Re: Stížnost na nelegální stahování
Napsal: 11 zář 2013, 06:41
Já se sice neživím přímo vlastní tvorbou, ale jako nakladatel bych "správně" měl vřískat, že mi piráti poškozujou podnikání, a po boku Dilie proti nim tvrdě bojovat, ne?
A neobhajujeme podporu konzumu zdarma - prostě furt dokola vysvětlujeme, že se stávající zákony už naprosto míjejí s realitou a že pokud by se mělo nějakým způsobem zakročit proti nelegálnímu (dle současných zákonů) šíření děl, znamenalo by to:
- zakazovat použité technologie (absurdní - je nepřijatelné legislativně brzdit technlogický vývoj kvůli ochraně něčích obchodních zájmů)
- kriminalizovat provozovatele úložišť (totéž jako kriminalizovat prodejce či výrobce seker, protože sekera se dá použít k vraždě)
- šmírovat veškerou internetovou komunikaci (nepřípustný zásah do soukromí)
Ostatně "konzumem zdarma" je v podstatě i půjčování si knížek z knihoven, že? Protože roční poplatek za knihovnu padne na její provozní náklady a je navíc zanedbatelný, pro pilného čtenáře to po rozpočtení vyjde nejvýš na kačku za knížku.
A co teprve když si kamarádi půjčují knížky mezi sebou.
A neobhajujeme podporu konzumu zdarma - prostě furt dokola vysvětlujeme, že se stávající zákony už naprosto míjejí s realitou a že pokud by se mělo nějakým způsobem zakročit proti nelegálnímu (dle současných zákonů) šíření děl, znamenalo by to:
- zakazovat použité technologie (absurdní - je nepřijatelné legislativně brzdit technlogický vývoj kvůli ochraně něčích obchodních zájmů)
- kriminalizovat provozovatele úložišť (totéž jako kriminalizovat prodejce či výrobce seker, protože sekera se dá použít k vraždě)
- šmírovat veškerou internetovou komunikaci (nepřípustný zásah do soukromí)
Ostatně "konzumem zdarma" je v podstatě i půjčování si knížek z knihoven, že? Protože roční poplatek za knihovnu padne na její provozní náklady a je navíc zanedbatelný, pro pilného čtenáře to po rozpočtení vyjde nejvýš na kačku za knížku.
A co teprve když si kamarádi půjčují knížky mezi sebou.