KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2460 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 11:34

S tím prvním, co píšeš mám špatnou zkušenost. Jednou se stalo, a týkalo se to myslím založení krajského mediálního odboru, že jsem začal jednání bez toho, aby byl ucelený a hotový návrh usnesení, a nebylo to dobře, protože vzniknul zmatek a diskutující se neměli čeho chytit. Snažím se rozpravy dělat delší než vyžadují předpisy.

K tomu druhému. Já neplánuji do PKS v dalším volebním období kandidovat a je škoda, že nikdo jiný než PKS návrhy nepředložil. To, o čem píšeš, bych podpořil.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 463 poděkování
Dostal poděkování: 765 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 čer 2019, 12:03

Já nesouhlasím s uzavřením rozpravy dnes ráno. Pokud nebyl určen konkretni čas, tak by rozprava měla trvat do 23:59. Jsou minimálně dva alternativní návrhy, které ještě mohli být předloženy.

EDIT: vzhledem k náhlému ukončení rozpravy a několika potencionálním alternativním návrhům bych navrhoval její prodloužení do zítřejších 23:59.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 12 čer 2019, 12:05

Jirko, otevri prosím tu rozpravu, s formulaci svého návrhu počítám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 12:25

Pánové, omlouvám se, dělat to nebudu. Čas jsem neuvedl záměrně. To, co jsem napsal v úvodním příspěvku, jsem splnil. Čas jsem neuvedl proto, že nedovedu moc přesně odhadnout, jaké pracovní povinnosti budu mít v ten který den.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 12 čer 2019, 13:10

Ok, jdu hledat podporu pro zamítnutí návrhu. -)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 13:16

OFFTOPICPokud by sis chtěl zkusit, co vedení jednání obnáší, můžeš zahájit jednání o dlouhodobém nájmu PiCe. Budu rád, když mi někdo z PKS pomůže a já nepovedu tři jednání najednou.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 čer 2019, 16:25

Jiri.Snizek píše:
12 čer 2019, 12:25
Pánové, omlouvám se, dělat to nebudu. Čas jsem neuvedl záměrně. To, co jsem napsal v úvodním příspěvku, jsem splnil. Čas jsem neuvedl proto, že nedovedu moc přesně odhadnout, jaké pracovní povinnosti budu mít v ten který den.
Tady ale nejde o tebe. Spíše ale o ostatní členy KF, kteří tímto nepřesným ukončením rozpravy byli uvedeni nechtěně v omyl. Pokud něco trvá do nějaké doby, tak to předpokládá, že se ještě ten den připouští návrhy. Za této situace by byla minimálně slušnost rozpravu otevřít, pokud o to někdo zažádá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Simona.Luftova
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 12 čer 2019, 16:30

Jelikož návrh postupu na prodloužení rozpravy od Štěpána Drtiny nebyl schválen všeobecnou shodou (souhlasím s tím, že v případě neuvedení přesného času konce rozpravy platí do 23:59), dávám návrh na prodloužení rozpravy skupinou členů, a to o 48 h od doby schválení tohoto návrhu. Prosím palcujte pro podporu tohoto návrhu (potřeba je 7 členů, tj. navrhovatel + 6 palců). OFFTOPICv případě sebrání podpory pro tento návrh je nutné o něm hlasovat, proto o 48 h od jeho schválení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 9):
Stepan.Drtina, Vaclav.Kubaljak, Jan.Licka, Marek.Rebicek, Jan.Prokop, Lenka.Kozlova, Jan.Korbel, Simona.Luftova, Dalibor.Zahora

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 16:32

Stepan.Drtina píše:
12 čer 2019, 16:25
Jiri.Snizek píše:
12 čer 2019, 12:25
Tady ale nejde o tebe. Spíše ale o ostatní členy KF, kteří tímto nepřesným ukončením rozpravy byli uvedeni nechtěně v omyl. Pokud něco trvá do nějaké doby, tak to předpokládá, že se ještě ten den připouští návrhy. Za této situace by byla minimálně slušnost rozpravu otevřít, pokud o to někdo zažádá.
Jde i o mně. Já jsem to tak dříve dělal, že jsem uváděl časy, ale není to pro mě udržitelné. Stalo se mi minimálně jednou, že jsem si nesl v pátek notebook do hospody a ve 22:00 zahajoval hlasování KF. Takhle to dělat nechci.

Bylo několik možností z vaší strany:
1) požádat o prodloužení rozpravy
2) převzít předsedání

Rozprava byla delší než je nutné. Pokud si dobře pamatuju, upozornění o rozpravě šlo dvakrát v nedělním newsletteru. A opakuju, uvítám, když mi pomůžete. Pro KF bude určitě lepší, když budou uvedeny přesné časy na minutu a ty se budou dodržovat.

Já nebudu podporovat práci ve stylu ASAP (jakmile to je možné) nebo práci na poslední chvíli, s čímž se setkávám bohužel velmi často.

EDIT I: Vzpomněl jsem si i na druhý případ. Hlasování KF jsem spouštěl i večer před CF v Táboře.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 čer 2019, 19:31

Mě v tomto ohledu jde pouze o princip. Pokud je rozprava do nějakého data bez uvedení hodiny, tak by to mělo být do konce daného dne. Pokud se bude automaticky počítat s lhůtou do 23:59 příslušného dne a ty se k uzavření rozpravy dostaneš až druhý den ráno, tak se nic neděje. A pokud někdo dodá návrh před koncem rozpravy, tak předsedající může rozpravu třeba o dva dny prodloužit. Já taky nerad dělám věci na poslední chvíli, ale v realita je holt jiná.

EDIT: Pokud by byla rozprava časově ohraničená a někdo dodal návrh po této době, tak to už je věc jiná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova
- Václav Havel

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“