Mám platit OSA ? v činské restauraci

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

greatbridge
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Mám platit OSA ? v činské restauraci

Příspěvek od greatbridge »

Dobrý den,
Chci se zeptat jesli musi platit činská restaurace poplatek za hudbu ? Protože moje rodiče vlastní činskou restauraci a hrajeme činské hudby , vsechny CDčka jsme koupily v číně ..
Asi před rokem pšišel nějaký chlap z OSA a nutil moje mamince aby podepsala smlouvu a ona to podepsala , pak kdyz jsem prisel ze skoly zjistil jsem ze je to smlova na hudbu a musime zaplati kolem 1500kc . Neplatily jsme to , vime ze ostatni to taky neplatej . Ted po roce mám pšišel papir od soudu a tam je napsany ze musime zaplatit kolem 10000Kc . Nevim ted jesli to musime zaplatit nebo ne .
Vim ze jiné činske restaurace neplatej zadny pravo na hudbu...

Omouvám se za pravopisné chyby a nevim pšesně jesli tohle téma patří na tenhle forum . Kdo muze poradit tak prosim at poradi . Moc Vám dekuji
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Mám platit OSA ? v činské restauraci

Příspěvek od Michal.Havranek »

Hmm, tak ať Vám předloží seznam zastupované hudby a vy doložte u soudu čínská cd.
postupujte podle tohoto návodu :
http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/jme ... 9B%C4%8Dek

je tam i rozsudek.

Ale vidím problém v té podepsané smlouvě, tu už prosím z jinými správci nepodepisujte a OSA pošlete výpověď smlouvy.
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám platit OSA ? v činské restauraci

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Pokud hudba na CD koupených v Číně není svobodná, toto nepomůže. OSA vybírá poplatky i za autory, které nezastupuje, v režimu tzv. rozšířené kolektivní správy. Navíc smlouva již byla podepsána. Leda byste se smlouvou nebyli srozuměni a k podpisu donuceni. To je ovšem bitva na jiném poli. Pokud existuje svobodná hudba vhodná do Vaší restaurace, můžete začít hrát svobodnou hudbu nyní a vyhnout se placení výpalného alespoň do budoucna.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“