Ivan Bartoš - Antifa ?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Danir
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Danir »

Dobrý den vespolek,
po dlouhém uvažování komu hodím letos hlas, jsem se rozhodl zkusit Piráty, dnes však na mě Facebook vyplivl fotku s panem Bartošem, jak drží vlajku Antify, kterou já osobně považuji za v podstatě stejné zlo, jako neonacisty. Nevíte prosímvás jaký je za tím příběh ? Obrázek
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

"Jsem liberál a pacifista. Být proti fašismu mi přijde správný. Teda věřím, že tomu tak v ČR stále je. GNWP je dlouhodobá kampaň hudební scény, proti nacismu. Může se to někomu nelíbit, ale je to tak. Nikdy jsem nebyl ani nejsem členem AFA ani žádné jiné ideové organizace kromě Pirátské strany. Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika." Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Achjo, to už se řeší i tady :-)
Z deníčko, který si už bohužel nestíhám psát...
http://www.ivanbartos.cz/2015/04/hledan ... n.html?m=1
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Danir
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Danir »

Děkuji moc za ujasnění, onen deník jsem si přečetl, ale nějak mi z něj nevyplynula přesně ta informace v kterou jsem doufal.Takže super
NotMyCent
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od NotMyCent »

Piraty volim jiz roky a letos poprve uvazuji, ze hodim hlas nekomu jinemu. Denik bohuzel nic nevysvetluje a ve spojeni s nekterymi vyroky pana Bartose je tezke verit, ze se nejedna jen o plane reci. "...velmi sympatizuji s poměrně radikálním přístupem k neonacismu, a to jsou věci, které dělá Antifa, lidi, kteří jdou až do toho střetu. Já hrubou záplatu na hrubý pytel přišít neumím. Jsem rád, že někdo ano..." BARTOŠ, Ivan. Ivan Bartoš: Ztrácíme svobodu za pochybný pocit bezpečí. forum24 [online]. 2015. Dostupné z: http://forum24.cz/ivan-bartos-ztracime- ... t-bezpeci/
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Michael.Polak »

Danir píše: jak drží vlajku Antify, kterou já osobně považuji za v podstatě stejné zlo, jako neonacisty.
Byla o tom nedávno docela velká flamewar na amerických sociálních sítích... po takovém tom najetí autem do davu demonstrantů a tak.

Dlužno říct, že teorie, že "antifa je v podstatě stejné zlo, jako neonacisté" šíří v podstatě.. neonacisté, jejich sympatizanti a různí latentní fašisté. (Navíc je tam takové to americké specifikum, kdy oni mají pocit, že si zaslouží absolutní svobodu - třeba i svobodu být rasisty).

Pouliční střetů mezi "antifašisty" a "neonacisty" jsem se nikdy neúčastnil, v časech mého mládí, když to u nás začínalo. Věřil jsem v nějaký inteligentní, nenásilný, přirozený antifašismus, který by vycházel prostě z historistické zkušnosti. Bohužel, celá věc je daleko složitější.. měli jsme tu taky nějaké ty zjevně rasově motivované vraždy a tak.. nejde zůstat tak neutrální jako v čase, kdy to vypadalo, že příslušnost k jedné nebo druhé straně je v podstatě jen otázkou vkusu a ve skutečnosti jde o záminku se porvat s tou druhou partou.

Metody (ne)vedení debaty a její nahrazení akcí, které reprezentuje Antifa, mě mohou v důsledku připadat více neužitečné, než užitečné... ale nikdy bych nezašel tak daleko, abych prohlásil, že představují stejné zlo jako neonacisté. To fakt ani náhodou. (Nevšiml jsem si, že by na antifašistických demonstracích vzývali Stalina, gulagy, nebo tak něco.. nebo že by se hnutí točilo kolem popírání jeho zločinů, apod.)

To, že bych některé věci sám nedělal, neznamená, že jde zařadit vše, co bych neudělal, do nějaké mravně indiferentní škatulky.

Přemýšlel jsem v 90tých letech, jak by měl vypadat "inteligentní antifašismus" - místo demonstrací, které se snaží o jaké zrození kolektivu či pocitu komunity skrz davovou psychózu, místo opakování klišé a poněkud dogmatického přístupu. Směr, kterým jsem se vydal, se zamýšlel spíš nad právy jednotlivce, právy na odlišnost, právy na individuální zkušenost, pokud nezasáhne do svobod jiných jedinců - o společnosti se zamýšlel z toho hlediska, jestli je otevřená, tedy jestli připouští možnost vývoje svých vlastních pravidel v čase - a vyústěním tohohle směrování bylo právě spoluzaložení Pirátské strany, u které mi přišlo, že se právě tomu správnému směru dost přiblížila.

Piráti jsou tu pro ty "přirozené antifašisty", kteří se někam dále vyvíjí, a kteří pochopili, že jediným způsobem, jak se bránit znovuzrození různých totalitních autoritativních systémů je znovu začít experimentovat s demokracií a jejími mechanismy. Podle mě je to i určité voličské jádro - určitá skupina, na kterou bychom cílili, kdybychom vynaložili na kampaň vysloveně nulové prostředky.

Nevidím na tom nic překvapivého a pro koho jsme kvůli tomu nevolitelní.. inu, pokud vím, nikdy jsme neměli v programu stát se jedinou univerzální stranou pro všechny... jsme jedném z odstínů pluralitní demokracie a nemá cenu všechny barvy slévat dohromady a vytvářet hnědou (to už radši vyrobéme tu naší černou, že jo :-)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od anonym2064 »

nojo ani Ibánek se nevyhnul tomu, že jeho názory bývaly čitelnější.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ještě se ke mně (tedy spíš k @PiratskaStrana) dostalo:

https://twitter.com/RadicalboysBrux/sta ... 0649594881
bartos-antifa-praha.jpg
Prý Únor 2016, Hradčanské náměstí. Opět moc nevidím co je tam tak špatného - copak nemůžu jít na demonstraci za správnou věc (aspoň předpokládám že to nebylo nic mimo) JEN proto, že ji organizuje Antifa?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od Vit.Fux »

Já se teda za spojení s Antifou a GNWP stydím a doufám, že se mě na to nikdo nebude ptát. OFFTOPICMoje osobní zkušenosti s příslušníky AF jsou horší než s příslušníky neonacistických skupin, naštěstí šlo u mě vždy o agresivitu jen verbální
Za mě sebeušlechtilejší cíl nesvětí prostředky a tohle mi přijde jako typický příklad toho kdy se z lovce démonů stává démon:OFFTOPICObrázek
Obrázek
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Ivan Bartoš - Antifa ?

Příspěvek od anonym2064 »

nojo, na každýho to působí jinak, mě to nakonec ještě možná zviklá mu to z nostalgie hodit.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“