Pomoc naším voličům

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Fajx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 35
Registrován: 26 srp 2013, 11:51
Profese: Obráběč kovů
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Fajx »

Kdyby se dobře udělalo nějaký video a v něm lídr, nebo kdokoli jiný vše dobře vysvětlil a šířili by jsme ho po síti a kde by to šlo, myslím že by se to dalo všem pěkně vysvětlit o co jde.
a nějaký grafický balíčky by taky nebyli na škodu každej by tiskl a informoval ;)

kecá se mi to hezky, bohužel zatím víc udělat nedokážu :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Fajx za příspěvek:
Homo.Pyratus
Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Víte, mne by strašně moc zajímalo, kdo tuhle akci naplánoval a dal k ní rozkaz.
Půjde o pár konkrétních šmejdů, pravděpodobně zkorumpovaných zbabělců, jdoucích na ruku mafii a testujících, kam až se může totality zase posunout. A právě tohle testování a plíživé posouvání zneužívání moci a skrytá privatizace práva je hlavní problém. Nikoli hulení, které je dobrou záminkou. A také potřebují zaměstnat společnost - tu část opozice, která je schopna se aktivizovat.
Takže jejich akce je zatím úspěšná - poškodili svobodu a nezávislost, zabavili nás i ostatní opozici a okradli o čas, otestovali meze, donutili a donutí opozici se zviditelnit... Když nebudeme důslední v dohledání iniciátorů a jejich přiznání odpovědnosti za pochybení, tak to vše náležitě zůročí v dalším tlaku.
Rozhodně bych nevystupoval proti policii jako takové. Policie plní rozkazy a vesměs mám s policajty zkušenosti dobré. Snažil bych se zjistit pozadí. Doufám, že máme nějaké možnosti, případně existují zainteresovaní novináři, které to také zajímá nebo by zajímat mohlo.
Přemýšlím, zda nějak nenapsat stanovisko podobného znění (jako garant podnikání).
Naposledy upravil(a) Ivan.Mikolas dne 07 lis 2013, 09:40, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvky (celkem 5):
Hurvajz.jr, Martin.Kucera, Tomas.Klapka, Kostas.Dimoskakis, Homo.Pyratus
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Jakub.Stacke
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Jakub.Stacke »

co třeba navázat na kampaň SvobEvropa/SvobInternet a udělat video s babičkou co si pěstuje a posílá pozdravy chlapcům do vazby. Nebo aby to natočil někdo na kom jde vidět že nehulí, s myšlenkou nejde o hulení, jde o svobodu. Příště zavřou váš obchod.

K samotné kauze. Zaznamenal jsem že v prodejně v Ostravě našla policie pěstírnu a kilo sušiny... Což není moc fajn
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvek:
Homo.Pyratus
Prostě Stacke
77nula157333
Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Ivan Mikolas píše:Víte, mne by strašně moc zajímalo, kdo tuhle akci naplánoval a dal k ní rozkaz.
Půjde o pár konkrétních šmejdů, pravděpodobně zkorumpovaných zbabělců, jdoucích na ruku mafii a testujících, kam až se může totality zase posunout. A právě tohle testování a plíživé posouvání zneužívání moci a skrytá privatizace práva je hlavní problém. Nikoli hulení, které je dobrou záminkou. A také potřebují zaměstnat společnost - tu část opozice, která je schopna se aktivizovat.
Kromě dlouhodobých efektů "salamového" omezování svobod je taky možný, že je to kouřová clona pro nějakou konkrétní aktuální akci. Nebylo by od věci projít zákony, které se v těchto dnech schvalují nebo budou schvalovat, jestli se někdo nepokouší protáhnout tam nějakou extrémní levárnu, přílepek, nebo vytvořit přležitost pro tunel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 7):
Ivan.Bartos, Michaela.Vodova, Ivan.Mikolas, Josef.Kadlecek, Lenka.Wagnerova, Kostas.Dimoskakis, Fajx
Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Také si myslím, že to může být kouřová clona.
Zavolal jsem ohledně pondělka na mobil tiskové mluvčí policie ( plk. Mgr. Ivana Ježková , Tel.: 602 651 187 viz http://www.policie.cz/clanek/policiste- ... shopy.aspx a vyslechl si takové naučené fráze. Akce prý nebyla kordinovaná, ale byla koordinovaná ;) , postupy policie mi sdělovat nebude, plní jen povinnosti na základě rozhodnutí nejvyššího soudu, uživatelé marihuany prý konvergují k pervitinu a mají na to statistiky - ale žádné mi nedají a mám se obrátit na nevládní organizace :mrgreen: a podobné žvásty,... fakt fraška.
Odpověděl jsem, že chápu, že "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" a že by mne zajímalo, čí je to chleba, pak jsem raději popřál hezký den a zavěsil...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvek:
Jakub
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

A kdeže se koordinuje sobotní demoška? Zmínka tu padla, ale link tu není. Pirátský kalendář taky zarytě mlčí! Nebo to přijde zas na poslední chvíli, zatímco by se dalo připravit nějaké skvělé megapřestavení. Michal Krause a jeho aparát je kontaktován (aby se to zas nedozvěděl tři hodiny před akcí samotnou - nechci tahat starý věci...)?

Edit:
Aha, tady:
piratske-kauzy-f353/policejni-zatah-na- ... ml#p258218
Xichtbook
Hoďte to někdo oprávněný do kalendáře

A název tohoto vlákna taky není zvolený zrovna nejlíp... OFFTOPICAnebo to je schválně a já to zas nepochopil? To už bych si připadal jak za totáče, vymýšlení ptydepe aj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Ivan.Mikolas
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Ivan.Bartos »

předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Když už jsme si dnes s mluvčí policie tak hezky popovídali, napsal jsem jí přátelský dopis a položil pár dotazů. Ivan B. vyzýval garanty k akci, tedy jsem výzvu vyslyšel tak, jak umím.
Dopis je v příloze, je sice stařecky expresivní ;) a do určité míry odráží rozhovor, který jste neslyšeli, ale nemyslím, že by byl špatně a nesrozumitelný. Jsem zvědav na reakci a jako vždy jsem směrem k druhým optimista.
Píši jako soukromá osoba s odkazem na Piráty, takže ať o tom víte.
Přílohy
Dotazy_Jezkova.doc
(33 KiB) Staženo 98 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvky (celkem 6):
Petr.Romanek, Frantisek.Navrkal, Kostas.Dimoskakis, Mikulas.Ferjencik, Devilkin, Hurvajz.jr
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Shaleman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2013, 08:40
Profese: platikář
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Shaleman »

Tobias Esner píše:
Martin Shanil píše:zabetonujete si pověst huličů. imho nás moc jinejch nevolí tak aspon tydle hlasy nám zustanou. Mě je jasný že jde o víc, ale uvidí to tak i širší veřejnost? snad jo.
To máš pravdu, už podle reakcí na internetu se ozývá veřejnost že nechápe jak to lidi žerou kvuli hulení, ale musí se jim to podat jako že jde o svobodu a že to není jenom o hulení, muj názor. a taky realita....
Dokud to média budou předhazovat jako "boj proti drogám", nikdy to nevysvětlíš. Potom stačí pár rozhovorů s úspěšným objevem pěstíren a nikoho už nebude zajímat nějaká svoboda, najednou ten pan Někdo měl pravdu. A i když se potom v tv objeví rozhovor s dredařem, ať už jakkoli rozumným, nikdo se nebude ptát jestli hulí nebo ne a k čemu že ty lampy se dají ještě použít a nakolik je legitimní je prodávat. Tak jako poslední dobou vždy, média jdou na ruku, jedno kolik zla vyvolají. Nevím nakolik spoty na internetu pomohou, protože televize bude vždy silnější. Vidím to u nás doma na důchodcích. Jakmile se někde objeví "investigativní" reportáž o trávě, automaticky se jedná o feťáky a nikdo se ani nepodívá co to vlastně je ta tráva zač. A jakmile ve zprávách zazní "tuto lampu využívají především..." je to drogové doupě nejhoršího kalibru. Opět se prostě ukazuje, nakolik je "národní myšlení" pozadu a jak slepě jdeme za každou blbostí v televizi. A samozřejmě, "mladí tomu vůbec nerozumí a pokud jo, píchaj si tu trávu taky"!
Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Pomoc naším voličům

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Dostal jsem odpověď na svoje dotazy (12.11.13), přehlédl jsem ve spamu. Jako slohovka dobrý, ale jinak nic moc, pár informací tam snad je, jestli je někdo dokáže využít. Praxe placených lhářů, nazývaných "mluvči" je jen další patologický jev netransparentní společnosti... byť chápu, že každý se chce nějak dobře živit. Nedokáži z písemného projevu posoudit, nakolik šlo o poctivou snahu mi odpovědět a nakolik o výsměch. Profesionální "mluvčí" dokáže balancovat na hraně obého.

Vážený pane Mikoláši,
posílám Vám odpovědi na Vaše otázky k zásahům policie v growshopech, které jste zaslal paní Ježkové.

1. Co se změnilo od října 2012, že bylo nutné provést podobně silový a koordinovaný zásah až nyní? Shodou okolností právě v době, kdy získali první dvě komerční organizace licenci na dovoz předraženého léčebného konopí?

Rozhodnutí NS, týkající se šíření toxikomanie a Growshopů (8 Tdo 1206/2012-24) bylo publikováno 31. 10. 2012. Usnesení bylo potřeba prostudovat a vyjasnit si jeho praktický význam. O dopadu a smyslu rozhodnutí byla dále provedena školení, jak v oblasti justice, tak Policie ČR. Poměrně dlouhou dobu zabral samotný monitoring fenoménu growshopů – tedy jejich umístění, šetření k provozovatelům a kontaktním osobám. Vzhledem k provedeným zjištěním bylo evidentní, že postup při trestním řízení, zejména při zajišťování důkazů v terénu, si vyžádá nasazení značných sil a prostředků - samotná realizace byla opakovaně odložena, převážně z personálních důvodů PČR. Uvedený čas navíc umožnil i majitelům Growshopů na zpřesnění právní situace reagovat, což bohužel učinili jen někteří.

S licencí na dovoz léčebného konopí nemá realizace nic společného. Nelze spojovat vymáhání práva a novou legislativu, která souvisí se zpřístupněním léčebného konopí. Jsou to dvě odlišné věci. Realizace se týká trestného činu šíření toxikomanie prostřednictvím některých obchodů s potřebami pro pěstování a konzumaci konopí (dále Growshopy). V případě konopí zákon zakazuje pěstovat druhy a odrůdy rostliny konopí, které mohou obsahovat více než 0,3 % látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů a podstata nové legislativy ani nenaznačuje, že by měla být trestně-právní úprava nedovoleného pěstování netechnického konopí a dalšího nakládání s ním legalizována.

2. Nepřipadá Vám přehnaný a případně neoprávněný zásah proti řádně registrovaným živnostníkům a podnikatelům mnohem závažnějším porušením práv a svobod občanů ČR, než potenciální možnost zneužití prodávané pěstební techniky?

Práva a svobody občanů jsou nedotknutelné s výjimkou zákonem precizně vymezených okolností. Realizace byla provedena v rámci české právní úpravy, trestní řízení jsou dozorována státními zástupci, zajištění důkazů v obchodech a jiných prostorách bylo provedeno na základě patřičných příkazů. Zneužíváním prodávaného zboží je páchána trestná činnost.

3. Souvisí tento zásah také se snahami z poslední doby prosadit v EU zákony omezující drobné pěstitelství obecně?

Nesouvisí, jedná se o dvě zcela odlišné věci.

4. Uvědomuje si vůbec policie možnou souvislost zájmů osob zainteresovaných na provedení pondělního zásahu s licencovaným dovozem konopí nebo snahami potlačovat obecně drobné pěstitelství? Uvědomuje si policie možné nebezpečí podobných tendencí pro svobodu a právo ve společnosti?

Jak již bylo zmíněno v odpovědi k první otázce. Nová legislativa, která souvisí se zpřístupněním léčebného konopí ani nenaznačuje, že by měla být trestně-právní úprava pěstování netechnického konopí a dalšího nakládání s ním legalizována. Nedovolené pěstování netechnického konopí s obsahem THC vyšším než 0,3 % bude i nadále protizákonné. Naznačovaná souvislost tedy neexistuje.

5. Skutečně policie ČR disponuje, byť jedinou studií nebo statistikou nebo jinými daty, dokazujícími přechod uživatelů konopí k tvrdým drogám ve větší míře, než například kuřáků tabáku nebo uživatelů alkoholu nebo zcela průměrného vzorku populace? Je tato studie k dispozici?

Dle nejnovější Výroční zprávy o stavu ve věcech drog v České republice představují již tradičně konopné látky nejrozšířenější nelegální návykovou látku a v české společnosti se zvyšuje přijatelnost jejich užívání. V roce 2011 se v ČR spotřebovalo odhadem 18,2 tun konopných drog. Dle Evropské školní studie o alkoholu a jiných drogách ESPAD, která proběhla mezi 16-ti letými v roce 2011, uvedlo zkušenost s užitím nelegální drogy 43,4 procent dotázaných studentů, přičemž nejčastěji se jednalo právě o konopné látky. Negativní sociální a zdravotní dopady užívání konopných drog prokazuje řada studií. Konkrétně „indoor“ pěstování konopí se vyznačuje vysokým obsahem delta-9-tetrahydrokanabinolu a nízkým obsahem kanabidiolu (CBD), což představuje zvýšená zdravotní rizika zejména v podobě "toxických psychóz" a duševních poruch.

Úkolem policie však primárně není posuzovat škodlivost či dopady zakázaných látek. Dle české právní úpravy policii ani nepřísluší posuzovat nebezpečnost trestného činu, to přísluší státním zástupcům a soudům. Úkolem policie je reagovat na každé protiprávní jednání.

6. Neposloužil pondělní zásah k aktivizaci části veřejnosti předem určeným směrem, vytipování aktivistů případně k zakrytí jiné závažné činnosti na poli politiky nebo legislativy? Tedy jako vábnička na straně jedné a kouřová clona, pro "mocenské rejdy" určitých organizovaných skupin v České republice, na straně druhé?

Policie ČR je apolitická organizace a její úkoly jsou přesně vymezeny zákonem. Jakékoliv spekulace o možných spojeních se světem politiky zásadně odmítáme a nebudeme je ani komentovat.

7. Proč bych měl podávat trestní oznámení? Jsem přesvědčen, že jako občas ČR ,mám (mj. dle zákona 106 Sb.) právo na informaci, kdo tuto akci inicioval a případně z jakého skutečného důvodu. Jméno iniciátora postačí. Na skutečný důvod akce se potom mohu zeptat konkrétních osob.

Akci iniciovala a koordinovala NPC, z toho důvodu, že obchod technologiemi tohoto typu v ČR významně zvyšuje obecně vnímanou dostupnost netechnického konopí, poskytuje mu morální a materiální oporu, zvyšuje míru společenské akceptace vůči protiprávnímu jednání, přičemž (ve smyslu zákona) je pěstování a další nakládání s těmito typy konopí nelegální.

Pokud budete mít další dotazy, rádi je zodpovíme.
S přáním hezkého zbytku dne
Barbora Kudláčková
--
S pozdravem
Barbora Kudláčková
tisková mluvčí
Národní protidrogová centrála SKPV
tel: 603 191 406
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“