Senioři na palubě

Fórum pro práci týmu Seniorů na Palubě.


Moderátor: Senioři na palubě

Odpovědět
Fanuel
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

Nela.Melicharova píše: 02 úno 2022, 16:52

Tímto si dovoluji svolat ustavující schůzi týmu Senioři na palubě a to na čtvrtek 10.2. ve 20:30, online na tradičním místě: https://jitsi.pirati.cz/ProjektSenior.

Program:
1.) Volba předsedy a místopředsedy (možno navrhovat již zde do vlákna)
2.) Formát schůzek
3.) Fundraising / financování
4.) Různé

Máte-li ještě někdo návrh na další body, sem s nimi.

....
Ahoj Piráti a Bukanýři.
Atd. 2) Navrhuji 1× měsíčně.Kdy..kde..čas upřesnit
Atd.3) Svépomocí a najít sponzory.
Atd.4) Senioři a jejich otázky ve smyslu ustanovení zákona o sociální péči a službách a zákona o sociálním bydlení. V jedné lince. V závislosti na státem přiznanou chudobu. 30% obyvatel.
S.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Fanuel za příspěvek:
Simona.Mikusova
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Nela.Melicharova »

SENIOŘI NA PALUBĚ
schůze jitsi.pirati.cz/ProjektSenior
10.2.2022 - 20.30

přítomni:

Jiří Fiedler P4, Josef Tlustý P4, Irena Koutská P12, Simona Bártová P3, Petr Kubeš Brno, Jaromíra Smazalová P5, František Staněk Vodochody, Ivana Wurmová P4, Nela Melicharová P10

Program:
1.) Volba předsedy a místopředsedy
2.) Formát schůzek
3.) Fundraising / financování
4.) Různé

představení účastníků a nováčků
Petr Kubeš - nový dobrovolník, Pirát z Brna, pracuje v domově pro seniory a rád se zapojí, psaní, sítě atd, Nela se s ním domluví
volba předsedy a místopředsedů
nominováni: Miroslav Tyl, Lenka Nováková, Jana Tomšíková (nepřítomni), Josef Tlustý, Jiří Fiedler (odmítli nominaci kvůli zaneprázdnění z pracovních důvodů )
forma rotujícího předsedy
volba odložena na další schůzku 28.2, do té doby se nominace projednají s kandidáty
prozatím fungujeme jako přípravný tým
komunikace - fórum, mail
Schůzky týmu - pravidelně každé poslední pondělí v měsíci a pokud situace dovolí - Šemík 18h, jinak jitsi.pirati.cz/ProjektSenior, vždy bude možnost připojení
definice cílů - do schůzky 28.2. si promyslíme stručnou formulaci cíle týmu
fundraising - po ustanovení předsednictva schůzka s fundraiserem
různé:
František - zákon o sociální péči a službách, chybí zákon o sociálním bydlení (zorganizovat schůzku s IB a dalšími politiky a udělat pracovní skupinu)
Irena, Simona - připomínkování pražského programu bude k dispozici po navolení čela kandidátky
Irena - pozvánka do Družstevní kavárny ROH, Praha 3 14.2. 18.30 Jan Rovenský - Greenpeace, udržitelná energetika
Irena - setkání 28.2. - do pozvánky zdůraznit potvrzení účasti a důležitost schůzky
Jirka - 18. 2. vycházka Zbraslav - Modřany - Pojďme na vzduch, sraz na náměstí Dolní Břežany 12h nebo 11.15 Kačerov u busu (celkem 12km)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvek:
Fanuel
krizovabohuslava
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od krizovabohuslava »

nominováni: Miroslav Tyl, Lenka Nováková, Jana Tomšíková (nepřítomni), Josef Tlustý, Jiří Fiedler (odmítli nominaci kvůli zaneprázdnění z pracovních důvodů )
forma rotujícího předsedy

Volba předsedy a místopředsedy: 1. Lenka Nováková, 2.Miroslav Tyl.

S pozdravem,
Bohuslava Křížová

Irena.Koutska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2020, 13:31
Profese: tlumočnice
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Irena.Koutska »

Ahoj vespolek,

do funkce předsedkyně navrhuji Lenku Novákovou, do funkce místopředsedy Miroslava Tyla.

Irena Koutská

Tito uživatelé poděkovali autorovi Irena.Koutska za příspěvek:
Nela.Melicharova
lenkahoffmannova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2022, 17:14

Re: Senioři na palube lo lo l

Příspěvek od lenkahoffmannova »

Sorry, Mi to přijde, že senioři jakože jsou nějaká dementni skupina ve společnosti?

VP moderuje:

Uživatelka byla varována za útok na skupinu obyvatel.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senioři na palube lo lo l

Příspěvek od Petr.Vileta »

lenkahoffmannova píše: 25 úno 2022, 10:56

Sorry, Mi to přijde, že senioři jakože jsou nějaká dementni skupina ve společnosti?

Proč by měli být? :o Ale určitě si 60+ lépe poklábosí se 70+, než s nevyskákanými 18. ;) Přece jen testosteron a estrogen do toho dost kecají, protože příroda.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Fanuel, jirifiedler3

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Viděno takto, přes testosteron, je to možná "pravda", ovšem tato značně pokulhává a v realitě běžného žití je to spíše fikce.

Chytří a moudří 60+ co si v předsálí (filharmonie, výstavní síně, kina...) poklábosí s neméně chytrými a moudrými 70+; jo, je to, ale je to vždy jen celkem početně úzká, výjimečná, skupina určená fyzickým místem žití.
Realitou denního života jsou sociální skupiny a buďto na místo v takové skupině jeden má, nebo už je za zenitem a "jede z kopce" a to bez ohledu na fyzický věk.

A jeden má rád holky, jiný zase vdolky.

Mne (už) v univerzitní čítárně nezastihneš a "je" zas' nepotkám "pod nástupem" na lezeckou cestu cvičných skal.
Setkání, průnik takových skupin, může nastat např. ve Vysokých Tatrách, ale maximálně v kolibě nad talířem, a to někde dole u železnice ;) ale tak tomu bylo celý život, důstojnost věku na tom nic nemění.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvek:
Fanuel
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vlastimil.Bednarik píše: 28 úno 2022, 19:54

Chytří a moudří 60+ co si v předsálí (filharmonie, výstavní síně, kina...) poklábosí s neméně chytrými a moudrými 70+; jo, je to, ale je to vždy jen celkem početně úzká, výjimečná, skupina určená fyzickým místem žití.
Realitou denního života jsou sociální skupiny a buďto na místo v takové skupině jeden má, nebo už je za zenitem a "jede z kopce" a to bez ohledu na fyzický věk.

No já nevím jaké ty máš zkušenosti, ale já mám jiné. Od dětství jsem vyhledával o něco starší kamarády, po pubertě pak stejně staré "kamarádky", ale z jiného důvodu. ;) A to mi pak zůstalo po většinu tzv. produktivního života. Vždycky jsem tíhnul k mírně starším mužům a stejně starým ženám, kdežto mládež, ať už to věkově v té které době znamenalo cokoliv, byla pro mě moc "bláznivá a nezkušená" a kontakty byly buď pracovní, nebo velmi ojedinělé osobní. Pokud mohu soudit, má to stejně i moje (stále tatáž) manželka. Když nám bylo kolem třiceti, hledali jsme si známé v podobném věku, ale určitě ne dvacetileté a mladší. Přitom jsme žádní staříci nebyli ani věkem, ani chováním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Vlastimil.Bednarik, Fanuel

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Fanuel
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

Vlastimil.Bednarik píše: 28 úno 2022, 19:54

Viděno takto, přes testosteron, je to možná "pravda", ovšem tato značně pokulhává a v realitě běžného žití je to spíše fikce.

Chytří a moudří 60+ co si v předsálí (filharmonie, výstavní síně, kina...) poklábosí s neméně chytrými a moudrými 70+; jo, je to, ale je to vždy jen celkem početně úzká, výjimečná, skupina určená fyzickým místem žití.
Realitou denního života jsou sociální skupiny a buďto na místo v takové skupině jeden má, nebo už je za zenitem a "jede z kopce" a to bez ohledu na fyzický věk.

A jeden má rád holky, jiný zase vdolky.

Mne (už) v univerzitní čítárně nezastihneš a "je" zas' nepotkám "pod nástupem" na lezeckou cestu cvičných skal.
Setkání, průnik takových skupin, může nastat např. ve Vysokých Tatrách, ale maximálně v kolibě nad talířem, a to někde dole u železnice ;) ale tak tomu bylo celý život, důstojnost věku na tom nic nemění.

....
Tak určitě je to zajímavá 🤣🤣 troufám si říct úvaha.
My senioři Vám předáváme republiku v určité kondici, Vám PIRATUM. Aby jste ve vládě se 4 poslanci a 3 Ministry zajistili to co my po roce 1989 neprosadili.
Já jsem nejenom já prosadil 1980 povolení ONV k podnikání v rámci služeb pro obyvatelstvo. To mě bylo 23 let ?? To mělo velký vliv na rok 1985...a následně 1989.

Teď máte šanci ve vládě ukázat, že umíte makat. A věk 60+ nebo 70 + neznamená že vy budete jen koukat. My senioři od vládních stran 5 koalice požadujeme.

Aby konečně vznikl zákon o důchodové reformě. Který slíbil s. Babiš a slib nedodržel.Pan Jurečka řekl rok 2024?? Tak uvidíme.!

Ale co trápí nás seniory nejvíc?
Že vlády po 1989 nebyli schopné zajistit: 1) Zákon o sociálních službách a péči. 21
Za 2) Je nutné zajistit vlivem vlády 2022 zákon o sociálním bydlení. 21 NUTNE!!

Tedy aby jsme si rozuměli naše republika nutně potřebuje TRANSFORMACI 21
Bez toho se nemůžeme posunout směrem k dustojnemu životu našich seniorů na PALUBĚ.
DNES Šemik P2 opět u Pirátů padl můj návrh na řešení.
Tak my senioři s Vámi PIRATY dejme se do práce.
Děkuji Fanuel.

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Představa, že s nějakou "seniorskou skupinou" trávím čas, že máme společné zájmy, nedej bože abychom se scházeli a povídali si, taková představa mne děsí.
Zážitek, se skupinami seniorů vždy negativní, mám při pravidelných cestách vlakem:
V klidu cestuji s ekektrokolem, abych pak jel domů nějakých 80 - 100 km.
Hlučí, překřikují se, všichni v jejich okolí hned víme, "co kdo s kým a co si myslí o té a tom a co k obědu a... ", prostě děs, nadměrný sociální kontakt; těšíme se, až vystoupí.
Je tam vždy více žen, chlapi jsou už mrtví, nebo na to nemají náladu. Možná proto na svých cestách vídávám rybáře převážně muže... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Senioři na palubě“