Volba prezidenta 2013 - podpora pirátské strany

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Uživatelský avatar
Janusz.Konieczny
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2009, 01:09
Profese: analytik
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Janusz.Konieczny »

Vážení:

Situace kolem prezidentské kandidatury je vážná. Největší preference má tvůrce opoziční smlouvy tlačeny LukOilem anebo figurka v kleštích Soukupa a Chrenka se sympatiemi k Rampulovi. Někdo navrhoval, aby Piráti se nijak do prezidentské volby nevrtali a pouze pozorovali, co se děje. Nepřijde mi to u Pirátů příliš obvyklé. A času že je habaděj? No to si rozhodně nemyslím - ba naopak graduje sběr podpisů.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Horacy píše:Vážení:

Situace kolem prezidentské kandidatury je vážná. Největší preference má tvůrce opoziční smlouvy tlačeny LukOilem anebo figurka v kleštích Soukupa a Chrenka se sympatiemi k Rampulovi. Někdo navrhoval, aby Piráti se nijak do prezidentské volby nevrtali a pouze pozorovali, co se děje. Nepřijde mi to u Pirátů příliš obvyklé. A času že je habaděj? No to si rozhodně nemyslím - ba naopak graduje sběr podpisů.
Preference se mohou výrazně změnit.
Sběr podpisů - každý může podepsat podporu, kolika kandidátům chce. To taky děláme. Já osobně jsem pro to, aby se volby měli šanci zúčastnit nejrůznější kandidáti, pokud vím, tento názor sdílí mnoho Pirátů, tohle podporujeme.
Ovšem vybrat si jednoho kandidáta z těch, kteří jsou momentálně ve hře, a oficiálně ho podporovat jako strana, to je věc docela jiná.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Hmm, tak piratsky prezident nebude. Vcera odpovidal Karel Gott na Nove na dotazy. Tak jsem se drze zeptal a tady to mate
Petr 15:28
Pane Gotte, kdyby vás někdo vyzval, abyste kandidoval na prezidenta republiky a nabídl vám i pomoc se sběrem potřebných 50 tisíc podpisů, uvažoval byste o tom?

Dobrý den. Nikdy jsem o kandidatuře na prezidenta neuvažoval. Vždy, když to někdo nadhodil, tak to byla spíš nadsázka a nikdy to nebylo myšleno vážně.
http://web.nova.cz/rozhovory/?288085e=302296&302297o=20

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

BarboraU
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2012, 13:57
Profese: PR v neziskovce
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od BarboraU »

Ještě zde nepadlo jméno Táni Fischerové. Ač se to nemusí na první pohled zdát, její názory jsou v mnohém pirátskému programu blízké - například posílení hlasu občanů pomocí referend i jinými nástroji, demokratizace školství, ekologický rozvoj obcí a venkova, svoboda vědy, menší vliv farmaceutických firem atd.
Podpořte tyto občanské kandidáty zatím alespoň podpisem petice - můžete i více z nich a do voleb se rozhodnout. Ani TF ani např. V. Franz ještě neuvedli, že by nasbírali potřebných 50tis. podpisů! Do 6. listopadu není času moc a vybírat si mezi Bobo, Zemanem a Fischerem určitě nikdo nechceme.
Falty
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 32
Registrován: 31 kvě 2009, 16:54
Profese: technolog
Bydliště: Pardubický kraj
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Falty »

Nevim třeba ten program Fišerové nechápu. Prezident vzhledem k svým pravomocem zastupuje převážně názor VĚTŠINY občanů ČR v zahraničí (teda až na vyjímky, které dávají přednost vlastnímu názoru). Teď napíši koho budu volit ja. Budu volit Jana Fischera. Důvod je prostý. Svým vystupování v roli premiera mě přesvědčil, že je schopen zastávat i prezidenský úřad. Sice je pravda, že v letech 1980-1989 byl členem KSČM. Pro mě osobně to není problém. Po důvodech, kterého k tomu vedli pátrat nebudu.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Roman.Kucera »

Fischera v žádným případě. Přes fotovoltaiku nás připravil nejmíň o 20 mld. A to není všechno, co zvoral.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman Kucera píše:Fischera v žádným případě. Přes fotovoltaiku nás připravil nejmíň o 20 mld. A to není všechno, co zvoral.
Ja ho tedy take volit nebudu, ale na druhou stranu, jako premier mel rozhodovat, ale nedelal nic, proto treba ta fotovoltaika prosla. Jako prezident by ale nic delat nemel, takze kvalifikaci ma. :) Ackoliv je tradice u nas jina, prezident by mel byt kladec vencu, potrasac rukou a podepisovac dohod, ktere sjedna vlada. Neco jako v Nemecku nebo Rakousku. Kdo u nas zna jejich prezidenty a vi co delaji? Zname jejich premiery, kanclere, ministry, ale prezidenti nejsou videt. A podle nasi Ustavy by to tak melo byt i u nas.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Samej chytrolín tady.S takovou se nevyplkáme a je tu Leden a prd.Nevíce mne serou výmluva "ten kandidát není pirátský" a nikde nečtu ani náznakem,kdo teda pirátský je.Podle mne je to jen strach vyslovit názor , neb co by tomu pro krista pána řekli voliči! Tak radši budeme bukařit a po očku koukat jak to dopadne.Přitom si vzpomeňte jaký byl problém s Michálkem a jak teď všici piráti svorně mlaskaj nad 1/3 senátora a to i ti co mu nemohli přijít na jméno.Dle mne není pirátské sedět na prdeli a čekat co se vyklube.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18603
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33739 poděkování

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Klidne jsi mohl uz pred mesicem (ci delsi dobou) podat clensky podnet, ziskat podporu petiny clenu pro projednani celostatnim forem, a treba by se CF vyslovilo pro podporu.
Stanovy nam poskytuji nastroju dost, to akorat ty se je radsi furt snazis ochcat.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta - podpora pirátské strany

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já jsem navrhl Rut Kolínskou a kdo chce, podpisy sbírá. Podporuju sběr podpisů skoro pro všechny. Fischer je ten vzácný případ, kterému bych petiční arch roztrhal, kdyby se mi dostal do ruky.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“