KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: KF SčK 3/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od anonym2064 »

Příjímám výzvu ;) a ohlašuji svou kandidaturu na čelní pozice. Zároveň bych byl moc rád. kdyby to samé udělali Domča, Lenka a Václav Fořtík a taky Jiří Janečka a Jana Syrovátková a každý kdo si troufá a cítí se na to.
Řeč dodám, čas na kampaň si najdu, výsledky za sebou mám ... OFFTOPICs Františkem si to ještě vyřídím, aby věděl co vlastně mu vyčítám ;)
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF SčK 3/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

V paralelním vlákně jsem uvedl toto:
Na 2.-4. místě musí být jednoznačně osoby v kraji bydlící a zázoveň osoby volitelné...

Ideálně
Dominika
Martin
Zandl (má-li bydliště v SčK)/spolumajitelka soukromé "svobodné" ZŠ z Buštěhradu (kontakt přes Jakuba Václavoviče)/jiná vhodná "nezávislá" osobnost schopná přitáhnout voliče o nás jinak neuvažující
Jana Syrovátková/Jiří Janečka/jiná vhodná místně příslušná osoba známá širší veřejnosti a schopná kandidátku svou přítomností na ní ji nepotopit.
...
Bude-li zájem budu na těch třech tečkách (od 5. místa níže figurovat také, nebude-li, nezatrpknu :) )a na těch tečkách bych viděl i další zájemce, pokud není opravdu dobrý důvod umístění výše - jako příklad dávám kandidátku v JmK, kterou, jak jsem již jinde poznamenal, bych sám šel volit okamžitě a pokud by takto bylo čelo sestavené i v ostatních krajích, nedopadne to 4,2, ale klidně 8,6...
tímto se tedy hlásím jako zájemce o pozici 5. a níže.

Důvody jsou zřejmé - Ivan není Středočech, bude mít bydliště Praha a není dobré mít dalšího "Pražáka" na čele - tam musí být místní. Důvod, proč je naopak dobré někde na kandidátce být je již řadu let trvalý, je pár set lidí, kteří Piráty kvůli mě volí a SčK j eideálním krajem, kam mohou dojet z celé ČR, aby nám to hodili. Ambici zvolen být nemám(pokud by se stalo, že dostaneme spoustu % a budu zvolen, vidím svůj pobyt v PS jako krátkodobý (pár měsíců) a přenechal bych poslaneckou sesli osobám následujícím v pořadí - jak z důvodů finančních, tak z důvodů, že můj životní styl je příliš volnomyšlenkářský an současnou ČR realitu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, anonym2064, Frantisek.Kopriva, Pavel.Hajek, Dominika.Michailidu, Zuzana.Dohnalova
Denys.Luksik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2016, 17:21
Profese: Student, fotbalový trenér
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Denys.Luksik »

Ahoj, jmenuji se Denys Luksík. Zatím jsem kandidoval jako nezávislý do krajských voleb (3.místo) a do obecního zastupitelstva (Kralupy nad Vltavou). Dnes jsem požádal o členství k pirátům. Mám za sebou úspěšné bakalářské studium na České zemědělské univerzitě v Praze a v současné době dopisuji diplomovou práci a doufám, že budu za chvíli inženýrem. Mimo to jsem členem rozpočtové komise v Kralupech nad Vltavou, trénuji fotbalové brankáře na Slavii a mám vlastni brankářskou školu v Neratovicích. V krajských volbách jsem v preferenčních hlasech určitě nepropadl a jsem přesvědčen, že v těchto volbách přinesu pirátům ještě více hlasů. Jsem flexibilní, spolehlivý a pracovitý člověk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denys.Luksik za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, Zuzana.Dohnalova
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Vzhledem k tomu, že jsme se na poslední krajské schůzi shodli, že poskytneme Ivanovi více času na oslovování osobností ale zároveň nechceme v sestavování kandidátky zbytečně prodlévat, navrhuji prodloužit rozpravu o týden, tedy do 28. 3. a hlasovat od 29. 3.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Dohnalova, anonym2064

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Taky se hlásím do čela. Kandidátskou řeč dodám.

(řekli jste někdo té Janě? Ona je na fb Jana Jixipen? Já oslovila Víťu Prakse, ten s díky odmítl..)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Zuzana.Dohnalova, anonym2064, Ivo.Vlasaty

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od anonym2064 »

Tak jdem stručně na tu řeč.
Mojí řeč omezím na téma proč chci kandidovat za piráty. Členem partaje jsem byl od roku 2012 a předtím jsem v žádné nikdy nebyl a ani mě to nijak nelákalo. S postupujícím věkem a jsem se pokoušel o nějaký vhled do politického dění a to hlavně kvůli rozčarování z toho, jak nám tu ten současný kapitalismus funguje a především jaký je jeho dopad na oblast sociální a na pracovní trh.
Vždycky jsem si o sobě myslel, že jsem pravicově orientovaný v tom smyslu, že kladu práva na svobodu a důstojný život každeho jedince nad zájmy korporátního systému ve kterém se dle mého názoru v současnosti utápíme.
Zalíbil se mi princip základního příjmu a jsem jeho horlivým podporovatelem. Se skupinkou podobně zainteresovaných lidí napříč partajemi jsem spolupracoval spolu s Markem Hrubcem na Evropské iniciativě s cílem tuto myšlenku šířit.
V pirátské partaji jsem toto téma tlačil i z pozice garanta pro sociální systém a současný programový bod je z velké části mým dílem.
V posledních obecních volbách jsem kandidoval do obecného zastupitelstva se Změnou pro Sadskou a zatáhl jsem do našeho volebního programu velkou část myšlenek inspirovanou právě pirátskýcm programem.
A mělo to úspěch, volby jsme vyhráli. Nyní jsem tedy radní v menším městě a uskutečňuji postupně vše, co jsem slíbil. Máme novou komisi pro otevřenou radnici, zveřejňujeme smlouvy, osobně streamuji zastupitelstvo, máme rozklivkávací rozpočet a právě nyní nám běží můj nejzáslužnější počin - Participativní rozpočet.
Za chvíli mi bude 60 a zase (jestli budu na kandidátce) budu "nejstarší středočeský pirát" jako to proběhlo v novinách už minule. Přínosem ale letos může být, podaří-li se nám medializovat mé úspěchy v obci. Protože verba movent ....
V kampani si asi ani letos nenchám ujít to objíždění vesniček po okolí a vylepování plakátů. Pár kampaní s Domčou i s Ivanem mám taky za sebou a bylo to vesměs fajn. A když nyní máme slíbeno těch 10% tak zvažujte koho k Ivanovi do čela zvolit. Já hlas nemám, ale mít ho, tak to určitě hodím Dominice a Václavovi Fořtíkovi. Škoda, že nechce výš.
Tak. a pokud jsem něco neřekl dostatečně srozumitelně, tak se ptejte. Dík.
OFFTOPIC(tve tolik chvály sám na sebe, to chce žaludek politika a moc mi to nejde - no co - žaves)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 5):
Dominika.Michailidu, Marek.Necada, Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik
Uživatelský avatar
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 95
Registrován: 08 bře 2017, 12:07
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Jan.Lukasek »

Ahoj piráti,

hlásím do čela kandidátky. Vystudoval jsem VOŠ - obor zemědělský manažer, kde tématem absolventské práce bylo využití konopí v lékařství. Poté jsem absolvoval Politologii a mezinárodní vztahy na Západočeské univerzitě, kde jsem získal titul bakaláře. Umím plynně anglicky a španělsky, částečně německy. V současné době podnikám v zemědělské výrobě v Kmetiněvsi, kde jsem místostarostou. Je mně 37 let. Touha změnit věci v politice se ve mně objevila již za studia na VOŠ. Pirátská strana je nejlepším nástrojem a má potenciál uskutečnit změny slibované v programu. Ve předvolební kampani se mohu plně aktivizovat. Nabídnu k dispozici automobil pro případné potřeby. V PSP ČR bych rád zasedal v zahraničním výboru, mezinárodní politika je mým koníčkem. Kampaň se již rozjela, jak jste si všimli u konkurence. ČSSD a premiér Sobotka s poradami nové agentury začaly velice agresivní kampaň, viz. dopis Sobotky na interpelace Babišovi. Na takovou kampaň český národ není zvyklý. Češi mají rádi svůj klid a jsou velice opatrní. Proto musíme vést klidnou a asertivní kampaň, která upoutá pozornost zábavností. Předvolební kampaň vedu vážně, již jsem aktivizoval kamarádku DJ, která by zdarma zahrála na putovním festivalu, vřele bych ji doporučil, je hudebně velmi nadaná a pracuje pro Seznam.cz. Druhým nápadem je vydávání krátkého pirátského komiksu, který by byl schopen namalovat můj kamarád po dodání obsahu. Pirátská strana musí být vidět na všech médiích, máme málo peněz, ale internet bude naše zbraň, která nám pomůže zvítězit. Proto jsem v mediálním výboru. V případě dosažení Poslanecké sněmovny bych se nebránil účasti na vládě, ale za přísných podmínek. Záleží kolik mandátů získáme a jaká bude naše pozice ve vyjednávání a jak moc půjde zkrotit Big brothera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Zuzana.Dohnalova, Dominika.Michailidu, Vaclav.Fortik, Frantisek.Kopriva
Uživatelský avatar
Zuzana.Dohnalova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 12 pro 2016, 12:10
Profese: Mateřská dovolená
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Zuzana.Dohnalova »

Vážené krajské forum,

pokud zde není nikdo proti, prodlužuji rozpravu a dobu pro přihlašování o jeden týden až do 28.3 2017.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Dohnalova za příspěvky (celkem 3):
anonym2064, Frantisek.Kopriva, Ivan.Bartos
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Dovolím si poprosit ostatní kandidáty (kromě Vaška a Honzy, kteří tak již učinili), aby shrnuli:
1) jak by podle nich mělo vypadat angažmá Pirátů ve Sněmovně
2) co budou ve Sněmovně dělat v případě zvolení
3) jak by podle nich měla vypadat kampaň
4) jak se zapojí do kampaně

Díky!

Dovolil jsem si do původního příspěvku přidat zkrácenou verzi své kandidátské řeči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 95
Registrován: 08 bře 2017, 12:07
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: KF SčK 2/2017 - Kandidátka do sněmovních voleb (rozprava

Příspěvek od Jan.Lukasek »

Ahoj piráti,


hlásím do čela kandidátky. Vystudoval jsem VOŠ - obor zemědělský manažer, kde tématem absolventské práce bylo využití konopí v lékařství. Poté jsem absolvoval Politologii a mezinárodní vztahy na Západočeské univerzitě, kde jsem získal titul bakaláře. Umím plynně anglicky a španělsky, částečně německy. V současné době podnikám v zemědělské výrobě v Kmetiněvsi, kde jsem místostarostou. Je mně 37 let. Touha změnit věci v politice se ve mně objevila již za studia na VOŠ. Pirátská strana je nejlepším nástrojem a má potenciál uskutečnit změny slibované v programu. Ve předvolební kampani se mohu plně aktivizovat. Nabídnu k dispozici automobil pro případné potřeby. V PSP ČR bych rád zasedal v zahraničním výboru, mezinárodní politika je mým koníčkem. Kampaň se již rozjela, jak jste si všimli u konkurence. ČSSD a premiér Sobotka s poradami nové agentury začaly velice agresivní kampaň, viz. dopis Sobotky na interpelace Babišovi. Na takovou kampaň český národ není zvyklý. Češi mají rádi svůj klid a jsou velice opatrní. Proto musíme vést klidnou a asertivní kampaň, která upoutá pozornost zábavností. Předvolební kampaň vedu vážně, již jsem aktivizoval kamarádku DJ, která by zdarma zahrála na putovním festivalu, vřele bych ji doporučil, je hudebně velmi nadaná a pracuje pro Seznam.cz. Druhým nápadem je vydávání krátkého pirátského komiksu, který by byl schopen namalovat můj kamarád po dodání obsahu. Pirátská strana musí být vidět na všech médiích, máme málo peněz, ale internet bude naše zbraň, která nám pomůže zvítězit. Proto jsem v mediálním výboru. V případě dosažení Poslanecké sněmovny bych se nebránil účasti na vládě, ale za přísných podmínek. Záleží kolik mandátů získáme a jaká bude naše pozice ve vyjednávání a jak moc půjde zkrotit Big brothera.
p.s. vkládám to ještě jednou už jako pirát
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“