Imigranti

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Marek.Necada píše:V případě Ameriky se jednalo o organizovanou agresi evropských mocností s cílem ovládnout dané území – zde je označení invaze zcela namístě.
Uprchlíci se přesouvají individuálně, aby mohli žít jakžtakž snesitelný život, nikoliv proto, že je někdo vyslal. Sancta simplicitas!

Dejme tomu, že okupanta je možné označit za immigranta. :roll: Ale obecný přistěhovalec, natožpak uprchlík, není žádný okupant.

Fakt mě děsí, že se ta konvičkovská rétorika přesouvá i do naší partaje.
V tomhle je jeden ze zakopaných psů nepochopení. Migranti se nepřesouvají individuálně, ale velice organizovaně (ten přesun je za prachy organizován, ne že nutně sami budují sítě organizátrů) za pomoci sítě pašeráků, která se rozkládá od zdrojových zemí až po destinace.

Jestli peníze z té činnosti končí jen v kapsách pašeráků kteří je utrácejí za děvky a chlast je otázkou, organizovaný zločin většinou syndikalizuje (propojují se různé větve).
Ta síť není stát, kterému můžeme nějak pomoct a například obzvlášť v Lybii je bezpráví skoro na úrovni Somálska takže nějaká představa pomoci jiné než vojensko-okupačně-bratrské bude mít dopad jako házení hrachu do jícnu sopky.

Jediný zajímavý nápad, co se tu objevil byly ty ambasády ve zdrojových zemích (pročpak sme je před nedávnem hromadně rušili, že? http://denikreferendum.cz/clanek/8732-c ... a-karibiku) kde by se dali migranti procesovat .. oddělit ty, co mají fakt neřešitelný problém (homosexuálové v Iránu apod) plus ty, o které máme zájem - těm pomoc poskytnout. Ostatní mají smolíka, oblíbenou pirátskou frází: nemůžeme za vaše posraný životy. Tím částečně dalším problémům předejít.

A rétorika ať tu je jaká chce, je to svobodné diskuzní (do značné míry) necenzurované fórum a případné konvičkovismy jsou tu vystavěny případnému zesměšnění nebo vyvrácení.

S arbitrací toho jaká svoboda slova je vhodná nebo ne si můžete jít za útočníkama na Charlie hebdo.
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já nejsem žádný konvičkář, ale prostě si myslím, že 10% imigrantů v téhle zemi je naprosto smrtelná dávka.
Rodí se tu 100k dětí za rok, k tomu chce někdo přimíchat 10k imigrantů. To je přesně 10%. Šílený.
Podle mě je maximum snesitelnosti 2k/rok
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Marek.Necada »

Roman.Kucera píše:My máme prázdné byty?
Spousty.
Proč v nich nebydlí naši bezdomovci?
To se zeptej tvůrců sociální a bytové politiky v posledních cca 25 letech.
Co když v těch bytech nebudou chtít bydlet a sjedou se všichni na jedno místo? Jak tomu zabráníme? Budeme je hlídat?
Jaké jsou náklady na jednoho vězně (našince)? Budou náklady na uprchlíka vyšší nebo nižší a proč?
Když tedy (velmi chytré) nebudeme problém migrantů řešit v souvislosti s migrací, jak ho budeme řešit? Pro vlastní nezaměstnané nemáme práci, pro vlastní nemocné nemáme péči. Pro vlatní nemocné cizími infekcemi nemáme ubytovny s karanténou. Teda vlastně ubytovny ne, byty s karanténou, rovnoměrně rozmístěné, aby nedošlo k infekčnímu ghettu.
V této myšlenkové kaši se již poněkud ztrácím.
Ondřej Marek píše:Ta síť není stát, kterému můžeme nějak pomoct a například obzvlášť v Lybii je bezpráví skoro na úrovni Somálska takže nějaká představa pomoci jiné než vojensko-okupačně-bratrské bude mít dopad jako házení hrachu do jícnu sopky.
Teď už bohužel asi ano. Ale moderní je holt bombardovat a dál se nestarat, okupaci si dneska na krk nikdo nevezme.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondra.kl »

Roman.Kucera píše:Já nejsem žádný konvičkář, ale prostě si myslím, že 10% imigrantů v téhle zemi je naprosto smrtelná dávka.
Rodí se tu 100k dětí za rok, k tomu chce někdo přimíchat 10k imigrantů. To je přesně 10%. Šílený.
Podle mě je maximum snesitelnosti 2k/rok
hmm ... a začneš konečně rozlišovat imigranty a azylanty? Ti drzí jsou ti kterým zde povolíme zůstat ... a moc jich není.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jaké mají účinné alternativy legitimní žadatelé o azyl než ilegální imigraci a žádost o azyl až na místě?

ČR žádost ze zahraničí vůbec neumožňuje:
Správní řízení o udělení mezinárodní ochrany provádí ministerstvo jako orgán I. stupně. Zahájení správního řízení o udělení mezinárodní ochrany ve smyslu zákona o azylu je vázáno na písemně či ústně do protokolu učiněné prohlášení cizince, ze kterého je zřejmý jeho úmysl požádat o udělení mezinárodní ochrany, tzv. prohlášení o mezinárodní ochraně.

Takové prohlášení lze učinit pouze na území České republiky (nikoliv tedy například prostřednictvím ambasády), a to cizinecké policii na zákonem o azylu stanovených místech, konkrétně na hraničním přechodu, v přijímacím středisku, na odboru cizinecké policie krajského ředitelství policie (za podmínky, že se cizinec dostavil dobrovolně) a v zařízení pro zajištění cizinců ...
zdroj: http://www.mvcr.cz/clanek/azyl-prubeh-s ... hrany.aspx

UK třeba taky ne.

To je problém. Kdyby tyto cesty byly, tak by nebyl už takový (morální a i praktický) problém ilegální imigraci tvrdě potírat.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Frantisek.Navrkal píše:Kdyby tyto cesty byly, tak by nebyl už takový (morální a i praktický) problém ilegální imigraci tvrdě potírat.
Asi jediný faktický a konstruktivní příspěvek celého vlákna. Bingo!
Ondra.kl píše:a začneš konečně rozlišovat imigranty a azylanty?
Ne. Pro mě jsou to všechno lidi.
Jestli je mezi nimi rozdíl, tak který z nich nejí, nebydlí a neprojevuje se nijak navenek?
Marek.Necada píše:V této myšlenkové kaši se již poněkud ztrácím.
Stačí říct, když nedokážeš odpovědět na víc otázek, vezmem to postupně.
Co když v těch bytech, kam je "dáme" (a kterých jsou "spousty") nebudou bydlet a sjedou se všichni na jedno místo?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10822 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Roman.Kucera píše:
Ondra.kl píše:a začneš konečně rozlišovat imigranty a azylanty?
Ne. Pro mě jsou to všechno lidi.
Jestli je mezi nimi rozdíl, tak který z nich nejí, nebydlí a neprojevuje se nijak navenek?
Imigrant jseš, když jsi jen doma neměl co jíst. Azylant, když chtěli sníst Tebe :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:Imigrant jseš, když jsi jen doma neměl co jíst. Azylant, když chtěli sníst Tebe :)
A který z nich je jen přelud, o kterého se nemusí nikdo starat, nikdo ho hlídat a nikdo krmit, pokud je na našem území?

EDIT
A už to jede....
http://zpravy.idnes.cz/ivo-slosarcik-o- ... anicni_mlb
Maďarsko tedy oznámilo, že teď pravidla zkrátka respektovat nemůže. Může to podlomit i další nařízení nebo smlouvy, třeba tu o schengenském prostoru?
Už se spustila dominová reakce. Maďarsko začíná mluvit o tom, že samo začne radikálně posilovat ochranu svých hranic se Srbskem, kde má vnější schengenskou hranici. Může to vést k tomu, že Maďaři radikálně zpřísní i kontroly na hranicích s Rumunskem, což je technicky také vnější hranice Schengenu. Také může ovšem Rakousko zavést kontroly na hranicích s Maďarskem.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Marek.Necada »

Roman.Kucera píše:Stačí říct, když nedokážeš odpovědět na víc otázek, vezmem to postupně.
Co když v těch bytech, kam je "dáme" (a kterých jsou "spousty") nebudou bydlet a sjedou se všichni na jedno místo?
A proč by to, proboha, dělali? To jako radši budou bydlet ve stanech někde na jednom místě, než v zajištěném ubytování, nebo jak si to představuješ?
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Lukas.Novy »

Roman.Kucera píše:Já nejsem žádný konvičkář, ale prostě si myslím, že 10% imigrantů v téhle zemi je naprosto smrtelná dávka.
Rodí se tu 100k dětí za rok, k tomu chce někdo přimíchat 10k imigrantů. To je přesně 10%. Šílený.
Podle mě je maximum snesitelnosti 2k/rok
Vysvetli mi, co je na tom smrticiho? Srovnavas hrusky s jablkama,.Kolik z tech 10k imigrantu ma vek 0, aby to bylo mozne srovna s temi 100k narozenymi?

Prvni ctvrtleti 2015:
Narozeno: 26300
Umrti: 31200
Delta migrace: 4500 (+10800 -6300)

Rekneme, ze africanu tu je tak 50 000 tj cca 0.5 %
Kdyz bych k tomu pridal 10k, tak za 100 let jich tu bude cca 15 %... Banalita.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“