Hledáme členy do orgánů pirátského institutu

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.

Moderátoři: asistent strany, Vedouci organu, Odbor - personalni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k řešení konkrétních úkolů a projektů.
Každý může přispět se svým nápadem na úkol, projekt či činnost, jen budťte dostatečně určití.
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkolovník. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Fórum spravuje Personální odbor
Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2501 poděkování
Dostal poděkování: 5836 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledáme členy do orgánů pirátského institutu

Příspěvek od Michael.Polak »

Rád bych se přihlásil, i když nevím, jestli přímo do správní rady nebo spíš do dobrovolnického kruhu.

Akademickým zázemím nedisponuji, vizionářstvím ale podle všeho postižen jsem. Scházet se 4x ročně pro mě není problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Jan.Zavadil, Ivor.Kollar, Martin.Martin, Dalibor.Zahora
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Gabriela.Maceckova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: profi váleč sudů
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 140 poděkování

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj,

chtěla bych se ucházet o člena dobrovolnického kruhu pirátského institutu. Mám zájem přidat ruku k dílu a zasadit se o rozvoj zodpovědné občanské společnosti a zlepšení kvality veřejné diskuse a přispět rozvoji kulturní činnosti. Zároveň bych chtěla využít této příležitosti pro svůj osobní rozvoj. Také bych se chtěla zaměřit na propojení institutu s nově vznikající pracovní skupinou Rovné šance, která se bude zaměřovat na rovné zastoupení všech uvnitř strany a na našich kandidátních listinách.
Jsem členkou Pirátů od roku 2018, volenou komunální zastupitelkou městského obvodu Ostrava-Jih a členkou komise pro otevřenou radnici a MA21. Za to období jsem pořádala nebo spolupořádala pod rouškou Piratů Pirátský Ovafest (VyOsení), několik veřejných debat, na pivo s poslancem, úklidové aktivity v rámci Ukliďme Česko, sázení stromu svobody ke příležitosti 17. listopadu, setkání dvou krajů na Pustevnách a další aktivity.

Těším se na budoucí spolupráci! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova

Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Vlach »

Ahoj,
založení institut mne nadchlo a chci se tak ucházet o post člena správní rady. Zde je pár řádek, proč si myslím, že jsem velmi vhodným kandidátem:

strategické uvažování, vizionářství, dlouhodobé uvažování
komunikační schopnosti na vysoké úrovni

Vizionářem už mne někteří kolegové nazvali, ale spíš bych řekl, že mám zvláštní cit pro trendy. Komunikační schopnosti a strategické uvažování patří k mým nejsilnějším talentům. To nejen podle mého sebehodnocení, či hodnocení kolegů, ale i podle odborných analytických nástrojů.

systematičnost, včetně zkušenosti s finančním řízením

Jsem spolumajitelem úspěšné, dnes již středně velké, společnosti na jejímž růstu se dlouhodobě podílím. Z titulu obchodního tajemství nebudu uvádět detaily, ale činnosti v působnosti správní rady znám a praktikuji.

zkušenost s dobrovolnictvím z celoevropské několikaúrovňové neziskové organizace

Svého času jsem byl jedním ze zakládajících členů první české pobočky evropské studentské organizace Board of European Students of Technology, kdy jsme z týmu 5-ti aktivních lidí vybudovali organizaci se stabilními procesy, která úspěšně přežila odchod zakladatelů a dnes čítá ~60 členů.

Tato má za cíl poskytovat doplňkové vzdělávání studentům členských univerzit, což realizuje střednědobými vzdělávacími kurzy, inženýrskými soutěžemi a dalšími dílčími aktivitami pořádanými členskými pobočkami, jichž jsem se účastnil na ideové, výkonné i organizační úrovní.

Mimo lokálních aktivit jsem působil v roli poradce pro region střední Evropy a koordinoval komunikaci a spolupráci mezi 9 - 10 členskými pobočkami a vrcholovým vedením organizace.
To kromě jiných aktivit zahrnovalo i pořádání mezinárodních koordinačních sjezdů.

vnitrostranická autorita jasné hodnotové ukotvení a ideová shoda s Piráty

Moje hlavní politické postoje jsou mix liberálních hodnot z leva i prava. Zejména efektivní veřejná správa, hlavně díky pokroku, kterého jsme jako civilizace dosáhli. Tak aby naše daně neplatili bující byrokracii, ale pomáhali potřebným. Dále pak rozumná liberalizace drogové politiky a obecně rozvoj osobních svobod, ruku v ruce s rozvojem občanského uvědomění a společenské kultury. Jako předseda místního sdružení v Praze 6 jsem aktivní na vnitrostranické úrovni a věřím, že i nepřehlédnutelná osobnost v kontextu kraje (Prahy).

zápal pro věc institutu - tedy vznik nového politického think-tanku
a ochota scházet se cca 4x ročně

Ano, nejen že já cítím zápal, ale věřím, že i institut a nakonec celá stana bude ve mně, jako členovy správní rady, mít oporu ve vlnách, které zítřky přinesou.

S pozdravem,
Miloš

karel.fric
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Sociální výzkumník

Příspěvek od karel.fric »

Ahoj ve spolek,

Zaujalo mě členství v akademické radě institutu, a to zejména v souvislosti s monitorováním kvality výstupů. Jsem sociální vědec a mojimi hlavními tématy jsou trh práce a otázky diskriminace a rovnosti (se speciálním zaměřením na pohlaví, sexuální a etnické menšiny). V tomto tématu teď dodělávám doktorát. Mám též pracovní zkušenosti ve dvou evropských výzkmuných agenturách a ve výzkumných organizacích v Nizozemsku.

S přáním hodně úspěchů,
Karel

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 2394 poděkování
Dostal poděkování: 2505 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl »

Zdravím Piráty,

mám zájem o své zapojení do dobrovolnického kruhu Pirátského Institutu.

Zajímá mě především téma vlivu státní politiky na podobu udržitelného hospodaření v krajině a její změny v souvislosti s probíhající změnou klimatu a civilizačními procesy.
Druhým tématem je možné zavedení nepodmíněného základního příjmu/občanské dávky jako možná adaptace na budoucí a probíhající společensko-ekonomické změny v Evropě.
Členem Pirátů jsem od roku 2014. Jsem spoluautorem platného znění programového bodu Zemědělství (2015) a jeho bývalým garantem a od listopadu 2020 jsem také svolavatelem a členem neformální pirátské pracovní skupiny k NZP. Mám 12 praxe jako THP v lesním hospodářství a 5 praxe jako MKD řidič - ozubené kolečko v evropské logistice.

ing. Aleš Jakl, Tachov
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek
Jaro je tady!

Hrubý národní produkt Mordoru

Hamižné rody Ťiang, Sung, Kchung a Čchen...

REX
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: konzultant rozvoje organizací, smícholog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od REX »

Zdravím vás všechny.
Hlásím se do akademické rady Pirátského institutu. Zajímají mě témata jako inovace v politice, národní/lokální rámce vládnutí - hodnocení výkonnosti,insight inovace, future insights, trendwatching, a témata jako dlouhověkost a zdravé stárnutí. Protože jsem toho dělal v životě hodně, je mojí výhodou cross-funkcionální myšlení a schopnost se vyznat v nepřehledných komplexních situacích. Celý můj profesní život jsem byl v roli inovátora nebo někoho kdo si takovou roli vytvořil. Aktuálně pracuji jako inovační konzultant a facilitátor pro firmy a organizace. Více na mém profilu na Linkedin: https://cz.linkedin.com/in/petrfridrich/cs-cz
Tady je ještě odkaz na můj stažený profil z Linkedin v pdf (pro ty kdo nejste na Linkedin). Je to v angličtině, protože profil v češtině nemám.
https://drive.google.com/file/d/1ToOlpg ... sp=sharing
Naposledy upravil(a) REX dne 22 úno 2021, 18:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi REX za příspěvek:
Daniel.Mazur

Daniel.Mazur
Předseda krajského sdružení
Profese: fyzik, projektový manažer
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 955 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Mazur »

REX píše:
22 úno 2021, 10:44
Zdravím vás všechny.
Hlásím se do akademické rady Pirátského institutu. Zajímají mě témata jako inovace v politice, národní/lokální rámce vládnutí - hodnocení výkonnosti,insight inovace, future insights, trendwatching, a témata jako dlouhověkost a zdravé stárnutí. Protože jsem toho dělal v životě hodně, je mojí výhodou cross-funkcionální myšlení a schopnost se vyznat v nepřehledných komplexních situacích. Celý můj profesní život jsem byl v roli inovátora nebo někoho kdo si takovou roli vytvořil. Aktuálně pracuji jako inovační konzultant a facilitátor pro firmy a organizace. Více na mém profilu na Linkedin: https://cz.linkedin.com/in/petrfridrich/cs-cz
Děkuji Petrovi, že se odhodlal nabídnout své služby. Je vizionář i realizátor projektů a zároveň naprosto v souladu s naším ideovým naladěním.
Podle mě má Petr takový drajv, že by byl velice platný i ve správní radě. Nicméně i z AR a případně z DK bude schopný pomoct institut nastartovat tím správným směrem.
Dan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvek:
REX
Daniel Mazur
------------------------------
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz
"... I believe in freedom... Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 29509 poděkování
Dostal poděkování: 14213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Akorát ten linkedin.com není volně přístupný, tedy by to chtělo pořešit jinak. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
REX, Martin.Martin, Vit.Jurasek, Michaela.Nepejchalova
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

REX
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: konzultant rozvoje organizací, smícholog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od REX »

Dalibor.Zahora píše:
22 úno 2021, 13:56
Akorát ten linkedin.com není volně přístupný, tedy by to chtělo pořešit jinak. ;)
Tady je odkaz na můj stažený profil z Linkedin v pdf. Je to v angličtině, protože profil v češtině nemám.
https://drive.google.com/file/d/1ToOlpg ... sp=sharing
Tito uživatelé poděkovali autorovi REX za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova

Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 992 poděkování
Dostal poděkování: 2856 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj!

Beru toto jako prostor k přihlášení, nikoli ještě přímo obhajobě svých ambicí, budu tedy stručná (příp. mě opravte a ráda doplním "řeč"). Mám zájem o zapojení do správní rady, příp. do dobrovolnického kruhu.

Pro potřeby tabulky zde dodávám odkaz na svůj pirátský profil: https://www.pirati.cz/lide/marketa-gregorova/, budu se těšit na další kroky a především činnost Institutu. <3
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova
Europoslankyňa.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“