Obrázky/fotky na stránkách

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Michal_Krouzek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2016, 11:32
Profese: technik
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky/fotky na stránkách

Příspěvek od Michal_Krouzek »

Jak je to, pokud někdo nahraje fotku k nám do galerie a já jí použiji pak v článku. Fyzicky se nachází jím nahraná v galerii a já jí do článku linkuji, takže se tam zobrazuje z galerie, ale já jí nikam nenahrál. Když by byl s fotkou problém, tak je to stále jen záležitost uploadera a po mě mohou chtít max. její smazání?
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky/fotky na stránkách

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Pokud hostujete galerii a jste držitelem práv upozorňeni na neoprávněné umístění obrázku v galerii, měli by jste jej z galerie odstranit.
To samé platí třeba pro audiovizuální díla na službách pro sdílení souborů apod.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Michal_Krouzek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2016, 11:32
Profese: technik
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky/fotky na stránkách

Příspěvek od Michal_Krouzek »

Tj. ale šlo mi o to, zda můžu mít problém, když jí použiji v článku (bude linkovaná z galerie kam jí někdo nahrál) a později se ukáže, že je problémová. Jestli stačí jí smazat nebo to může znamenat problémy i pro mě.

Jde mi o to, zda si mohu troufnout používat v článcích fotky od uživatelů nebo raději používat jen co jsem nafotil popř. vím práva.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky/fotky na stránkách

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Věříme, že nikoliv, teď se o to soudíme.
Takže někdo vám problémy určitě dělat může.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Michal_Krouzek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2016, 11:32
Profese: technik
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázky/fotky na stránkách

Příspěvek od Michal_Krouzek »

Doufám, že vyhrajete. Současný vývoj v EU (cenzura internetu, postupný zákaz všech zbraní, OSA,...) není zrovna to co bych si představoval pod pojmem demokracie. :(
Uživatelský avatar
petrM222
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2015, 11:53
Profese: Právník
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Advokátní praxe, Creative Commons

Příspěvek od petrM222 »

S obdobnými případy jsme se také v naší advokátní praxi již setkali, jelikož se dlouhodobě specializujeme na autorské právo. Mohu potvrdit, že v řadě případů není dána oprávněnost nároků na bezdůvodné obohacení vymáhaných ze strany EOS KSI Česká republika. Bohužel společnost EOS KSI ČR to nejspíše jen zkouší a hromadně rozesílá výzvy k zaplacení. Následně urguje danou částku a snaži se donutit uživatele, k jejímu uhrazení.

Rád bych však upozornil, že zaplacením dané částky, pouze uznáte, že jste porušovali autorská práva ČTK a nezaručí Vám to, že danou fotografii můžete využívat i v budoucnosti, jak se mnozí domnívají!

Jinak rád bych také doplnil, že v současnosti jsou již zcela běžné licence "Creative Commons" - při jejich respektování můžete využít autorské dílo, aniž by byla porušena práva autora. Domnívám se, že pro Vás by to mohl být cenný zdroj fotografií. Podrobnosti o licencích "Creative Commons", včetně vyhledávače takových autorských děl naleznete na níže uvedených web. stránkách:
http://www.creativecommons.cz/

Ing. Mgr. Petr Molnár

Advokátní kancelář Hradec Králové

http://www.akhk.cz
Ing. Mgr. Petr Molnár
Advokátní kancelář Hradec Králové
http://www.akhk.cz
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“