ČPU a civilní soudy

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

trestanec
Návštěvník – nepatří k Pirátům

ČPU a civilní soudy

Příspěvek od trestanec »

Chci se zeptat, kdo má zkušenost, ví o tom, co se děje po Krajských soudech ve sporech uploadeři a ČPU. Jestliže Krajský soud neudělí obviněnému pokutu - náhradu škody stanovenou ČPU , udělí "pouze" podmínku, zda-li má někdo zkušenost, že ČPU šla ohledně pokuty i do civilního soudu.

Krajským soudem, kam jsem se odvolal, mi byla stanovena roční podmínka (snížena z dvou let, stanovena Okresním soudem) a co se týče náhrady škody (necelý milion), s tím jsme byli odkázani do civilníh soudu, jelikož je škody hypotetická a Krajský soud ji tak nemůže obviněnému dát k úhradě. POkud ji ČPU bude vyžadovat, musí prokázat u občanskoprávníh soudu.
Právník mi sdělil, tam zřejmě nepůjdou, jelikož nemají škodu čím podložit, což by jistě již udělali. Jenže. Dnes, měsíc po rozsudku mi přišel od ČPU dopis, abych škodu uhradil, že se můžeme dohodnout i na splátkovém kalendáři. JInak, že uplatní nárok do civilního soudu.
JIž jsme předal právníkovi, který doporučil reagovat s tím, že nárok odmítneme.

Ale ted mě zajímá, jestli někomu něco podobného čpu také poslala, s výhružkou do civilního soudu a co bylo dál...? šla tam?
díky.
trestanec
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od trestanec »

to nikomu čpu nepsala ohledně uhrazení škody nebo splátkového kalendáře? I po pravomocném rozsudku? zajímá mě, jestli to táhla někam dál, nebo to dopisem skončilo...příp. jaká byla vaše reakce. fakt mi tím bodnete. díky.
Vafle
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 10:06
Profese: student
Kontaktovat uživatele:

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od Vafle »

Běžně podává,nedávno i byly rozsudky v odvolacích řízeních v neprospěch odsouzeného.Většina to řeší mimosoudní dohodou na menší částku,ovšem ve smlouvě podrobnosti jsou tajeny,proto tu nikdo nenapíše jak přesně to dopadlo a kolik usmlouvali.
VildaT
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2013, 16:02
Profese: Svářeč
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od VildaT »

ještě co se týče u nelegálního sw který byl k trestnímu stíhání připojen, šel i kvůli tomuto někdo do občanskoprávního sporu?
VildaT
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2013, 16:02
Profese: Svářeč
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od VildaT »

běžně podává k civilním soudum? protože to je divný, od právníka ze statistik jurisdikce je potvrzeno, že čpu nebyla jedinkrát u civilního soudu a dokonce i sem někdo dával do fora statistiku, že že čpu se takhle nikdy s nikým nesoudila?
Vafle
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 10:06
Profese: student
Kontaktovat uživatele:

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od Vafle »

Stačí to sledovat,některé rozsudkynejvyššího soudu byly přiklepnuty,ale to Vám tu nikdo nenapíše,nebod z 90 procent je dohoda mimosoudní.To se týká nel. sw. zástupci společností pokud mají odsuzující rozsudek,žádají v občpráv. řízení náhradu. V praxi to je ale tak že ne vždy dostanou co si žádají.
VildaT
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2013, 16:02
Profese: Svářeč
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: ČPU a civilní soudy

Příspěvek od VildaT »

ok, to je sw. to ted stejně neovlivním...
víceméně mě zajímá více čpu ohledně náhrady "hypotetické" škody....
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“