Soud s ČPU - porušení autorských práv

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

dLegend
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 13 lis 2015, 14:57
Profese: Elektro

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od dLegend »

Ahoj, mohl by se mi někdo ozvat, kdo obdržel dopis od ČPU? Diky.
Kulka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2016, 08:51
Profese: Zaměstnanec

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od Kulka »

Nazdarek tak jak kdo dopadl?
Ja mam podobny pribeh pred 2 lety odsouzen k 2 lete podmince a nahrada skody se ma vymahat u obcanskopravniho 1.4 mega hned nato ČPU poslala dopis ze chteji 11 mega pak prisla omluva mejlem ze se spletly ze maji pod stejnym jednacim cislem 2 lidi (divne) tak ze 1.4 ale pry pujdou na dohodu na 450 tacu a pak to prislo i postou a ze kdyz to neakceptuju a penize na jejich ucet neprevedu tek to predaji pravnikoj tak jsem odepsal ze je to castka likvidacni a nesmyslna,nedokazana a nedokazatelna a hlavne moje cinost uplaudera filmu tu jsem provozoval pouze 1 mesic a bez financniho prospechu pote se me to rozlezelo v hlavne ze je to nezakone (a take na radu kamaradu) a vse jsem smazal a prestal s tim, nicmene si me po pul roce policije predvolala :-(
No a tet to hlavni 2 roky se nic nedelo zadnej dopis nic tet kdyz uz jsem nato prestaval myslet a vedu sporadany zivot a ma mi koncit podminka najednou prislo usneseni ze uz to neni 1.4 ale 1.6 (je v tom penale) a ze se k tomu mam vyjadrit do 40 dnu jinak bude vydan platebni rozkaz :-(
Takze jsem si musel najmout pravnika a musime napsat vyjadreni a cekat co bude dal pocitam ze soud probehne :-(

Musel z vas co tu pisete nekdo tu tucnou sumu zaplatit?

Predem diky za info a preji pekny den.
Kulka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2016, 08:51
Profese: Zaměstnanec

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od Kulka »

Oznámení moderátora:
Roj: Duplicita smazána na žádost autora
osouzenec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2014, 19:39
Profese: delnik
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od osouzenec »

Ahoj Kulka,
to co tu píšeš je trochu chaotický a zmatený.CPU samozřejmě posílá dopisy o zaplacení škody nicméně na to nemá nárok když škodu neprokáže u OPS.Nevím co je tedy ten platební rozkaz nějaká blbost.Jak jsem již psal musí podat žalobu,složit 4% ze žalované částky a u soudu dokázat vzniklou škodu.Předžalobní výzva je nic to pošlou pouze doporučeně ale nic to neznamená pouze by u soudu doložili že se snažili předžalobní výzvou apelovat na dlužníka atd... ale žalobu stejně nemusí podat - zatím tedy žádnou nepodali co sleduji dění.
rdo
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2015, 22:16
Profese: TL
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od rdo »

Chlapy, ja doporučuju nereagovat, mě skončila podmínka v březnu.. rok se čpu neozvala, úplně jsem to vypustil z hlavy.. A po roce zase přišel od nich dopis, upně stejnej jako ten poslední, že chtěj po mě zaplatit tu částku kterou si vyčíslili na začátku.. Dle právníka nesmysl, že to bude řešit, až podaj nějakou žalobu k tomu civilnímu soudu, ae že to prej nepodaj. Jen to zkoušej a vyhrožujou.. Už se to se mnou táhne přes tři roky, nic sem nikomu zatím neplatil a v plánu to nemám.
M.S.
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 24 bře 2015, 14:02
Profese: Technik
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od M.S. »

Docela by mě zajímalo, jakým způsobem jste uploadovali ty filmy a jak na to přišli.
sanje
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2014, 08:38
Profese: grafik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od sanje »

Nejhorší je nahrávat na cz servery, protože ty musí komunikovat s PČR. No a PČR pak už jen kontaktuje majitele serveru a ten jim napíše z jaké IP adresy byl soubor nahrán. Pak už je to strašně jednoduchý.... domovní prohlídka....zabavení věcí.....soud. Takže nahrávat jedině na zahraniční servery ty se na nějakou PČR můžou akorát vys.....
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

upozurňuju všechny, že ČPU tohle fórum čte.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

okel
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od okel »

Ahojte pisete ze nic nieje potrebne zaplatit alebo dohodnut sa S CPU,omyl ak vas raz sudca odsudi za porusenie autorskych prav tak CPU ma rozsudok kde ste bol uznaní vinným, a tym to uz ma vyhrane.Lebo podavaju sa civilne zaloby a CPU si nemusi v civilnom konani uplatnovat nahradu skody napr:4 miliony ale im staci ak si uplatnia 500tisic a verte tomu ze nieco stej sumy im budete musiet zaplatit.A tak je tu otazka ci je lepsie krmit nejakeho nenazraneho pravnika ktory vam aj tak v konecnom dosledku povie ze je mu to luto ze to tak skoncilo na sude,ale ze CPU ma rozsudok kde ste bol odsudeny.
peter76
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2017, 18:51
Profese: strojár
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Soud s ČPU - porušení autorských práv

Příspěvek od peter76 »

lenze pravnik nebude chciet miliony - navyse vycucane z prsta..
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“