Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Kdyz vezmu smlouvu doslova, tak ta zminka o dotisku je tam z toho duvodu, aby mohli pouzit nasi znacku i v komercnim vydani, ktere bude nasledovat pote, co budou vytisky zdarma distribuovany. Jakykoliv jiny vyklad je absurdni.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Tu smlouvu nemůžeš brát doslova, je úplně pitomá a já jsem rudá až na prdeli, že je na ní můj podpis. Poučení: když nějaká smlouva funguje s watchdog organizací ohledně letáků, nemusí fungovat s někým jiným o něčem jiném.

Scénář 4: Dáme do kupy nový papír alá co vymyslel Václav za adekvátní sumu, abychom "vykoupili" neprodané výtisky s naší značkou a já s tím zítra sjedu za MRsro?

Blbej nápad?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Vaclav.Fortik

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Jinak těch 300 výtisků je jen nástřel, co vyjednáte, vyjednáte ... Aby kdokoli nebral doslova, že mám nějakou geniální vizi, že to musí být zrovna 300, i 100 může být za určitých okolností plus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ona vlastně není úplně jasná jedna věc.. nebo se pletu? Kolik je sborníků celkem a kolik jich je vytištěno s pirátským logem. Tak ještě moment..
Zdravím,
ještě jednou se omlouvám za průtahy. S tou distribucí už to tedy není problém? Myslela jsem, že to stojí na tom, že nebylo vyjasněno, kdo to rozšíří do cílových destinací. Na fóru padl i nápad, že si to nějak rozdělíme, abyste s tím neměl tolik práce. Pokud je to ale ve vašich silách, seznam asi bude muset stačit, neumím si představit tak absurdní svět, ve kterém bychom vás nutili skenovat x-set podacích lístků..

K samotným sborníkům. Z vaší předešlé komunikace s Ivanem to není úplně zřejmé. Kolik je sborníků celkem? Kolik je sborníků s logem Pirátů? Nám jde hlavně o to, aby se výtisky s logem pirátské strany dále neprodávaly, čili bychom "vykoupili" edici s logem.

Chtěla jsem se zeptat, jestli byste si dnes v podvečer nenašel čas na osobní schůzku, kde bychom zkusili vymyslet nějaké řešení schůdné pro obě strany, hlavně ohledně té distribuce.

Nebo možno předjednat telefonicky 77S 2I 3I 31.

Dominika Michailidu.

Dne 7.9.2015 v 12:48 Petr Žantovský napsal(a):
>
> Ano prosím, jen mi prosím sdělte, jak budete chtít doložit to rozdistribuování? Bude stačit soupis institucí, kam to šlo?
>
> PŽ

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Bylo jich vytisteno 500 kusu, vsechny jsou v tyrazi s "venovanim".

V NKC stale zaregistrovano neni.

Obsah:

J. Vinař: Autor (neni k dispozici online)
I. Žantovská: Kdo je autor? (neni k dispozici online, ukazka)
H. Chaloupková: Přežije autorský zákon rok 2020? (neni k dispozici online)
A. Faladová: Autorské právo a nové technologie - z pohledu Ministerstva kultury (prednasi tohle kde muze)
R. Kořán: Právo na duševní vlastnictví (neni k dispozici online)
I. Bartoš: Všichni jsme autoři
R. Falkvinge: Kopírovací monopol je omezením vlastnického práva. Právníci monopolu by neměli psát monopolní zákony. Alexandrijská knihovna 2.0
C. Doctorow: Proč jsem kopirváč. Je na čase přestat mluvit o kopírovacím monopolu



Pravdepodobne skladem:
http://www.pravnickaliteratura.sk/pravn ... pravo-2015 (skladem 5 ks, jistota)
https://www.bux.cz/knihy/194543-autorsk ... -2015.html
http://www.knihy-zabrana.cz/knihy/odbor ... e6KNvOlxBc
http://www.kosmas.cz/knihy/208459/autorske-pravo.2015/ (skladem 40 ks, jistota)
https://www.knihkupectvi.cz/kolektiv-au ... s544015312 (nemaji skladem, jsou schopni dodat 60 ks)
http://www.oblibeneknihy.cz/cz-detail-1 ... .2015.html (nemaji skladem, jsou schopni dodat 60 ks)

Nalezena konecne knihovna!
http://aleph.osu.cz/F/?func=direct&doc_ ... format=999
Naposledy upravil(a) Lukas.Novy dne 08 zář 2015, 11:25, celkem upraveno 4 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Také zdravím,

vezmu to od konce.

1)viz níže..

2) Logo Pirátů není v žádném výtisku. Všude je dle pokynu I.Bartoše uveden text "Sborník vyšel za přispění České pirátské strany".

3) Současný stav "pohybu" publikací je tento: do prodeje šlo cca 100 ks. Stovka mi leží doma pro autory, stovku už jsem rozdal (typově MK ČR, UK atd.), takže těch 500 dalších musím ještě vyrobit. Váš příspěvek to pokryje jen tak tak, proto jsem kladl otázku té distribuce, neboť poštovné za jednu obálku se sborníkem dělá samo cca 50 Kč. Takže jsem spíše nakloněn to udělat tak, že 200 půjde všem poslancům PSP, 81 všem senátorům Senátu, a zbytek na různé typy škol. Přes magistrátní odbor školství jsem chtěl požádat, zda by magistrát nerozeslal sborník na své střední školy, které zřizuje v působnosti kraje, a obdobně krajské úřady. Na středočeském mám také kontakt, který by s tím dovedl pomoci, v karlovarském byste si to asi uměli ošéfovat vy, když máte v ML radnici atd. To je myslím smysluplné - střední školy jsou důležitým cílovým terčem.


1) Schůzka bude. Beru sebou na jeho vlastní žádost autora podání ke KK (a fakt mě nezajímá, že je to zrovna kontroverzní Krtek, kdo si všimnul, že něco na čem je napsáno, že to podpořila pirátská strana - z veřejných peněz -, se prodává.. už mi choděj varovný SZ, že to není vhodný, nechápu proč.. zkuste to obhájit tady, možná to pochopím..), pokud má zájem ještě někdo, napište SZ, když vás nebude 20, písnu vám čas a místo. Velice bych ocenila, kdyby měl čas Václav Fořtík, kterému to píšu rovnou :) před panem Žantovským si takovou "přepadovku" obhájím, žádný strach.

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Uz to znej leze :)

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Pokud bude schůzka dnes, tak to nedám do 16:30 učím na kroužku a od 17:00 jsem na SRPŠ (či jak se to teď jmenuje).
Středa celý den OK, čtvrtek dopoledne špatně/celý den špatně.
Jinak pokud tam nebudu, je dobré ho dotlačit do co nejvíce výtisků Pirátům, my si s tím poradíme ...Navíc je to vhodné i pro sebevzdělání na krajích...
Naposledy upravil(a) Vaclav.Fortik dne 08 zář 2015, 11:09, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Updatnul sem prispevek nahore o info, kde se daji clanky ze sborniku (6 z 11) precist online.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Tak jsme se včera sešli s panem Žantovským, probrali jsme komunikační šumy, vyjasnili jsme si, že projekt chceme dokončit zhruba tak, jak se to plánovalo a že nedokonalé smlouvy jsou peklo.
- z formulace "'Sborník vyšel za přispění české pirátské strany" není patrné o jaký příspěvek šlo, pan Ž. uvedl, že i když by rád sborník viděl na světě ve větším nákladu, neměl by problém s tím, kdybychom od smlouvy odstoupili, za "příspěvek" čps bere i komunikaci s Ivanem ohledně konference a realizace sborníku + převzaté pirátské texty.
- 300 kusů je již vytištěných, z toho 100ks v prodeji, 100ks je počítáno na autory a 100ks je rozdáno.
- ty rozdané bychom započítali do toho objemu, který pokryje náš příspěvek
- výtisky zdarma půjdou do Senátu (81) + výbory a odborné komise (X neví to někdo?), do středních škol v Praze a středočeském kraji (X, počítáme kolem 100) + 150 dostaneme k rozdistribuování my.
- dohodli jsme se, že pan Ž. si vezme na starosti parlament a ty školy, protože má kontakty a my zkusíme přes členskou základnu rozdistribuovat zbytek

Nebylo mi jasné, jak chce za 15000 zaplatit 500 výtisků, když 300 stálo prý 12000. Teď čekám mail, kde bude kalkulace a na základě toho upravíme počet výtisků, které se ještě dotisknou. Pak budu potřebovat napsat buď dodatek ke stávající smlouvě, nebo smlouvu novou.

Bylo to průzračně jasné, teď když to čtu, tak doufám, že jsem se nepletla.. Jestli jsem něco zapomněla, tak to Lukáš dopíše a valte dotazy a připomínky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Vaclav.Fortik, Frantisek.Kopriva

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“