Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Příspěvky: 2083
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2727 poděkování
Dostal poděkování: 3760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Janka.Michailidu »


Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1027
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1690 poděkování
Dostal poděkování: 1021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Josef.Spak »

Jihočeské Deníky:

Letiště? Zavřít a rozorat! Zní radikální názor pirátů

České Budějovice – Budějovičtí zastupitelé stále řeší, jak se postavit k letišti u Plané.
Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zprav ... 90909.html

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Kdo promluví, zaplatí milion. Rozhádaní pražští politici budou za zavřenými dveřmi jednat o citlivém tématu plynáren

Citlivost tématu, jež v posledních měsících hýbe pražskou politickou scénou, výmluvně dokládá i skutečnost, že účastníci jednání mají ještě před zahájením zasedání podepsat dohodu o mlčenlivosti.

Jiří Pšenička, redaktor

9. 9. 2019 15:11
HN+ PLYNÁRENSTVÍ PRAHA PIRÁTI DOHODA

Vúterý v poledne se v budově pražské radnice má sejít představenstvo společnosti Pražská plynárenská Holding. Vedení městské firmy, plnící roli valné hromady, má za účasti vybraných pražských radních a zastupitelů řešit blíže neupřesněné citlivé otázky týkající se fungování akciové společnosti Pražská plynárenská, kterou holding stoprocentně ovládá. Citlivost tématu, jež v posledních měsících hýbe pražskou politickou scénou, výmluvně dokládá i skutečnost, že účastníci jednání mají podle informací HN ještě před zahájením zasedání podepsat dohodu o mlčenlivosti. Kdo ji poruší a vynese informace z jednání, třeba do médií, má Pražské plynárenské zaplatit smluvní pokutu rovný milion korun.

Předmětem jednání mají být dosud neupřesněné záležitosti, které tvoří obchodní tajemství Pražské plynárenské. Jejich vyzrazení by prý plynárnám "mohlo způsobit škody velkého rozsahu". Tak se celá věc zdůvodňuje v předpřipraveném textu dohody o mlčenlivosti, kterou od šéfa představenstva holdingu Martina Dlouhého dostali v minulých dnech pozvaní účastníci jednání. HN se s tímto textem seznámily. Podle Dlouhého vyjádření se úterního jednání vedle členů představenstva holdingu, členů představenstva a dozorčí rady Pražské plynárenské zúčastní i pozvaní hosté, kteří nejsou členy ani jednoho z těchto orgánů. A právě s ohledem na ně se tato dohoda má uzavřít.

"Pokud se tedy budou účastnit, musí podepsat dohodu o mlčenlivosti, jde o zcela standardní krok," uvedl Dlouhý, který je i pražským zastupitelem za TOP 09. Tento postup, namířený třeba vůči přizvaným radním a zastupitelům, považuje za standardní i šéf dozorčí rady Pražské plynárenské Reda Ifrah (také TOP 09). "Pokud se máme v takovém formátu vůbec sejít a otevřeně se tam o fungování plynáren společně bavit, je třeba k tomu vytvořit nějaké právní mantinely, aby nedošlo k vyzrazení citlivých údajů," říká.

Jednání se uskutečňuje za situace, kdy zejména pražští piráti v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem poukazují na údajné špatné hospodaření a neposkytování informací ze strany současného managementu městských plynáren. Dokonce se v srpnu pokusili svrhnout šéfa firmy Pavla Janečka, kterému mimo jiné vyčítají i vyplácení vysokých tantiém. Na Janečkovu stranu se v rámci koalice staví nejhlasitěji právě TOP 09 coby součást Spojených sil pro Prahu, ale také třeba mnozí opoziční zastupitelé. Kvůli Pražské plynárenské stále hrozí rozpad současné pražské "vlády". Třetí člen radniční koalice, uskupení Praha sobě, zaujímá v tomto sporu spíše nevyhraněné postoje, nicméně Janečkův odchod z funkce také nepodpořil.

Podle deníku MF Dnes úterní jednání míří hlavně na současné aktivity pirátského senátora Lukáše Wagenknechta, někdejšího náměstka ministra financí, který je nyní v dozorčí radě Pražské plynárenské a fungování firmy dlouhodobě kritizuje. Účastníci jednání si podle tvrzení deníku prý mají vyjasnit, proč má Wagenknecht "takový problém s tím, jak úspěšná městská firma funguje". HN Wagenknechta oslovily, nicméně k chystanému jednání se odmítl jakkoliv vyjádřit. Podle neoficiálních informací jsou ale i pirátští zástupci, kteří v úterý na jednání přijdou, připraveni zmíněnou dohodu o mlčenlivosti podepsat.
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

10 Sep 2019 Hospodářské noviny Benedikt Lederer benedikt.lederer@economia.cz

Pražská koalice je ve sporu kvůli dani z nemovitosti

odemčeno
https://archiv.ihned.cz/c7-66638460-122 ... 47eda351b7

Když jde o bydlení, pražská koalice křehne. Před několika měsíci prošlo jen natěsno zastavení bytové privatizace, v lednu se strany pohádaly kvůli hledání prázdných bytů přes elektroměry. Nyní se neshodnou piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) na zvýšení daně z nemovitosti. Vedení magistrátu v pondělí schválilo, aby si ji městské části mohly zvednout až na dvojnásobek, za týden to ještě musí potvrdit zastupitelé. A právě v tomto hlasování nemusí mít koalice většinu – TOP 09 je proti.

Bydlení nejspíš zdraží

Praha začala řešit změnu daně z nemovitosti v reakci na žádost starostů jednotlivých pražských radnic. „Jde o jedinou daň, kterou může Praha ovlivnit. Peníze z ní získané pak jdou přímo městským částem. Jejich starostové dlouhodobě volají po tom, aby si mohli sami nastavit výši daně, a my jim tak vycházíme vstříc,“uvádí náměstek primátora pro finance Pavel Vyhnánek (Praha sobě).

Z 57 městských částí hodlá daň zvýšit 33 radnic, většina z nich na dvojnásobek. Zatímco nyní za byt o velikosti 75 metrů čtverečních zaplatí jeho majitel 750 korun ročně, nově by platil 1500 korun. Městské části tyto peníze využívají mimo jiné na sekání trávy či opravy. Například Praha 10, která má přes sto tisíc obyvatel, na dani nyní vybírá zhruba 65 milionů korun ročně.

Návrh, aby si městské části samy mohly zvolit výši této daně, ještě musí příští čtvrtek schválit magistrátní zastupitelstvo. Není přitom jasné, zda bude mít koalice při hlasování potřebnou většinu 33 z 65 hlasů. Devět zastupitelů zvolených za TOP 09 nemusí hlasovat s koalicí, která má celkem 39 hlasů.

„Budeme mít volné hlasování, na což jsem naše koaliční partnery upozornil. Od začátku vědí, že je pro nás zvedání daní sporné, zvlášť když podle nás radnice málo šetří,“říká zastupitel a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

O podpoře návrhu se chce se svými kolegy ještě bavit. Byť sám bude proti, je podle něj možné, že alespoň čtyři z devíti zastupitelů nakonec zvednou pro návrh ruku.

Opozice už nyní vzkazuje, že s jejími hlasy nemůže koalice příliš počítat. ODS jakékoli zvýšení daně odmítá. Smířlivěji k hlasování přistupuje hnutí ANO. "Principiálně jsme proti zvyšování daně, přestože tady jde o navýšení v řádu desítek korun měsíčně. Budeme mít u návrhu volné hlasování. Jeden až tři naši zastupitelé by mohli být pro," říká předseda zastupitelského klubu ANO Patrik Nacher. Dodává, že pokud by většina měla záviset jen na hlasech hnutí ANO, nehlasovali by jeho zastupitelé pro zvýšení daně.

Jestli zastupitelé v září neschválí, aby si městské části samy mohly regulovat daň z nemovitosti, magistrát věc znovu nenavrhne. "Aby vyšší daň z nemovitosti mohla platit od začátku příštího roku, musíme návrh tento měsíc odhlasovat, jinak bychom nesplnili potřebné lhůty," říká náměstek Vyhnánek.

Zvyšování daně je u lidí obecně nepopulární, magistrátní politici chtějí nechat rozhodnutí o zvýšení na jednotlivých starostech. Přestože je změna daně dobrovolná, magistrát naznačil, že se její ponechání na současné výši může odrazit v budoucnu na podpoře hlavního města městských částí.

"Nemíníme městské části perzekvovat za jejich rozhodnutí. Ale v budoucnu se v jednáních asi projeví to, zda se někdo ke svým rozpočtovým výzvám postavil čelem, nebo se schoval za magistrát. Radnice se nemohou spoléhat na to, že jim budeme jako magistrát kompenzovat peníze, které by jinak mohly mít při zvýšení daně z nemovitosti," říká Vyhnánek.

Praha má nyní nižší daň z nemovitosti než Hradec Králové či Chomutov, čímž argumentují příznivci jejího zvýšení. Zároveň odmítají, že by vyšší daň měla výrazně zdražit bydlení v metropoli.

Konec privatizace

V červnu na návrh pirátů Praha ukončila odprodej městských bytů, byť některé z nich v minulosti lidem přislíbila. Rozhodnutí vedle opozičních zastupitelů kritizovali i zástupci Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Pospíšil podporoval dokončení privatizace.

Elektroměry

V březnu primátor Zdeněk Hřib (piráti) navrhl, aby město přes elektroměry zjišťovalo, jaké byty jsou prázdné. Vlastníkům neobydlených jednotek pak mohla hrozit vyšší daň z nemovitosti. Proti tomu se postavily Spojené síly pro Prahu, Pospíšil tehdy uvedl, že jde o šmírování lidí. Necelé dvě třetiny pražských radnic chtějí zvýšit daň z nemovitosti. Peníze z daně použijí na opravy a údržby na svém území.

33 radnic

z 57 je pro zvýšení daně z nemovitosti na svém území. Většina z nich navrhuje její zdvojnásobení.
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Právo
Screenshot 2019-09-11 at 07.11.43 (2).png
Screenshot 2019-09-11 at 07.13.57 (1).png
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Piráti chtějí odvolat primátora. Kvůli výjimce pro elektrárnu
https://pardubicky.denik.cz/zpravy_regi ... 90911.html

Opoziční zastupitelé za Piráty chtějí odvolat pardubického primátora Martina Charváta a další čtyři členy rady města. Důvod? Tato pětice nehlasovala pro návrh, aby se město odvolalo proti rozhodnutí krajského úřadu udělit výjimky chvaletické elektrárně.
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 1257
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: IT Business Analytik
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1108 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Na setkání při táboráku v parku Na Okraji dorazilo rekordní množství občanů
http://www.regionplzen.cz/blog/na-setka ... nu-148542/
@Pavel.Sramek @Marek.Habrun @Martin.Ptacek
Na první ze dvou zářijových setkání s občany se vedení centrálního obvodu v rámci sezóny letních akcí Na špekáček s Trojkou vypravilo v úterý 10. září do Předních Skvrňan do parku Na Okraji. Počasí se v porovnání s předchozími dny umoudřilo, bylo teplo a akci navštívilo letošní rekordní množství téměř dvou set občanů.

Ti si přišli opéct špekáček, poslechnout příjemnou country muziku v podání kapely Hop a Šavani, ale hlavně si popovídat se zástupci vedení obvodu, tedy starostou Davidem Procházkou, I. místostarostou Petrem Balounem a místostarostou Ondřejem Ženíškem o životě v Předních Skvrňanech a nejen tam. Na setkání dorazil i radní MO Plzeň 3 Jiří Sládek a zastupitelé Pavel Šrámek, Martin Ptáček a Marek Habruň.
„Setkání ve Skvrňanech, ať zde v Předních nebo na jaře v Zadních, mají úžasnou atmosféru a chodí na ně vždy velké množství občanů. Setkáváme se s občany pravidelně, aby si nejenom užili táboráku a s ním spojenou zábavu, kterou si v sídlištích nemohou dopřát, ale také, aby nám řekli, jak se jim v obvodu žije a co by třeba rádi zlepšili. A tak jak tomu bývá i při jiných setkáních, přijdou za námi občané i z jiných částí našeho obvodu. A za to bych jim chtěl poděkovat“, říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.
Tak jako při minulých setkání s občany v Zadních Skvrňanech, na Valše, Borech, v Radobyčicích a na Nové Hospodě, vedení obvodu spolu se zástupci Městské policie Plzeň nasbíralo podněty od místních, ale i „přespolních“.
„Bylo to velice příjemné setkání. Popovídal jsem si s několika občany a vyslechl podněty na zlepšení prostředí na Skvrňanech., jak už tomu vždy bývá, bylo jich hodně. Některé můžeme řešit v rámci našich kompetencí, jiné pak ve spolupráci s dalšími úřady. Jednalo se například o problematiku parkování, městského parkového mobiliáře, opravy komunikací či dětských hřišť“ , informuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.
„Z mnoha rozhovorů, které jsem při setkání s občany absolvoval, vyplynulo, že velké množství podnětů se týká odpadového hospodářství, životního prostředí a v neposlední řadě také autovraků na ulicích. Všechny žádosti zpracujeme a pokusíme se najít řešení, jak občanům vyhovět“ , doplňuje Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.
Setkávání při táboráku v tomto roce neskončilo. Ještě tento měsíc bude následovat jedno setkání a to 17. září s občany Výsluní v Českém údolí od 17 hodin.
Předseda MS Plzeň
Místopředseda KS Plzeňský kraj
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 1257
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: IT Business Analytik
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1108 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Plán, který změní tvář části centra Plzně
Mladá fronta DNES | 13.09.2019 | Rubrika: Kraj Plzeňský | Strana: 13 | Autor: Jaroslav Nedvěd | Vytištěno: 133 624 | Prodáno: 108 951 | Vydavatel: Mafra, a.s. | Země: Česko
@Pavel.Bosak @Pavel.Sramek @Daniel.Kus
Mladá fronta DNES | 13.09.2019 | Rubrika: Kraj Plzeňský | Strana: 13 | Autor: Jaroslav Nedvěd | Vytištěno: 133 624 | Prodáno: 108 951 | Vydavatel: Mafra, a.s. | Země: Česko
Plán, který změní tvář části centra Plzně
Rodí se projekt neobyčejné budovy pro oblast mezi Anglickým nábřežím a Pražskou ulicí

PLZEŇ Střed Plzně těsně za hranicí památkové rezervace změní nová budova, jejíž projekt se právě začal rodit. Ve hře je přitom hodně. Jde o budoucí podobu území mezi Anglickým nábřežím, Pražskou ulicí a ulicí U Zvonu. Plánuje se demolice objektu někdejší restaurace Bohemia vedle výškové budovy BCB. Na jejím místě a na části dnešního parkoviště vyroste nový a poměrně velký objekt. A má mít výjimečnou podobu.
Za projektem stojí společnost Anglické nábřeží Development. V té figuruje Martin Hrubý, šéf developerské společnosti BC Real. Na návrhu nové stavby pracuje renomovaný plzeňský architekt Jiří Zábran.
Zastupitelé Plzně už schválili záměr prodat developerovi zhruba 330 metrů čtverečních, které v oblasti ještě patří městu. Zbývající potřebné pozemky už investorovi patří.
Zastupitelé opozičních Pirátů upozorňovali, že město poskytne v důležité lokalitě centra své pozemky, ale na oblast nejsou schválené závazné regulační podmínky. Zástupci radnice ujišťovali, že pravidla pro zástavbu v místě existují, i když nejsou zatím schválené, a projekt je prý splňuje.
Náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) řekl, že o možných podobách projektu už představitelé magistrátu jednali. „Jedná se o administrativní budovu a její výška je na úrovni policejní budovy na Anglickém nábřeží,“ řekl Šindelář.
Podle náměstka regulační podmínky dávaly investorovi možnost postavit i vyšší objekt, než nyní plánuje. Podél policejní budovy na nábřeží do ulice U Zvonu zůstane průchozí koridor.
Uskutečnění záměru by mohlo částečně rehabilitovat Pražskou ulici, která za komunistického režimu utrpěla demolicemi řady domů. Zároveň stavba viditelně změní dosavadní tvář Anglického nábřeží
Architekt Jiří Zábran tvrdí, že nová budova bude mít na plzeňské poměry unikátní střechu. „Chtěli bychom mít členitou střechu a různorodou střešní krajinu. Ta stavba bude především o střešní krajině,“ prohlásil. Zdůrazňuje, že podobně jako u jiných svých projektů chce pracovat se stromy. „Tentokrát jsme se je rozhodli dát na střechu. Plánujeme tam tři velká hnízda se zelení,“ řekl. Zeleň má mít poměrně velký prostor. Jenom terasa vyhrazená stromům má být na rozloze zhruba 130 metrů čtverečních.
Nová budova bude mít atrium, kde by se také měl objevit strom. Architekt počítá i s neobyčejnou fasádou. „Chtěl bych ji mít unikátní, ne nějakou tvrdou administrativní. Pracujeme proto s měkkými materiály a to není jednoduché. Většinou si vymýšlíme něco, co ještě nikde není, a musíme tedy dělat prototypy a zkoušet,“ konstatoval.
Ze staveb v místě, kde se spojuje Pražská ulice a Anglické nábřeží, se v minulosti rekonstruovala pouze výšková budova. Navazující nízká budova je podle architekta dnes ve špatném stavu a prakticky nepoužitelná. Dosavadní plány předpokládají kolaudaci nové budovy v roce 2026.
Ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká tvrdí, že záměr bez problémů splňuje regulační podmínky pro danou oblast. „To platí i z hlediska průchodnosti toho území nebo požadavku na dostavbu ulice U Zvonu,“ řekla. Domnívá se, že dům bude vizuálně atypický a zároveň architektonicky zajímavý. „Nebude to běžná budova a možná bude mít zpočátku i nějaké odpůrce. My si ale myslíme, že to bude dobrý projekt,“ konstatovala.

Region vydání: Mladá fronta DNES - plzeňský kraj
Předseda MS Plzeň
Místopředseda KS Plzeňský kraj
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 1257
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: IT Business Analytik
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1108 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Zelená pro proměnu v centru Plzně
Právo | 13.09.2019 | Rubrika: Jihozápadní Čechy | Strana: 10 | Autor: Ivan Blažek | Vytištěno: 116 408 | Prodáno: 66 006 | Vydavatel: Borgis, a.s. | Země: Česko
@Pavel.Bosak @Pavel.Sramek
Zelená pro proměnu v centru Plzně
Radikální proměnou zřejmě projde centrum Plzně, lokalita mezi nábřežím a plochou U Zvonu.
„Skleník“ vedle mrakodrapu Bohemia půjde k zemi, nahradí jej nový blok domů, který olemuje i část Pražské ulice a naváže na stávající zástavbu v Šafaříkových sadech.
Projekt společnosti Anglické nábřeží Development už dostal zelenou od městských zastupitelů, kteří schválili nájem a případný pozdější prodej více než tří set metrů čtverečních dotčených okrajových obecních pozemků. Rozhodující parcely už investor vlastní, a to včetně zmíněné prosklené stavby z šedesátých let, v níž kdysi bývala restaurace.
„Skleník půjde pryč, je nevyužívaný a zastaralý,“ řekl Právu Martin Hrubý, jednatel zmíněné firmy a také radní ve čtvrti Slovany a člen oblastní rady ODS. „Nová budova bude mít o něco větší půdorys a bude také vyšší. Blok bude pokračovat od nábřeží k Pražské ulici a v ulici U Zvonu se napojí na tamní domy, kterým bude hmotově odpovídat,“ vysvětlil Hrubý. „Stávající parkoviště zůstane částečně zachované, vznikne tam alej, jakési vnitřní korzo, a průchod ke Zvonu,“ dodal.
Objekt má mít polyfunkční charakter. „Počítáme s administrativou, dole s obchody, nahoře s restaurací a v podzemí s parkovacími místy,“ upřesnil Hrubý. Stavět se podle něj v optimálním případě začne za pět let, hotovo by mohlo být do konce roku 2026.

Pirátské NE

Uzavření nájemní smlouvy na obecní pozemky podpořili zastupitelé napříč politickým spektrem s výjimkou nejsilnější opoziční strany – pirátů. Podle jejich představitele Pavla Bosáka není pro dané území schválený regulativ. „Alespoň to tak stojí v příslušné důvodové zprávě. Dáváme tak investorovi bianco šek. Zastupitelé vyjádřili vůli, že s projektem souhlasí, aniž by věděli, jak vůbec vypadá. Může být vyšší než samotná Bohemka (šedesátimetrová výšková budova – pozn. red.), může to být dominantní stavba celé oblasti,“ prohlásil Bosák.
Irena Vostracká, ředitelka magistrátního útvaru koncepce a rozvoje, sdělila, že regulační podmínky pro danou lokalitu existují. „Sice neprošly schvalováním v radě, ale jakýkoliv investor je musí respektovat,“ upozornila. Regulativ například určuje, že hmota staveb, jejich členění, fasády i střechy musí dodržovat rytmus domů převažujících v okolních blocích.
Zda by vedle Bohemky mohl vyrůst ještě jeden mrakodrap – jeden čas se o tom uvažovalo – není úplně jasné. Záviselo by to na konkrétním projektu, na názoru památkářů. Hrubý stavbu výškové budovy vyloučil: „To nebyl náš záměr, nechceme dělat kontroverzní druhou věž.“
Městský radní David Šlouf (ODS) připomněl, že o projektu nejednali zastupitelé naposledy: „Pozemky budeme prodávat až poté, co bude vydané územní rozhodnutí.“ Pirátům se nelíbí ani cena, kterou znalecký posudek zatím stanovil na 9750 korun za metr – přijde jim nízká. Podle Šloufa však není konečná: „Odhad se zpřesní, až bude stanovené využití objektu.“

Nechceme dělat kontroverzní druhou věž Martin Hrubý, Anglické nábřeží Devolopment
Předseda MS Plzeň
Místopředseda KS Plzeňský kraj
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 457
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 893 poděkování
Dostal poděkování: 812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Vít Rakušan o spolupráci STAN, ODS, TOP09 a KDU:
"Nejvíce by se nám líbil formát všeobjímající strany budoucnosti, kdy se poslanecké kluby zavážou, že budou spolupracovat a budou schopné vládnout.
A z této případné povolební spolupráce bych jako předseda STAN v žádném případě nevyřadil piráty. Je to zajímavá strana a my s nimi máme řadu společných programových bodů."

https://archiv.ihned.cz/c7-66640760-rer ... 6b4503f76a

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host