Napsali o nás
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
davkol
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 402
- Registrován: 18 úno 2012, 22:09
- Dostal poděkování: 461 poděkování
Re: Napsali o nás
Antifák Bartoš neomarxisticky zvyšuje daně. Nebo ne?
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v nedávném rozhovoru pro deník E15 hovořil o zvyšování a zavádění nových daní. Řeči o neomarxismu a bolševismus na sebe nenechaly dlouho čekat.
Ještě pár měsíců před posledními volbami do Poslanecké sněmovny nebylo výjimkou, když někdo předsedu Pirátů Ivana Bartoše označoval za „Petra Macha s dredama“. Od té doby je ovšem Bartošovi nadáváno takřka výhradně do neomarxistů, Antifáků a bolševiků, a to především ze strany členů a zapálených sympatizantů ODS. Do podzimních voleb si toho v tomto ohledu asi užijeme ještě hodně, ale momentálně frčí rozhovor Piráta Bartoše pro deník E15, v němž hovoří takřka výhradně o tom, které daně jeho strana po volbách zavede nebo zvýší. Vyvolalo to pobouření i mezi Svobodnými, jejichž dredatou verzi měl Bartoš kdysi údajně reprezentovat. „Pokud jste chtěli vědět, kde plánují Piráti brát peníze na své nápady, tak jako všichni levičáci větším zdaněním fyzických osob i firem,“ psala na Twitteru inkarnace pravicového internetového trolla v Poslanecké sněmovně Jan Skopeček z ODS. Se stejnými reakcemi přispěchali i europoslanec Jan Zahradil nebo Jan Palička z Info.cz.
…
Co tak strašného tedy zvýšení daní přinese? Kromě bolševismu, nárokovosti a neomarxistického přerozdělování údajně především odchod zahraničních investorů za lepším. Pokud si ale zahraniční investor podobné zvýšení nákladů nemůže dovolit, není nejmenší důvod, proč by česká společnost měla o takového investora stát. Po letech neoliberálního vytváření lákadel pro investory je na čase tuto strategii přehodnotit. Jedno je přitom jisté: po Babišově rozpočtově diletantském vládnutí, které nekompenzovalo efektivně ztráty z pandemie a zároveň rekordně zvýšilo státní dluh, budeme v takových problémech, že zvyšovat daně bude i pravice. Při minulé ekonomické krizi jsme si totiž názorně demonstrovali, že masivní škrty ve výdajích vedou ekonomiku do spirály recese. To by mělo zajímat i modré ptáky.
Jan Bělíček
10. dubna 2021
A2larm
-
Nikezeus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 591
- Registrován: 23 bře 2017, 10:12
- Profese: Logistika
- Dal poděkování: 119 poděkování
- Dostal poděkování: 504 poděkování
Re: Napsali o nás
" Zvýhodňovaly průzkumy Piráty?
Stanjura dodal, že předpovědi Kantaru se prý hodně rozcházely s realitou v případě loňských krajských voleb, kdy údajně občanské demokraty a jimi utvořené koalice v regionech silně podhodnotily. Zvýhodňují prý naopak hlavního opozičního rivala, na něhož narážel i Benda: Piráty.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ods-tepe-c ... _domov_rkj"
No jestli nebude problem v tom, kdyz si da clovek do Google treba hesla typu: Stanjura kauzy
Jsou v holportu s TOP09 a surikatou Pekarovou, ktera jako spravny liberal chtela posilat za katr fotriky po dvou mesicich neplaceni alimentu(v zemi, ktera je evropskym rekordmanem v poctu veznenych osob na 100 tis. obyv.), nevim co tim sledovala, kdyz lze na neplatice poslat exekutora, a tam kde nic neni ani smrt nebere, kriminal nekriminal. A se zaznamem v rejstriku trestu se prace hleda snadno,zejmena ta dobre placena, proste pak ty alimety pro deti budou obzvlaste vysoke...
" Neplacení výživného ať je trestné už po dvou měsících, navrhla TOP 09
... Navrhujeme, aby mohli být neplatiči trestně stíháni už po dvou měsících,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová...
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nepl ... domaci_kop"
A v neposledni rade, bohuzel pan Fiala neni leader, ale chodici rohypnol
Stanjura dodal, že předpovědi Kantaru se prý hodně rozcházely s realitou v případě loňských krajských voleb, kdy údajně občanské demokraty a jimi utvořené koalice v regionech silně podhodnotily. Zvýhodňují prý naopak hlavního opozičního rivala, na něhož narážel i Benda: Piráty.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ods-tepe-c ... _domov_rkj"
No jestli nebude problem v tom, kdyz si da clovek do Google treba hesla typu: Stanjura kauzy
Jsou v holportu s TOP09 a surikatou Pekarovou, ktera jako spravny liberal chtela posilat za katr fotriky po dvou mesicich neplaceni alimentu(v zemi, ktera je evropskym rekordmanem v poctu veznenych osob na 100 tis. obyv.), nevim co tim sledovala, kdyz lze na neplatice poslat exekutora, a tam kde nic neni ani smrt nebere, kriminal nekriminal. A se zaznamem v rejstriku trestu se prace hleda snadno,zejmena ta dobre placena, proste pak ty alimety pro deti budou obzvlaste vysoke...
" Neplacení výživného ať je trestné už po dvou měsících, navrhla TOP 09
... Navrhujeme, aby mohli být neplatiči trestně stíháni už po dvou měsících,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová...
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nepl ... domaci_kop"
A v neposledni rade, bohuzel pan Fiala neni leader, ale chodici rohypnol
- Marek.Krejpsky
- Člen KS Vysočina
- Příspěvky: 209
- Registrován: 20 zář 2019, 17:00
- Profese: konzultant IT
- Dal poděkování: 927 poděkování
- Dostal poděkování: 341 poděkování
Re: Napsali o nás
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/be ... cle-detail
jen bych dodal varování před utopením praktického pohledu na svět v politice - když člověk celej život nedělá krom politiky nic tak pak může dopadnout i takhle komicky
jen bych dodal varování před utopením praktického pohledu na svět v politice - když člověk celej život nedělá krom politiky nic tak pak může dopadnout i takhle komicky
.
-
Zbynek.Janoska
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 963
- Registrován: 28 úno 2018, 10:54
- Profese: programátor
- Bydliště: Vracov [HO]
- Dal poděkování: 2579 poděkování
- Dostal poděkování: 1398 poděkování
Re: Napsali o nás
Jan Kubita o našem vybírání ministrů:
https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66 ... i-ministry
https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66 ... i-ministry
...
Konkurz je rezignace na jednu z hlavních funkcí politické strany. Protože ty tu jsou právě od toho, aby v nich skuteční političtí lídři vyrostli. Jsou to spolky, v nichž se lidé scházejí, poznávají se, roky se hádají a tím prověřují myšlenky a nápady, jak udržovat nebo měnit společnost k lepšímu. A teprve ti, jejichž myšlenky ostatní uznají za správné a kteří je dokážou v rámci strany nejlépe prosazovat, jsou pak po nějaké době nominováni třeba do vládních funkcí. Není vlastně s Piráty něco v nepořádku, když jejich předseda říká, že mají za sebou jedenáct let práce a přitom bez konkurzů nevědí, kdo mezi nimi by nejlépe zvládl dělat třeba ministra práce a sociálních věcí?
...
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Napsali o nás
Jak ctu tu citaci - co Kubita rika - tak je bud bezbrehy alibista, nebo zamerne lze. Popisovana funkce pol. strany je totiz nerealna.
Naposledy upravil(a) Ondra.kl dne 15 dub 2021, 15:48, celkem upraveno 1 x.
-
kaze
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 364
- Registrován: 30 led 2018, 00:16
- Profese: pečovatel
- Dal poděkování: 323 poděkování
- Dostal poděkování: 316 poděkování
-
Zbynek.Janoska
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 963
- Registrován: 28 úno 2018, 10:54
- Profese: programátor
- Bydliště: Vracov [HO]
- Dal poděkování: 2579 poděkování
- Dostal poděkování: 1398 poděkování
Re: Napsali o nás
Ondra.kl píše: ↑15 dub 2021, 11:50Zbynek.Janoska píše: ↑15 dub 2021, 09:01 Jak ctu tu citaci, tak je Kubita bud bezbrehy alibista, nebo zamerne lze. Popisovana funkce pol. strany je totiz nerealna.

- Marek.Krejpsky
- Člen KS Vysočina
- Příspěvky: 209
- Registrován: 20 zář 2019, 17:00
- Profese: konzultant IT
- Dal poděkování: 927 poděkování
- Dostal poděkování: 341 poděkování
Re: Napsali o nás
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pi ... lanky-home
mne se ten termín "Daň za Babiše" velmi zamlouvá - bo je přesný
mne se ten termín "Daň za Babiše" velmi zamlouvá - bo je přesný
.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Napsali o nás
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.