Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 402
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

Antifák Bartoš neomarxisticky zvyšuje daně. Nebo ne?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v nedávném rozhovoru pro deník E15 hovořil o zvyšování a zavádění nových daní. Řeči o neomarxismu a bolševismus na sebe nenechaly dlouho čekat.

Ještě pár měsíců před posledními volbami do Poslanecké sněmovny nebylo výjimkou, když někdo předsedu Pirátů Ivana Bartoše označoval za „Petra Macha s dredama“. Od té doby je ovšem Bartošovi nadáváno takřka výhradně do neomarxistů, Antifáků a bolševiků, a to především ze strany členů a zapálených sympatizantů ODS. Do podzimních voleb si toho v tomto ohledu asi užijeme ještě hodně, ale momentálně frčí rozhovor Piráta Bartoše pro deník E15, v němž hovoří takřka výhradně o tom, které daně jeho strana po volbách zavede nebo zvýší. Vyvolalo to pobouření i mezi Svobodnými, jejichž dredatou verzi měl Bartoš kdysi údajně reprezentovat. „Pokud jste chtěli vědět, kde plánují Piráti brát peníze na své nápady, tak jako všichni levičáci větším zdaněním fyzických osob i firem,“ psala na Twitteru inkarnace pravicového internetového trolla v Poslanecké sněmovně Jan Skopeček z ODS. Se stejnými reakcemi přispěchali i europoslanec Jan Zahradil nebo Jan Palička z Info.cz.



Co tak strašného tedy zvýšení daní přinese? Kromě bolševismu, nárokovosti a neomarxistického přerozdělování údajně především odchod zahraničních investorů za lepším. Pokud si ale zahraniční investor podobné zvýšení nákladů nemůže dovolit, není nejmenší důvod, proč by česká společnost měla o takového investora stát. Po letech neoliberálního vytváření lákadel pro investory je na čase tuto strategii přehodnotit. Jedno je přitom jisté: po Babišově rozpočtově diletantském vládnutí, které nekompenzovalo efektivně ztráty z pandemie a zároveň rekordně zvýšilo státní dluh, budeme v takových problémech, že zvyšovat daně bude i pravice. Při minulé ekonomické krizi jsme si totiž názorně demonstrovali, že masivní škrty ve výdajích vedou ekonomiku do spirály recese. To by mělo zajímat i modré ptáky.

Jan Bělíček
10. dubna 2021
A2larm
Nikezeus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 591
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Nikezeus »

" Zvýhodňovaly průzkumy Piráty?

Stanjura dodal, že předpovědi Kantaru se prý hodně rozcházely s realitou v případě loňských krajských voleb, kdy údajně občanské demokraty a jimi utvořené koalice v regionech silně podhodnotily. Zvýhodňují prý naopak hlavního opozičního rivala, na něhož narážel i Benda: Piráty.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ods-tepe-c ... _domov_rkj"

No jestli nebude problem v tom, kdyz si da clovek do Google treba hesla typu: Stanjura kauzy

Jsou v holportu s TOP09 a surikatou Pekarovou, ktera jako spravny liberal chtela posilat za katr fotriky po dvou mesicich neplaceni alimentu(v zemi, ktera je evropskym rekordmanem v poctu veznenych osob na 100 tis. obyv.), nevim co tim sledovala, kdyz lze na neplatice poslat exekutora, a tam kde nic neni ani smrt nebere, kriminal nekriminal. A se zaznamem v rejstriku trestu se prace hleda snadno,zejmena ta dobre placena, proste pak ty alimety pro deti budou obzvlaste vysoke...

" Neplacení výživného ať je trestné už po dvou měsících, navrhla TOP 09
... Navrhujeme, aby mohli být neplatiči trestně stíháni už po dvou měsících,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová...
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nepl ... domaci_kop"

A v neposledni rade, bohuzel pan Fiala neni leader, ale chodici rohypnol
Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 209
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 927 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/be ... cle-detail

jen bych dodal varování před utopením praktického pohledu na svět v politice - když člověk celej život nedělá krom politiky nic tak pak může dopadnout i takhle komicky
.
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2579 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Jan Kubita o našem vybírání ministrů:

https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66 ... i-ministry
...
Konkurz je rezignace na jednu z hlavních funkcí politické strany. Protože ty tu jsou právě od toho, aby v nich skuteční političtí lídři vyrostli. Jsou to spolky, v nichž se lidé scházejí, poznávají se, roky se hádají a tím prověřují myšlenky a nápady, jak udržovat nebo měnit společnost k lepšímu. A teprve ti, jejichž myšlenky ostatní uznají za správné a kteří je dokážou v rámci strany nejlépe prosazovat, jsou pak po nějaké době nominováni třeba do vládních funkcí. Není vlastně s Piráty něco v nepořádku, když jejich předseda říká, že mají za sebou jedenáct let práce a přitom bez konkurzů nevědí, kdo mezi nimi by nejlépe zvládl dělat třeba ministra práce a sociálních věcí?
...
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Ondra.kl »

Zbynek.Janoska píše: 15 dub 2021, 09:01 ....
Jak ctu tu citaci - co Kubita rika - tak je bud bezbrehy alibista, nebo zamerne lze. Popisovana funkce pol. strany je totiz nerealna.
Naposledy upravil(a) Ondra.kl dne 15 dub 2021, 15:48, celkem upraveno 1 x.
kaze
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 364
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Profese: pečovatel
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od kaze »

Filipson Bolechson
(kamarád kamiho)
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2579 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ondra.kl píše: 15 dub 2021, 11:50
Zbynek.Janoska píše: 15 dub 2021, 09:01 Jak ctu tu citaci, tak je Kubita bud bezbrehy alibista, nebo zamerne lze. Popisovana funkce pol. strany je totiz nerealna.
OFFTOPICTohle není moje citace.
Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 209
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 927 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pi ... lanky-home

mne se ten termín "Daň za Babiše" velmi zamlouvá - bo je přesný
.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nenapsali, ale natočili.
https://www.televizeseznam.cz/video/ame ... t-64145117
Čas cca 4:00 :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“