Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Zdravím RP,

po docela dlouhé době jsem se rozhodl vás požádat o jmenování garantem programového bodu Mezinárodní vztahy. Programový bod bych rád rozpracoval a připravil k němu další programové dokumenty, které by vysvětlovaly naše záměry detailněji (kupříkladu v rámci EU rozšířit možnosti evropské občanské iniciativy nebo navrhnout omezení role Evropské komise a posílení úlohy výborů Evropského parlamentu, celkově jsem velkým přízvnivcem federalizace - nicméně k formování federace je třeba přistupovat analyticky a kriticky).

Mezi mé nejvýraznější dosavadní "neoficiální" působení v prosazování pirátského programu v oblasti mezinárodních vztahů patří dozajista kampaň proti TTIP, na které pracuji od samého počátku, co se toto téma začalo ve straně řešit (větší či menší měrou jsem se podílel skoro na všech stranických výstupech k TTIP, jsem rovněž členem expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu). Ačkoliv se TTIP vzhledem ke své obludnosti dotýká mnoha průmyslových odvětví, týká se samozřejmě i dalších programových bodů, v první řadě jako mezinárodní dohoda spadá pod bod Mezinárodní vztahy. Dále jako asistent senátora Lásky, který je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, přicházím do styku s materiály souvisejícími se zahraniční politikou, takže se pozvolna zlepšuji v odchytávání "kliček", které v mezinárodních smlouvách nebo evropských směrnicích mohou být skryty. Cítím se tedy (možná trochu neskromně) jedním z nejvhodnějších Pirátů pro výkon funkce garanta, zároveň jsem ochoten výkonu této funkce věnovat i nějaký svůj čas. Náš zahraničně politický program je jasně ideologicky vymezen jako liberální s důrazem na mezistátní kooperaci, je ale nutné ho rozepsat a vysvětlit na příkladech (jako mnoho dalších programových bodů) - a já jsem ochoten se tohoto úkolu zhostit. O svém případném jmenování jsem hovořil s dalšími lidmi, kteří se ve formování pirátského postoje k mezinárodním vztahům angažují (Mikuláš Peksa, Alex Mansurov, Franta Kopřiva), a nikdo, koho jsem oslovil, s tím neměl problém (a zároveň nevěděl o nikom dalším, kdo by funkci mohl v současné době zastávat).

Případné dotazy jsem připraven zodpovědět.
Author Sensei Tyrant Pervert
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Ahoj,
tvůj osobní postoj k EU, k NATO, k USA, zahraničním intervencím ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
Petros.Michailidis, Marek.Necada, Ivan.Bartos
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ptáš se dost obecně, ke každému tématu je to na sérii stanovisek, ale jen zhruba (pokud náhodou z RP někdo mé názory nezná):

EU
Jak jsem psal výše, jsem rozhodně pro pokračování politického projektu unie a pro její hlubší federalizaci. Nesmí se tak ale dít podle dosavadního trendu, kdy se evropský úředník vzdaluje evropskému občanovi (který se stále ještě cítí být především občanem nějakého z členských států). Evropskou unii bych stručně charakterizoval jako "nejkrásnější velmoc" (ve smyslu životní úrovně, sociálních jistot, spotřebitelských standardů, občanských práv...), která má před sebou ještě ale dlouhou cestu. Něco jsem zmínil už ve svém úvodním příspěvku, můj postoj se tedy dá shrnout jako "pozitivní s výhradami".

USA
Nejsem příznivec toho, jak se USA snaží zasahovat do politik ostatních států (nechci zahraniční intervence zcela paušálně odmítat, ale USA mají podle mého názoru příliš agresivní přístup, ke kterému nutí i své spojence). Narovinu říkám, že Spojené státy považuji společně s Ruskem a Čínou za velmoci "starého typu" (každá formovaná za jiných okolností a fungující trochu jinak, ale všechny tři jsou pro mě obrazem totality), které nesou hlavní podíl na vytváření takové globální politické situace, která podněcuje vznik konfliktů.

NATO
Tuto organizaci považuji za relikt Studené války. Chápu ale, že není úplně jednoduché se z ní vymanit, navíc když jsme tak strašeni "nebezpečím z Východu". Osobně spatřuji za rozumné zavedení společné Evropské armády, která by byla reprezentována v alianci evropskými generály, nikoliv generály z jednotlivých států. Od tohoto postup očekávám určité zrovnoprávnění partnerských stran, které společně tvoří masivní obranný blok - oproti dnešní situaci, kdy je tu NATO od toho, aby plnilo rozkazy amerického prezidenta (trochu to zjednodušuji, ale asi je srozumitelné, kde vidím problém).
Author Sensei Tyrant Pervert
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Podatelna RP. Děkuji, že si své osobní dotazy na žadatele řešíte mimo naši podatelnu.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dotazy na žadatele prosím pokládejte zde:
vnitrostranicka-diskuse-f75/oddelene-z- ... 34143.htmlRP bude toto vlákno sledovat. Primárně řešíme naše dotazy na Adama.
Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Petros.Michailidis, Robert.Magni
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dotaz:
1) Máš v plánu nějaké změny v programovém bodu? Jaké?
2) Zmiňuješ další programové dokumenty. Máš již rozvržená třeba jejich témata nebo oblasti?
3) Nějaké plány s pracovní skupinou, zapojením dobrovolníků nebo tak?
4) Plánuješ si měnit barvičku skupiny? 8-)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Vojtech.Pikal píše:Dotaz:
1) Máš v plánu nějaké změny v programovém bodu? Jaké?
2) Zmiňuješ další programové dokumenty. Máš již rozvržená třeba jejich témata nebo oblasti?
3) Nějaké plány s pracovní skupinou, zapojením dobrovolníků nebo tak?
4) Plánuješ si měnit barvičku skupiny? 8-)
1) Ano, chtěl bych jej trochu lépe strukturovat (v současné podobě je to sice hezký manifest, ale když je v jednom textu napěchován Internet, vydávání občanů, přístup k mezinárodním smlouvám i terorismus, je to docela matoucí).

2) Zhruba, kupříkladu k tématu EU bych chtěl připravit něco rozsáhlejšího (něco na způsob dlouhodobé pirátské vize pro Evropu), stejně tak bych rád sepsal něco k filosofii uzavírání mezinárodních dohod, taky bych rád připravil podrobnější rozbor azylových řízení. Také chci pomoci s přípravou mustru na TTIP free zones v ČR. Je toho více, ještě uvidím, jak budu témata prioritizovat (často si zřejmě vystačím jen s vydáním stanoviska).

3) Nic konkrétního, budu dál komunikovat a spolupracovat se ZO. Když se vyskytne nějaký nadějný nováček, zkusím si ho pro skupinu odchytit. Ale nehodlám se spoléhat na kapacitu pracovní skupiny, počítám s tím, že si budu muset většinu věcí řešit sám. Možná trochu pročistím skupinu od neaktivních a přidám aktivní, ale žádný plán se jmény a rolemi nemám.

4) Chtěl bych mít Tvé starosti... :geek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Milan.Muller
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zahájil jsem jednání: post462142.html#p462142
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o jmenování garantem Mezinárodních vztahů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Schváleno: post462426.html#p462426
lock.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Alexandr.Mansurov

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“