Štěpáne a Filipe?

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“