Můj návrh na dalšín témata k volbám

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Můj návrh na dalšín témata k volbám

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Můj návrh na další témata k volbám – jakýmkoliv.
Budeme chodit do práce. Všichni.( Ne abych v televizním spotu viděl , jak poslanci začínají pracovní den a já se na obrazovce nedopočítám víc jak patnácti poslanců.) Při neúčasti více jak 20 % by měl být tento pracovní den neplatný a neplacený.
Zájezdy po celé zeměkouli: o své dovolené, a za své. Nebudeme přece přispívat k dalšímu drancování státního rozpočtu.
Alkohol z pracovní doby zcela vyloučit. Jestliže bude poslanec (i jakýkoliv státní zastupitel ) mít nadýcháno (jako třeba šofér ) , nechat mu, (nebo jim ), zaplatit náklady celého zasedání na celý pracovní den . Hlasování v tento den bude v plném rozsahu neplatné.
Za tři áčka si jde zastupitel (poslanec ) hledat místo na pracovní úřad.
Úředníky, kteří nejsou voleni – přijímat výhradně dle inzerce pracovních úřadů. Jinak sankce vedoucím pracovníkům. Viz.: Kanceláře parlamentu, senátu a ostatních vládních institucí.
Nové honosné radnice za miliardy – až nakonec – až co zbude.
Sportovní aktivity obyvatelstva nenechat pouze pro zisk soukromých organizací ( firem). Zakazování limonád a hranolků dětem je bezbřehý alibismus.Kdyby děti mohly dostupně po škole cvičit hodinu denně, tak je žádný „ Hamburgr „ nemůže ohrozit. Jestliže dítě si může jít zaběhat mimo ulici, jen tam ,.kde platí třeba 3000 Kč za půl roku, za dvě hodiny týdně, a jen ve vybrané dny, tj. 16 hodin včetně převlékání je to finančně neůnosné. Děti pořád marodí a mají už i jiné povinnosti , takže to je pálka v podstatě za takových 10 hodin. Mě to tak vychází z vlastních zkušeností na 300 Kč na hodinu. Platí se v září , a tak vlastně děti firmu sponzorují třetinu roku dopředu. Taky i za nic. U - v podstatě firem, pro tělocvik předškolních dětí, je cena za jednu hodinu srovnatelná s útratou za jednu hodinu ve vinárně prvé cenové skupiny.
Když už něco s obrovskou slávou pro občany nechají vyrobit( například cyklostezku za možná miliardu, potom už na vše kašlou. To už další slávu a další všimné od firem nenese. Na cyklostezce je nulový dozor , souběžně se tam pohybují cyklisti , bruslaři na kolečkách, jezdící možná 30 km / hod, obr-psi bez náhubků , kočárky, děti na koloběžkách a odrážedlech a v jednom místě stezku přejíždí denně, dle mého odhadu, asi 400 aut ( včetně popelářských a i jinak obslužných). To by tam měl už být semafor. Parková náměstí jako například „ Balabenka „ se zacpou obr- kancelářskou budovou ,s vysvětlením : bylo tam 5000 m2 ošklivého a neudržovaného trávníku. Tedˇ je tam 50 m2 trávníku , ale výstavně udržovaného. To je novinová zpráva- vyjádření magistrátu. Takovou zprávu bych očekával tak z Bohnic. Místo školek a vzdálenostně dostupných dětskýchsportovištˇ,dopravních hřištˇ- finanční vývar pro developery. Pro předškolní děti navrhuji poplatky u sportu spíše symbolické. Rovněž tak pro cvičence nad 60 let. Když si děti zvyknou na tělocvičnu od čtyř let, je tu předpoklad, že jim to vydrží možná na celý život.
V řadě menších měst se odpojují občané od monopolních a předražených dodavatelů tepla. Ti též kašlou na údržbu , a pak čteme , že 10 000 lidí mrzne. Doporučil bych, aby město vycházelo vstříct i družstvům občanů, ochotných si pořídit svoji kotelnu.
Tentýž problém je s vodou. Voda podražila z necelé koruny na někde i 80 Kč./ m3 . Monopolní dodavatelé u této ceny určitě nezůstanou. Město by mělo mít zájem na alternativních zdrojích. Mělo by podporovat vyčištění a opravu starých studní a pokud to jde i o nově zřízené studny. Mělo by se postarat o zásadní redukci úřadů a organizací i stavebních, které se dle mne parazitně nabalily zákeřnými předpisy pro schválení, a na vykopání i nepatrné studny. Úředníci + další organizace se namastí na: jediném krumpáčem kopnutí , jediném lopatou máchnutí.
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“