Ivan Bartoš - Antifa ?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
JanV
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od JanV »

Souhlasím s uživatelem Kychot i já se sem dostal skrz vyhledávání Googlem jelikož FB nepoužívám (zdroj fotky ny mě vyplivnuly Parlamentni listy) očekávál jsem jasnou konstruktivní a kultivovanou odpověď a bohužel jsem jí našel až po několika ne úplně reprezentativních reakcích člena Pirátské strany.

Prosím jste ve sněmovně a i sem bude chodit teď po volbách hodně zvídavých lidí. Očekává se od Vás vystupování alespoň blízké vystupování pana Bartoše jehož si za jeho kultivovaný a neagresivní projev vážím. Neshazujte jeho práci a práci svých kolegů, kteří trpělivě vysvětlují a věcně argumentují všem dotazům bez ohledu na to zda jde o internetové vtipálky či ne. Kultivovaný projev je důležitá zbraň proti některým mediím, které vás považují jen za nezkušené hloupé konzumenty omamných látek.

Mějte trpělivost a nepokažte si to.
Uživatelský avatar
Kychot
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 86
Registrován: 25 pro 2011, 21:17
Profese: biofyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 130 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Kychot »

Michael.xChaos.Polak píše:
Kychot píše:# Vnímáte ANTIFu jako rudou?
Jako rudočernou :-) Asi dost anarchistickou, ale není tam 100% překryv. Je to v podstatě klasické otázka, jestli účel prostředky.

Antifa bojuje za ušlechtilé cíle různými prostředky, někdy asi i nevhodnými (asi jak kdy, jak kde).

Mě by se sice chtělo říct, že "použité prostředky světí účel", jenže prostě bohužel nejen cíle neonacistů jsou pitomé, ale i jejich prostředky jsou nepřijatelné, takže jak to někdo chce srovnávat? Celá tahle debata zase směřuje k debatám z doby někde před 2.světovou válkou... intelektuálové lhali o Stalinovi, někteří vědomě, jiní ne, protože doufali v jeho pomoc před fašistickou hrozbou, která by ale především nejspíš ani nevznikla, kdyby se levice nevyvinula směrem k Leninově představě násilné revoluce, atakdál...
Díky moc za celkem přijatelné vysvětlení situace, nelze než souhlasit.
Výsledek voleb jasně ukazuje, že vymezení se proti SPD - která koketuje i s tématy omílanými neonacisty - nám spíš pomohlo a přineslo hlasy...
Tohle rozhodně nezpochybňuji – je to i jedna z mých priorit, proč jsem Piráty volil.

OFFTOPICKroužkoval jsem tě na lístku – vděčná vzpomínka na naše tehdejší diskuse z dob krásné Αράχνη, je to už neskutečných 20 let, to ještě většina Pirátů používala disketty jako chrastítka v kočárku :mrgreen:

Asi někdy neodolám, namontuju mechaniku, nabootuju DRDOS a uvidím, jak se Αράχνη popere s tímhle Fórem ;)

Na https://cs.wikipedia.org/wiki/Arachne ještě visí odkazy na tvé už neexistující stránky http://browser.arachne.cz/ a http://home.arachne.cz/. Škoda, ale zkus to tam prosím uvést na správnou míru. Díky!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Michael.Polak »

Ve světě je to poměrně aktuální téma, totiž... (a tenhle web je fakt dobrý, BTW: https://twitter.com/existentialcoms http://existentialcomics.com/ a dělá si prdel z řady ideologií...)

Obrázek

Já vím, že původní čistej fašismus nebyl TAK strašnej, jako nacismus.. že neměl holocaust, ale původně jen vraždy politických oponentů a válku v Habeši a že občanská válka ve Španělsku byla trošku kontroverzní na obou stranách a tak. Ale šmarja, pak se to vyvinulo, jak se to vyvinulo. Tohle téma je uzavřené... Piráti nejsou politické křídlo Antifa, ale současně asi nejde očekávat, že se proti antifašismu budeme jakkoliv vymezovat.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Ve skutečnosti "dnešní fašismus a antifašismus" vzniknul tak, že v šedesátých letech začali liberálové označovat za fašisty každého, kdo s nimi nesouhlasil. Čili pro tzv. antifašisty je fašistou každý, kdo s nimi nesouhlasí. Kdybychom se třeba nějakého zarytého antifašisty z našich řad zeptali, co konkrétně je na Okamurovi fašistického, těžko by to dal nějak dohromady. Pochopitelně nějaký politický projev na toto téma by zvládnul, ale fakta a odkazy na konkrétní činnost historických fašistických stran, to by byl problém.
jaromull
Senioři na Palubě
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2012, 20:52
Profese: vrchní balič
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od jaromull »

Souhlasím s Kychotem. Ty jím jasně definované otázky by si zasloužily jasné odpovědi. Už jenom proto, že část lidí má s Antifou svoje zkušenosti a zdaleka nejen z Hamburku. (Občas zajdu, jen tak pro připomenutí, na komunistickou prvomájovou manifestaci a stejně tak se podívám i na druhou stranu - na nácky). Zažil jsem i onen slavný zrušený první náckovský pochod Brnem, kdy to město na poslední chvíli bez řádného důvodu rozpustilo. V kuloárech se tehdy mluvilo o strachu brněnských radních z možného opakovaní pražského incidentu se Zelenou Káčou - ona a jihočeská mutra Kuchtová tehdy chtěly vlastními těly zabránit náckům v pochodu.
Každopádně i při této akci létaly dlažební kostky a kameny, a, světe div se, přinesli si je exponenti Antify, náckové jim je jenom následně házeli zpátky.
Od té doby tedy pro mě platí ne komunistům, ne náckům, ale taky ne Antifě.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Michael.Polak »

Jiri.Janecka píše:Čili pro tzv. antifašisty je fašistou každý, kdo s nimi nesouhlasí.
Počkej, nějak si to zmotal. Příkladem liberála ze 60tých let je pro mě např. Karl Popper, který s tehdejší levicí celkem polemizoval... nicméně nemyslím, že by ho označili za fašistu (a asi ani za "neoliberála".. to přišlo mnohem později :-).

Zkus mi uvést nějaký konkrétní příklad lidí, kteří nesouhlasí s "antifašistou". Např., pokud ty názory antifašisty jsou dle grafu výše.. což mi přijde jako dobré shrnutí... kdo bude tak splňovat tu definici, že s ním nesouhlasí? Šlo by to nějakým výčtem, třeba? Kdo všechno je podle antifašisty fašistou?

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

A jejky - to nám zbývá už jen přivolat na pomoc Vladimíra 518 a jeho Kmeny :lol:
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Michael.xChaos.Polak píše:
Jiri.Janecka píše:Čili pro tzv. antifašisty je fašistou každý, kdo s nimi nesouhlasí.
Počkej, nějak si to zmotal. Příkladem liberála ze 60tých let je pro mě např. Karl Popper, který s tehdejší levicí celkem polemizoval... nicméně nemyslím, že by ho označili za fašistu (a asi ani za "neoliberála".. to přišlo mnohem později :-).

Zkus mi uvést nějaký konkrétní příklad lidí, kteří nesouhlasí s "antifašistou". Např., pokud ty názory antifašisty jsou dle grafu výše.. což mi přijde jako dobré shrnutí... kdo bude tak splňovat tu definici, že s ním nesouhlasí? Šlo by to nějakým výčtem, třeba? Kdo všechno je podle antifašisty fašistou?
My se tady nebavíme o teoreticích, protože např. liberalismus má dneska už tolik modifikací, že je těžko uchopitelný. Pokud jde o graf viz výše, tak mi z něj chybí pravá strana, takže se k němu nemohu vyjádřit. Navíc je v angličtině, a já jako právník jsem se vždycky řídil zásadou, že k cizojazyčným textům se nevyjadřuji. Ale co si přesto dovolím říci je, že všechny ty vyjádření jsou stavěny (a teď to nemyslím rasisticky, ale čistě jako obvyklé slovní hodnocení - příliš černobíle).
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Karel666 »

Michael.xChaos.Polak píše:
Jiri.Janecka píše:Čili pro tzv. antifašisty je fašistou každý, kdo s nimi nesouhlasí.
Počkej, nějak si to zmotal. Příkladem liberála ze 60tých let je pro mě např. Karl Popper, který s tehdejší levicí celkem polemizoval... nicméně nemyslím, že by ho označili za fašistu (a asi ani za "neoliberála".. to přišlo mnohem později :-).

Zkus mi uvést nějaký konkrétní příklad lidí, kteří nesouhlasí s "antifašistou". Např., pokud ty názory antifašisty jsou dle grafu výše.. což mi přijde jako dobré shrnutí... kdo bude tak splňovat tu definici, že s ním nesouhlasí? Šlo by to nějakým výčtem, třeba? Kdo všechno je podle antifašisty fašistou?
Hele, zneužívání slov ze skupiny "fašimus, nacismu, komunismus, sluníčkářství" atd. je hooodně oblíbené, takže jestli co jsi napsal myslíš vážně, tak se spíše zamysli nad svbětem okolo sebe.
Hele četl jsem toto fórum, kde dost pirátů podobně kreativně argumentovalo myslím se jmenoval Vašíček? Dneska takto nálepkují lidi nepiráti předsedu pirátů. Takže to nálepkování je dnes běžné i když píšeš opak.
qwertz
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od qwertz »

Antifa je úplně stejná svoloč jako náckové. Zcela bez diskuze. Takže pokud pan předseda se svou ctěnou chotí chodí na akce antify hulákat přiblblá hesla typu "náckové táněte. uprchlíci vítejte", je to přinejmenším ukázka absolutního nevkusu.

To je prakticky totéž, jako kdyby chodil na akce neonacistů s vlajkou s hákovým křížem, a poté vykládal že nemá rád násilí. Krom toho ty maminky s dětmi, které zcela jistě na mnoha demonstracích proti islámu byly, rozhodně nejsou náckové.

Žádné kulturně přijatelné vysvětlení pro participaci pana předsedy prostě není (snad jen kdyby tvrdil, že tam je v přestrojení pro studijní nebo dokumentační účely)
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“