Právo na svoje tělo, právo na vlastní volbu vyznání

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.

Moderátor: Garanti

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.
Odpovědět
Luky_5
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Projektant
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Právo na svoje tělo, právo na vlastní volbu vyznání

Příspěvek od Luky_5 » 15 dub 2018, 13:47

Tak super: Stbák, komunisti, extremisti a podpora antisemitismu a xenofobie. Náboženské skupiny mají své svobody v Ústavě, takže by to asi musel být ústavní zákon. Jediná země, která má zákaz je JAR. Jde o rutinní kosmetickou (bezdůvodnou) cirkumcizi a ta se v ČR může týkat každého dítěte. Žádný zákaz ani jednomu muslimovi nebo židovi nepomůže. Navíc administrativa v ČR je nakloněna Izraeli. Je to absolutní sci-fi.

Luky_5

Příspěvek od Luky_5 » 15 dub 2018, 14:35

tondavlas píše:
15 dub 2018, 10:33
To už se děje, v jižním Německu...
Nechápu, proč pořád citujete nějaké POCHYBNÉ příběhy ze zahraničí.
Jenom v Praze je více než 20 klinik, kde se dá zakoupit cirkumcize dítěte. cca 9 klinik/oddělení v kompetenci MZ ČR a cca 10 obřezávacích klinik "provozuje" přímo MHMP. Z toho 4 patří nejbohatšímu Čechovi. Pak jde mrzačit děti v zařízeních pro dospělé nebo v běžných ordinacích. Pro srovnání v Kodani děti ošetřuje JEDNA NEMOCNICE a podle toho to vypadá. To, že jsou Češi bezohledná pras*ta nerespektujícící Ústavu žádný zákon nevyřeší. Je to státem organizované systémové týrání.

Zoom
Profese: Dělník
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Příspěvek od Zoom » 15 dub 2018, 16:38

Je to ironie - strany, kde bych "moc práv neočekával" se v tomto ohledu chovají nejvíc právně.. :)

tondavlas
Profese: říční kormidelník
Dostal poděkování: 17 poděkování

Příspěvek od tondavlas » 15 dub 2018, 18:46

Zoom píše:
15 dub 2018, 16:38
Je to ironie - strany, kde bych "moc práv neočekával" se v tomto ohledu chovají nejvíc právně.. :)
Problém je, že staré struktuře a agentu StB Babišovi nevěřím ani nos mezi očima. Já ke sklonku komunismu trpěl. Zakázali mi dělat mou práci. Proto je pro mne monstrum jako je Babiš jednou provždy diskvalifikované, ten člověk se nikdy neměl stát ministrem, natož předsedou vlády. Když se ke mě dostala internetová petice, aby byl odvolán, tak jsem neváhal ani zlomek sekundy a z fleku jsem ji podepsal.

tondavlas

Příspěvek od tondavlas » 15 dub 2018, 18:51

Luky_5 píše:
15 dub 2018, 14:35
tondavlas píše:
15 dub 2018, 10:33
To už se děje, v jižním Německu...
Nechápu, proč pořád citujete nějaké POCHYBNÉ příběhy ze zahraničí.
Jenom v Praze je více než 20 klinik, kde se dá zakoupit cirkumcize dítěte. cca 9 klinik/oddělení v kompetenci MZ ČR a cca 10 obřezávacích klinik "provozuje" přímo MHMP. Z toho 4 patří nejbohatšímu Čechovi. Pak jde mrzačit děti v zařízeních pro dospělé nebo v běžných ordinacích. Pro srovnání v Kodani děti ošetřuje JEDNA NEMOCNICE a podle toho to vypadá. To, že jsou Češi bezohledná pras*ta nerespektujícící Ústavu žádný zákon nevyřeší. Je to státem organizované systémové týrání.
Milý Lucky_5

to co tu píšeš musíš podložit důkazy. Jinak je to neurčité osočování, které je kontraproduktivní. Není dobré to psát veřejně na internetu, stačí, když mi to pošleš soukromě. Jsem velmi opatrný. Každý, kdo něco plácá a nemá pro to důkazy, je pro mne nevěryhodný. A v tebe důvěru začínám opravdu ztrácet.

Luky_5

Příspěvek od Luky_5 » 16 dub 2018, 16:27

viz ceníky/materiály poskytovatelů

Luky_5

Příspěvek od Luky_5 » 16 dub 2018, 16:38

Zoom píše:
15 dub 2018, 16:38
Zákon náboženskou obřízku nikdy nezakáže. Možná by chtělo si o tom něco přečíst/zajistit podklady od nějakého ústavního právníka. Zákaz náboženské obřízky je nesmysl a hraničí to s negramotností. Nejvíce proti by byla katolická církev. Nepovede se to ani na Islandu.

tondavlas

Příspěvek od tondavlas » 16 dub 2018, 18:43

V Německu tvrdí někteří renomovaní právníci i s profesorským titulem něco jiného. Na Island je velký tlak i z venku, aby Althing ten zákon neschválil. Znovu podotýkám, že Island je lutherská země. Pokud tam jsou nějací katolíci, tak se dají pomalu spočítat na prstech. A lutheránům je to, co tvrdí katolická církev ukradené.

Pokud vím, tak naši politici se budou chtít vůbec jenom projednávání něčeho takového mermomocí vyhnout.

tondavlas

Příspěvek od tondavlas » 16 dub 2018, 19:11

Luky_5 píše:
16 dub 2018, 16:27
viz ceníky/materiály poskytovatelů
A nemohl bys mi jejich seznam poslat ve zprávě?

Zoom
Profese: Dělník
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Příspěvek od Zoom » 16 dub 2018, 20:41

Nevím, zatím jsem napočítal podporu KSČM, ANO, napůl i Pirátů (oficiálně to do svého programu nezařadili), teď vyjednávám s Václavem Klausem ml. za ODS, který nedobrovolnou obřízku kritizuje též.. A ke katolické církvi - nebyl to právě Žid apoštol Pavel, který tvrdil, že obřízka bez víry nemá žádný smysl? :)

Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“