Odsouzený za porušování autorských práv

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Odsouzenec
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od Odsouzenec »

Ahoj,

jako několik zde píšících uživatelů i já jsem byl odsouzen za porušování autorských práv a dostal jsem po odvolání u Krajského soudu podmínku s tím že poškození se mají
obrátit s občanskoprávním sporem s náhradou škody která v mém případě dělá cca 30mil.
Nyní jsem dostal dopis od CPU abych uhradil škodu případně si domluvil nižší se splátkovým kalendářem ta jejich nižší škoda dělá 2mil. a splácení max.po dobu 10let - nesmysl.
Četl jsem tu již několik diskuzí a dočetl jsem se že zatím nepodala žádný občanskoprávní spor o náhradu škody ani na internetu jsem zatím nic nenašel.
Byl v historii nebo ví někdo o nějakém sporu o náhradu škody ? Jinak samozřejmě vše řeším s právníkem a připravuji se na vše možné i nemožné.

Dále bych uvítal kontakt na někoho kdo si již tímto prošel a mohl by mi dát cenné informace,nejvíce by mě zajímaly největší případy do kterých se po pravdě nerad řadím také:

1.Liberecký pirát - škoda 120mil. (http://zpravy.idnes.cz/filmovy-pirat-u- ... zpravy_ddt)
2.Dva piráti - škoda 85mil. (http://budejovice.idnes.cz/pirati-neleg ... zpravy_khr)
3.Nerez - škoda 80 mil. (http://zpravy.idnes.cz/soud-s-pocitacov ... zpravy_sot)
4.pirát z Ostravy Rottwailer - škoda 52 mil. (http://www.cnews.cz/cpu-ma-dalsi-zarez- ... 52-milionu)
5.pirát z Adamova Icathan - škoda 28mil. (http://brnensky.denik.cz/z-regionu/poci ... 31121.html)
6.Prostějoský pirát - škoda 15 mil. (http://prostejovsky.denik.cz/zlociny-a- ... 20315.html)
7.pirát z Brna - škoda 11 mil. (http://m.novinky.cz/articleDetails?aId= ... GAUMztELdB)


Díky
magnet
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2014, 12:25
Profese: Programátor
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od magnet »

Ahoj,

s tvým problémem ti bohužel nepomůžu, ve čtvrtek jsem zde zakládal podobné téma, ale naštěstí je škoda jen 477k. Chtěl jsem ti napsat SZ, ale koukám že nejsi registrovaný.

Můžu se prosím zeptat, jak jsi postupoval poté co ti došel dopis od ČPU?
osouzenec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2014, 19:39
Profese: delnik
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od osouzenec »

magnet píše:Ahoj,

s tvým problémem ti bohužel nepomůžu, ve čtvrtek jsem zde zakládal podobné téma, ale naštěstí je škoda jen 477k. Chtěl jsem ti napsat SZ, ale koukám že nejsi registrovaný.

Můžu se prosím zeptat, jak jsi postupoval poté co ti došel dopis od ČPU?
Zaregistroval jsem se se a píšu SZ.
aksamit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2014, 15:55
Profese: Státní zaměstnanec
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od aksamit »

No myslím, že se to bude rozrustat o další lidi, takže koukám začalo to být celkem vyostřené...když se podívám na warforum tak tam se jede vesele dál...chytí jednoho a další nahrazujou než jim přijde policie zazvonit na zvonek tak jako i mě.. Zde moc lidí nepomůže pouze jen pokud budou ochotni který mají podobný problém....Přeji ti hodně štěstí....myslím si že jen tak do občanskoprávního řízení nepůjdou, záleží jaký měl průběh tvůj případ...Já čekám kdy se dostanu k soudu tak se na to netěším. :D
osouzenec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2014, 19:39
Profese: delnik
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od osouzenec »

aksamit píše:No myslím, že se to bude rozrustat o další lidi, takže koukám začalo to být celkem vyostřené...když se podívám na warforum tak tam se jede vesele dál...chytí jednoho a další nahrazujou než jim přijde policie zazvonit na zvonek tak jako i mě.. Zde moc lidí nepomůže pouze jen pokud budou ochotni který mají podobný problém....Přeji ti hodně štěstí....myslím si že jen tak do občanskoprávního řízení nepůjdou, záleží jaký měl průběh tvůj případ...Já čekám kdy se dostanu k soudu tak se na to netěším. :D
Zatím co jsem se dočetl tak není zaevidovám jediný spor s CPU důležité je u soudu zpochybnit částku aby nerozhodnul soud rovnou s trestem o náhradě škody to by asi byl malér.
aksamit
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2014, 15:55
Profese: Státní zaměstnanec
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od aksamit »

Záleží na tom jak to u tebe probíhalo CPU se bojí chodit do občanskoprávního sporu tam to dokazování té škody nemají jednoduché a vše stojí obrovské peníze i ten soud, takže bych do toho sporu s nima šel pokud budou vyhrožovat s dopisama o zaplacení jejich vycucaných částek.... nevím jak pak budu reagovat, až to budou řešit u mě. Ale samozřejmě s právníkem to musí být jinak by člověka ožebračili. Nevím ty jejich sumy jsou přehnané....Já s nima budu bojovat co to jen půjde...
anonym_numero_1
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od anonym_numero_1 »

Ano, taky jsem si tim prosel a jeste stale prochazim. Podle toho co jsem vsude mozne vycetl si osobne myslim, ze ČPU do obcanskopravniho sporu nepujde. Je pry hrozne tezke v techto pripadech dokazovat ty castky, ČPU na ně má krásny tabulky, ale je jim je uplne k nicemu. To podle me slouzi ciste jen k zastraseni a podle me nekolik lidi misto toho, aby zili porad v nejakym stresu z dalsiho moznyho soudu, tak se s nema dohodli a neco jim proste splaci. "Liberecky pirat" a udajna skoda podle CPU byla 120 milionu, ale chteli po nem nakonec jen 4 miliony... to mluvi proste za vse. Kdyby vam prece nekdo udelal skodu za 120 milonu, tak byste po nem chteli jen cca 3 %? Vzdyt to je naprostej nesmysl, oni moc dobre vedi, ze to nedokazou, tak chteji alespon neco...dalsi indicie je ta, ze nikdo nevi o techto obcanskopravnich sporech. Myslim si, ze kdyby neco probehlo, tak se to lidi - obzvlast tady na Piratech, dozvedi.
osouzenec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2014, 19:39
Profese: delnik
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od osouzenec »

anonym_numero_1 píše:Ano, taky jsem si tim prosel a jeste stale prochazim. Podle toho co jsem vsude mozne vycetl si osobne myslim, ze ČPU do obcanskopravniho sporu nepujde. Je pry hrozne tezke v techto pripadech dokazovat ty castky, ČPU na ně má krásny tabulky, ale je jim je uplne k nicemu. To podle me slouzi ciste jen k zastraseni a podle me nekolik lidi misto toho, aby zili porad v nejakym stresu z dalsiho moznyho soudu, tak se s nema dohodli a neco jim proste splaci. "Liberecky pirat" a udajna skoda podle CPU byla 120 milionu, ale chteli po nem nakonec jen 4 miliony... to mluvi proste za vse. Kdyby vam prece nekdo udelal skodu za 120 milonu, tak byste po nem chteli jen cca 3 %? Vzdyt to je naprostej nesmysl, oni moc dobre vedi, ze to nedokazou, tak chteji alespon neco...dalsi indicie je ta, ze nikdo nevi o techto obcanskopravnich sporech. Myslim si, ze kdyby neco probehlo, tak se to lidi - obzvlast tady na Piratech, dozvedi.
Ahoj,
a v jakým stavu nyní jsi již jsi byl odsouzen máš něco nahradit a co čpu stanovili ti nějakou škodu ?
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od Martin.Smida »

to vyčíslování škod ČPU je úplně scestný. nic bych neplatil.
... držte se.
anonym89647
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Odsouzený za porušování autorských práv

Příspěvek od anonym89647 »

Zdravím, nemáte info o tom, jestli někdo opravdu platil ČPU ty milionovy nahrady skody? Vsude se pise, ze do obcanskopravniho rizeni CPU nikdy nesla, jde to nejak aktualne overit? Diky
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“