Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Michael.Polak »

https://www.idnes.cz/volby/pirati-volby ... _volby_cun
Na fóru Pirátů vznikla anketa. Členové a registrovaní sympatizanti hlasují o tom, co by Bartoš měl dělat. Jedním z převažujících názorů je, že by měl opustit stylizaci, do níž se před volbami pustil, a „pověsit sako do skříně na ramínko“. Kromě rezignace na funkci předsedy se mu žertovně nabízí i „rituální sebevražda pádem z ráhna mezi žraloky“ nebo to, aby si “ostříhal dredy“.

Well, that escalated quickly... na jednu stranu, teď poslouchám na Pitube jako pasivní pozorovatel Jitsi, jak je katastrofa, že fórum je otevřené. Na druhou stranu, myslím, že celá moje humorná nezávazná anketa je daleko menší téma, než byl formální členský návrh na odvolání Ivana, a v podstatě z toho aspoň vyplynula důležitá zpráva, že členská základna ostříhání dreadů nevyžaduje (ostatně je to stejný nesmysl, jako chtít nějak řídit donekonečna jeho další politickou kariéru - parlamentní zastupitelský systém prostě má nějaké svoje limity a některé věci nakonec politici budou dělat sami za sebe a ne se řídit hlasy komunity)

Vážení novináři idnes: vaše super investigativní zpráva zapomněla zmínit: Celkem hlasujících: 54 - Pirátska strana ale má asi 1100 členů...

Každopádně bych rád zdůraznil, že to, že novináři sledují fórum až takhle bedlivě, jsem skutečně netušil. (chci říct: věděl jsem, že nás čtou, ale že čtou každou pitomost). Na druhou stranu, novináři si musí uvědomit jednu věc: na diskuzích na Novinkách jsou často daleko horší věci, než u nás na fóru a nikoho kvůli tomu nenapdne snažit se znevěrohodňovat novináře. Velmi subverzivní je to, že uživatelé internetu mohou přijít k nám na fórum a tam si ověřit, zda to, co o nás noviny napíší, je pravda, a na jaké úrovni závažnosti je to pravda (zda je to nezávazná diskuze, nebo vážně míněný návrh s nadějí na podporu, apod.). Jsme v tomto předobrazem budoucí podoby politiky a médií v internetové éře.

Nechat se kvůli tomuto zatlačit do uzavírání fóra by podle mě byla chyba. Byla to jedna z věcí, kterou jsme se odlišovali od ostatních stran. Pevně doufám, že uzavírání fóra by alespoň podléhalo hlasování členů...

604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Ondra.kl »

Michael.Polak píše: 14 říj 2021, 21:28

Pevně doufám, že uzavírání fóra by alespoň podléhalo hlasování členů...

Uz byly zrizeny fora pro neverejne diskuze i podnety, takze rozhodnuti je na kazdem.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

paveltucek píše: 14 říj 2021, 18:43

... mi dnes přišel ptydepe e-mail/SMS od distribuční sítě, že mě teď před zimou do 3 dnů odpojí, když si nenajdu nového dodavatele.

Nebojte se, nikdo vás neodpojí. Podle zákona vás musí dále zásobovat tzv :"dodavatel poslední instance", tedy některý z těch velkých. Asi to bude dražší, pokud si aktivně nenajdete jiného, ale plyn i elektřina vám půjde.

https://www.cez.cz/cs/dpi

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
mindi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2021, 23:00
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od mindi »

Petr.Vileta píše: 14 říj 2021, 23:32

Nebojte se, nikdo vás neodpojí. Podle zákona vás musí dále zásobovat tzv :"dodavatel poslední instance", tedy některý z těch velkých. Asi to bude dražší, pokud si aktivně nenajdete jiného, ale plyn i elektřina vám půjde.

Režim DPI platí jen pro odběratele s roční spotřebou do 630 MWh. Pokud tento pán vlastní např. bytový dům, a má vyšší odběr plynu než tato hodnota, tak si musí najít nového dodavatele BEZ PRODLENÍ (po skončení stávajícího dodavatele), protože obratem padá do neoprávněného odběru se vším všudy.

mindi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2021, 23:00
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od mindi »

Podrobné a detailní analýzy fenoménu kroužkování:

„Piráti nemají na lokální úrovni mnoho politiků,“ vysvětluje pro iROZHLAS.cz politolog Jakub Lysek z Univerzity Palackého. „Jsou strukturálně slabá strana, v krajích nemají silné kandidáty. Nejsou zakořenění v regionech.“
https://www.irozhlas.cz/volby/preferenc ... 101630_jab

Starostové byli mnoho let na kandidátkách společně s TOP 09, nyní kandidovali s Piráty. Dlouholetí voliči STAN jsou tak na vícestranické kandidátky zvyklí. Na rozdíl od Pirátů...
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/33 ... premysleli

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
paveltucek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 63
Registrován: 11 říj 2020, 10:25
Profese: markeťák
Bydliště: Hrádek
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od paveltucek »

Petr.Vileta píše: 14 říj 2021, 23:32
paveltucek píše: 14 říj 2021, 18:43

... mi dnes přišel ptydepe e-mail/SMS od distribuční sítě, že mě teď před zimou do 3 dnů odpojí, když si nenajdu nového dodavatele.

Nebojte se, nikdo vás neodpojí. Podle zákona vás musí dále zásobovat tzv :"dodavatel poslední instance", tedy některý z těch velkých. Asi to bude dražší, pokud si aktivně nenajdete jiného, ale plyn i elektřina vám půjde.

https://www.cez.cz/cs/dpi

Samozřejmě, že jsem zaregistroval institut dodavatele poslední instance (za regulovaný :shock: 4 násobek ceny, kterou jsem si narychlo před týdnem pro jistotu zasmluvnil u jiného dodavatele). Dikce sdělení ale byla BRUTÁLNÍ PRÁVNIČINA.
Ale vám jaksi úplně nedochází podstata mého příkladu. Tenhle slavný neoliberální kapitalismus je v Česku po 30 letech BRUTÁLNĚ ASOCIÁLNÍ. Starší a méně inteligenčně nadání lidé jsou úplně odstřižení a různým Kellnerům, Beranům a Písaříkům vydáni napospas. Stejní oligarchové pak sponzorují strany typu SPOLU, kteří pak takový stav legalizují (Písařík si nahrabal a odchází beztrestně se 7mld.). 1milion domácností zůstává v nejistotě, obchází jak žebráci jiné obdobné "dodavatele" (čti přeprodejce).
VY SE DIVÍTE, ŽE V POLITICE ROSTE POPTÁVKA PO PATERNALISMU? Že to lidé házejí Babišovi, Okamurovi, Šlachtovi a Volnému?
Chápu, že pro členy Pirátů na úrovni dobře placených IT geeků to není téma, ale to se mj. také projevilo ve volebních výsledcích. Po kampani Pusťte nás na ně 2017 se vlastně nic nestalo.

Naposledy upravil(a) paveltucek dne 15 říj 2021, 08:24, celkem upraveno 1 x.
paveltucek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 63
Registrován: 11 říj 2020, 10:25
Profese: markeťák
Bydliště: Hrádek
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od paveltucek »

Pirátský debakl má mnoho důvodů: kromě dezinformací a špatné kampaně i mylný úsudek pirátských lídrů
https://a2larm.cz/2021/10/piratsky-deba ... ych-lidru/
"...pokud by se dodržela zásada nekumulace hlasů, můžou Piráti ve Sněmovně ještě personálně oslabit: Ivana Bartoše by totiž ve chvíli, kdyby chtěl jít vykonávat funkci ministra, nahrazovala starostka Ivana Oubrechtová z Trmic. Ta je známá především podporou všech myslitelných asociálních zákonů typu „třikrát a dost“."

MirekS
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 498
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od MirekS »

Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
paveltucek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 63
Registrován: 11 říj 2020, 10:25
Profese: markeťák
Bydliště: Hrádek
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od paveltucek »

Michael.Polak píše: 14 říj 2021, 09:57
paveltucek píše: 12 říj 2021, 16:52

tohle chucpe má v Česku bohužel své opodstatnění.

Je to v tomhle vlákně offtopic, ale já tvrdím, že kdyby nebylo nesmylné paušální nálepky "neoliberalismus",

Neoliberalismus má pro kapitalisty hluboký smysl a ideologickou přesnou definici v tzv. Wasgingtonském konsenzu. Smyslem je změnit tradiční kapitalistické důsledné oddělení státu a privátní sféry na podnikání se státem, tzn. státem legislativně garantované podnikání v důsledku privatizace celých oblastí lidské činnosti, o které se staral sociální stát 20.st. (penze, zdravotnictví, školství) nebo vyvázat podnikání z přísných regulací v důsledku globalizace (přesun výroby do zemí 3.světa). Monopolizací, objemem takového podnikání a povinností se jej úćastnit se vytváří ohromné zisky bez rizika (dokud část zisků plyne na podporu stran/politiků, kteří toto umožňují).
Laboratoří neoliberalismu byla pro USA Jižní Amerika (Pinochetova Chille a další vojenské režimy...Argentina, Brazílie).
V Evropě pak bývalý východní blok (pro nás "bad timing") - příklady: Kellnerovi/Beranovi ve vymáhaní nebankovních půjček, které byly až do roku 2019 proti dobrým mravům, pomáhal stát z daní nás všech (formalistické soudy). Exekutor se ve svých právech od r.2005 stal dalším typem "policisty". Když se podíváte na seriál z USA o exekucích, tak exekutor je spíš v roli partizána nebo tajného agenta. Stát to nezajímá - "když je někdo tak blbej, že půjčuje nemajetným, je to jeho riziko". Viz také tradiční kapitalismus ve Švejkovi - Feldkurát Katz (Kopecký): Švejku, vyhoďte toho pána, už mi jde na nervy...
Nebo - privatizace dodávek vody - náklady na distribuci se socializují (obce), zisky privatizují (Veolia)...atd. atp.
Neoliberalismus bohužel existuje a rozkládá tradiční kapitalismus všude na světě a v banánových zemích (vč. ČR) mnohem intenzivněji. U nás je např. úplně obsurdní, že ministerstva využívají právních služeb stejných kanceláří, které (v jiných kauzách) zastupují stejné privátní subjekty ve sporech se státem...

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“