2014>Domovní prohlídka, zabavení hw, ...

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Erwoll
Návštěvník – nepatří k Pirátům

2014>Domovní prohlídka, zabavení hw, ...

Příspěvek od Erwoll »

Zdravím.

U rodičů byla v předchozích dnech provedena domovní prohlídka nařízená okresním zastupitelstvím.

Všechny dokumenty jsem ofotil a zde jen přiložím zásadní informace:

- ... je konáno trestní řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi podle § 270 odst. 1 tr. zákoníku, kterého se měl dopustit dosud přesně nezjištěný pachatel nelegálním sdílením dat obsahující chráněné hudební soubory. Ke spáchání přečinu mělo dojít v době od 2.10.2012 do 24.5.2013 prostřednictvím počítače s IP xxx.xxx.xxx.xxxx (přesnou IP jsem vynechal), přičemž uvedeným jednáním mohl pachatel způsobit výrobcům zvukových záznamů škodu v předběžné výši xxxxx Kč.

- zabaveny byly notebooky, bez kterých rodiče nemohou pracovat (je tam účetnictví a veškerá dokumentace k projektům), dále pevné disky, flash disky, paměťové karty, CD apod.

- bohužel na starším notebooku (který už nějakou dobu ležel ve skříni a nepoužíval se) byl nainstalován torrentový klient (DC ++) a obsahoval i nějaký nelegální software a hudbu. Na novém bylo vše legální. Mí rodiče se žádným způsobem neobohacovali na souborech, které na počítači byly a nedokážu pochopit, čím zrovna oni na sebe upozornili.

Chtěl bych poprosit o radu, jaké kroky bychom měli podniknout, co nedělat apod. Dále pak bych chtěl poprosit o kontakty na právníky či advokáty, kteří se touto oblastí zabývají.

Děkuji
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014>Domovní prohlídka, zabavení hw, ...

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Zavolejte mi prosím na 737 943 770, mám s podobnými případy zkušenosti. Mikuláš Ferjenčík, bývalý místopředseda Pirátů.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Kopírování“