https://www.idnes.cz/volby/pirati-volby ... _volby_cun
Na fóru Pirátů vznikla anketa. Členové a registrovaní sympatizanti hlasují o tom, co by Bartoš měl dělat. Jedním z převažujících názorů je, že by měl opustit stylizaci, do níž se před volbami pustil, a „pověsit sako do skříně na ramínko“. Kromě rezignace na funkci předsedy se mu žertovně nabízí i „rituální sebevražda pádem z ráhna mezi žraloky“ nebo to, aby si “ostříhal dredy“.
Well, that escalated quickly... na jednu stranu, teď poslouchám na Pitube jako pasivní pozorovatel Jitsi, jak je katastrofa, že fórum je otevřené. Na druhou stranu, myslím, že celá moje humorná nezávazná anketa je daleko menší téma, než byl formální členský návrh na odvolání Ivana, a v podstatě z toho aspoň vyplynula důležitá zpráva, že členská základna ostříhání dreadů nevyžaduje (ostatně je to stejný nesmysl, jako chtít nějak řídit donekonečna jeho další politickou kariéru - parlamentní zastupitelský systém prostě má nějaké svoje limity a některé věci nakonec politici budou dělat sami za sebe a ne se řídit hlasy komunity)
Vážení novináři idnes: vaše super investigativní zpráva zapomněla zmínit: Celkem hlasujících: 54 - Pirátska strana ale má asi 1100 členů...
Každopádně bych rád zdůraznil, že to, že novináři sledují fórum až takhle bedlivě, jsem skutečně netušil. (chci říct: věděl jsem, že nás čtou, ale že čtou každou pitomost). Na druhou stranu, novináři si musí uvědomit jednu věc: na diskuzích na Novinkách jsou často daleko horší věci, než u nás na fóru a nikoho kvůli tomu nenapdne snažit se znevěrohodňovat novináře. Velmi subverzivní je to, že uživatelé internetu mohou přijít k nám na fórum a tam si ověřit, zda to, co o nás noviny napíší, je pravda, a na jaké úrovni závažnosti je to pravda (zda je to nezávazná diskuze, nebo vážně míněný návrh s nadějí na podporu, apod.). Jsme v tomto předobrazem budoucí podoby politiky a médií v internetové éře.
Nechat se kvůli tomuto zatlačit do uzavírání fóra by podle mě byla chyba. Byla to jedna z věcí, kterou jsme se odlišovali od ostatních stran. Pevně doufám, že uzavírání fóra by alespoň podléhalo hlasování členů...