Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Garanti, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.
Odpovědět
vlkodlak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 11
Registrován: 10 říj 2021, 08:07
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od vlkodlak »

Tomas Babicky píše: 14 říj 2021, 13:33

Toto přesně odpovídá mým předchozím příspěvkům o skupině idiotů, kteří potřebují k životu modlu.

Modla nebo iracionální nepřítel, kvůli kterému podcením toho pravého predátora, to je naruby to samé. Asi by to chtělo zajít sám do lesa a popřemýšlet.

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od Tomas Babicky »

vlkodlak píše: 14 říj 2021, 13:52

Asi by to chtělo zajít sám do lesa a popřemýšlet.

Doporučuji deseti chvilkařům z desíti.

vlkodlak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 11
Registrován: 10 říj 2021, 08:07
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od vlkodlak »

Ok. Odnáším si z toho závěr, že na tomto fóru plácá kde kdo (např. beznadějní levičáci nebo Andym poblouzněné ztracené duše) a neodráží to úplně, co jsou piráti zač.

Pirátům držím palce...

Bye

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od Tomas Babicky »

§ 77 odst. 5 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, v platném znění:
"K ustavení poslaneckého klubu na začátku nového volebního období jsou oprávněni poslanci zvolení do Sněmovny za samostatně kandidující politickou stranu. K ustavení klubu podle věty první je třeba nejméně tří poslanců."

pvy
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 15 čer 2018, 03:29
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od pvy »

ano, zákon hovoří jasně: Piráti NEMAJÍ nárok na poslanecký klub, museli by mít 10 poslanců. Zvýhodnění na tři se na ně nevztahuje, protože nekandidovali samostatně.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-90#cast9

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od Tomas Babicky »

ODS, TOP09, KDU-ČSL a STAN také ne.

pvy
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 15 čer 2018, 03:29
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od pvy »

Tam myslím není problém, aby využili odstavce (2) a založili klub s deseti+ poslanci. Sice podle (3) nemají takové kluby nárok(!) na zastoupení ve výborech, no 108ka jim ho určitě poskytne.

Piráti bez porušení znění zákona klub mít nemohou.

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od Tomas Babicky »

Tak budou mít WC porady. Jen nebudou mít kdy, protože nemají nárok na pauzu na klub. Budou muset odskočit všichni zaráz v době, kdy si vezme volno jiný klub. A všichni budou spokojeni. Nevím jak Olga.

pvy
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 53
Registrován: 15 čer 2018, 03:29
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od pvy »

skončí to buď dvěma poslaneckými kluby, každá koalice jednu. Nebo čtyřmi kluby bez Pirátů, kteří na něj nemají nárok, pročež ale dva by nedostávaly prostředky od státu.

Nebo nějakým dalším zásahem ÚS, který si s Ústavou hlavu nedělá a klidně se tedy zase chopí zákonodárné role, aby svým oblíbencům nějak dopomohl.

daled
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2021, 16:44
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Proč Piráti zřejmě nevyhrají volby?

Příspěvek od daled »

Sledovat amatérské vykládání zákonů a ústavy je vždy úsměvné. Podle "logiky" zde použité by nárok na založení klubu neměla na základě odstavce 1 ani jedna z koalic dohromady, ani jednotlivé strany zvláště, jelikož koalice nejsou politickými stranami či hnutími. Takovýto výklad je samozřejmě nesprávný. Smyslem prvního odstavce je neumožnit zakládání poslaneckého klubu stranám, které kandidují na kandidátce jiné strany aby se tak vyhnuly zvýšené volební klausuli.

Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“