Pozornosti hodné články

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1384 poděkování
Dostal poděkování: 1273 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 23 črc 2019, 23:04

Sice i s videem, ale i tak článek - o suchu a trápení s ním:
https://video.aktualne.cz/z-domova/farm ... f6b220ee8/
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22399 poděkování
Dostal poděkování: 10584 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 24 črc 2019, 05:59

Plzeňský muž na dvou židlích spojuje ANO s TOP 09. Strany ho nominovaly do dopravního podniku v Praze a Plzni

Jiří Pšenička, redaktor
23. 7. 2019 00:00
https://archiv.ihned.cz/c1-66612390-plz ... ze-a-plzni

HN+ TOP 09 ANO PLZEŇ DOPRAVA DOPRAVNÍ PODNIK PRAHA

Na celostátní úrovni spolu TOP 09 a hnutí ANO nesmiřitelně soupeří, v komunální politice mají ale člověka, který souběžně zastupuje obě strany. Plzeňský podnikatel Jan Marek je od konce loňského roku místopředsedou dozorčí rady pražského dopravního podniku, kam ho nominovala TOP 09, v Plzni je za ANO členem jedné z radničních komisí, zároveň figuruje v městské dopravní firmě.

Hned několik pražských radních potvrdilo, že do funkce v nejvýznamnější komunální firmě hlavního města nominovala Marka TOP 09. Předtím v radniční koalici neuspěla s Jiřím Fremrem, blízkým předsedovi Jiřímu Pospíšilovi.

"Nominace jsme řešili narychlo na konci loňského roku a na pana Marka přišlo doporučení z plzeňské organizace TOP 09," uvedl na dotaz HN radní Jan Chabr (TOP 09), který má v metropoli na starosti nominace a prověřování adeptů za celé uskupení Spojené síly pro Prahu. Sám prý netušil, že Marek souběžně působí v Plzni jako člověk nominovaný hnutím ANO.

27 tisíc Kč měsíčně bere Jiří Marek jako místopředseda dozorčí rady pražského dopravního podniku. Další peníze mu plynou z Plzně.

Za hnutí premiéra Andreje Babiše je Marek v západočeské metropoli členem komise pro nakládání s majetkem města. Zároveň od ledna sedí i v představenstvu Plzeňských městských dopravních podniků. I tam jej podle místních zdrojů doporučovalo v prvé řadě hnutí ANO. Představitelé města ale tvrdí, že Marek ve firmě reprezentuje celou plzeňskou koalici, kterou tvoří ODS, ANO, TOP 09 a ČSSD.

"Šlo o jedno ze dvou jmen, na kterém byla průřezová koaliční shoda," prohlásil plzeňský primátor a místopředseda ODS Martin Baxa. K tomu, že Marek sedí v městské komisi výslovně za hnutí ANO, a k dalším záležitostem týkajícím se této osoby se ale už nechtěl vyjadřovat.

Na tyto dotazy prý může dát odpověď jedině první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž je i šéfem krajské organizace hnutí ANO. Ten však na žádnou z otázek HN ani po urgenci neodpověděl. Přes asistentku pouze vzkázal, že Marek není členem ani sympatizantem hnutí ANO, do dopravních podniků byl prý "nominován dohodou koaličních partnerů jako odborník a analytik".

V čem má Marek tak výjimečné odborné a analytické zkušenosti, že se mu naráz podařilo dostat do orgánů dopravních podniků ve dvou velkých českých městech, ale nikdo neříká. Na radnici v Plzni ani v Praze nebyl nikdo ochoten poskytnout HN jeho životopis a Marka samotného se přes opakované pokusy nepodařilo kontaktovat.

Dostupné informace ale ukazují, že se Marek dopravě nikdy dříve nevěnoval, i to, že nepoužívá žádný akademický titul. Dlouhodobě působí ve firmách, které podnikají v oblasti realit. Jím spoluvlastněná firma Apartmány Javorská nyní například staví dům v Železné Rudě. V dřívějších letech byl Marek pravou rukou význačného plzeňského podnikatele Roberta Schneidera, někdejšího majitele stejnojmenného masokombinátu a zakladatele sítě řeznictví Zeman maso − uzeniny.

"Já se s panem Markem poprvé potkal až letos v lednu. Nevím o tom, že by se dříve v dopravě angažoval," uvedl Michal Kraus, který v červnu po šestnácti letech skončil v roli generálního ředitele plzeňských dopravních podniků.

Jeden z plzeňských politiků, který nechtěl být jmenován, uvedl, že Markova atypická role ve dvou městech za dvě konkurenční partaje je důsledkem toho, že stranám "došli lidi a jsou ochotny angažovat a podpořit každého trochu schopnějšího člověka". A to má být i případ Jana Marka.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 24 črc 2019, 12:15

"Minutová miss. Za slova o hidžábu a černoších vzali hned Američance korunku"

" Když byl prvního února 2018 Světový den hidžábu, na University of Central Florida ji jedna muslimská kolegyně v rámci akce Zkus si hidžáb vyzývala, aby si šátek zkusmo oblékla. Když nechtěla, pokusila se jí ho navléci sama. Nepovedlo se, a tak studentka zkusila znectít Zhuovou na Twitteru prohlášením, které končilo slovy: „Nechci, aby studovala na mé univerzitě.“

Zhuová tehdy odpověděla: „Takže mi říkáš, že hidžáb je teď jen módní doplněk, a ne náboženská věc? Nebo se prostě snažíš, aby si ženy zvykly na útlak v islámu?“
Slavná Íránka nenosila hidžáb, firma Nike jí ho přimalovala a sklízí kritiku

Celý případ je ukázkový příklad schizofrenie amerických pokrokářů. Na jedné straně je hidžáb nástrojem útlaku, protože ho ženy v Saúdské Arábii, Íránu či Afghánistánu musejí nosit, čímž jsou dotčena jejich práva, takže je třeba proti tomu bojovat. "

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka

Koukam za oceanem zacali nadsene kopirovat a aplikovat v praxi predlistopadove svazacke manyry. Tenkrat tez stacilo odmitnout modrou kosili, rudy satek, odznacek a bylo zadelano na problem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikezeus za příspěvek:
Vit.Jurasek

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1821 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 25 črc 2019, 21:45

Ksindlové se už ani nesnaží předstírat, že by chtěli napravit protiústavní plošné šmírování. Místo toho naopak mají tu drzost tlačit na prolomení šifrování, aby mohli šmírovat i ty zbylé, kteří si svého soukromí váží.
Nejvyšší státní zástupce USA: Šifrování je zlo, potřebujeme odposlouchávat lidi
https://www.zive.cz/clanky/nejvyssi-sta ... fault.aspx
https://www.privateinternetaccess.com/b ... accept-it/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

asdf
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od asdf » 25 črc 2019, 22:05

Ales.Sura píše:
25 črc 2019, 21:45
Ksindlové se už ani nesnaží předstírat, že by chtěli napravit protiústavní plošné šmírování. Místo toho naopak mají tu drzost tlačit na prolomení šifrování, aby mohli šmírovat i ty zbylé, kteří si svého soukromí váží.
A co jako? Pirati sami "z nevedomosti" podporuji v PSP zakony, ktere soukromi prolamuji. Kdyz to leakne, tak se Michalek vymluvi a nic se nedeje.

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1821 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 25 črc 2019, 22:17

asdf píše:
25 črc 2019, 22:05
Ales.Sura píše:
25 črc 2019, 21:45
A co jako? Pirati sami "z nevedomosti" podporuji v PSP zakony, ktere soukromi prolamuji. Kdyz to leakne, tak se Michalek vymluvi a nic se nedeje.
Nešlo by to konkrétněji? Třeba s odkazem na článek? Nerad bych tu rozjížděl diskuzi. K tomu tohle vlákno není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
Pavel.Moravec
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Chybí krev, v Praze ale řeší hlavně přejmenování ulic

Příspěvek od Návštěvník » 25 črc 2019, 23:08

No hlavně, že pirátští pražáci tady řeší, jak přenmenovávat ulice... holt pro ptákoviny není čas na podstatnější věci.

V Česku schází až sto tisíc dárců krve. V létě chodí k odběrům asi o čtvrtinu méně lidí
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/28 ... rtinu-mene

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1384 poděkování
Dostal poděkování: 1273 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 27 črc 2019, 09:13

Lidstvo se chováme jako dinosauři:
https://www.irozhlas.cz/veda-technologi ... 160700_haf
V komunitě planetární obrany se často používá fráze, že dinosauři neměli kosmický program, a proto tady nejsou. My kosmický program máme, ale chováme se pořád dost jako dinosauři.

Celý mezinárodní systém je založený na myšlence ze 17. století, na myšlence státní suverenity, která je inherentně konfliktní a je to taková dinosauří myšlenka. Pokud nebudeme schopni globálně vnímat hrozbu, jako je asteroid ale i klimatická změna, tak se prostě nedokážeme shodnout a nebudeme ji schopni vnímat ani řešit objektivně, a skončíme jako dinosauři. Je to hrozně hezká fráze, ale je to spíš změna na desítky let a několik generací.
...
ale též by(chom; moje pozn.) měli po politicích chtít, aby mysleli ve velkých rozměrech, i když jsme malá země. Planetární obrana pěkně ukazuje, jak na diplomatickém, vědeckém i technologickém poli můžeme výrazně přispět k dobré věci bez ohledu na naši velikost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Příspěvek od davkol » 27 črc 2019, 18:19

Chceme nediskriminující umělou inteligenci, ale sami to neumíme

Jedním z pravidel, která se mají v rámci regulace vývoje AI zavést, má být pravidlo, že nebude docházet k žádné formě diskriminace. Ukazuje se ale, že právě toto opatření je něčím, s čím si dnes nevíme příliš rady.

Michal Černý
26. července 2019
Root.cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi davkol za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od Nikezeus » 01 srp 2019, 13:12

"Čistič Karlova mostu se přihlásil: Nemohl jsem chodit okolo a nic nedělat"

".... To je možné, vezměte si, jaké byly v tu chvíli světelné podmínky a zároveň je nutné si uvědomit, že když je podklad mokrý, drobné detaily vidět nejsou. Jsem ochoten to zdarma dočistit.
...."

".... Samozřejmě mě mrzí, že s tím mám takové oplétačky, není to pro mě jednoduchá situace, policie mě zřejmě obviní z poškozování cizí věci. Když jsem začal číst vyjádření policie, jak hledají toho, kdo graffiti odstranil, tak jsem se začal bát a bojím se samozřejmě stále....."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cist ... domaci_hm1

Snazil se usetrit penize danovych poplatniku, stihne ho spravedlivy trest.
Evidentne si neuvedomil si, ze svym jednanim muze pripravit nebohou restauratorskou firmu o zisk.
Navic to by tak hralo, aby obycejny smrtelnik s wapkou pripravil o praci graduovane lestice a razitkovace papiru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikezeus za příspěvek:
Pavel.Moravec

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“