Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 402
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

Sociální byty všem. Slzy Olgy Richterové a zbabělost sociálních demokratů

Potřebujete-li projevovat nenávist vůči ideji, že bychom měli poskytovat sociální byty uprchlíkům, adresujte ji mně. Je to sociálně-demokratický postoj. Nenávist vůči poslankyni Richterové se zrodila v prostoru, který ČSSD vyklidila.

Jakub Patočka
19. března 2021
Deník Referendum
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Olomoucký kraj jako laboratoř povolební spolupráce. Strany sněmovní opozice zde hledají společnou řeč
https://archiv.ihned.cz/c7-66896950-144 ... 18c1ee04ce

Vláda v Olomouckém kraji má podle Pirátů a STAN otestovat spolupráci s ODS, lidovci a TOP 09. A to pro možnou vládu nad Českem, které by strany chtěly po podzimních volbách vést. „Vždycky je lepší, když se to v nějakém kraji osvědčí,“ říká místopředseda STAN Petr Gazdík. Minimálně podle posledního průzkumu společnosti Kantar je možné, aby po volbách zmíněné strany, které jsou ve sněmovně v opozici, vystřídaly v čele státu vládnoucí ANO. Podle průzkumu by nyní volby vyhrála koalice Pirátů se STAN, třetí by bylo uskupení Spolu, které tvoří právě ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Společně by mohly utvořit většinu ve sněmovně, zatímco by mohlo ANO, SPD a komunisté skončit v opozici. A ČSSD mimo sněmovnu.
(...)
Byť část místních politiků upozorňuje, že krajskou politiku nelze srovnávat s tou celostátní, tak dosud čtvrtletní fungování regionální vlády naznačuje možné překážky, kterým mohou čelit strany i na celostátní úrovni. Už nyní došlo mezi stranami k neshodám ohledně pirátské transparentnosti.

To se ukázalo už krátce poté, co strany nové koalice dohodly koaliční smlouvu. ODS tehdy žádala, aby zůstal dokument důvěrný, dokud jej neschválí místní vedení strany. Krátce nato však smlouva visela na internetovém pirátském fóru, které je veřejně dostupné. Část občanských demokratů to brala jako podraz.
(...)
I ve sněmovních kuloárech se nějaký čas hovoří o tom, že by po parlamentních volbách na podzim mohla vzniknout koalice ANO a ODS, byť čelní představitelé ODS několikrát tento scénář veřejně popřeli.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

"Na Piráty by mohl padnout stín z kauz, jako je ta týkající se jejich komunálního politika dodávajícího městům hygienické pomůcky."

Lukáš Jelínek - Pirátský tah na bránu a vlastní góly konzervativců
https://www.irozhlas.cz/komentare/pirat ... 161556_ada

Související: členský podnět sbírá podporu pro Jednání CF ke kauze Štrébl a věcem souvisejícím

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2579 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ať tak, či tak, Piráti se ocitli v naprosto luxusní situaci. Sociální demokraté se vůči nim vymezují zleva, SPOLU zprava. Babiš a Okamura, v nichž prodemokratický elektorát vidí tekuté zlo, je mají za hlavní rivaly, zatímco tradiční konzervativní strany přehlížejí coby pro ANO a SPD méně nebezpečné. Tím soupeři Bartoše a spol. pasují na favority voleb, aniž by se Piráti sami museli přehnaně prosazovat. Všichni se definují v opozici vůči nim a oni automaticky získávají větší pozornost pro své postoje a program. Když se všichni bojí, že někdo vyhraje, a proto do něj šijí zleva zprava i seshora, tak tím logicky utvrzují voliče, že ten někdo je opravdu hlavním adeptem na vítězství, aniž by on sám musel na téhle pověsti nějak pracovat. Je to doslova „svatý grál kampaní“ nabízející věčný politický život. Přinejmenším v této chvíli jej třímají Piráti.
https://www.info.cz/nazory/svaty-gral-kampani
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 963
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2579 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

...
Tradiční strany obviňují Piráty z nekoncepčnosti, ideové rozplizlosti. V očích jedněch jsou to neomarxisti, v očích jiných liberální pravice.

Ve skutečnosti je kontraproduktivní vůči novým hnutím typu českých Pirátů tento druh kritiky uplatňovat, protože používá zastaralou munici. Stejně jako se míjí účinkem kritizovat je za to, že nekomunikují skrze stranická grémia, regionální organizace a místní buňky, ale přes internet, a že dokonce nemají klasické členstvo.

Nová hnutí s demokratickým étosem nejsou nebezpečím pro demokracii nebo koncem stranické politiky. Jsou jen jinak organizována a komunikují jinak než tradiční strany. Jsou výrazem zásadní proměny moderních společností.

Tradiční strany vůči nim budou o to víc v nevýhodě, oč méně se samy „tekuté“ modernitě budou schopné ideově, komunikačně a organizačně přizpůsobit. Každopádně tato hnutí a strany nejsou koncem liberální demokracie, jsou jen jinou formou organizace stranictví
....
Jiří Pehe: Tradiční strany slábnou, ale politika založená na stranách není ani zdaleka u konce s dechem
https://denikn.cz/592939/tradicni-stran ... m/?ref=tit
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

8 procent pro dvojkoalice, 11 pro vícečlenné. Poslanci schválili nový volební zákon
Mandáty, které by se takto nepovedlo rozdělit, mají být přiděleny ve druhém skrutiniu. Dělo by se tak úpravou Radka Vondráčka (ANO) a Vojtěcha Pikala (Piráti) podle zisku stran a přednostních hlasů pro kandidáty. Podle Pikala by tak mohlo být rozděleno až 30 mandátů.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/volby ... 47ab5f122/
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 402
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

Není opozice jako opozice: čeká nás vláda koalice koalic

Nestane-li se něco zcela nepředvídaného, podzimní volby ukončí éru Andreje Babiše. Novou vládu sestaví současná opozice. Je v zájmu společnosti, aby v ní co nejsilnější podíl měla koalice Pirátů a Starostů.

Petr Janyška
8. dubna 2021
Deník Referendum
Uživatelský avatar
wrench
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 bře 2021, 14:18
Profese: student strojírenství
Bydliště: Blansko
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od wrench »

Dobře že Andrej Bureš skončí, ale mám obavu aby pak neskončili i Piráti, protože si nejsem jistý jak půjdou plnit body v programu když budeme muset být v šílené koalice-ception s někým úplně jiným a hlavní náplní bude to aby se země po koroně totálně nezhroutila což budou muset být úsporná opatření. Už vidím jak bude tuna lidí nahazovat že "V programu je to a to, a teď se dělá něco úplně jiného...".
Discord: Wrench#9078
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Piráti - noví komunisté...
https://blog.aktualne.cz/blogy/johana-k ... emid=39539
@Mikulas.Ferjencik ?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“