Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plzeň

Moderátoři: PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Petře, Ten druhý Šrámek zvolený za ANO není Pavlův příbuzný. Pavlův otec tam kdysi seděl, ale teď už ne.

Rudolfe, koalice předhodila po dvou křeslech v každé DR třem opozičním stranám. Chtěli ať se dohodnem a pak by nás navolili podle té dohody. Jenže KDU se odmítla jakkoli domlouvat a trvala na tajné volbě. Tlačili na ně všichni včetně koalice. KDU věděli, že se všude dostanou, takže dohoda by znamenala vzdát se křesel. Nakonec jediná šance byla nějak přesvědčit individuální zastupitele, aby volili Piráty z úcty k demokratickým principům. No a známost nebo kamarádství taky hrály svou roli. U mě to bylo o chlup, a možná mě tam někdo hodil i ze zlomyslnosti vůči jiným členům koalice.

Teplárna byla podle mě předem prohraná. Pavel Š. by si možná pár hlasů vyjednal, protože se zná s lidmi osobně. Ale těžko konkurovat V. Šteklovi, který v Teplárně dlouho sedí, je i na kraji, se všemi se zná a umí se dohodnout. V tajné volbě je to o sympatiích.

Jinak dohoda s koalicí jako celkem na tom, aby nás volili byla nemožná. Nebyli se schopni shodnout ani mezi sebou. I tam, kde měli relativně jasno, nevolili jednomyslně.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Milus.Kotisova píše: 12 úno 2019, 23:16 Kontrolovat můžeme i mimo dozorčí radu. Inspiraci hledejme u první roty na pražském magistrátu, copak ti hned zasedali v dozorčích radách? Pokud vím, Jakub Michálek si koupil akcii, aby mohl jít na valnou hromadu a tam vystoupil...
Akcii si můžeš koupit až ve chvíli, kdy ji bude někdo prodávat. To se v případě teplárny neděje a dít nebude. A jelikož je v částečně soukromém vlastnictví, ani 106 ti nepomůže. Ale nějaké konkrétní a funkční nápady, jak ji kontrolovat, si rád poslechnu.
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Simon.Barczi »

Milus.Kotisova píše: 12 úno 2019, 23:16 Pár poznámek:
2) Je opravdu zajímavé, a nevím, co si o tom myslet, že pro koalici v Plzni byla přijatelná právě jen osoba Pavla Šrámka. Chápala bych, pokud by protistrana nabízela jedno místo kandidátovi, kterého nabídne Pirátská strana jako taková, ale že v podstatě chce jen jediného, který, snad si tady nebudeme vykládat, že černá je bílá, nemá ani kdovíjaké relevantní zkušenosti - a celkově okolnosti první nominace byly skutečně velmi nešťastné, tak to je hodně zvláštní oblíbenost v opozičních řadách.
Jen vyjádření z mé strany

Základní problém z mého pohledu je, že zastupitelský klub nikdy neotevřel jedinou diskuzi, kde by bylo zmíněno že by nominant může být i někdo jiný. Zároveň @Pavel.Sramek si vyjednával podporu především pro sebe, protože z nějakého důvodu nepředpokládal, že by mohl být jiný nominant. OFFTOPICcož je škoda když je garantem transparentních VŘ Ale na to částečně upozorňuji v přechozích příspěvcích.

Co s týče odbornosti, tak je telegraficky o sobě. Pohybuji se v energetice od její liberalizace v roce 2011 kdy jsem se podílel na vedení jednoho z menších dodavatelů elekřiny a plynu. Akedemicky jsem se v tomto oboru profiloval jak ve svém Ing. studiu v oboru environmentální ekonomie, tak na studijním pobytu v Rakousku OFFTOPIChttps://www.wu.ac.at/en/regulation/ a Jižní Koreji. Pracoval jsem v Evropské komisi pro DG Energy. A ve ŠKODA AUTO jsem se podílel na přípravě nové elektromobilitní budoucnosti. Zároveň jsem certifikovaným odhadcem z IOM VŠE, takže mám jak ekonomické tak právní znalosti.
Pavel.Bosak píše: 12 úno 2019, 16:48 No, jestli ti jde jen o feedback, mohlo to jít soukromou zprávou. Když to rozjedeš na fóru, chceš to asi nějak provětrat. Ale to je legitimní.
Tak zase si tam v komisi nebyl sám. Posílat každému zprávu mi nepřijde moc efektivní a vede to ke zbytečným nedorozumněním. Já sem rád, že si to řekneme otevřeně. Jak říkám mrzí mne, že se mohlo udělat víc. Na druhou stranu chápu, že to byl důsledek spousty drobných problémů. osobních důvodu, určité nezkušenosti a časového pressu. To, je všechno v pohodě a dá se říct, že pro to mám i pochopení. Tak to taky neberte tak útočně a berme to všichni jako poučení.

V nespolední řadě člen DR ručí za rozhodnutí celým svým majetkem a v PT se současným vedením to asi bude i dost o ****. Takže možná jsem si tím ušetřil dost problémů do budoucna :)

Peace
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Simon.Barczi píše: 15 úno 2019, 11:40 ....
Základní problém z mého pohledu je, že zastupitelský klub nikdy neotevřel jedinou diskuzi, kde by bylo zmíněno že by nominant může být i někdo jiný. Zároveň @Pavel.Sramek si vyjednával podporu především pro sebe, protože z nějakého důvodu nepředpokládal, že by mohl být jiný nominant. OFFTOPICcož je škoda když je garantem transparentních VŘ Ale na to částečně upozorňuji v přechozích příspěvcích.
....
Když už o mě mluvíš, tak být tebou bych si lépe ověřoval informace.
Ano, byl jsem nominantem z minulého výběrového řízení. Všem uchazečům šla stejná informace, že si podporu musí vyjednat samy. Zastupitelský klub nemá kapacitu někoho vodit za ruku.
A tak, abych nezklamal ve mě vloženou důvěru, jsem si během 2 dnů, do ZMP 13.12.2018, sbíral podporu a nakonec dostal 23 hlasů ze 47 členného zastupitelstva.

VŘ číslo dvě jsem se účastnil jen jako uchazeč. Ale vím, že bylo za drobnohledu PO, tak bych se zeptal jich, jak to měli vymyšlené.
Nebyl jsem vybrán jako nominant, akceptuji to jako demokratickou volbu zástupce PO, zástupce PMS Plzeň a 4 členů klubu.
Imho, kdybych byl vybrán jako nominant a nebyl zvolen zastupitelstvem, určitě bych to nedával za vinu zastupitelskému klubu, ale jen sobě.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Simon.Barczi »

Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 12:52 [
Když už o mě mluvíš, tak být tebou bych si lépe ověřoval informace.
Ano, byl jsem nominantem z minulého výběrového řízení. Všem uchazečům šla stejná informace, že si podporu musí vyjednat samy. Zastupitelský klub nemá kapacitu někoho vodit za ruku.
A tak, abych nezklamal ve mě vloženou důvěru, jsem si během 2 dnů, do ZMP 13.12.2018, sbíral podporu a nakonec dostal 23 hlasů ze 47 členného zastupitelstva.

@Pavel.Sramek děkuji za sumar, ale nějak z toho nevyplývá co jsi dělal mezi volbou 13.12.2018 a 7.2.2019. To jsi už podporu nesbiral? Z informací co mám mi vyplývá, že jsi v tomto mezičase prezentoval sebe jako kandidáta, ale je možné, že mi to nějak vyvratis. Proto jsem rád za tuto platformu kde si můžeme věci vyjasnit.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Simon.Barczi píše: 15 úno 2019, 13:46
Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 12:52 [
Když už o mě mluvíš, tak být tebou bych si lépe ověřoval informace.
Ano, byl jsem nominantem z minulého výběrového řízení. Všem uchazečům šla stejná informace, že si podporu musí vyjednat samy. Zastupitelský klub nemá kapacitu někoho vodit za ruku.
A tak, abych nezklamal ve mě vloženou důvěru, jsem si během 2 dnů, do ZMP 13.12.2018, sbíral podporu a nakonec dostal 23 hlasů ze 47 členného zastupitelstva.

@Pavel.Sramek děkuji za sumar, ale nějak z toho nevyplývá co jsi dělal mezi volbou 13.12.2018 a 7.2.2019. To jsi už podporu nesbiral? Z informací co mám mi vyplývá, že jsi v tomto mezičase prezentoval sebe jako kandidáta, ale je možné, že mi to nějak vyvratis. Proto jsem rád za tuto platformu kde si můžeme věci vyjasnit.
Mezi 14.12.2018, kdy jsem se dobrovolně vzdal Pirátské nominace do Plzeňské Teplárenské, a 7.2.2019 jsem se nikdy neprezentoval jako Pirátský nominant do PT. Vždy jsem při jednáních s ostatními zástupci stran říkal, že mi nominujeme člověka, kterého vybere výběrová komise skrz VŘ.

Byl bych rád, kdybys veřejně prezentoval ty Tvé ,,informace", ze kterých vyplývá něco jiného.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Rudolf.Spotak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 160
Registrován: 15 říj 2018, 08:33
Profese: hejtman Plzeňského kraje
Bydliště: Domažlice
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Rudolf.Spotak »

Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 14:58
Simon.Barczi píše: 15 úno 2019, 13:46
Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 12:52 [
Když už o mě mluvíš, tak být tebou bych si lépe ověřoval informace.
Ano, byl jsem nominantem z minulého výběrového řízení. Všem uchazečům šla stejná informace, že si podporu musí vyjednat samy. Zastupitelský klub nemá kapacitu někoho vodit za ruku.
A tak, abych nezklamal ve mě vloženou důvěru, jsem si během 2 dnů, do ZMP 13.12.2018, sbíral podporu a nakonec dostal 23 hlasů ze 47 členného zastupitelstva.

@Pavel.Sramek děkuji za sumar, ale nějak z toho nevyplývá co jsi dělal mezi volbou 13.12.2018 a 7.2.2019. To jsi už podporu nesbiral? Z informací co mám mi vyplývá, že jsi v tomto mezičase prezentoval sebe jako kandidáta, ale je možné, že mi to nějak vyvratis. Proto jsem rád za tuto platformu kde si můžeme věci vyjasnit.
Mezi 14.12.2018, kdy jsem se dobrovolně vzdal Pirátské nominace do Plzeňské Teplárenské, a 7.2.2019 jsem se nikdy neprezentoval jako Pirátský nominant do PT. Vždy jsem při jednáních s ostatními zástupci stran říkal, že mi nominujeme člověka, kterého vybere výběrová komise skrz VŘ.

Byl bych rád, kdybys veřejně prezentoval ty Tvé ,,informace", ze kterých vyplývá něco jiného.
Dobrý večer,
já nechci býti kverulantem a ve finále je to teď úplně jedno, ale můžeme mi někdo vysvětlit (a nejlépe někdo, mimo tuto malinkatou sociální bublinu), praktický rozdíl mezi nominantem a nominací na základě výběrového řízení???? Ať je ten proces v rámci Pirátů jakkýkoliv, vždycky si stoupne Pirátský zastupitel a řekne jméno, za kterým si stojíme. Ať už si to jméno někdo vycucá z prstu nebo jestli prošel destikolovým výběrovým řízením. Pokud by to bylo možné tak bych tuto smutnou etapu ukončil, protože výsledek byl podle mě ve finále prohrou pro všechny zúčastněné.
S pozdravem

Rudolf Špoták

GSM: +420 731 125 087
email: rudolf.spotak@pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Jak ty to Pavle Š. děláš, že jsi vždycky ten špatnej? :D A že to pak stejně překousneš a jedeš jako magor vesele dál. Ale to holt člověk v politice asi musí. Já se vždycky hned nas*** :x . Jsem rád, že tě mám v týmu.
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Simon.Barczi »

Pardon za pozdější reakci bylo krásně a nějak jsem na tuhle diskuzi pozapomněl.
Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 14:58 Zastupitelský klub nemá kapacitu někoho vodit za ruku.
Tady to je jedna z věcí která podle mne trošku pramení z nezkušenosti s procesy. Pokud přivedu někoho neznámého do mně známěho prostředí, tak je žadoucí ho představit, zaštítit a takzvaně mu prošlapat cestičku. To platí od vesnického fotbalu po představenstva největších společností.
Pavel.Sramek píše: 15 úno 2019, 12:52 Vždy jsem při jednáních s ostatními zástupci stran říkal, že mi nominujeme člověka, kterého vybere výběrová komise skrz VŘ.
Byl bych rád, kdybys veřejně prezentoval ty Tvé ,,informace", ze kterých vyplývá něco jiného.
Pramení to z mých setkání a telefonátů s různými stakeholdery v průběhu středy 6.2.2018, kdy mi několik lidí sdělilo, že z předchozích jednání vyplynulo, že nominantem do PT jsi ty. Teď budu zase já rád pokud mi také veřejně sdělíš jakou formou probíhal tvůj lobyying mezi dvěmi zastupitelstvy s kým si mluvil, jaké stanovisko si prezentoval, jak se ostatní kluby konkrétně tvářili na fakt, že nominant může být někdo jiný než ty a v neposlední řadě zda si někdy a někde lobboval mé jméno?

Jinak doufám, že se večer vidíme ve Štruncákách?
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na kandidáty pro nominace do dozorčích rad společností ve vlastnictví statutárního města Plz

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Telefonáty se ,,stakeholdery?
Z jednání vyplynulo...

Takže ještě jednou.
Vždy jsem při jednáních s ostatními zástupci stran říkal, že mi nominujeme člověka, kterého vybere výběrová komise skrz VŘ.
Byl bych rád, kdybys veřejně prezentoval ty Tvé ,,informace", ze kterých vyplývá něco jiného.

Taková obvinění bez jakýchkoliv důkazů založená a Tvém dobrém slovu, že Ti nějaký ,,stakeholder”, ať je to kdokoliv, řekl něco jiného, to patří do jiných stran.
A co se času mezi vyhlášením výsledků a ZMP týče, to si raději vyřiď s Magdou a její podjatostí, kterou konstatovalo PO i RP, kvůli které jsi měl na ty tajné schůzky, které jsi nikam ani nezapsal, ani do lobo-kontaktů, méně času.

Ale chápu, že házet vinu na ostatní, i na mě, když jsem vůbec nebyl součástí výběrové komise, je mnohem snažší než přijmout pravdu.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“