Návrh Pirátů v PS na úpravu zákona o střetu zájmů je nedostatečný!

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

MirekS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 502 poděkování

Re: Návrh Pirátů v PS na úpravu zákona o střetu zájmů je nedostatečný!

Příspěvek od MirekS »

Robert.Magni píše: 29 zář 2018, 15:14
Vím..Jenže to má háček - nic nezjistíte o skutečném vlastníku,pokud chce. I ten ,,společník s vkladem,, často bývá jen nastrčená figura,natož jednatel :D U as totéž.
Můžete slůvko často kvantifikovat? Jak nastrčenou figuru odhalit?
Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
MirekS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 502 poděkování

Re: Návrh Pirátů v PS na úpravu zákona o střetu zájmů je nedostatečný!

Příspěvek od MirekS »

Tomas.Pastircak píše: 29 zář 2018, 14:15 Já ještě dodám k tomu "zákazu živnosti": Když budu pronajímat byt, dům nebo něco takového, přece to nenechám celý volební období chátrat, jenom proto, abych náhoou nepodnikal. Když si dvacet let buduju reputaci v oboru a přijde za mnou stálý zákazník "símtě, bych něco potřeboval", tak si moc nemůžu dovolit říct "hele sorry, já nemůžu, mám to zakázaný". V mých očích politika není něco, čemu by se měl člověk věnovat od školy do důchodu a alespoň minimální udržování zkušeností z "běžného" povolání nebo živnosti považuju naopak za dobrý způsob, jak se politik neodtrhne od reality. To jsou ti malí, kterým to Váš návrh taky úplně zatrhne, i když má mířit na ty velké.

Konkrétní kroky k vyšší transparentnosti jsme řešili třeba v plzeňském programu zde: https://plzen.pirati.cz/program/ pod bodem Otevřená radnice.
Pronajímáte-li byt či dům, tak na to, nemýlím-li se, nemusíte mít živnost (správa majetku a publikační činnost povolena). Ten návrh přece míří hlavně na ty velké. U malých jsem přece názor již korigoval.
Konkrétní kroky k vyšší transparentnosti, na něž jste odkázal vítám. Je ale vůle ze strany voličů takové zastupitele zvolit v takovém měřítku, aby tyto kroky prosadili? Je ale vůle u současných zastupitelů se tímto řídit? Myslíte, že soupeřením "otevřených institucí" (nejde jen o radnice, že) s těmi "neotevřenými" se dosáhne kýženého úspěchu? A za jak dlouho?
Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“