Jak se chovat k soustraníkovi

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já se musím trochu zastat Bohdana, protože v něčem má pravdu. Posláním a úkolem odborů, jako organizace vskutku není svrhávat vládu. To samozřejmě neznamená, že by jednotlivý občané kteří jsou (také) v odborech svrhávat vládu nemohly.
Jde o to, že existují nějaké společenské normy a role - podobně jako společenské role lidí - jež mají jednotlivé typy organizací dány.
Není například tedy možné, aby politická strana prováděla útoky na stránky jiných politických stran, vyzývala své členy, aby se jeli někam přivazovat ke stromům a podobně. Není možné, aby firma stavěla kandidátku do voleb, aby strany vytvářeli bezpečnostní sbory apod. Každý typ společenské organizace (strana, hnutí, sdružení, mládežnická organizace...) má prostě ve společnosti jisté role, a pokud je opouští, pak se stává podivnou, nečitelnou a je to známka doby vymknuté z kloubů. (Jež šílí.)
Na druhou stranu je pravda, jak tu kdosi poznamenal, že největším zaměstnavatelem je u nás (bohužel) stát, potažmo vláda. A je tedy zcela na místě, pokud odbory protestují, či jinak komunikují o změnách pracovních pravidel a práv v naší zemi, neboť se tato týkají jejich členů jako zaměstnanců.

A nakonec bych rád řekl, že mám pocit, že téma tohoto vlákna je již dávno vyčerpáno a je otázkou pro každého z vás, jestli má smysl v této diskuzi pokračovat a kam by se měla dobrat.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Petr.Bajgar »

s úctou k VP tedy ponechám stranou jak plní svoji společenskou normu smysl mandát poslání vláda mající důvěru 20% společnosti a držící se u moci zuby nehty proto aby mohla této společnosti pouštět žilou.

Tato diskuze i když se to možná nezdá je podstatná pro schopnost sebekultivace diskutujících Pirátů.

Kde jinde budeme kultivovat náš dnešní Dia logos? Nebo snad už nepotřebujeme vnitřní kultivaci našich schopností diskutovat?

Miluji když je do racionální (ač s mylnými argumenty) diskuze vnesen prvek pocitový - třeba zrovná já teď mám právě silný pocit studeného nosu.
Jak na to asi zareagují kolegové?

PS: Bolonský proces prý už přináší své plody, nevíte náhodou někdo co to znamená?
Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Ještě napište , že Policie a armáda má taky právo demonstrovat a svrhávat vládu a je vymalováno , nespletli jste si stranu?? Piráti nemaj na vlajce rudou hvězdu ani sprp s kladivem.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Bohdan Svornik píše:Ještě napište , že Policie a armáda má taky právo demonstrovat a svrhávat vládu a je vymalováno , nespletli jste si stranu?? Piráti nemaj na vlajce rudou hvězdu ani sprp s kladivem.
Pokud si kolega nevšiml tak policie loni demonstrovala a to velice hlasitě a přímo před úřadem vlády. Navíc samostatně, protože protesty občanských iniciativ se jim zdály málo důrazné.

To aby demonstrovala profesionální armáda tedy žoldáci, by bylo asi hodně absurdní. Zajímavou otázkou ovšem je jak a před čím by armáda chránila občany této zatím ještě aspoň podle názvu republiky a k čemu si lid této republiky vlastně takovou armadu platí. Navíc v době kdy 80% z deseti milionu občanů je proti pokračování zločinnosti a mnozí už se snaží naučit jak se bránit proti současné vládě.

Podle kolegova avataru a jimu používaných kvaziargumentů tipuji, že si stranu spíš spletl on.
Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Asi jsem slepý , ale demonstraci policie jsem nezaregistroval , nemíní kolega setkání odborů ozbrojených sborů? .) . Doporučil bych si pročíst služební zákon :). Jinak označovat profi armádu za žoldáky je trapné a nemístné. A zase jsme u 80% lidí co nechtěj tuto vládu, odkud je to číslo vycucáno???
Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Bohdan Svornik píše:Asi jsem slepý , ale demonstraci policie jsem nezaregistroval , nemíní kolega setkání odborů ozbrojených sborů? .) . Doporučil bych si pročíst služební zákon :). Jinak označovat profi armádu za žoldáky je trapné a nemístné. A zase jsme u 80% lidí co nechtěj tuto vládu, odkud je to číslo vycucáno???
Bohdane, nejenom že můžeš být slepý, ale nepoučitelný. Přestože jsi na počítači poměrně často, asi jsi nezaznamenal, že existuje něco jako vyhledávače. :-) Zkus si dát do vyhledávače kupříkladu "GOOGLE" následující sekvenci slov "policie hasiči demonstrace 2011" a budeš se divit, kolik odkazů na demonstraci objevíš. A nějak s tím služební zákon nijak nesouvisí. Prostě se o tom psalo, takže se to možná taky i stalo. :-D
A totéž je to i s těmi 80%. Psalo se o tom. Tak to asi bude téma k zamyšlení, nikoliv ostouzení. Jestli ti těch 80% vadí, pak s tím zkus něco udělat. Ale ignorovat ten (řekněme) fakt není zrovna nejlepší způsob.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvek:
Petr.Bajgar
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Daniel.Hradsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 358
Registrován: 27 dub 2012, 10:54
Profese: veterinární lékař
Bydliště: 262 13 Nečín 044
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Daniel.Hradsky »

Trojčlenka je parafrází na výrok W. Churchilla (volně přeloženo): ....demokracie je vláda většiny nad menšinou. Její problém je, že většina lidí jsou blbci.
Odbory měly odjakživa blízko k levicovým stranám již od založení odborů a levicových stran, je to logické, tak nechápu, proč tady na sebe hulákáte....
"Jak se chovat k soustraníkovi": nedávno to řešili němečtí Piráti, když nějaký jejich člen, začal vykřikovat nějaká neonacistická hesla. Podle mě a názoru klasika: Nesouhlasím s ním, ale bojuji za jeho právo to říkat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Hradsky za příspěvky (celkem 2):
Keram, JirkaXDU
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Daniel_
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 221
Registrován: 27 lis 2014, 20:13
Profese: programátor
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Daniel_ »

Petros Michailidis píše:Kdo mi poradí, jak postupovat ve vztahu k členu Pirátské strany, jehož celkové vystupování, chování, reakce lze shrnout do jím proklamativně napsané (jak sám říká) "trojčlence":

jednoduchá trojčlenka:
Většina lidí jsou grázlové.
V demokracii vyhrává většina.
Proč chcete demokracii?

Ono to zní jako vtip, ale jeho veškeré vystupování se řídí touto "jednoduchou trojčlenkou". Samozřejmě s tím předpokladem, že na něj se toto hodnocení nevztahuje. On totiž přece není grázl.
Já bych vyšel z toho, že ta trojčlenka je blbě, konkrétně ten první postulát.

Všichni lidé nejsou grázlové. Ale na všechny lidi, i jiné kolektivní tvory, se vztahuje takzvanej paradox smečky. Paradox smečky spočívá v tom, že
1. pud sebezáchovy vede k tomu, že přirozený chování každýho tvora, co chce přežít, je snaha maximálně konzervovat energii ("lenost") - nedělat nic, co nemusím
2. kolektivní tvor nezmůže bez svojí smečky nic (zdroje k obnově energie se získávají výhradně společným úsilím)
z toho plyne, že každý člen smečky podvědomě balancuje tyhle dva protichůdný požadavky.

Ideální a triviální řešení je nechat smečku pracovat a živit mě: viz šlechta, církevní hodnostáři, a všechny další varianty těchhle dvou základních parazitických kast, tedy válečnické kasty (donucování) a kněžské kasty (propaganda).

Pochopitelně všichni, zejména ti méně rozumoví a více instinktivní členové smečky usilují o tu roli nepracujícího a živeného jedince. Což pak vede k situaci, že je smečka příliš vysílena parazity a zhroutí se.

Altruisti - tedy ti, co potlačí svůj instinkt co je vede k parazitování na smečce, dík vědomí, nebo zkušenosti, vědomě obětují svoji energii na získání těch potřebných zdrojů. Většinou jsou si vědomi přítomnosti parazitů, parazité je serou, a snaží se je nějak vytlačit ze smečky, nebo aspoň zrušit jejich výsady.
Pak jsou zde samozřejmě nevolníci, kterých je většina. Ti byli donuceni k práci pro smečku a hlavně pro parazity smečky násilím ze strany té válečnické kasty, nebo manipulací ze strany té kněžské kasty, ač by to jinak nedělali. Buď drží hubu ze strachu před perzekucí, nebo nadšeně jásají dík kvalitnímu výplachu mozku.

Podotýkám, že aby mohli paraziti ve smečce vůbec žít, musí svědomitě potlačovat demokracii a snahy o její zavedení, a pokud už zavedena je, tak ji upravovat tak, aby nefungovala. Protože v opačném případě by se jich smečka zbavila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel_ za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Dominika.Michailidu, Vojtech.Pikal
Nejčastější zdroje zbytečných hádek: nevyjasněné pojmy a nechopnost vylézt z názorového balíčku.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Roman.Kucera »

Chtěl bych soustraníkům vyjádřit soustrast.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Petros.Michailidis, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Jak se chovat k soustraníkovi

Příspěvek od Michal.Ketner »

jen taková vsuvka je to spíš sylogismus než trojčlenka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Adam.Skorepa, Vojtech.Pikal

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“