Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.


Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Naprosto souhlasím s Janou, že hysterčení ve stylu "vy zase bijete černochy" nám není nic platné. Existuje nějaký dokument, který by řešil TTIP z pohledu Pirátů?

Já o ničem takovém nevím. Dodejte, pokud o něm víte. V opačném případě bude třeba něco vypracovat.

Tady je programový manifest PP-EU http://www.pirati.cz/zo/docs/manifestppeu, schválený a závazný pro všechny členy.
Tady je společný volební program http://www.pirati.cz/zo/spolecnyep2014, pod kterým jsme všichni kandidovali do eurovoleb.

Pokud je TTIP v rozporu s těmihle věcmi, je třeba to sepsat a začít prezentovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Jana.Jirikova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Jana.Jirikova »

Ondrej Profant píše:
Jana Jirikova píše:Nemůžu se dočkat další levicově hysterické kampaně namísto podpory (dosaďte si sem co chcete). TTIP bude tématem tak jako tak, zatímco pro ostatní projekty znamená neúspěch s velkou pravděpodobností zánik.
Což opravdu není na škodu. Chyba grantů je když se udělují i když není na co...
To je ale strašně subjektivní téma, co je pro jednoho životní téma je pro druhého méně podstatné, než octomilka na botě a naopak (a pochopitelně se to projevuje i ve vnímání podstatnosti projektů).
Mě třeba vadí, že Ministerstvo kultury je asi tak aktivní, jako zombie a když už dává granty, tak třeba na tragikomickou kinematografii typu Líbáš jako bůh od Poledňákové, zatímco většinu populace zajímá výše platů politiků.
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Adam.Skorepa »

@Jana: Ano, židle v ulicích nebo roznášení knížek považuji za čistokrevné marginality. A vůbec by mě netrápilo, kdyby takové projekty neprošly (nebo kdyby je lidé radši ani nepřihlašovali). Relativizovat lze donekonečna, TTIP (tím, co představuje) je hlavním středobodem pirátského snažení na příští rok. Já osobně bych do kampaně proti ní nalil aspoň milion, ale je mi jasné, že něco takového by neprošlo. Proto se biju aspoň za zvýšení centrálního rozpočtu, ve kterém se s TTIP počítá, a zároveň hledám další možnosti financování antikampaně, čímž PaRo je. Hlavně je tedy legrační sledovat, jak se Tvůj postoj proti TTIP pozměnil od doby, cos' ji přestala na stranické úrovni řešit. Get back to your books.

@Mikuláš: TTIP se v programu pro eurovolby bije nejvíce s částmi o Patentech a Mezinárodní obchodní politice. Jak by sis představoval ten "odsuzovací dokument"? Něco máme na tom našem rozcestníku (nejkompletnější je ten materiál od Hnutí DUHA, ale snad přibudou brzy další). Společný web s iniciativami vTTIP funguje dobře (jen tedy vypadá hrozně) a strana svůj negativní postoj k dohodě vysílá natolik zřetelně, že se nám s trochou štěstí zase podaří odstartovat tu odmítací vlnu. V současné době ale příprava většiny odborných materiálů (naše předchozí stanoviska a zprávy, která jsou především deklaratorní, za odborný rozbor považovat samozřejmě nelze) probíhá přes spřátelené subjekty, protože na to Piráti odborně i kapacitně nemají síly. Ale souhlasím, že takový dokument potřebujeme - takže nás dva čeká do Vánoc spousta zábavy, doufám, že se těšíš.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jana: hele, já jsem jen hloupý úředník. Mám tady balík dokumentů, závazných pro celé Pirátské hnutí? Mám. Tak to je objektivní. Mám tady nějaká fakta o TTIP? Teoreticky taky. Takže potřebuju dalšího úředníka, kterému dám tyhle balíky papírů na stůl a pak od něj budu požadovat výstup. Tenhle výstup vezmu a mrsknu na stůl příslušným úředníkům v PP-EU a budu na ně ječet tak dlouho, dokud to nepošlou na stůl dalším úředníkům v jednotlivých Pirátských stranách. Na ty budu ječet tak dlouho, dokud to nepíchnou na webovky svých stran. Resp. to už nebudu dělat osobně, to bude dělat další zlý úředník, kterého na to musím sehnat (protože já potřebuju ještě řešit Slováky, kteří jsou chcíplí - jejich předseda resignoval a o motivovaných jedincích už se zřejmě nedá mluvit ani v množném čísle).

Máš-li čas/chuť se tohoto procesu účastnit, Adam nepochybně ocení "sekretářku", která mu pomůže text naformulovat. Jsi slohově dobrá, v tématu se orientuješ, můžeš tomu hodně napomoct. Ale na subjektivní dojmy tu není místo - potřebujeme objektivní analýzu textu co máme, na kterou bude navazovat slohové cvičení.

Adam: V první fázi budeme potřebovat to, co půjde na ten web. Můj akční plán je, vletět na board PP-EU s dotazem "vy chátro líná, jaktože nemáte ještě takhle pěknej web:" https://www.piratenpartei.de/. Až mi řeknou "máme spoustu práce, řešili jsme byrokracii", řeknu jim "počítal jsem s tím, tady ho máte, někam ho pověste". Kromě obligátních věcí (společný program, seznam členů boardu atp.) bude přes úvodní stránku svítit velký červený nápis "STOP TTIP" (viz https://www.piratenpartei.at/) a bude tam slot "Aktuální kampaně", kde bude nějaký cca 1-2 stránky dlouhý PR-textík ve stylu "Proč je TTIP shit?" Téhle části říkejme pracovně "Antrag" (návrh ;). Pak se může stát, že někdo začne trollit a říkat, že jsou to nesmysly. V tom případě potřebuju nějaké "Begründung" (zdůvodnění), kde bude vysvětleno, jak jsem došli k věcem, co jsou v Antragu. To může být napsané relativně špatně, protože to nepůjde ven, bude to jen pro interní potřebu (nás, alternativně boardu PP-EU)

Potřeboval bych, abych tyhle věci nemusel bastlit sám, resp. s Tebou. Takže úplně nejvíc fajn by bylo vzít velký balík sušenek a kotel kafe, najít někoho z těch iniciativ a požádat ho, aby si s Tebou na to sednul a pomohl Ti. Celoevropsky pro nás hlasovalo cca 800 000 lidí. Jestli jim to nestojí za zvednutí pozadí a sepsání několikastránkového slohového cvičení, tak ať si škubnou a jdou dál mávat vlajkama před ministerstva.

A realisticky počítej s tím, že pokud to neuděláme my, celý proces bude hnít ještě hodně dlouho, protože nevím o nikom jiném, kdo by chtěl takovou práci dělat. Aktuálně snad dokážou vyřešit oficiální registraci, takže bude možno pronajmout pro PP-EU doménu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Adam.Skorepa
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Jana.Jirikova »

Mikulas Peksa píše:Jana: hele, já jsem jen hloupý úředník. Mám tady balík dokumentů, závazných pro celé Pirátské hnutí? Mám. Tak to je objektivní. Mám tady nějaká fakta o TTIP? Teoreticky taky. Takže potřebuju dalšího úředníka, kterému dám tyhle balíky papírů na stůl a pak od něj budu požadovat výstup. Tenhle výstup vezmu a mrsknu na stůl příslušným úředníkům v PP-EU a budu na ně ječet tak dlouho, dokud to nepošlou na stůl dalším úředníkům v jednotlivých Pirátských stranách. Na ty budu ječet tak dlouho, dokud to nepíchnou na webovky svých stran. Resp. to už nebudu dělat osobně, to bude dělat další zlý úředník, kterého na to musím sehnat (protože já potřebuju ještě řešit Slováky, kteří jsou chcíplí - jejich předseda resignoval a o motivovaných jedincích už se zřejmě nedá mluvit ani v množném čísle).

Máš-li čas/chuť se tohoto procesu účastnit, Adam nepochybně ocení "sekretářku", která mu pomůže text naformulovat. Jsi slohově dobrá, v tématu se orientuješ, můžeš tomu hodně napomoct. Ale na subjektivní dojmy tu není místo - potřebujeme objektivní analýzu textu co máme, na kterou bude navazovat slohové cvičení.

Adam: V první fázi budeme potřebovat to, co půjde na ten web. Můj akční plán je, vletět na board PP-EU s dotazem "vy chátro líná, jaktože nemáte ještě takhle pěknej web:" https://www.piratenpartei.de/. Až mi řeknou "máme spoustu práce, řešili jsme byrokracii", řeknu jim "počítal jsem s tím, tady ho máte, někam ho pověste". Kromě obligátních věcí (společný program, seznam členů boardu atp.) bude přes úvodní stránku svítit velký červený nápis "STOP TTIP" (viz https://www.piratenpartei.at/) a bude tam slot "Aktuální kampaně", kde bude nějaký cca 1-2 stránky dlouhý PR-textík ve stylu "Proč je TTIP shit?" Téhle části říkejme pracovně "Antrag" (návrh ;). Pak se může stát, že někdo začne trollit a říkat, že jsou to nesmysly. V tom případě potřebuju nějaké "Begründung" (zdůvodnění), kde bude vysvětleno, jak jsem došli k věcem, co jsou v Antragu. To může být napsané relativně špatně, protože to nepůjde ven, bude to jen pro interní potřebu (nás, alternativně boardu PP-EU)

Potřeboval bych, abych tyhle věci nemusel bastlit sám, resp. s Tebou. Takže úplně nejvíc fajn by bylo vzít velký balík sušenek a kotel kafe, najít někoho z těch iniciativ a požádat ho, aby si s Tebou na to sednul a pomohl Ti. Celoevropsky pro nás hlasovalo cca 800 000 lidí. Jestli jim to nestojí za zvednutí pozadí a sepsání několikastránkového slohového cvičení, tak ať si škubnou a jdou dál mávat vlajkama před ministerstva.

A realisticky počítej s tím, že pokud to neuděláme my, celý proces bude hnít ještě hodně dlouho, protože nevím o nikom jiném, kdo by chtěl takovou práci dělat. Aktuálně snad dokážou vyřešit oficiální registraci, takže bude možno pronajmout pro PP-EU doménu.
Podle mě je ovšem problém v tom, že každý, kdo se toho aktivně účastní má deformované vnímání, nehledě na to, že organizace a hnutí, které protestují, mají stanovené nějaké programy, stanovy nebo nepsanou ideologii a pravidla, a tudíž vlastně k TTIP nepřistupují jako k čistému listu papíru, ale vnáší si do toho procesu to, co bylo dávno předtím, příliš ze svých myšlenek a očekávání a obav. Já bych netvrdila, že je TTIP "zlo, shit, hrozba" a podobně, minimálně dokud nebude jasně formulovaná jají podoba (to se, pokud vím, zatím nestalo, ale už nějakou dobu to sleduju jen z dálky, protože mě demotivovaly různé dramatické protestní titulky), a možná ani pak ne...protože jsem nikdy nebyla příznivcem sociální politiky.
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jana Jirikova píše:Podle mě je ovšem problém v tom, že každý, kdo se toho aktivně účastní má deformované vnímání, nehledě na to, že organizace a hnutí, které protestují, mají stanovené nějaké programy, stanovy nebo nepsanou ideologii a pravidla, a tudíž vlastně k TTIP nepřistupují jako k čistému listu papíru, ale vnáší si do toho procesu to, co bylo dávno předtím, příliš ze svých myšlenek a očekávání a obav. Já bych netvrdila, že je TTIP "zlo, shit, hrozba" a podobně, minimálně dokud nebude jasně formulovaná jají podoba (to se, pokud vím, zatím nestalo, ale už nějakou dobu to sleduju jen z dálky, protože mě demotivovaly různé dramatické protestní titulky), a možná ani pak ne...protože jsem nikdy nebyla příznivcem sociální politiky.
To nemohu vyloučit. Každopádně nejsem schopen tento problém jakkoli řešit, tak ho neřeším ;)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Jana.Jirikova »

Mikulas Peksa píše:
Jana Jirikova píše:Podle mě je ovšem problém v tom, že každý, kdo se toho aktivně účastní má deformované vnímání, nehledě na to, že organizace a hnutí, které protestují, mají stanovené nějaké programy, stanovy nebo nepsanou ideologii a pravidla, a tudíž vlastně k TTIP nepřistupují jako k čistému listu papíru, ale vnáší si do toho procesu to, co bylo dávno předtím, příliš ze svých myšlenek a očekávání a obav. Já bych netvrdila, že je TTIP "zlo, shit, hrozba" a podobně, minimálně dokud nebude jasně formulovaná jají podoba (to se, pokud vím, zatím nestalo, ale už nějakou dobu to sleduju jen z dálky, protože mě demotivovaly různé dramatické protestní titulky), a možná ani pak ne...protože jsem nikdy nebyla příznivcem sociální politiky.
To nemohu vyloučit. Každopádně nejsem schopen tento problém jakkoli řešit, tak ho neřeším ;)
No...ale já nežádám nic nesplnitelného, pouze racionálnější přístup k tématu a přesvědčivější argumenty, než byly předkládány. To vyjmenování dalších překážek bylo jen jistým upozorněním, protože se na ně v zápalu horlivé práce zapomíná, a přitom se často dají řešit pouhým uvědomněním jejich existence.
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Adam.Skorepa »

V podstatě navrhuješ to, abychom při posuzování TTIP ignorovali náš program. To je dozajista ojedinělý přístup, to jo.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní koordinátor pro TTIP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jana: mimochodem, ale přesně to já v zásadě chci taky. Nezajímá má mě, jak proti TTIP bručí komunisté, protože jsem Pirát a zajímají mě Pirátské argumenty. O co opřít Pirátskou argumentaci jsem postoval. Jsem přesvědčený, že Pirátský náhled na věc musí vyznít v neprospěch TTIP, protože jsem prostě viděl moc Pirátů, kteří proti němu protestují. A taky mimochodem proto, že tato forma ekonomické integrace bez navázání na politickou je IMO právní katastrofa.

Jsi nebo nejsi-li příznivcem sociální politiky je jedna věc. Druhá věc je, jsi nebo nejsi-li demokrat - tj. respektuješ-li právo lidí o sociální politice hlasovat. Na obsahu TTIP jako takovém z mého pohledu nezávisí. Podstaná je ta právní konstrukce - je to mezinárodní smlouva zavazující 29 států a EU. Změna jejího obsahu vyžaduje souhlas 30 parlamentů, pokud jeden z nich nesouhlasí, nezmění se nic. Zároveň ta smlouva staví základnu pro vybudování mnoha obchodních vztahů. Jakmile se tyhle vztahy vytvoří, odstoupení od TTIP bude znamenat hospodářskou katastrofu.

Podotýkám, že mezinárodní smlouva má v právním systému ČR vyšší právní sílu než obyčejný zákon.

Rozmysli si, co pro Tebe znamená Pirátská představa přímé demokracie a dělby moci. Jestli je to v souladu s představou takovéhle mezinárodní smlouvy. A promysli si, co si myslíš o copyrightu, internetové neutralitě atp. Nevím, co bude v TTIP napsáno, ale jsem si jistý, že pokud projde, bude to tam napsáno na hodně dlouho ;) Chlorovaná kuřata jsou žvást na strašení prosťáčků. :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“