Stránka 1 z 2
Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 18 pro 2012, 13:58
od Michal Wagner
Ahoj RP,
žádám o schválení vydání 6000,- na cestové pro cesty do Senátu pro rok 2012-13 (za rok 2012 to bude jedna cesta; demo před 14 dny nepočítám) z peněz RP.
děkuji
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 18 pro 2012, 21:42
od Jakub.Michalek
Jak bylo uvedeno, naše preferovaná varianta je vyplatit to z administrativního odboru, kterému v případě potřeby navýšíme rozpočet (třeba zkrácením nějakého zlobivého orgánu, že Petře

).
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 07:06
od Petr.Vileta
Jakub Michalek píše:(třeba zkrácením nějakého zlobivého orgánu, že Petře

).
Zlobivy organ bude potrebovat zaplatit audit. Auditor bude stejny, ale letos mame vetsi rozsah agendy, tak to asi bude drazsi nez loni. Na cestovne nepotrebuji nic, ale nejake postovne bude.
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 12:33
od Marcel.Kolaja
Jakub Michalek píše:Jak bylo uvedeno, naše preferovaná varianta je vyplatit to z administrativního odboru, kterému v případě potřeby navýšíme rozpočet (třeba zkrácením nějakého zlobivého orgánu, že Petře

).
Je extrémně neefektivní, aby záležitosti, které potřebují častou fyzickou přítomnost v Praze, řešil brňák. Pokud to hodlá financovat z vlastní kapsy, tak proč ne, ale pokud to má platit strana, tak jsem zásadně proti. Pokud na to Praha ze svých 60--70 členů nemá nikoho, a chce za to utrácet peníze, tak ať to platí ze svého rozpočtu, jehož drtivou část dostala z peněz na mandát. Pokud to má platit centrální orgán, tak si nechám proplácet všechny cesty na zasedání RP a RV, kde je to mnohem opodstatněnější než v tomto případě.
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 12:53
od Ivo.Vasicek
Když jsme v Plzni schvalovali rozpočet, tak jsme o tomto nákladu nevěděli? Bylo vůbec nutné hlasovat o prostředcích na dopravu pro ZO, když to lze "dorovnat" operativně? (ironie)
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 15:17
od Michal Wagner
Tohle je podatelna, nemám pocit, že se tady má diskutovat. Toto bylo diskutováno v samostatném vlákně, prosím moderátory o moderování a zbytek o dodržování pravidel

A Marceli, prosímtě, ty si to vlákno přečti, než sem napíšeš argument, kterej byl vyvracen 3ma členama předsednictva v diskuzi, působíš pak dost neinformovaně.
Děkuji
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 15:37
od Lenka.Wagnerova
Je mi smutno. Ti, kteří v jednom vlákně bojují za naprostou svobodu a nesvázanost byrokracií a pravidly, na dalším místě trvají na tom, aby se hlásilo a hlasovalo předem, co bude za rok.... My fakt v Plzni nevěděli, že Michal se bude tak angažovat, a především, že to bude s Liborem tak fungovat ! Ale máte pravdu, měl by to vzít nějaký Pražák. Je jedno, jestli to bude na prd, ale hlavně, že to bude levné a spravedlivé.
Já snad budu ty cesty Michalovi platit ze svého, než abych četla tyhle trapnosti.

Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 16:14
od Ondrej.Profant
Lenka Matouskova píše:Je mi smutno. Ti, kteří v jednom vlákně bojují za naprostou svobodu a nesvázanost byrokracií a pravidly, na dalším místě trvají na tom, aby se hlásilo a hlasovalo předem, co bude za rok.... My fakt v Plzni nevěděli, že Michal se bude tak angažovat, a především, že to bude s Liborem tak fungovat ! Ale máte pravdu, měl by to vzít nějaký Pražák. Je jedno, jestli to bude na prd, ale hlavně, že to bude levné a spravedlivé.
Já snad budu ty cesty Michalovi platit ze svého, než abych četla tyhle trapnosti.

V Plzni jsme to věděli, já jsem i podle toho hlasoval. V Praze jsme na to rozpočet připravili (ještě před tím, než to Michal navrhl). Resp. věděli jsme, že budou i takové náklady.
Např. z mého pohledu je diskuse hlavně o principech přidělení. Což tu zdůraznili již mnozí. S Michalem jsem si o tom psal a on IMHO souhlasil - představí, co dělá a my pak řádným hlasováním uvolníme peníze. Ale představa, že sem napíše a druhý den dostane peníze bez otázek je mylná (nemyslím si, že by si to tak představoval Michal). Jako PKS Praha neseme za rozpočet odpovědnost a volíme raději opatrný postup, než vyházet peníze oknem, než se kdokoliv rozkouká. Pokud nějaký jiný orgán považuje toto za přiliš byrokratické, tak ať uvolní peníze od sebe.
Ideální by bylo, kdyby však někdo připravil obecná pravidla. Já zatím moc nevím jak, ale stále nad tím přemýšlím. Nelíbí se mi schvalovat vše zvlášť, ale ani dávat volnou ruku - cestuj si a my to proplatíme. Nicméně teď to jde schválit zvlášť a vše je vyřešeno.
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 16:25
od Lenka.Wagnerova
Ondro, v tomhle problém není. Štvou mě ti, kteří kritizují skoro všechno, aniž by byli ochotni převzít odpovědnost, případně aniž by zvážili všechny aspekty.
Praze díky za vstřícnost. My jako RP (Ivan, Jakub a já určitě) s tím taky problém nemáme. Nad pravidly se zamyslíme. Opatrnost v nakládání s penězi je také důležitá. Ale tohle je potřeba vyřešit hned.
Re: Cesty do Senátu (M.Wagner)
Napsal: 19 pro 2012, 16:40
od Petr.Vileta
Jako strážce pokladu bych měl sedět na truhle a střílet po každém, kdo k ní natáhne ruku.

Ovšem plavím se na stejné lodi a nelíbí se mi, že když už se najde někdo, kdo se konkrétního úkolu ujme z vlastní iniciativy, dělá to dobře a baví ho to, jen prostě nemá plat několik desítek tisíc (Ahoy Marcel

), tak mu budeme všichni házet klacky pod nohy a otrávíme ho. Ano, Praha má 56 členů, Středočeši dalších 24, ale holt tam není nikdo, kdo by měl nadšení, schopnosti, ochotu a dost volného času zrovna pro tuhle činnost. Tak se našel Brňák Michal Wagner, no a co? Je jeho práce pro Piráty prospěšná? Stojí za těch několik tisíc ročně? Je důležitější, než třeba pár tisíc plakátů co nám zbyly z poslední kampaně a stály asi tak stejně?