Imigranti

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Michal.Havranek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Michal.Havranek » 24 čer 2015, 11:10

Roman.Kucera píše:Já si myslím, že sluníčkáři nechápou jednu zásadní věc. Zatím to nebyl žádný problém. A v ČR to ještě nějakou dobu problém nebude. Ale jak krásně ukazuje článek statistika (sluníčkáře) Škopa, který jsem tady někde linkoval, tohle je jen bezvýznamný začátek toho, co nás čeká. Roste to exponenciálně a poroste to donekonečna, zdRoj tvoří 3 miliardy lidí z Afriky. Jakmile zjistí, že sem můžou, taxem půjdou.
OFFTOPICjá pořád nevím co označuje pojem sluníčkáři, pořád je to někdo jiný, asi podle potřeby :)

myslíš ten článek o natalitě ve světě ?

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 24 čer 2015, 11:10

Roman.Kucera píše:Roste to exponenciálně a poroste to donekonečna, zdRoj tvoří 3 miliardy lidí z Afriky. Jakmile zjistí, že sem můžou, taxem půjdou.
Mno jistě ... a nejen z afriky ... odkudkoli jinud ... zachází se s nimi stejně. Ty by jsi chtěl s afričany zacházet jinak?

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2374 poděkování
Dostal poděkování: 4077 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 24 čer 2015, 11:16

hele, Skořepová, zkus mě umlčet :-D

"A proč se vůbec vyjadřuješ ke mně, když mě vůbec neznáš?" :-D

Ani nevim, kolik dní strávili v utečeneckém táboře třeba Bohoušek Sobotka nebo Adolf Konvička :-D

A kdybych znal osobně víc muslimů a nejen ze studia na české VŠ, tak bych zjistil co? Že nejsou stejní jako my (s pár drobnýma kulturníma odlišnostma), nýbrž jsou to agresivní hovada, která chtějí ovládat svět a znásilňovat a kamenovat? Nemyslím si. A ikdybych takového člověka objevil, stejně bych negeneralizoval.

A odkdy je to muslimský problém? Uprchlíci nejsou homogenní skupina (opakování je matka).

Můžu psát o čem chci a rozhovory dělat s kým chci. Asi svoboda, ne?

Na stranickým FB jsem to já nesdílel, ani jsem nijak nehecoval v "žádostech o sdílení", takže klid.

Pokud to rezonovalo s názorem Pirátů, tak mě to pochopitelně těší. Pokud ne, nechť vznikne diskuze. Ale, prosím, věcná nikoli osobní, což se tady v tom vlákně nějak nedaří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Dominika.Michailidu, Michaela.Vodova
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9075 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 24 čer 2015, 11:27

Roman.Kucera píše:Myslel jsem, že nediskutujeme o chápání světa, ale o tom, jak řešit exponenciálně rostoucí příliv imigrantů do Evropy.
Jsa jen hloupý sluníčkář, prosím o poučení, kde se skrývá v tomto grafu ta exponenciálnost, neboť jsem jí tam čekal.

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... B14_II.png

Ano, trend je rostoucí. Ze skutečnosti, že cca 800k lidí nabývá ročně občanství v některém států z EU mi skutečně běhá mráz po zádech. Za těch 10 let je to - ó hrůzo - 8M. To je v celé 500M EU - ó hrůzo - 1.6 %. Katastrofa. Úplně cítím, jak se má kulturní identita ztrácí.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9558 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 čer 2015, 11:28

Jo, myslel jsem ten článek o natalitě. V Africe se to zastaví tak za 50 let.
edit
Smutný je, že ten graf konči v roce 2012 :-) :-)
Problém se začal vyjevovat v roce 2013
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Karel.Rada
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 24 čer 2015, 12:18

Roman.Kucera píše:Jo, myslel jsem ten článek o natalitě. V Africe se to zastaví tak za 50 let.
edit
Smutný je, že ten graf konči v roce 2012 :-) :-)
Problém se začal vyjevovat v roce 2013
A z kolika bodů že to teda nafituješ exponenciálu? Reálně tedy z dat za roky 2013 a 2014? V tabulce vedle jsem dohledal ještě čísla za rok 2013 a skočilo to asi o 150k nahoru. Ok, beru. Jenomže, pokud jsou ta čísla řádově kolem 1M ročně, pořád se bavíme o 0.2 % obyvatelstva Unie jako celku. Kdybys předpokládal, že imigrant nabyde občanství ve 20 a umře v 70, pořád je to jen něco jako 50 x 0.2 % = 10 % obyvatelstva Unie. A ono, udržet nějakou komunitu, aby se za 50 let neasimilovala, je docela umění.

Níže uvedeno máš ještě
As such, citizens of non-member countries accounted for 86.8 % of all persons who acquired citizenship of an EU-27 Member State in 2012. These new EU-27 citizens were mainly from Africa (25 % of the total number of citizenships acquired), Asia (25 %), Europe (outside of the EU-27, 20 %) and North and South America (15 %).
Takže Afričanů bylo reálně 1/5 toho počtu. V čem je problém?

Zdroj: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... nformation

Jinak, tady je mapka počtu dětí na ženu

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... 0-2011.png

Když si odhadneš rozdíl 0.5 dítěte na ženu, který je v rámci EU celkem běžný, dělá to z hlediska přírůstku obyvatel něco jako 1 % ročně. Čili - rozdíl mezi dobrou a špatnou rodinnou politikou dělá asi tak 5-násobek toho, co čistá imigrace. Mluvíme-li o imigraci z Afriky, nízka porodonost u nás je 25x silnější efekt.

Možná jsem fakt moc sluníčkový, ale IMO řešíme zástupný problém. Relevantní je řešit, proč Tvoje sousedka po prvním dítěti kočárek vyhodí a nepořídí si druhé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Lukas.Findeis

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9558 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 čer 2015, 12:28

Tady to máš.
Tohle považuju za relevantní fakta.
http://hlidacipes.org/vlna-uprchliku-ne ... ardy-lidi/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 24 čer 2015, 12:50

Roman.Kucera píše:Tady to máš.
Úplně stejné žvásty psali štváči a zastrašovači ještě před pár lety o populaci v Asii a jak nás zaplaví a převálcuje.
Zastrašovaní je totiž dokonale propracovanýc system manipulace s veřejným míněním. Protože člověk který se bojí přestává uvažovat racionálně a začína pod vlivem strachu jednat pudově, neracionálně a v podstatě bezohledně v představě že zacharaňuje vlastní holé přežití.

Mají to na nás velice dobře připravené a propracovaně těchto manipulací využívají k ovládání prostých lidí.
Bezohlednost a války jsou pak jen pokračováním těchto systematických manipulací díky kterým se my chudí a prostí lidé máme navzájem zabíjet místo abychom si solidárně pomáhali tak jak nám říkají zkušenosti našich předků, že my chudí lidé jsme mnohem silnější když jsme solidární a umíme si navzájem pomáhat. Jenže to bychom pak nebyly tak ochotní a snadno manipulovatelní spotřebitelé sami sebe a svých blízkých i vzdálených navzájem a šmejdi by z nás nemohli tak snadno vyřezávat svoje krvavé libry masa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Vladimir.Lansky

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 24 čer 2015, 13:57

Petr.Bajgar píše:
Úplně stejné žvásty psali štváči a zastrašovači ještě před pár lety o populaci v Asii a jak nás zaplaví a převálcuje.
Zastrašovaní je totiž dokonale propracovanýc system manipulace s veřejným míněním. Protože člověk který se bojí přestává uvažovat racionálně a začína pod vlivem strachu jednat pudově, neracionálně a v podstatě bezohledně v představě že zacharaňuje vlastní holé přežití.

Mají to na nás velice dobře připravené a propracovaně těchto manipulací využívají k ovládání prostých lidí.
Bezohlednost a války jsou pak jen pokračováním těchto systematických manipulací díky kterým se my chudí a prostí lidé máme navzájem zabíjet místo abychom si solidárně pomáhali tak jak nám říkají zkušenosti našich předků, že my chudí lidé jsme mnohem silnější když jsme solidární a umíme si navzájem pomáhat. Jenže to bychom pak nebyly tak ochotní a snadno manipulovatelní spotřebitelé sami sebe a svých blízkých i vzdálených navzájem a šmejdi by z nás nemohli tak snadno vyřezávat svoje krvavé libry masa.
v mnohém máš pravdu, ale smrdí to třídním bojem. aby byli solidární chudí nestačí. ve skutečnosti jsou stejně mnohem solidárnější ti bohatí s bohatými (říkejme třeba elity) než chudí. pravda ale je, že v evropském srovnání si zvlášť v našich končinách chudí neumí vydobýt svá práva. Snad kromě komunistů tu není partaj, která by se vyloženě profilovala jako strana pro chudé. Odbory plní svůj účel jen tak na oko. Stávky se ze strachu o zaměstnání nekonají. Chudí čekají na drobky a dokud se jich dočkávají tak se stav jen prohlubuje. Mimochodem ti nejchudší na emigraci nemají prostředky.

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 24 čer 2015, 18:34

Předpoklad - "narozený Afričan = imigrant u Evropského břehu" je mylný. V tuhle chvíli tvoří migranti (tj. lidé žijící mimo vlastní zemi) 3.15 % světové populace OFFTOPICzdroj: http://peoplemov.in/

Z toho, co jsem našel ve wiki, tak mezi lety 1990 a 2012 narostl počet obyvatel Afriky o 73 %. Fajn, beru, ale to neznamená, že jsou všichni v pohybu. Afrika docela normálně prochází průmyslovou revolucí a zažívá s tím spojený populační boom - zhruba jako Evropa v 19. století. Není reálné čekat, že bude trvat celé 21. století. Ostatně, po bombastickém úvodu článku celkem usazují poslední dva odstavce
...
Zda na konci století tam budou spíše 3 nebo spíše 5 miliard bude záležet na tom, jak Afrika zbohatne a jak se tam zlepší zdravotnictví – čím lépe na tom Afrika bude, tím pomaleji počet lidí poroste.

Nevím jak vám, ale osobně mi přijde, že čeští ani obecněji evropští politici zatím na tato fakta zatím moc nereagují a jsou překvapení a jen panicky „hledají řešení“, když se tisíce lidí objeví „u nás“ (tj. nyní jen naprostý zlomeček obyvatel Afriky).
Pamatuju se pár let zpátky na panické úvahy o miliardách Číňanů....fakticky se počet obyvatel Číny stabilizuje lehce pod 1.5 miliardy a kolem roku 2030 by měl začít dokonce klesat. Třeba se ještě za svého života dočkám úvah na téma "jak Afričtí imigranti zachraňují důchody Číňanům".

Fakt bych z imigrace nedělal trágo. Řešit nějaké hermetické uzavírání hranic kvůli "ochraně kultury" by mělo smysl nejdřív při cca 10x větším přílivu migrantů. V tuhle chvíli je třeba provozovat rozumnou prorodinnou politiku u nás a navenek se snažit ekonomicky a politicky Afriku stabilizovat. Nebudou-li tam války a povede-li se tam lidem líp, nebude se jich tolik rodit a nebudou mít tendenci sem utíkat. Zároveň chceš, aby se ekonomicky zlepšily i Asie a Jižní Amerika, aby část migrantů směřovala tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Dominika.Michailidu

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“