Dotazy

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Martina Krátká
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Dotazy

Příspěvek od Martina Krátká »

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké máte názory na:

1. členství ČR v Evropské unii a obecně rozhodování o českých lidech z ciziny?
2. agresi NATO vůči Jugoslávii?
3. uznání Kosova jako státu?
4. výši daní z příjmu?
5. výši spotřebních daní?
6. imigraci barevných přistěhovalců?
7. reformu důchodového systému?
8. fungování zdravotnictví a zdravotních pojišťoven?
9. podporu rodin s dětmi?
10. pravomoci obecní a městské policie?
11. kteří úředníci by měli být voleni přímo a kteří jmenováni?
12. lustrační zákon a působení bývalých komunistů ve vrcholných funkcích obecně?
13. finanční či jinou podporu rozvojových zemí ze strany českého státu?
14. volební systém (poměrný či většinový, kolikakolový a kolikamandátový...)?
15. počet ministerstev a dalších ústředních orgánů státní správy?
16. zvýhodňování etnických menšin na úkor Čechů, tzv. pozitivní diskriminaci?
17. zavedení porotních soudů?
18. podporu ekologické formy dopravy, zejména té městské veřejné?
19. kriminalizaci svobody slova tzv. protiextremistickými paragrafy (§ 198, 260, 261, 261a TZ)?
20. jadernou energii?
21. interrupce a přístup státu k nim?
22. přístup státu k užívání a distribuci drog?
23. kvóty pro ženy či jiné skupiny v politice či jiných oblastech?
24. způsob boje s kůrovcem, zejména na Šumavě?

Prosím o konkrétní odpovědi a ne obecná povzdechnutí, u některých odpovědí nejlépe i s tím, co byste v tomto směru dělal jako poslanec.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Pokusím se tedy odpovědět. Je jasné, že tyto otázky nejsou předmětem programu ČPS, proto je berte jako můj subjektivní názor.
Jelikož se jedná o větší množství otázek, pokusím se o to formou seriálu:
V případě našeho úspěchu pak ode mne můžete očekávat tyto postoje:

1. členství ČR v Evropské unii a obecně rozhodování o českých lidech z ciziny?
V referendu jsem hlasoval proti vstupu do EU. Chápu ovšem současnou integraci jako nezbytný a nezadržitelný jev. Odmítám ovšem regulační mechanismy EU a jejich neadekvátní zasahování do otázek, které přísluší řešit jednotlivým členstvím státům. Jsem proti schválení Lisabonské smlouvy.
2. agresi NATO vůči Jugoslávii?
Tento krok odsuzuji ve všech směrech. V momentě, kdy i Havel, prezident humanista, schvaloval bombardování Jugoslávie, jsem zcela pozbyl iluze, že by někdy láska a pravda...
3. uznání Kosova jako státu?
Kosovo je Srbsko.
4. výši daní z příjmu?
Jsem proti navyšování daně z příjmu a to zdůvodu, že je sice sama o sobě relativně nízká, nicméně další nehoráznou sumu platíme formou dalších nepřímých daních. Jsem proti progresivnímu zdanění formou, kterou prosazuje ČSSD, nicméně chápu nutnost solidarity mezi vyšší příjmovou skupinou a nižší, tedy..jistá progrese by existovat měla.
5. výši spotřebních daní?
Navyšování spotřební daně je pouze berlička státu, jak zalepit finanční díry, které si svým nehospodárným vládnutím způsobil sám. Jsem zásadně proti. Peníze lze získat jinde než opět od občanů. (viz náš návrh na transparentní státní správu)
6. imigraci barevných přistěhovalců?
Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic, podobně jak snad ještě chvíli bude Internet. Migrace je přirozená věc. Jestli, a to již vidíme ve Francii i Německu, má být Evropa do 10-15 let muslimská, nemám s tím problém. Spíš bych se zeptal Vás. A nebarevní přistěhovalci Vám nevadí?
7. reformu důchodového systému?
Reforma důchodového systému je nezbytná :D. Je třeba ovšem zachovat solidaritu se staršími ročníky, které před sametovou revolucí platili odvody a díky nešetrné privatizaci o veškeré své "národní bohatsví" přisly. Naše generace již nesmí spoléhhat na stát a zabezpečovat se na stáří na vlastní pěst.
8. fungování zdravotnictví a zdravotních pojišťoven?
Podobně jako u bodu 7. Je řada lidí, kteří celý život platí ZP a ti o něj nesmí přijít. Ústava nám dává garanci bezplatného zdravotnictví. Já osobně bych dal přednost modelu, kdy člověk nemusí hradit ZP, nebo pouze minimální částku, ale je pojištěn komerčně. V momentě nemoci pak nemusí běhat s neschopenkou k zaměstnavateli, ale zůstává doma bez nároku na nemocenskou. Pokud nelze přejít na komerční model, byl bych za zachování stávajícího modelu bez poplatků, žádné 3 dny doma zadarmo, bez zavádění příplatků za nadstandardní léčbu.
Poplatky ve zdravotnictví nic nevyřešily. První dny bez nemocenské jsou sprosťárna. Když stůňu, tak je to vždy max 3 dny + víkend. Takto lidé nosí bacili do práce, přecházejí nemoci atp. Ve zdravotnictví nechybí peníze kvůli tomu, že se vybere málo na ZP. Zde chybí peníze protože se proinvestovaliy v jiných oborech (zahraniční mise, placení arbitráží, mistrovství světa v Liberci atp.)
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Dotazy

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Navážeme?
Podotýkám, že si Ivana moc vážím, a to mnoha důvodů.

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: Dotazy

Příspěvek od kaze »

Z facebooku bartose, sdileno i na facebooku čps:

Vycházím z koaliční smlouvy. Reflektujeme výsledek voleb, protože podle koaliční smlouvy mělo být zastoupení ve vládě 1 pro STAN ku 2,5 pro Piráty.

To uz se bude bez ostychu lhat?

Z koalicni smlouvy:

  • rozhodny pomer pro 37 mandatu je 2,25

  • Ve vyjednávání zohledníme roli předsedy vlády, odbornost kandidátů na ministry, význam resortů a obsazení dalších míst obsazovaných koalicí, přičemž poměr míst ministrů mezi koaličními stranami Piráti a STAN nebude méně příznivý pro STAN než 2:1.

  • Při obsazování vládního týmu a funkcí v Poslanecké sněmovně koaliční strany vyjdou z rozhodného poměru podle výsledku voleb a budou postupovat ve vzájemné shodě

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

tomcruise
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2022, 09:15

Re: Dotazy

Příspěvek od tomcruise »

Martina Krátká píše: 08 zář 2009, 11:19

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké máte názory na:

  1. interrupce a přístup státu k nim? io games

Prosím o konkrétní odpovědi a ne obecná povzdechnutí, u některých odpovědí nejlépe i s tím, co byste v tomto směru dělal jako poslanec. wordle website

V jiných zemích je interrupce zcela nezákonná, což znamená, že nemůžete jít na potrat, ať se děje cokoliv. V České republice je interrupce legální pouze v případě znásilnění, ohrožení života matky nebo závažných vrozených vad.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy

Příspěvek od Robert.Magni »

tomcruise píše: 29 bře 2022, 09:32
Martina Krátká píše: 08 zář 2009, 11:19

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké máte názory na:

  1. interrupce a přístup státu k nim? io games

Prosím o konkrétní odpovědi a ne obecná povzdechnutí, u některých odpovědí nejlépe i s tím, co byste v tomto směru dělal jako poslanec. wordle website

V jiných zemích je interrupce zcela nezákonná, což znamená, že nemůžete jít na potrat, ať se děje cokoliv. V České republice je interrupce legální pouze v případě znásilnění, ohrožení života matky nebo závažných vrozených vad.

Plácáš - Interrupce v České republice je vždy legální až do 12. týdne těhotenství, s lékařským doporučením až do 24. týdne těhotenství, v případě závažných problémů s plodem kdykoliv. Ale jen Interrupce doporučené lékařem jsou kryty zdravotním pojištěním.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

ad 22. Myslím si, že stát by neměl distribuovat drogy.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy

Příspěvek od Robert.Magni »

Vojtech.Pikal píše: 11 dub 2022, 11:51

ad 22. Myslím si, že stát by neměl distribuovat drogy.

Ale měl by dozorovat kvalitu

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zamčeno

Zpět na „Pirátské kauzy“