Vztah ČPS k partnerství ČR s USA

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Michal Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: vystudovaný učitel
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Rusek » 15 lis 2009, 01:17

Spirit píše:2 Martin Svadlenka: Nepochybne.
Obama má nepochybně kvalitnější PR (krásná slova).

Mohu Tě, Spirite, poprosit o podrobnější seznam skutečností (tj. opravdových FAKTŮ), jak se liší v praxi jeho politika od té Bushovy? Děkuju.

Jinak, jak už bylo řečeno, musí být naše politika pročeská s tím, že můžeme vysílat na skutečné mírové mise vojenské nemocnice a humanitární pomoc. Tedy jsem pro vytváření mírového světa. S politikou síly jako prostředku k "zavádění" demokracie promyšleně a dlouhodobě nesouhlasím.

Jsem také pro partnerství s okolními blízkými státy (například Polskem nebo Španělskem či Portugalskem). Proč s USA? Kvůli obchodním (finančním) výhodám? A neříká se tomu prospěchářství? Přimykání se k mocným hráčům či světovým četníkům (kteří pak ČR zpětně využívají jakou pátou kolonu v rámci EU) se mi ostře nelíbí.
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.

Anonym101
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: Vztah ČPS k partnerství ČR s USA

Příspěvek od Anonym101 » 15 lis 2009, 02:34

Vztah ČPS k partnerství ČR s USA:
sem pozveme zas rusaky a nebudem to muset resit :D

Michal Rusek píše: Mohu Tě, Spirite, poprosit o podrobnější seznam skutečností (tj. opravdových FAKTŮ), jak se liší v praxi jeho politika od té Bushovy? Děkuju.
ma nobelovku za snahu
snazi se v usa zavest povinne zdravotni pojisteni
umi hezky povidat

Michal Rusek
Profese: vystudovaný učitel
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Rusek » 15 lis 2009, 02:43

Vit Hnilica píše:sem pozveme zas rusaky a nebudem to muset resit :D
Velice prosím přítomné, aby to brali vážně...

Dějí se ve světě hrůzné věci a já nechápu, jak je může někdo nevidět.
Piráti jsou lidé se srdcem na pravém místě. Nebo jsou piráti nějaké cynicky vysmáté bestie?

Ptáme se na zahraniční politiku USA. Mám snad nevidět toto:

http://www.guardian.co.uk/world/2009/no ... th-defects ?

- Na to se určitě podívejte (je o tom jen velmi stručný odkaz na BL http://www.blisty.cz/2009/11/13/art49836.html )

http://www.blisty.cz/2005/11/9/art25694.html - a zde je zřejmě důvod, proč tomu tak je.

Mám tomu rozumět tak, že zde řešíme, zda ČPS má podporovat někoho, kdo nectí základní mezinárodní úmluvy?
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.

Spirit
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Příspěvek od Spirit » 15 lis 2009, 02:47

Michal Rusek píše:
Spirit píše:2 Martin Svadlenka: Nepochybne.
Obama má nepochybně kvalitnější PR (krásná slova).
O žádný PR nejde. Jedna věc dobrý záměr a druhá samotná realizace, která není nikdy bez problémů. Nejdřív v něm spousta vidí přímo spasitele a pak když ani po celém roce království nebeské nepříchází, tak v něm ti samí vidí málem antikrista. :roll:
Mohu Tě, Spirite, poprosit o podrobnější seznam skutečností (tj. opravdových FAKTŮ), jak se liší v praxi jeho politika od té Bushovy? Děkuju.
Nehodlám se v tom babrat, protože to nijak podrobně nesleduju. Nesdílím hysterii Obamových fanynek, ale ani tvoji nevraživost.
...Proč s USA? Kvůli obchodním (finančním) výhodám? A neříká se tomu prospěchářství? Přimykání se k mocným hráčům či světovým četníkům (kteří pak ČR zpětně využívají jakou pátou kolonu v rámci EU) se mi ostře nelíbí.
Hrubě zjednodušeně je USA směs vrahů indiánů na jedné straně a bojovníků za svobodu, demokracii a lidská práva na druhé straně. Tvůj pohled na Ameriku je jednostraně zkreslený. BTW partnerství není vazalství.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D

Anonym101
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Příspěvek od Anonym101 » 15 lis 2009, 03:04

Michal Rusek píše: Velice prosím přítomné, aby to brali vážně...
me je zle z tech ruznejch konspiracnich teorii. vzhledem k tomu ze v americe se po case provali kazdej prd, tak resit neco k cemu mam informace maximalne jen z pochybnych zdroju nema cenu.

a s tema rusakama to myslim fakt vazne, kdyz vidim co se nam to po 20ti letech vraci do vedeni statu vcele s klausem :roll:

Spirit
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Příspěvek od Spirit » 15 lis 2009, 03:06

Michal Rusek píše:
Vit Hnilica píše:sem pozveme zas rusaky a nebudem to muset resit :D
Velice prosím přítomné, aby to brali vážně...

Dějí se ve světě hrůzné věci a já nechápu, jak je může někdo nevidět.
Piráti jsou lidé se srdcem na pravém místě. Nebo jsou piráti nějaké cynicky vysmáté bestie?

Ptáme se na zahraniční politiku USA. Mám snad nevidět toto:

http://www.guardian.co.uk/world/2009/no ... th-defects ?

- Na to se určitě podívejte (je o tom jen velmi stručný odkaz na BL http://www.blisty.cz/2009/11/13/art49836.html )

http://www.blisty.cz/2005/11/9/art25694.html - a zde je zřejmě důvod, proč tomu tak je.

Mám tomu rozumět tak, že zde řešíme, zda ČPS má podporovat někoho, kdo nectí základní mezinárodní úmluvy?
Válka je svinstvo. Tento politování hodný incident není politiká žádné americké vlády a tím méně té současné. Pokud se to prokáže, pak věz, že odpovědné osoby budou dohnáni k odpovědnosti. Obama je ten poslední, kdo by chtěl něco takového zametat pod koberec.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 15 lis 2009, 11:57

zeptal na jednoduchou triviální otázku a nyní jen zírám
Paklize sam povazujete svou otazku za trivialni (dvojnasobne jednoduchou, otrepanou, banalni) tak je mi uz jasnejsi proc kolem toho delate takovy povyk.

Miroslav.Bartovic
Profese: Měření a programovaní 3D
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav.Bartovic » 15 lis 2009, 18:13

Dopuručuji tohle téma uzavřít.

doubler
Profese: důchodce

Příspěvek od doubler » 16 lis 2009, 04:24

Miroslav Bartovic píše:Dopuručuji tohle téma uzavřít.
To v žádném případě. Naopak, vedení ČPS by mělo zaujmout transparentní, jednoznačný postoj k zahraničně-politické orientaci. Sám za sebe chci zdůraznit, že jestli někdo uvažuje jednu jedinou pikosekundu o orientaci na Rusko, ČPS zavrhuji a netajím se s tím, že bych se se svými zjištěními nikterak netajil a dost pravděpodobně by se objevila i webová stránka s patřičným varováním. Nehodlám ztrácet čas s hlupáky, kterým nedochází, že stav, ve kterém se tato země nachází, je dílem Ruska. USA k nám komunismus neexportovaly, komunismus není ani "Czech made". Pochází z říše zla - Ruska, také jedním z nejhorších komunistických zločinů je faktické vydání Československa na pospas Rusku. Projděte si historii (možná bude stačit, když se zeptáte svého táty) a nestrkejte hlavu do písku!

jzvc
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Příspěvek od jzvc » 16 lis 2009, 07:53

Cece, vy sta taky pekne fanatik co ? Ona vam ta rise zla treba doma topi, a az vas ta rise zla posle dop..le, tak si muzete doma topit treba oslavnyma odama na USA.

Osobne jsem rozhodne proti jakymkoli "nadstandardnim" vztahum s kymkoli, natoz pritomnosti armad cizich statu na nasem uzemi. Za naprosty vrchol povazuji dopravu unasenych obcanu jinych statu do USA pres nase uzemi. Jednat by se melo s kazdym, ale rozhodne by se dotcenemu nemelo lezti do zadnice (a to nikomu) tak jak to nasi predstavitele delaji ted. Osobne povazuji prosazovani radaru a stim souvisejici pozvanku pro cizi armadu na nase uzemi za kazdu cenu proti vuli obcanu za priklad hodny ohodnoceni velezrada s trestem smrti.

---
BTW: Pokud ja mi znamo, tak (napriklad) USA disponuje cca 10ti nasobjem jadernych hlavic vuci Rusku. Pak mi vypravejte o tom, kdo buduje utocnou silu. Stejne tak vim napr o jednani s s piloty GB, kteri se ucastnili "vyletu" nad uzemi byvaleho SSSR, a po sestrelu jednoho z nich jim bylo vyhrozovano veznenim, pokud by rekli kde byli. Toliko k historii. Zadna mince nema jedno stranu a stejne jako na vychode byli pronasledovani "zli kapitalisti", tak na vychode "zli komunysti".

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“