Stránka 3 z 3

Re: Stížnost na nelegální stahování

Napsal: 11 zář 2013, 06:41
od Martin.Kucera
Já se sice neživím přímo vlastní tvorbou, ale jako nakladatel bych "správně" měl vřískat, že mi piráti poškozujou podnikání, a po boku Dilie proti nim tvrdě bojovat, ne?

A neobhajujeme podporu konzumu zdarma - prostě furt dokola vysvětlujeme, že se stávající zákony už naprosto míjejí s realitou a že pokud by se mělo nějakým způsobem zakročit proti nelegálnímu (dle současných zákonů) šíření děl, znamenalo by to:
- zakazovat použité technologie (absurdní - je nepřijatelné legislativně brzdit technlogický vývoj kvůli ochraně něčích obchodních zájmů)
- kriminalizovat provozovatele úložišť (totéž jako kriminalizovat prodejce či výrobce seker, protože sekera se dá použít k vraždě)
- šmírovat veškerou internetovou komunikaci (nepřípustný zásah do soukromí)

Ostatně "konzumem zdarma" je v podstatě i půjčování si knížek z knihoven, že? Protože roční poplatek za knihovnu padne na její provozní náklady a je navíc zanedbatelný, pro pilného čtenáře to po rozpočtení vyjde nejvýš na kačku za knížku.
A co teprve když si kamarádi půjčují knížky mezi sebou.

Re: Stížnost na nelegální stahování

Napsal: 11 zář 2013, 07:29
od Petr.Nemecek
mia píše:Videla jsem "reklamu" piratske strany se sloganem ubranime vase porno. A opravdu nevim jestli tomu mam verit nebo jestli je to neco nastrcenejo. Musim priznat ze jste pro me zatim natolik nejasni ze vlastne fakt nevim :)
Není to nastrčené, je to pirátská reakce na http://technet.idnes.cz/britanie-porno- ... ternet_vse a podobné akce ve světě.

Re: Stížnost na nelegální stahování

Napsal: 11 zář 2013, 15:50
od Roman.Kucera
Já vlastní tvorbu tvořím, ale neuživím se tím. Tak mi nezbývá než se živit i jinak, Nebrečím, nepráskám, neposílám na nikoho komanda, aby mu zabavili počítače.

Re: Stížnost na nelegální stahování

Napsal: 11 zář 2013, 17:10
od next_ghost
mia píše:Dost by me zajimalo kolik zdejsich spravedlivych bojovniku za sireni del nekoho jineho se tady sam nejakou tvorbou zivi. Co tady obhajujete je jen podpora konzumu zadarmo a se svobodou to nema nic spolecneho.
Videla jsem "reklamu" piratske strany se sloganem ubranime vase porno. A opravdu nevim jestli tomu mam verit nebo jestli je to neco nastrcenejo. Musim priznat ze jste pro me zatim natolik nejasni ze vlastne fakt nevim :)
Co tedy znamena nazev Piratska strana kdyz si lide s vami spojuji spatne konotace jak tu nekdo psal?
Já pracuji jako programátor v jedné malé softwarové firmě. Skoro celá naše firma včetně ředitele letos bude volit Piráty. Kopírovací monopol nám vůbec nic nepřináší, protože drtivou většinu příjmů máme ze servisních kontraktů se zákazníky.