Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od anonym2064 »

Dalibor.Zahora píše: 15 kvě 2018, 17:02 btw je někdo schopnej dodat seznam lidí, který byli na ruský ambasádě?
dělat seznamy a pak je používat na vlastní obhajobu (protože oni tam byli taky) mi přijde alibistické.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Shanil píše: 26 kvě 2018, 10:57
Dalibor.Zahora píše: 15 kvě 2018, 17:02 btw je někdo schopnej dodat seznam lidí, který byli na ruský ambasádě?
dělat seznamy a pak je používat na vlastní obhajobu (protože oni tam byli taky) mi přijde alibistické.
On ten seznam je zajímavý sám o sobě. Pojídači pelměňů si mohou říci "Proboha, kam jsem to vlezl? :roll: " ;) Je to podobné, jako když si jdeš zaplavat do bazénu a najednou koukáš, on je to výběh krokodýlů. :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Volic
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od Volic »

Jsem volic Piratske strany v poslednich volbach a ucast na ruske ambasade mi velmi vadi, Priste si rozmyslim, koho budu volit, a dost mozna to bude jina strana (pravicove orientovana)
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: Účast Pirátských poslanců na oslavách na ruské ambasádě

Příspěvek od TomasMikus »

Dalibor.Zahora píše: 12 kvě 2018, 08:06

Ta fotka byla nahrávka na smeč, bohužel se stane - že z nějakého momentu srandy se prostřednictvím socsítím a dostatečnému počtu protivníků stane kauza.

Tedy ano, bylo zcela v pořádku tam zrovna v den výročí vítězství nad nacismem jít, ale prezentace měla být jiná.

Skutečností je, že "rusofobie" jede na plné obrátky a někdy směřuje do absurdních výšin. Možná se fakt v Česku ještě dožijeme toho, že se bude s vážnou tváří tvrdit, že nás wehrmacht chránil před bolševiky. 2WW nebyla pochopitelně černobílá, ale prezentovat ji tak, že v ČR nastoupila po květnu 45 druhá totalita je falšování dějin. Český antikomunismus to rád popírá, ale komunisty si Češi zvolili dobrovolně (1946) a následně jim k moci pomohla neschopnost jiných demokratických stran. Ale samozřejmě, že je jednodušší je svádět vše na zlé Rusy.
A upřímně, po neslavném konci 1. republiky a válce, se fakt lidem nedivím, že komunisty volili.

Prostě je potřeba stále počítat s tím, že v médiích i virtuálně převažuje pravicově nastavený rámec a nabourávat jeho jednostranné pohledy bude vyžadovat zvláštní a dlouhodobé úsilí. Ale má to smysl, protože bez toho se dál nepohneme a je to i politický obsah, který má dlouhodobý potenciál.

Je zajímavé jak se někdy názory s časem rozšiřují do opačných dimenzí, jak se stávají ještě směšnější a současně tragičtější. Je evidentní, že té "rusofobie" bylo v naší společnosti naopak příliš málo a že naopak rusofilní názory byly toxické. Byly dokonce ještě mnohem toxičtější, než si i ti tzv rusofobové včetně mě dokázali vůbec představit.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“