Oficiální podpora za vyšší zdanění letecké dopravy?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
asdf
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Oficiální podpora za vyšší zdanění letecké dopravy?

Příspěvek od asdf » 25 črc 2019, 22:09

Pavel.Moravec píše:
25 črc 2019, 19:44
Palivovou turistiku lze dost omezit tím, že poplatky za navigaci letadla na/z EU letiště budou mít 2 ceny: nižší pro ty co zde natankují, dražší pro netankující.
Spousta byrokracie (a nejsou Pirati proti nadmerne byrokracii?) a stejne to jde snadno ochcat. Natankuju "par kapek", aby se nereklo.
Pavel.Moravec píše:
25 črc 2019, 19:44
My se zde bavíme o EU, ne o zaplivané ČR. A aspoň doufám i u nás se VRT pomaloučku, polehoučku, opatrně rozjíždí (ale detaily jsou OT).
To neni jen problem CR, tech VRT po cele EU zas tak moc neni. I TGV po Francii se na mnoha mistech pohani po konvecnich tratich nikoliv vysokorychlostne.

Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: Politolog
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 26 črc 2019, 13:41

Flightradar24 - poprvé bylo možno sledovat přes 225 000 letů za jeden den.....
https://twitter.com/flightradar24/statu ... zkaZ7rqxr4
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2019, 11:45

Říkal někdo rychlejší železnice? :lol:

https://zdopravy.cz/szdc-zacne-s-velkou ... ost-32666/
SŽDC začne s velkou modernizací koridoru podél Berounky, obce chtějí nižší rychlost
SŽDC ale naráží na protesty starostů okolních obcí. Zatímco v návrhu je rychlost až 145 kilometrů v hodině, 11 obcí sdružených v Regionu Dolní Berounka chce pomalejší jízdu. Zástupci obcí poslali ministrovi dopravy dopis, v kterém žádají maximální rychlost 105 km/h pro osobní vlaky a 90 km/h pro nákladní.

zmar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Konzultant
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od zmar » 12 srp 2019, 21:08

Upřímně, vážení Piráti,
tohle je jedno z nejhloupějších vláken co jsem tady kdy četl. Měl jsem za to, že si Piráti před tím než něco vypustí, udělají rešerši a nikdy nenaskočí na líbivou populistickou vlnu. Tato petice z vás udělala naprosté amatéry, kteří vůbec netuší jak letecká doprava funguje. Piráty jsem volil, jsem obeznámen a vnitřně akceptuji, že u některých názorů a postojů nenaleznu vnitřní souznění, ale co je pro mě naprosto nepřijatelné jsou neprofesionální výstupy nezakládající se na minimální analýze, sběru dat a následném vyhodnocení. Petice pana Peksy je toho důkazem.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“