Podpora kandidatury Petra Kapounka na místopředsedu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Moderátor: Predsedajici

Ve věci podpory kandidatury Petra Kapounka na místopředsedu Pirátů jsem

PRO

43
18%

PROTI

192
78%

ZDRŽUJI SE

10
4%

Celkem hlasujících: 245 - Celkem hlasů: 245

Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: manažer, zastupitel
Dal poděkování: 714 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpora kandidatury Petra Kapounka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Vážené celostátní fórum,

předstupuji před vás a ve vší vážnosti a s plným vědomím, co tento úkol obnáší, Vás žádám o podporu v mojí kandidatuře do RP.

TLDR verze:

Make people legal again!

• Chci stát, ve kterém se dá žít, mluvit, myslet, pracovat, podnikat, cestovat, komunikovat, pěstovat, sdílet a navazovat a žít mezilidské vztahy LEGÁLNĚ

• Chci, abychom hájili svobody všech a abychom z nich přestali ukrajovat s vidinou vyššího dobra. Chci, abych znovu diskutovali o politice a neřešili jen sami sebe.

• Odmítám myšlenky progresivní levice a útoky na kapitalismus považuji za útok na demokracii. Proti levici jako takové nic nemám, považuji ji za stejně legitimní proud jako pravici nebo konzervativismus. Sám jsem se dlouho považoval spíše za levičáka. Co jsem dnes, nevím. Asi centrista.

• Chci utlumit naše přebujelé stranické ego, chci více pokory a respektu k jiným stranám a názorům. Chci, abychom nezrazovali hodnoty, které jsme razili před r. 2017.

• Chci aby strana měla za jasné priority témata osobních svobod, průhledného a efektivního státu, dostupného špičkového vzdělání a dále témata ekonomická. Chci, abychom v ČR vytvářeli podmínky, v nichž má každý, kdo chce, šanci se vzdělávat, růst a uspět (či neuspět). Abychom pomohli ČR stát se oním pověstným ekonomickým tygrem. Odmítám však, abychom slibovali všem všechno. Říká se, že kdo má mnoho priorit, nemá žádné.

• Odmítám, abychom kladli na lidi či ostatní politiky nepřiměřené nároky. Chybovat nebo neuspět je normální.

• Video s mým představením přikládám zde

Dlouhá verze:

Nebudu zde vypisovat moje CV. Jsem člověk z praxe, člověk z businessu, což není a nesmí být sprosté slovo, ale chci vám představit svůj politický profil a svou politickou vizi. Nebudu se předhánět, kdo víc roznesl novin nebo odmakal na kampani. Nejen, že to není a nesmí být hlavní kritérium, ale řadu facebookových remcalů bych i v tomto snadno překonal. Jsem Pirátem od r. 2010, tedy dřív, než to bylo cool a sakra dřív, než naše preference začaly napovídat možný úspěch ve sněmovních volbách. Mám za sebou předsednictví MS, KS, jsem zastupitelem v Prostějově a působím v odborných komisích. V rámci Pirátů jsem se stáhnul do ústraní v r. 2020, když jsem se nedokázal ztotožnit s prioritami, které si moje tehdejší KS zvolilo při výběru lidí na sněmovní kandidátku. V kombinaci s politickým směřováním, které už několik let uhýbá pryč o zásad, na nichž strana vznikla, to pro mě byla pomyslná poslední kapka. Nevystoupil jsem, ale odešel jsem ze svého KS a zůstal Pirátem bez územní příslušnosti. Uvědomuji si, že problém ve směřování strany není v kraji, z něj jsem vystoupil, ale je hlubší a je přítomen napříč naší zemí. To je to, co chci nyní změnit. Dnes, když mnozí po debaklu odcházejí, často ze stejných důvodů, které vadí i mě, nabízím svou účast a převzetí dílu odpovědnosti.

Předně bych rád popsal současnou situaci.

Strana je v krizi. Když napíšete na internet, že se vám něco nelíbí, často se dočkáte reakce „vše je v pohodě, buď pozitivní a běž raději roznášet noviny“. I toto je vlastně projevem té krize. Z naší politiky se vytratila politika a diskuze o ní. Zůstala jen jakási nedefinovaná ideologie, přesvědčení o naší neomylnosti a nadřazenosti všem ostatním politickým názorům a kult úspěchu. Tento kult utrpěl s volebním debaklem a ego mnohým Pirátů je tak raněné, že jakoby zapomněli, kvůli čemu a pro koho v té politice jsou.

Jak jistě víte, byl jsem zastáncem vstupu do vlády. Ano, kampaň byla strašná. Ale voliči nejsou ovce a nerozhodují se jen podle kampaně. Naše politika v posledních minimálně dvou letech byla mnohem horší, než naše kampaň. Sami jsme dali oponentům munici, kterou nás rozmetali. Ano, vedení strany musí nést odpovědnost za neúspěch. Je to princip. Ivan Bartoš jako volební lídr, který už pokukoval po ministerském křesle, a nyní stěží dosáhne na křeslo ministra, nakonec v roli lídra selhal. A ne proto, že se nechal přezářit lídrem koaličního partnera. To se může stát komukoliv. Selhal proto, že nebyl lídr, ale jen mluvící hlava. Nedokázal se postavit proti negativním trendům uvnitř strany, ač o nich věděl. Prezentoval, co dostal na servírováno, mluvil vlastně pořád stejně, nevysvětloval věci tak, aby je pochopil i Franta z Horní Dolní. Nevymezoval se proti šíleným nápadům, s nimiž někteří členové strany přicházeli. Místo toho jen lamentoval, že všechno je kampaň. Jsem přesvědčen, že nyní by se měl na plno věnovat MMR a že by v rámci strany měl nést politickou odpovědnost a nebýt dále jejím předsedou. I proto, že jeho kult osobnosti už považuji za přehnaný. Ta odpovědnost je zřejmě jediné, v čem se shodnu s Ivanovými odpůrci z „druhého břehu“. Pokud ale proti Ivanovi budou stát jen lidé jako Markéta Gregorová, budu raději volil Ivana. Je pro mě menší zlo. Pevně doufám, že se najde lepší protikandidát.

Pokud jde o koalici se STAN, byl jsem jejím podporovatelem. Zpětně musím uznat, že jsme udělali chybu, když jsme špatně přečetli data, která jsme už měli. Když jsem je analyzoval nyní, zjistil jsem, že nárůst kroužkování voličů STAN bylo možné předvídat. Otázka je, kdybychom se rozhodli jinak, zda by tu dnes dál nevládl Andrej Babiš a zda bychom za další roky měli ještě svobodná média a svobodné volby. Jsem vlastně rád, že jsme před volbou mezi porážkou Andreje Babiše a zároveň nás nebo záchranou sebe a záchranou Andreje Babiše, nestáli. Vím, jak by se ti nejradikálnější z nás rozhodli. Pro ně je totiž pseudo-liberální zloděj lepší, než konzervativní grázlík. A sami ani neví, jakou mají pravdu. Podobně to totiž vidí i veřejnost a to je příčina našeho neúspěchu. Pro mnoho lidí je jistota konzerv nebo jistota zloděje, co si hledí jen sebe, lepší, než riziko nástupu fanatiků, kteří jim budou chtít řídit životy. A jsem přesvědčen – a potvrzují to i nové průzkumy preferencí, že toto je příčina našeho neúspěchu. Byli jsme to my, kdo stáhl společnou koalici k tam mizernému výsledku, jakým je 16%. A jsem přesvědčen, že to není kvůli dezinformační kampani a kvůli tomu, že si z nás AB udělal terč (to by mohlo mít i opačný efekt – mohlo by nás to i posílit). Je to kvůli extrémním nápadům a antiliberálním progresivistickým postojům, které někteří z našich lidí tlačili do médií a na sociální sítě, či přímo do legislativy, a vůči nimž nebyl nikdo z vedení nebo z čela kampaně ochoten se distancovat. Lidé z nás měli oprávněný strach, proto kroužkovali STAN. A my jsme sami dali našim oponentům kulturně válečnou munici, kterou nás rozstříleli. Fňukáním, jak za to může STAN, si dobrou vizitku taky neděláme. Krize ve straně není výsledkem volebního debaklu. My v té krizi už byli a debakl je toho výsledkem. O tom, co vše jsme udělali špatně, bych se dalo napsat hodně řádků. Důležitější teď je ale, co dál.

Co dál?

V první řadě je potřeba se přestat handrkovat o tom, jestli se STANem příště ano či ne. Ve chvíli, kdy se voliči STAN naučili takto kroužkovat, ve chvíli, kdy víme, že je možné zažít takovýto kroužkovací debakl, je jasné, že další celostátní koalice se STAN není možná. Přijde mi nepochopitelné, jak Ivan mohl prohlásit, že si ji dovede představit znovu. Zřejmě už je přepracovaný. Nebo odtržený od reality. Nevím. Podle mě již taková koalice není možná ani v krajích a doporučil bych sdružením ve větších městech, zda se chtějí do nějakých koalic vůbec pouštět. Myslím, že teď na ně není vhodná doba. Každopádně nemá smysl, abychom se štěpili právě na tomto tématu. Stejně tak vstup do vlády – výsledek 88% je jednoznačný. Jsme přesvědčen, že pozici, kdy budeme jen kritizovat, ale účast odmítneme, bychom před voliči neobhájili.

Abychom byli znovu stranou, která bude schopna významně hýbat s českou politikou, je třeba udělat následující:

• Přiznat si, že jsme v krizi. Neochota si to přiznat brání v hledání řešení. Čeká nás CF, tam máme možnost vyměnit vedení, ale žádná větší změna v tyto dny nenastane. Velmi se mi líbí nápad myslím Petra Lyska, uspořádat tzv. ideovou konferenci. Nejlépe někdy kolem léta, v době nekoronové, kdy bychom se potkali a za zavřenými dveřmi si face-to-face vyříkali pohledy na to, co jak kdo vidí. Bez novinářů. A ne formou „workshopů“ po CF, protože to je nalejvárna a ne nějaká diskuze, kde by mohlo dojít ke střetu názorů. Druhý den po konferenci už by mohl proběhnou nějaký team-building, kde bychom mohl začít obnovovat koronou rozbité vztahy.

• Je nutné si uvědomit, že strana není jen Fórum a Zulip. Strana jsou její členové. A řada těch členů chodí do zaměstnání, nebo má rodinu, přátele atd. a žijí skutečný život. Tito lidé tak mají nejlepší kontakt s realitou, nejlépe znají problémy lidí (ne jen určitých vyvolených skupin), ale zároveň tito lidé tráví nejméně času na fóru a další stranických platformách. Jsou nejméně slyšet a projevují se až při hlasování. Toto bylo dobře vidět na hlasování o vládě. Podle fóra a sociálních sítí to vypadalo, že vstup odmítneme, výsledek byl ale drtivě opačný. Jenže řada hlasování nejde redukovat jen na pro/proti a ve chvíli hlasování je na participaci členů už pozdě. Je třeba hledat cesty, jak umožnit i těm, kteří mají méně času, aby byli již ve fázi tvorby politiky strany řádně reprezentováni.

• Je třeba oprášit „staré“ hodnoty strany a bavit se znovu o tom, co znamenají. Když tato strana vznikla, svoboda bylo vždy klíčové slovo. Diskuze o politických názorech byly často barvité a emotivní, už tehdy platilo, že se lidé si nadávají na fóru a pak se potkají u piva a jsou v pohodě. Svoboda říkat, co si myslím, se ale brala za to nejcennější a vždy byly nadřazena pocitům, co je správné a co ne. Bez toho, aby zazněly všechny názory, i ty „hloupé“, totiž nelze najít ta nejlepší řešení. Vylučovat někoho pro názor bylo nemyslitelné. Pokud nějaké řešení obnášelo zásah do svobody názoru, prostě se hledalo jiné řešení. Potom šlo samozřejmě také o posilování demokracie a ochranu soukromí. Proč, když se vyjadřujeme k výročí 11. září, nepadne ani slovo o zákonech, které byly v reakci na to schváleny a zásadním způsobem omezily svobody lidí a jejich soukromí? I když jde o USA, dotýká se nás to také. Kdy jsme se naposledy zastali Julia Assange? Nebo od doby, co mu byla přišita nálepka sexuálního násilníka, už se ho štítíme? Co problematika kamer s rozpoznáváním obličejů, kterých přibývá jako hub po dešti? Místo, abychom redukovali nesmyslný výčet zákonů, podle kterých je každý vlastně v něčem nelegální, často z našich řad přichází nápady na další represe. Třeba návrhy na plošné omezení rychlosti ve městech na 30km. Zákon o předjíždění cyklistů, pro který jsme hlasovali, je paskvil, který se plošně porušuje, jinak by se po silnicích nedalo jezdit. Soudy dál lidi zavírají za výrobu konopných mastí. V této zemi každý něco porušuje, všichni si na to zvykli, přijde jim to normální, a když se pak navrhují nové zákony, dělají se nesmyslně přísné s argumentem „však stejně to budou lidi porušovat“. Toto je kocourkov a my se stali jeho součástí. Říkám dost. Říkám MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!. Ano, záměrně parafrázuji blba a záměrně jsem to napsal kapitálkami. U takto takto dlouhého textu by se to u jedné věty dalo tolerovat, ne? Nakonec i být blbec by mělo být legální. A nenapadá mě slogan, který by lépe popisoval původní ideje pirátů.

• Nejsme strana pro vyšší dobro, to umí dostatečně všichni ostatní. Nulové kriminality docílíte jen tím, že každý bude mít za zadkem policajta, který ho bude hlídat. Stoprocentní bezpečnosti dopravy dosáhnete jen tím, že lidi zavřete doma. Stoprocentní ohleduplnosti, kdy se nikdo nemůže pro nic urazit, docílíte jen tím, že lidem zalepíte ústa a odpojíte klávesnici. Stoprocentně asexuální společnosti, kde se nikdo necítí nikým obtěžován, dosáhnete jen tím, že mužům zalepíte oči, ženy navlečete do burek a zabráníte jim spolu mluvit. Jen nechápu, v čem to má být lepší. Našim posláním bylo a mělo by znovu být lidem trochu důvěřovat a ponechat jim svobodu si míru rizika v mnoha situacích posoudit sami. Pokud je šikanujeme nepatřičnými zákazy, vede to jen k tomu, že přestanou dodržovat veškerá pravidla. A v této situaci již dávno jsme. Pokud stát chce mít u lidí opět důvěru, musí být schopen vydávat rozhodnutí a zákony, které mají oporu v realitě, které jsou logické a které jdou dodržovat. Pokud se budeme podílet na nárůstů nepřiměřených represí, nejsme v ničem lepší než strany, co tu byly před námi a jsme vlastně úplně zbyteční. A teď se nebavím o koroně. Korona jednou skončí, ale problémy, které jsme chtěli řešit před ní, tu budou dál. Navíc, ve svobodné, demokratické společnosti se selhání jednotlivců postihuje až ex-post, na základě vyšetřování, důkazů a spravedlivého soudu, což nějakou dobu trvá. Snaha chtít všem zlým skutkům předejít tím, že na každého bude pohlíženo jako na zločince, a mít „spravedlnost“ hned a bez čekání, vede nejen k bezpráví a nespravedlnosti, ale také vytváří podhoubí pro totalitu.

• Je třeba určit si mantinely, za něž už nepůjdeme, a naučit se být tolerantní i k většině. Řada problémů, které trápí menšiny jde vyřešit tak, aniž by se zasahovalo do života většině. Manželství pro všechny do kvality manželství heterosexuálních párů nijak nezasahuje a je logické ho podpořit. Zároveň ale musím říci, že názor, že „nemělo by se to jmenovat manželství, protože manželství je svazkem muže a ženy“ mi přijde zcela rovnocenný k názoru „musí se to jmenovat manželství, jinak to nebude ono“. Obojí je jen něčí pocit, přitom něco, co se formálně nebude jmenovat manželství, ale dalo by to homosexuálním párům stejná práva, odmítáme a na potenciální spojence, s nimiž bychom mohli alespoň toto prosadit, nevybíravě útočíme. No a pak přijdeme s tím, že pohlaví v občance uráží trans gender lidi a místo, abychom jim umožnili ho neuvézt, přijdeme s nápadem, že ho vymažeme všem. A co jejich pocity? Co pocit žen, které chtějí oddělenou toaletu či šatnu od mužů, když zrušíme možnost důstojně prokázat pohlaví a do médií prohlásíme, že přece vždy mohli všichni chodit všude. A co pocity lidí, kteří si změnili pohlaví a těšili, až to konečně budou mít i v občance? V tomto už jsme úplně mimo mísu. A nejde jen o gender. Jde obecně o přístup „my víme, co je pro vás lepší, lépe, než vy sami“. Aktuální naladění části strany dokonce hraničí až s nenávistí. Za vše můžou ti druzí, za vše můžou bílí muži, na každém rohu číhá nějaké násilí, nějaká diskriminace. Rasistou už i pervitin, pokud se s ním předávkuje příslušník menšiny. Marně se pokouším to rozlišit od strašení migranty. Jako bychom byli nějaká SPD pro lepšo-lidi. Soustavné vnucování myšlenek, že politici jsou z podstaty zkorumpovaní, že muži jsou z podstaty násilníci, že běloši jsou z podstaty rasisté, že bohatí jsou z podstaty zločinci atd. to vše je úplným popřením liberalismu. Je třeba vytyčit si jasnou linii i na levici (na pravici ji dávno máme) a antiliberální myšlenky progresivní levice odmítnout. Je třeba naše návrhy a postoje opakovaně podrobovat testům, zda nepřiměřeně nezasahují do svobod a soukromí lidí a zda neexistují jiné cesty jak problém řešit, popř. zda je vůbec nutné „problém“ řešit.

• Je třeba jasně odmítnout útoky na kapitalismus. Kapitalismus je jediný systém, který umí ufinancovat demokracii. Ta je totiž drahá a pomalá, ale vyplatí se. Dokud ji někdo s vidinou lepších zítřků nezničí. Ti, kdo bojují proti kapitalismu, bojují proti demokracii. Ano, kapitalismus, zvláště ten současný, globální, má mnoho chyb a já rád budu účasten diskuzí, které to jsou a jak je napravit.

• Je třeba se na všech úrovních strany zase začít bavit o politice a ne se zabývat jen sami sebou, svými procesy, svou subkulturou a svým egem. Je třeba zase pracovat od nuly a rýpat se v jednotlivých tématech, kde trpí svobody nebo soukromí lidí.

• Je třeba podporovat růst regionálních osobností a dovolit jim, aby měli názor. Pokud všichni říkáme totéž, pokud se bojíme říct „já si myslím“, tak působíme jako jakási šedá beznázorová hmota, které někdo našeptává, co si má myslet. Pro lidi je pak snadné věřit, že nás někdo řídí z venčí. Pro politické konkurenty je snadné nás strčit do kapsy s lidmi, za kterými je vidět i nějaká práce a příběh a kteří sami svým vlastním jménem jsou garancí nějakých postojů, s nimiž se volič dokáže ztotožnit. Důvěru, jakou mají konkrétní lidé, politická strana mít nikdy nebude.

• Je třeba ukončit pokrytectví v zahraniční politice, kdy kritizujeme naše nepřátele, ale k podobným selháním u našich spojenců mlčíme. Nápadně to připomíná Orwela. Dělejme suverénní evropskou politiku a přispějme k tomu, aby Evropa byla skutečnou mocností a aby se i sama dokázala ubránit.

Další nápady, jak zlepšit fungovaní strany

• Přímá demokracie je skvělá věc, ale jako každý nástroj má své limity. Je dobře, že uvnitř strany tyto limity hledáme. Přesto se v předchozích dnech podařilo některé další limity najít. Představte si třeba situaci, kdy v hlasování o tom, že vstup do vlády bude zásadním hlasování, hlasuje 228 členů, z nichž většina schválí, že k odmítnutí prosazování našeho programu ve vládě, v níž jsme voličům slíbili, že jej budeme prosazovat, bude stačit >40% hlasů členů. Následně proběhne samotné hlasování, v němž hlasuje 1082 členů a hypoteticky 542 nebo třeba 648 z nich bude pro vstup do vlády. Bude to většina, bude to více než těch, kteří rozhodli, že hlasování má být zásadní (542 vs. 115) a přesto zradíme voliče a vládní odpovědnost odmítneme. Nestalo se. Ale ať máte jakýkoliv názor na vládu, příště se toto může stát v jiném hlasování, kde zrovna vy budete na protějším břehu. Zde si dovedu představit pojistku právě takovou, že aby hlasování bylo považováno za zásadní, nesmí počet členů, kteří vyvolali zásadní hlasování, nižší než počet členů, kteří hlasovali pro v samotném hlasování.

• Úpravu by si zasloužil i systém členským podnětů, kdy by měly být určité limity, do kdy musí podnět získat podporu a popř. jak často lze hlasovat o tomtéž. Není moudré delegovat na volené představitele určitou odpovědnost a pak je členskými podněty soustavně šikanovat. Taková úprava by vedla i k tomu, že ten kdo podnět navrhuje, si lépe rozmyslí, o jak závažnou věc jde a zda chce „střílet na prázdno“. Zde opět děkuji Petrovi Lyskovi za podnět. Konkrétní znění je k diskuzi.

• Opakovaně zaznívá a je i snaha nějak regulovat, jakým způsobem se smí kandidáti do vnitrostranických funkcí či v primárních volbách prezentovat. Dogma je takové, že jediný legitimní způsob je představit se na fóru, či na chůzi, v prostoru a místě k tomu vymezeném. Ostatní způsoby jsou prý nefér hra. Zkušenost ukazuje, že tento přístup je mylný. Je to podobné jako tvrdit, že politik, který dělá kampaň hraje nefér, a že volič si ho má najít. V takovém systému jsou pak zvýhodněni ti, kteří už nějakou viditelnost mají, nebo ti, kteří pravidla prostě poruší. Přitom prokázat jejich porušení, třeba když kandidát v primárkách obesílá členy a prosí je podporu, je nemožné a nic to neřeší. V takové systému jsou navíc zvýhodněni právě kandidáti a jejich voliči, kteří jsou aktivnější na platformách strany nebo jsou zaměstnancem strany. Domnívám se, že tuto iluzi „čisté kandidatury“ je třeba zahodit, neboť je k části kandidátů diskriminační, a je třeba přijmout fakt, že vnitrostranická kampaň je podobně důležitá, jako ta volební. Pravidla by měla směřovat pouze k tomu, aby kandidát nezneužívat funkce, nástroje a data, které má k dispozici v rámci své jiné role ve straně či veřejné funkci.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale patřím k těm lidem, kteří žijí reálný život a nevysedávám celé dny u fóra. Protože mě mnozí znáte jen z Facebooku a fóra, kde písemný projev a styl komunikace může zkreslovat, připravil jsem pro vás video s mým představením. Zároveň bych chtěl apelovat na členy, kteří vidí věci podobně jako já a přejí si, abych v kandidatuře uspěl, zda by byli ochotni vlastní aktivitou přispět k propagaci mé kandidatury u členů, které znají. Nepochybuji, že mí odpůrci to udělají a zorganizují se velmi rychle.

Děkuji za trpělivost se čtením a jsem připraven na vaše dotazy

foto_mini.jpg
foto_mini.jpg (25.57 KiB) Zobrazeno 3129 x
Naposledy upravil(a) Petr.Kapounek dne 02 pro 2021, 16:10, celkem upraveno 1 x.

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Giuseppe.Maiello
Místní předsednictvo
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 1110 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Podpora kandidatury Petra Kapounka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Ahoj Petře, já progresivní levičáky, budu vždy podporovat, pokud myslí vážně. Bohužel ve straně se někdo schová za progresivní levice v Bruselu, ale ve zkutečností reprezentuje české prospěchářství ... Takže se nezlob proti takovému proudu v celku. Myslím si, že mladý levicové Piráti nejsou vůbec špatní a je třeba je podporovat a nenechat je v náručí bruselským chameleonům (a tímto nemyslím ovšem Marcel, ale zbytek).

Dál jsem Ti hlas a pokud se postavíš čelem proti prospěchářství, budeš pro stranu velký přínos.

giuseppe

Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 2):
Miroslav.Radimersky, Robert.Magni
Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 3246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj, asi by mi mělo lichotit, že mě ty nebo Horák považujete za tak jasnou a horkou kandidátku na předsedkyni, dokonce s ambicí se postavit Ivanovi, ale tyto konspirace můžeš opět uložit do polštáře a spát na nich, protože jsem nikdy takovou ambicí neoplývala a neoplývám. Pokud jsem ale hrozbou zrovna pro tebe, člověka, který za svobodu považuje to, že může na krajské schůzi v kuchyňce stahovat ženě kalhotky bez jejího svolení - a že za to hlavně nebude kritizován - pak jsou mé hodnoty pevné a jasné. .)

Europoslankyňa.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Mám tam překlep - má tam být "pokukoval po premiérském křesle" :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Robert.Magni

Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Marketa.Gregorova píše: 02 pro 2021, 16:47

Ahoj, asi by mi mělo lichotit, že mě ty nebo Horák považujete za tak jasnou a horkou kandidátku na předsedkyni, dokonce s ambicí se postavit Ivanovi, ale tyto konspirace můžeš opět uložit do polštáře a spát na nich, protože jsem nikdy takovou ambicí neoplývala a neoplývám. Pokud jsem ale hrozbou zrovna pro tebe, člověka, který za svobodu považuje to, že může na krajské schůzi v kuchyňce stahovat ženě kalhotky bez jejího svolení - a že za to hlavně nebude kritizován - pak jsou mé hodnoty pevné a jasné. .)

Čekal jsem, kdy někdo tuto interpretaci událostí vytáhne. Gratuluji. Mělo by mi lichotit, že na mě nic jiného nemáte a budete se do nekonečna motat jen na tomto.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Robert.Srejma

David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 690 poděkování
Dostal poděkování: 5397 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Možná bude mít někdo víc času a chuti rozporovat ty konspirace, na kterých stavíš svůj význam. Mě asi stačí, že náhodně onálepkovat lidi co nemáš rád jak jsou jako hrozně proti liberalismu (včetně úplně blatantních lží o tom, jak nenávidíme auta a chceme lidem kázat jak mají souložit v doprovodném videu) nepovažuju za úplně dobrý. Stejně tak postavit si pár slaměných panáků proti kterým se hrdině vymezíš není úplně nejvíc fér postup. Ale pohoda, to by bylo na jinou debatu.

Co se mi zdá jako úplně šílený je tvůj letní výkon krátce po kauze Feri. To jsi v červnu slavně vyjel s velkým odhalením, že celý problém Feriho je uměle Piráty zorganizovaná kauza před volbama (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kem-665773, naštěstí to brali jen PL), což jako..cože. Tenhle čistej ublíženej lunatismus, který nezahájil megaskandál jen s velkým štěstím (a byl by to velmi zasloužený skandál teda) je za mě osobně víc než důvod říct "ne, fakt to není na žádnou vedoucí funkci ve straně". Nebo za to chystáš nějakou omluvu, vysvětlení nebo jak?

OFFTOPIC(jinak teda Assange se strana docela zastává, vesměs ústy... Markéty Gregorové https://gregorova.eu/en/wag-the-assange/, https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/gr ... sange.html, https://www.piratskelisty.cz/clanek-293 ... m-assangem)

Dominik.Becka
Místní předsednictvo
Profese: manažer řízení rizik, zastupitel MO
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování

Příspěvek od Dominik.Becka »

Ten status i tvé další vystupování na sociálních sítích i na systémech strany vůči tvým kolegům a kolegyním je opakovaně naprosto bizarní. Nevím, proč bys je chtěl a měl vést. První kandidát, kde hlasuju proti.

Veronika.Murzynova
Komunální zastupitel/ka
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 1235 poděkování
Dostal poděkování: 1219 poděkování

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Tolik slaměných panáků v jednom textu jsem už dlouho neviděla. Nějak si nedovedu představit, že zrovna Petr bude za stranu vystupovat v médiích a udávat politický směr.

"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Lukas.Hejduk
Kontrolní komise
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 2439 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Ahoj Petře,

úvodním příspěvkem jsi ukázal, že jsi buď totální demagog a mistr fabulace a nebo žiješ v nějaké abstraktní realitě, kde nebezpečné levičáky nacházíš i doma pod postelí. Takže neočekávám, že tady bude chuť nebo možnost k nějaké smysluplné diskusi.

I tak mi přijde správné pár věcí napsat. Když ne pro tebe, tak třeba i pro návštěvníky zvenku nebo média, která si to tu budou číst a následně vyrábět článek 'významný člen bojuje proti komunistům ve straně!'.

V první řadě úplně bizarní je na jedné straně říkat, že za náš neúspěch a problémy mohou levičáci ve straně a to, že nahlas říkají věci a Ivan se proti nim dost nevymezil. A na druhé straně horovat za to, abychom měli stranu plnou osobností, které mají odlišné názory a nebojí se je říkat. To ti dost nehraje.

Jinak když si odmyslím ten balast o zlých progresivistech, tak tu nastiňuješ vizi strany, která se téměř v ničem neliší od STANu ('strana pro normální lidi, co v životě něco dokázali, osobnosti, u kterých je jedno, co říkají, hlavně když to není moc divný a už vůbec ne doleva') a nebo TOPky ('šikovný mladý kuci, co chtěj sexy štíhlej stát, abstraktní svobodu a tak trošku ovládaj počítač'). Chápu, že to co nás má odlišit od STANu ve tvý vizi bude kritika spojenců a zastávání se J. Assagne?

Teď k těm konspiracím o progresivistech:

V téhle straně na kapitalismus neútočí vůbec ale absolutně nikdo a vůbec to není issue. Určitě se neshodneme na míře jeho regulace, ale nějaké volání po odstranění volného trhu, volné soutěže atd tady vůbec není. Napadá mě jeden Holoďňák, který už ve straně není. Možná bych našel další dva, tři lidi, co by řekli, že chtějí kapitalismus jako celek odstranit (ne modifikovat), ale ti to rozhodně nikam a nikomu netlačí.
V ODS je řádově víc členů, co si myslí, že Pinochetův režim byl vlastně docela fajn. To ale fakt neznamená, že ta strana inklinuje k fašismu. Nebo jo?

Devadesát procent těch věcí, které zmiňuješ, tak jsou buď vyslovený nesmysly, který ve straně nikdo nikdy neřekl nebo jsi to totálně překroutil, přiostřil a vyfabuloval. Takový věci o kterých ty mluvíš reálně nikdo nikde nenavrhuje a nenavrhoval a pokud ano, jedná se o naprosto marginální názory bez šance na jakýkoli ovlivnění debaty ve straně.

Pokud něco tak ta levicovější část strany vytrvale slábne. Nejpozději od CF 2020 v Ostravě prohrála každý důležitý hlasování, který mělo rozhodovat o směřování strany. Za sebe říkám spíš bohužel, ale respektuju to. Za poslední rok a půl jsme stihli vlézt do koalice, kvůli které jsme potlačili jakékoli kontroverzní (tj. primárně levicovější) téma, které by mohlo STANu vadit. Teď po volbách jsme vlezli do vlády, která je konzervativní, pravicová a mnohá naše témata absolutně neakcentuje. Výsledkem je 8% v posledním Kantaru (který nám jinak dost nadržuje). Ale jasně - problém je přílišná levicovost. To víš, že jo.

Říkáš, že ti nevadí 'normální levice'. Zároveň se opakovaně otiráš o naše europoslance. Já ve skutečnosti vůbec nevnímám, že by v jejich činnosti byly a tak dominantní levicový témata. V souvislosti s Markétkou jsem nejvíc vnímal hlavně věci okolo Číny (a Tchaj-wanu), u Mikuláše věci okolo autoritářských režimů V4, u Marcela zase věci okolo svobody internetu. Ale když už něco levicovýho řeší, tak převážně úplně normální témata, který běžně akcentuje levice všude na světě - ekologie, přerozdělení, daně. Nějaký ultralevičácký věci si tam maluješ akorát ty.

Na závěr jen do OT k tomu neslavnýmu incidentu s kalhotkama: OFFTOPICZ toho jak jsi to kdysi sám do médií popsal (předpokládám tvůj autentický pohled), tak z toho vycházíš minimalně jako creepy buran. Ale i kdybys náhodou byl kompletně v právu, tak věci který si z toho svýho zážitku odnášíš a konstruuješ jsou fakt úplně mimo.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

/ironie/ Člen inkviziční komise pro mučení Prahy /ironie/
KK, dejte vědět, kdykoli můžu s něčím vnitrostranickym pomoct.

+420 777 2I2 272

Vojtech.Pikal
Vedoucí resortního týmu
Profese: politik, informatik
Dal poděkování: 33536 poděkování
Dostal poděkování: 26851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petře, mám respekt k tvému rozhodnutí do toho jít, ale pokud každou kritiku kapitalismu považuješ automaticky za útok na demokracii, obávám se, že racionální diskuze není možná.
Nemusím ani rozebírat extrémní příklady osob bohatších než celé státy nebo nebezpečí state capture. Stačí prostě vědět, že ochranu životního prostředí (a teď mluvím o vodě a vzduchu v bezprostředním okolí, ne o globálním měřítku) prostě žádný kapitalismus nezajistí.

We can dance!, like Jellyfish
člen týmu RP, AO, ZO, FT; vedoucí MRT Demokracie
Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“