Stránka pro přípravu volebního programu

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Pokusil jsem se co nejvíce vyhovět - 1787 znaků, dvě témata, nejsou tam startupy

post491606.html#p491606
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Adam.Zabransky píše:Dnes jsme si s Jakubem sedli nad program. Naše poznámky viz níže (už jsem je předal garantům).
Životní prostředí
* Bod je moc dlouhý
* Část týkající se půdy je zbytečně duplicitní se zemědělstvím
* Popularizace a prosazování konceptu domácí ekologie - ekologické chování se musí vyplatit. - co to je? jaké prosazování
* Rozšíření monitoringu kvality ovzduší, úprava vyhlašování smogové situace a včasné informování obyvatel - nekonkrétní a nesrozumitelné
* Vyvážený mix městské dopravy s posílením MHD a pěší a cyklistické dopravy a vyřešení tranzitní automobilové dopravy - jakým způsobem to prosazovat? nechal bych na dopravu
* řídění a recyklaci podpoříme, skládkování a spalování zatížíme poplatkem - opravdu chceme bojovat proti spalování?
* Zavedení účinného plánu prevence vzniku odpadů, podpora ekodesignu - nekonkrétní, co je ekodesign?
* Účinný plán pro využívání potenciálu v bioodpadech - nekonkrétní
* Chceme spravedlivě nastavit rozdělení nákladů na distribuční síť - jak?
dnes jsme si sedli s Jakubem ? My ? my máme dvoučlený výkonný výbor piratske strany? jen prosim specifikuj kdo je to my to je vše pokud to je ty a Michalek chapu


- bod je moc dlouhý- ano a životnost politika mizivá zato životní prostředí vás přežije všechny a poradi si tady i ta zeměkoule hravě i bez lidí. Na vysvětlenou:

z mé strany format a zpusob jak to hodlate prezentovat a komunikovat životní prostředí je zcela mimo misu a zaběr životního prostředí - devalvuje možny záýběr a vyslednou vypovidajici hodnotu kterou muže program mít -"faux pas"
pokud se chcete omezovat na hloupe plky a tvrzení stylu chceme aby se dychalo lepe prosím ale to je z režimu zbožných přání - aje to čirý ANOnismus
uvědomte si co tady vubec pišete a co se v životnim prostedí da řešit za 4 roky? jak psotnul emailem Michalek - na me dotazy nereaguje nevidim duvod poroč (a ted nastoupi a kde a kdy pokud tedy Jakub shlédne z křesla zastupitele Prahy na poddané na severu!)

- a znovu tady naražíme na neznalost elementárních věcí tykajících se životního prostředí jednak od těch co se tomu tady snaží jaksi vladnout na druhe straně pardon i ze strany člověka ktery ma tedy resort na starost "promiň Dano" ale ja už na tudle srandu fakt nemám nervy

* Část týkající se půdy je zbytečně duplicitní se zemědělstvím - toto vím na to sem upozornoval !.!
* Popularizace a prosazování konceptu domácí ekologie - ekologické chování se musí vyplatit. - co to je? jaké prosazování - neřeším !.!


- rozšíření k´monitoringu ovzduší***** měl začínat slovem Ovzduší - ostatni vměstnat do pitomeho formatu nelze - a to zrovna ovzduší si zaslouží pozornost a samsotatný bod! ale i to byl nadlidský ukol ktery prostě za tyden neklapl! Doplnit slovo do začátku - apropo ovzduší je spracováno jako bod na cca dva odstavce s možnymi změnami v leg. normativech vedoucí k omezení emisí jednotlivých zdrojů atd. toto asi těžko se vleze do minimalu - talže bod bude : Bude se vam s piratama dychat lepe :lol: no není to piratske a pochopito každý no ne?

- opravdu chceme bojovat proti spalování -!!!!!!!!!! proboha zajimal se nekdo z vas o životni prostředi mimo parlamentni či jake koli jine volby četl z vas doprčic nekdo alespon jeden vystup ze životního prostředí vite k sakru, že pirati davali připominky k zakonu o odpadech a energeticke koncepci, zakonu o ovzduší kontrolam lok.top a dal ?.? Životní prostředi važeni tady je od doby co tu sem ja splovny a odpady byli jednim z primaru prog. bodu a vy tu ted pokladate vyřešene otazky postoje k spalovnám po pěti letech konzistentniho postoje k spalovani odpadu a OH (to je odpadove hospodářství nikoli Olympijske Hry kdyby někdo nevěděl ani toto).... nevycházím z udivu

- ekodesign -? no že toto bude nečitelny pojem mezi progresivními mladými piráty to mi tedy davate - Ekodesign lze definovat takto: jde o systematický proces navrhování a vývoje výrobku, který klade maximální důraz vedle klasických vlastností jako je funkčnost, ekonomičnost, bezpečnost, ergonomičnost, technická proveditelnost, estetičnost apod.,na dosažení minimálního negativního dopadu výrobku na životní prostředí, a to z hlediska jeho celého životního cyklu. Od výroby - provozu - až po likvidaci výrobku a jeho materiálové využití jako surovinové základny pro další produkci uuuuuuuuuuf a ted to hoši nacpěte do ani ne věty - apropo pokud to netušíte vysledkem kluci a holky je omezeni produkce komunálních odpadů ekodesign jde nejen za vyrobky ale tyka se i obalů! Omezeni produkce je prve v hiearchii nakládání s odpady kdyby jste někdo nevěděli a ta piramida ma spousty bodíku a v te pyramidě kluci je energetické využívání odpadů tou předposlední variantní možností. Spalování se už neříka prej to nese negativní podtext :lol: pro občany je stravitelné energetické využívání odpadů to nense negaci postoje ke spalovnam ktere veřejnost má. vysledek a dopady jsou stejné- to ale neni na diskuzi nead programem ale spíše work-shop pro piráty co je to životní prostředí a proč se mám o něj zajímat- nejlepe i mimo volby vážení!



- učinější plán využití bioodpadů -. tak tento strategicky dokument s navaznosti na POH - PVO - vč zák 185/2001 sb. se menuje akční plán pro biomasu APPB - nevim jak to pojmenovat aby se v tom našli ti co ví už vubec ted netuším jak to pojmenovat aby se to dostalo do hlavy i k těm co ani netuší alespon aby se jim to tam došouralo! (udělejte si v hlavě pořádek a rozmyslete se mimo format i taky o to kdo je cilovka pro tuto část programu kdo je volič ktereho to zajima bude se tam hledat - pak si jaksi definujme zpusob prezentace a uživání terminu odbornych lidovych atd. nasledně tedy upravme zadani at je jej schopen pochopit i ten co se mu to nevylíhlo v hlavě! to je totiuž docela zasadni !!!!!!) jinak Format minamal prasrna asi těžko umožnuje byt konkretni a věci uvadět na pravou miru byť jen pitomou Tezí k prog bodům! požadujete protichudne věci!

- Chceme spravedlivě nastavit rozdělení nákladů na distribuční síť - jak? - momentálně se platí v paušálu je to složka od-15-20% jenže ne každý domácnosti podniky tuto sít protěžuje stejně - je to potřeba oddělit - cena by měla být uměrná spotřebě - nechcem pušalizovat a nechcem dopustit aby NRú potichu zase podpořilo energo korporaty hloupym navrhem tarifů.........podíl paušálu by neměl překročit hodnotu 30% z ceny neměl by se odvíjet od jm.hodnoty jističe, v žádném případě nesmí tarfní system penalizovat uspory energie jak se tedy umně NRU snaží a je toho asi na půl stranky v realu těch opatření - tak to rozmixuju přileju lepidlo a snad se to vleze na a4 když to tam prsknu :P fakt sry ale ja už nevím kudy a kam!


Tak a vubec nevim proč to pišu ja tu vlastně jsem v pozici pisalka a studny hlouposti mám pocit how :fet: apropo ani nevim zda sem měl reagovat já nebo jinej garant jineho životního prostředí-------------
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

upravil jsem bod Zdravotnictví dle doporučení a výstpu ze schůzky s aosociací paraplegiků a za mě finito

rozsah 1xA4 je sice omezený ale "reklamní leták" se dá na něm realizovat a tak to mám i pojaté. teoreticky kdo se ztotožní s perexem, tak by neměl mít potřebu číst ani další písmenka. na 1xA4 se nevejdou detaily - ty budou až v nějakých doprovodných článcích. to že program vzbouzí otázky, které informovanější voliče nutí si dohledat detaily (na našem webu) je IMHO v pořádku a žádoucí

podle mě ale řada garantů má problém s tím, že se snaží sloučit do té 1xA4 dvě funkce - jednak ten reklamní leták a za druhé i mandát od CF (které to bude předpokládám schvalovat) na to vlastní odborné řešení. tedy vlastně jakousi "technickou specifikaci". to je postup který fungovat vzhledem k omezenému rozsahu nemůže. podle mě bude muset každý garant napsat k tomu programu ještě pár článků, kde rozvine ty heslovité teze z programu.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Marek.Necada »

Adam.Zabransky píše:Dnes jsme si s Jakubem sedli nad program. Naše poznámky viz níže (už jsem je předal garantům).
Vzdělávání, věda a sport
* Máme bod, ale je moc dlouhý, obsahově dobrý, ale měl by být konkrétnější (příklady: napsat konkrétně % na školství, volnou dostupnost doplnit odkazem na Open Access)
* Je třeba odstranit duplicity či sloučit obsahově blízké věci (Podpoříme alternativní prokázání kvalifikace či nového typu “odbornosti” u profesí. -
* Jsou tam různě vyložitelné ideje, nejsou jasná konkrétní opatření:
** Povinné vzdělávání namísto povinné školní docházky.
** Změn ve školství nelze dosáhnout beze změn ve vzdělávání učitelů.
** Právo na svobodnou volbu vzdělávací cesty.
** Rovné podmínky a státní podpora pro různé formy vzdělávání, a to na všech stupních vzdělávacího systému.
** Podpoříme svobodný software a __bezpečné online služby ve školách i doma__.
** Vytvoříme optimální podmínky pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadané.
** Podpora zájmového vzdělávání, rekreačního sportu a komunitních aktivit.
* "Minimálně stejná podpora handicapovaných vrcholových sportovců jako zdravých." Máme nějaký odhad, kolik to bude stát?
* V bodu není konkrétně řešena spolupráce zejm. vysokých škol a soukromého sektoru a tzv. "kafemlejnek" - způsob rozdělování peněz na VŠ
To jsou poněkud protichůdné námitky. Proč zrovna tento bod programu má být dle současného vymezení resortů vlády, i když jinak v tom není logický smysl (já bych z toho třeba sport vyhodil úplně)? Informatiku taky máme zvlášť.
Jinak zcela souhlasím s tím, že překrývající věci by se daly přeformulovat tak, aby byly celkově kratší i jasnější.
Obrana
* bod je třeba upravit podle závěru veřejného setkání - hlavní téma: jak zajistit obranyschopnost ČR - zůstat v NATO, rozpočet 2% HDP využít na hi-tech oblasti, kde se průmysl ČR specializuje
Jsou z toho setkání nějaké výstupy? Protože návrhy, co jsem doposud viděl, nejsou nic moc, ale „hlavní téma: jak zajistit obranyschopnost ČR - zůstat v NATO“ bez dalšího na mne působí ještě hůř než cokoliv, co jsem doposud viděl.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2126
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2058 poděkování
Dostal poděkování: 3787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Jan.Nezhyba píše:dnes jsme si sedli s Jakubem ? My ? my máme dvoučlený výkonný výbor piratske strany? jen prosim specifikuj kdo je to my to je vše pokud to je ty a Michalek chapu
1) Nevím proč jsi tak útočný. Na vysvětlenou: Republikové předsednictvo chce, abychom měli volební program včas, aby byl srozumitelný pro veřejnost a aby program pro každou oblast (podle ministerstev) byl na 1 normostranu (1800 znaků). Byl jsem jím neformálně pověřen, abych s tím pomohl (uháněl garanty, dohlédl na to, že je program srozumitelný atd.), mimo jiné proto, že mám s tvorbou volebních programů zkušenosti (poprvé jsem se podílel na přípravě programu pro krajské volby 2012). Nevystupuju tedy z pozice síly, a myslím, že všichni garanti to chápou, jen ty jsi z mně neznámého důvodu takhle vybouchl. Možná proto, žes dospěl k mylnému závěru, že ty poznámky, co jsem zde nasdílel, jsou jakýši "příkaz shora".
2) "My" v tomto případě opravdu znamená Jakub Michálek a já, kdyby nás bylo více, tak napíšu i další jména. Nejde o žádný "výkonný výbor", pouze se snažíme o to, aby program byl napsán v čas a aby byl srozumitelný.
3) To, že program má být na 1 normostranu, platí pro všechny programové body. Všichni garanti by samozřejmě chtěli napsat sáhodlouhý text, ve kterém by řešili všechny problémy z jejich oblasti, nicméně si všichni zároveň uvědomují, že a) naším úkolem je napsat program, kteří si naši voliči budou schopni a ochotni přečíst, a b) je potřeba zvolit si v každé oblasti 1-3 hlavní priority, které budeme propagovat (víc si normální člověk není schopen zapamatovat). Možná jsi dospěl k závěru, že plánujeme vytvořit program "1 normostrana a nic víc", tak to ovšem není. Jednotlivé body programu budou dále rozváděny pomocí článků, stanovisek apod, jak píše Zdeněk. Pouze je potřeba mít stručný dokument, ze kterého budou zřejmé naše hlavní priority.

Nebudu se tady vyjadřovat k ke všem odpovědím na připomínky, to asi patří spíš do vlákna k programu životní prostředí. Takže jen takto:
- pojem ekodesign podle mě téměř nikdo z veřejnosti nepochopí, zato pojem "ekologický design výrobků" už pochopí podstatně více lidí
- co se týče ovzduší, tak souhlasím s tím, že to je zásadní téma, podle mě by mělo být jedno z těch 2 priorit
- co se týče spalování odpadů - jestli jsme si jistí, tak OK, smyslem poznámky nebylo odstranit to z programu, jen jsem reagoval na diskusi ve vlákně o programu pro ŽP
- spravedlivé rozdělení nákladů na distribuční síť: chápu, že někdy je těžké smrsknout komplikovanou myšlenku do jedné věty, ale pro program je to prostě potřeba

Tak. Mrzí mě, že jsi najel na vlnu "boj Michálek a Zábranský vs. Nezhyba", ale snad jsem dostatečně objasnil kontext. Až se Dana vrátí z hor, budete moci program trochu přepracovat/dopracovat, například rozšířit nejdůležitější body vzhledem k tomu, že část o zemědělství vypadne (protože je duplicitní).
Marek.Necada píše:To jsou poněkud protichůdné námitky.
Všechny? Nechápu.
Marek.Necada píše:Proč zrovna tento bod programu má být dle současného vymezení resortů vlády, i když jinak v tom není logický smysl (já bych z toho třeba sport vyhodil úplně)? Informatiku taky máme zvlášť.
Je to naopak. Pouze informatiku máme vyčleněnou, a to proto, že bychom chtěli samostatné ministerstvo informatiky a je to "naše oblast".
Marek.Necada píše:
Obrana
* bod je třeba upravit podle závěru veřejného setkání - hlavní téma: jak zajistit obranyschopnost ČR - zůstat v NATO, rozpočet 2% HDP využít na hi-tech oblasti, kde se průmysl ČR specializuje
Jsou z toho setkání nějaké výstupy? Protože návrhy, co jsem doposud viděl, nejsou nic moc, ale „hlavní téma: jak zajistit obranyschopnost ČR - zůstat v NATO“ bez dalšího na mne působí ještě hůř než cokoliv, co jsem doposud viděl.
Já o tom veřejném setkání nic nevím, tohle psal Jakub. Nechápu, co myslíš tím "bez dalšího", resp. proč si myslíš, že to bylo myšleno bez dalšího. Například v programu pro mezinárodní vztahy je "Česká i ostatní evropské armády by se měly soustředit na zajišťování společné obrany a nepouštět se do intervencí mimo naše společné území." Navíc jak už je uvedeno výše, jsou to spíše návrhy na hlavní témata (co voliče z hlediska obrany zajímá), ne příkaz "tohle budou hlavní témata".

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Adam.Zabransky píše:Republikové předsednictvo chce, abychom měli volební program včas, aby byl srozumitelný pro veřejnost a aby program pro každou oblast (podle ministerstev) byl na 1 normostranu (1800 znaků).
Problém je ovšem v tom, že oblasti pokrté jednotlivými ministerstvy jsou různě "mohutné" a taky jsou dost velké odlišnosti v překryvech s jinými oblastmi.
A zrovna to životní prostředí má překryvy skoro se vším - doprava, energetika, průmysl, zemědělství, zdravotnictví, místní rozvoj, věda, zahraničí,...

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Marek.Necada »

Adam.Zabransky píše:
Marek.Necada píše:To jsou poněkud protichůdné námitky.
Všechny? Nechápu.
Ne, ty ztučněné. Pokud je to moc dlouhé, těžko tam půjde napasovat další themata jako třeba kafemlejnek.
Marek.Necada píše:Proč zrovna tento bod programu má být dle současného vymezení resortů vlády, i když jinak v tom není logický smysl (já bych z toho třeba sport vyhodil úplně)? Informatiku taky máme zvlášť.
Je to naopak. Pouze informatiku máme vyčleněnou, a to proto, že bychom chtěli samostatné ministerstvo informatiky a je to "naše oblast".
No, a to dle mého názoru není úplně nejšťastnější. Protože vládní resorty jsou různě obsáhlé a tímhle se nutíme je zglajchšaltovat na jednu normostranu. Já bych to řešil spíš thematicky, než po současných ministerstvech.
Já o tom veřejném setkání nic nevím, tohle psal Jakub. Nechápu, co myslíš tím "bez dalšího", resp. proč si myslíš, že to bylo myšleno bez dalšího. Například v programu pro mezinárodní vztahy je "Česká i ostatní evropské armády by se měly soustředit na zajišťování společné obrany a nepouštět se do intervencí mimo naše společné území." Navíc jak už je uvedeno výše, jsou to spíše návrhy na hlavní témata (co voliče z hlediska obrany zajímá), ne příkaz "tohle budou hlavní témata".
Já jsem nepsal, že si myslím, že to bylo myšleno bez dalšího, ale že tak, jak je to napsáno, mi to tak (blbě) zní. Proto jsem se ptal na podrobnosti / výstupy setkání.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Adam.Zabransky píše:
Jan.Nezhyba píše:dnes jsme si sedli s Jakubem ? My ? my máme dvoučlený výkonný výbor piratske strany? jen prosim specifikuj kdo je to my to je vše pokud to je ty a Michalek chapu
1) Nevím proč jsi tak útočný. Na vysvětlenou: Republikové předsednictvo chce, abychom měli volební program včas, aby byl srozumitelný pro veřejnost a aby program pro každou oblast (podle ministerstev) byl na 1 normostranu (1800 znaků). Byl jsem jím neformálně pověřen, abych s tím pomohl (uháněl garanty, dohlédl na to, že je program srozumitelný atd.), mimo jiné proto, že mám s tvorbou volebních programů zkušenosti (poprvé jsem se podílel na přípravě programu pro krajské volby 2012). Nevystupuju tedy z pozice síly, a myslím, že všichni garanti to chápou, jen ty jsi z mně neznámého důvodu takhle vybouchl. Možná proto, žes dospěl k mylnému závěru, že ty poznámky, co jsem zde nasdílel, jsou jakýši "příkaz shora".
2) "My" v tomto případě opravdu znamená Jakub Michálek a já, kdyby nás bylo více, tak napíšu i další jména. Nejde o žádný "výkonný výbor", pouze se snažíme o to, aby program byl napsán v čas a aby byl srozumitelný.
3) To, že program má být na 1 normostranu, platí pro všechny programové body. Všichni garanti by samozřejmě chtěli napsat sáhodlouhý text, ve kterém by řešili všechny problémy z jejich oblasti, nicméně si všichni zároveň uvědomují, že a) naším úkolem je napsat program, kteří si naši voliči budou schopni a ochotni přečíst, a b) je potřeba zvolit si v každé oblasti 1-3 hlavní priority, které budeme propagovat (víc si normální člověk není schopen zapamatovat). Možná jsi dospěl k závěru, že plánujeme vytvořit program "1 normostrana a nic víc", tak to ovšem není. Jednotlivé body programu budou dále rozváděny pomocí článků, stanovisek apod, jak píše Zdeněk. Pouze je potřeba mít stručný dokument, ze kterého budou zřejmé naše hlavní priority.

Nebudu se tady vyjadřovat k ke všem odpovědím na připomínky, to asi patří spíš do vlákna k programu životní prostředí. Takže jen takto:
- pojem ekodesign podle mě téměř nikdo z veřejnosti nepochopí, zato pojem "ekologický design výrobků" už pochopí podstatně více lidí
- co se týče ovzduší, tak souhlasím s tím, že to je zásadní téma, podle mě by mělo být jedno z těch 2 priorit
- co se týče spalování odpadů - jestli jsme si jistí, tak OK, smyslem poznámky nebylo odstranit to z programu, jen jsem reagoval na diskusi ve vlákně o programu pro ŽP
- spravedlivé rozdělení nákladů na distribuční síť: chápu, že někdy je těžké smrsknout komplikovanou myšlenku do jedné věty, ale pro program je to prostě potřeba

Tak. Mrzí mě, že jsi najel na vlnu "boj Michálek a Zábranský vs. Nezhyba", ale snad jsem dostatečně objasnil kontext. Až se Dana vrátí z hor, budete moci program trochu přepracovat/dopracovat, například rozšířit nejdůležitější body vzhledem k tomu, že část o zemědělství vypadne (protože je duplicitní).
Marek.Necada píše:To jsou poněkud protichůdné námitky
popořadě budu reagovat zde tyka se to tematu tvorby programu .

Mrzí mě že zase neozval ten koho se to nejvíce týká ten má nejméně koule na to srat se asi s trolem. Útočně to je lazeno neb neutočnych dotaz a poznamek si jaksi nikdo nevšímá. Osobně tys ten fakt posledni ke komu citim potřebu se stavět na zadní tak prrrrrr :D

nic méně na sopustu věcí sis odpověděl sám---
podivných neformálních podivností je více proto taky reguji na to my - čili my neni organ strany my neni byl jsme pověřeni vybráni - o tom sem mluvil- my nejsme ve straně Jaku Michalka a ted v klidu dál

pojem ekodesign - pochybuju teda že až tak je to zle a fak se divim - nic meně chápu - podivej se tedy na normozhovadinu z normalistickeho pohledu -e/k/o/d/e/s/i/g/n/
9 znaků :fet: e/k/o/l/o/g/i/c/k/ý-d/e/s/i/g/n- v/ý/r/o/b/k/ů 8-) 8-) 8-)
asi ti to došlo - že těch par znaku bude jinde chybět nebo ti/vám muže přebejvat a tak se pravě smazlo na začátku jednoho z bodů Ovzduší :lol:

spalování odpadů - je dlouhodobě piráty vy/řešené rsp. postoj k OH - čili to beru stale jako neznalost temat promin ale jo -5-6 let konzistentní postoj odiskutovany obrblany omlety opakovaně schvaleny v programech ufffffff. To same v energetice krom třeci plochy s Tomem Atomem jsme utřepali konzistentní netřecí prostor 8-)
-----------------------------------------------
jinak chapu trochu praci kterou dělám teda snažím se, chapu co někoho vedlo k uniformitě a otupování programových bodů v programu - nic meně forma tady převyšuje obsahovou část! A pokud tedy i piráti davajii přednost obalu před obsahem asi sem fakt ve špatné straně :lol: a myslím že mnoho jiných asi taky.....
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2126
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2058 poděkování
Dostal poděkování: 3787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Martin.Kucera píše:
Adam.Zabransky píše:Republikové předsednictvo chce, abychom měli volební program včas, aby byl srozumitelný pro veřejnost a aby program pro každou oblast (podle ministerstev) byl na 1 normostranu (1800 znaků).
Problém je ovšem v tom, že oblasti pokrté jednotlivými ministerstvy jsou různě "mohutné" a taky jsou dost velké odlišnosti v překryvech s jinými oblastmi.
A zrovna to životní prostředí má překryvy skoro se vším - doprava, energetika, průmysl, zemědělství, zdravotnictví, místní rozvoj, věda, zahraničí,...
Podle předpisů má přípravu programu na starosti republikové předsednictvo - takže si případně stěžuj u něj. Navíc myslím, že teď už je na to trochu pozdě... Ano, životní prostředí má překryvy, podle mě by to mělo znamenat, že některé další programové oblasti budou zahrnovat i návrhy, které zohledňují životní prostředí. To je zároveň odpověď i na část Markova příspěvku. Na zbytek nechci reagovat v tomto vlákně, které by mělo být obecně o přípravě programu a ne o jednotlivých programových bodech.
Jan.Nezhyba píše:my nejsme ve straně Jaku Michalka
To jistě nejsme, na druhou stranu podle předpisů má přípravu programu na starosti republikové předsednictvo a ať se ti to líbí či ne, Jakub je jeho členem.
Jan.Nezhyba píše:spalování odpadů - je dlouhodobě piráty vy/řešené
Zopakuji to, co už jsem psal - nemám s tím vůbec žádný problém ani to nijak nezpochybňuji. Já osobně tomuto tématu nerozumím, proto jsem se jen na základě podnětu ve vlákně k programu v oblasti životního prostředí chtěl ujistit, že opravdu spalování nechceme. Považuji tohle téma za vyřešené tvou první odpovědí, už se na tom asi nemusíme točit. :)

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Stránka pro přípravu volebního programu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Voliči program nečtou. Program se píše pro novináře, aby měli podklady pro svou práci. Píše se pro potenciální poslance, aby věděli jak hlasovat. Pro marketaky, aby mohli delat slogany.

Uvědomělých voličů, kteří by si ho přečetli a rozhodovali se podle něj, je mizivé procento. A ti nepočítají znaky, ale hledají odpovědi na své otázky. Délka neni na škodu. Pokud je třeba krátké texty pro komunikaci na sockach, lze je vytrhovat nebo sepsat nezávisle na podkladu původního programu.

Jestli RP pořád trvá na sekernickem pozadavku 1800 znaků (který mimochodem nesplnila zatím ani Ivanova kultura, ani Jakubovo vnitro, finance v podstatě neexistují) tak holt budeme krátit. A modlit se v osvícené RV ochotné přijímat pozmenovaky....
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“