Stránka 177 z 366
Re: Napsali o nás
Napsal: 29 zář 2016, 14:52
od Adam.Zabransky
EDUin hodnotí předvolební programy hlavních stran: Česká pirátská strana
http://www.pedagogicke.info/2016/09/edu ... my_29.html
Re: Napsali o nás
Napsal: 29 zář 2016, 23:53
od Petr.Vileta
Čtyři hlasování, čtyři "trestné body". Poslanec KSČM propadl v hodnocení Rekonstrukce státu
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/ctyri- ... 5900fea04/
Re: Napsali o nás
Napsal: 01 říj 2016, 12:02
od Roman.Kucera
Re: Napsali o nás
Napsal: 01 říj 2016, 12:18
od Michael.Polak
jj, RoJ je gentleman

pobavila interpretace, podle kterého výrok "Hitler je Gentleman" ale přineslo Rudé Právo - fskutečnosti, přišli s tím agrárníci a Rudé Právo s tím kupodivu polemizovalo ("kupodivu" proto, že to bylo ještě před érou oficiálního spojenectví Kominterny s nacisty, které trvalo cca v období 1939 a 1941 a o kterém se tvrdě mlčelo i u západních komunistických stran, resp. bylo zpětně prezentováno jako "taktická kouřová clona" - ano, ale ze strany nacistů, Stalin tomu fakt věřil...)
Samozřejmě, kritiku by mohl sklidit třeba i Karl Popper, který pokládal fašismus prostě za logickou reakci městské střední třídy na (zejémna bolševickou) verzi marxistických idejí, které jí prostě neponechávaly žádný prostor pro vlastní budoucnost: jestliže tedy oficiálním programem těch komunistických stran, které tehdy byly legální, bylo zrušení demokracie skrze demokratické volby, tak programem fašismu bylo - zrušení demokracie skrze demokratické volby (dříve, než to udělá tehdejší militantní verze komunismu). Situace v Evropě tehdy prostě byla bezvýchodná a demokracie byla ohrožena ze dvou různých stran, které ji více či méně kritizovaly. (a bohužel, toto dost připomíná dnešek, kdy to vypadá, že není jiná volba, než mezi korporátní klikou a různými Trumpy/Brexity a východoevropskými "illiberály")
Re: Napsali o nás
Napsal: 01 říj 2016, 13:45
od Ivo.Vasicek
Zajímalo by mne, co je v tom textu - tedy konkrétně ten text doslova(ne jeho interpretace).
Re: Napsali o nás
Napsal: 01 říj 2016, 22:21
od Petr.Vileta
Ivo.Vasicek píše:
Zajímalo by mne, co je v tom textu - tedy konkrétně ten text doslova(ne jeho interpretace).
V tom článku je obrázek a jde to přečíst. Tedy článek z Rudého Práva. Ten z Venkova už čitelný není.
Re: Napsali o nás
Napsal: 01 říj 2016, 23:23
od Petr.Vileta
"V letošních studentských volbách bodovali zejména piráti, zatímco krajně pravicové, resp. antiislámské strany se nad pět procent dostávaly, ale jejich úspěch, až na výjimky, nebyl (obzvlášť vzhledem k převládajícímu veřejnému mínění) nijak oslnivý."
http://nazory.aktualne.cz/komentare/ant ... 5900fea04/
Re: Napsali o nás
Napsal: 03 říj 2016, 04:57
od Dalibor.Zahora
Na šanci ale čekají další, ať už třeba Strana zelených a piráti, kteří kandidují po celé republice, ...
http://archiv.ihned.cz/c1-65459630-sobo ... i-rozcesti
Re: Napsali o nás
Napsal: 03 říj 2016, 19:03
od Michal.Ketner
http://www.reflex.cz/clanek/analyza/750 ... iravi.html
Poněkud naivní je pohled studentů na Českou pirátskou stranu. Vyhrála u nich ve většině krajů, nebo skončila na jednom z prvních míst. Její program sice může být pro mladé lidi například v případě internetové svobody lákavý, ale jinak je to spíše prázdnota. Na žádné vládnutí není tato strana ani personálně, ani jinak připravena. Je to pouze zbožné přání teenageru. Poučení najdou třeba v Berlíně, kde měli piráti v roce 2011 výborných 8,9 procenta, ale letos „vyhučeli“ a získali jen 1,7 procentem. Všude na světě je totiž provází nesourodost a hádky.
Re: Napsali o nás
Napsal: 04 říj 2016, 08:57
od Marek.Necada
Piráti: Chovanec opsal úvod bakalářské práce. Snaha o předvolební skandálek, brání se ministr
http://www.lidovky.cz/pirati-chovanec-o ... _domov_jzl
Dobrá práce!