Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporují nominaci Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Ano

163
84%

Ne

21
11%

Zdržuji se

10
5%
 
Celkem hlasujících: 194 - Celkem hlasů: 194

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 895
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1051 poděkování
Dostal poděkování: 3072 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Jelikož pro mě Vráťa dělal mnohé grafiky jako můj kontraktor a následně jsem s ním dobrovolnicky spolupracovala i v rámci sněmovní kampaně pro mladé, bych zde také ráda vyjádřila podporu jeho kandidatuře.

Je to dle mé zkušenosti zodpovědný, spolehlivý a kreativní člověk, který se i v nejvyhrocenějších chvílích kampaně projevil jako vedoucí a ten, co umí udělat kvalitní rozhodnutí pod tlakem - stejně jako přinese ke stolu dobrý nápad, když je potřeba. Nemyslím si, že vedoucí nutně sám musí být markeťák či grafik, ale fakt, že to vše Vráťa nese v jedné osobě, je pro mě třešničkou na dortu.

Věřím i v jeho pirátské nastavení a ideály - a to, že pokud je zklame, vyvodí odpovědnost.

Proto bych ho chtěla podpořit a doufám, že dá mediálnímu odboru krásný nový kabátek!

Uživatelský avatar
Michal.Soltys
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 49
Registrován: 25 říj 2017, 20:51
Profese: Dělník
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 430 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Michal.Soltys »

Ahoj, položím otázky všem kandidátům stejné.

  1. Jakým způsobem sehnat a udržet odpovídače na komunální/regionální úrovni. Protože komunikace s publikem je to, za co jsme také chválení.

  2. Jelikož všichni kandidáti máte co nabídnout, tak by mne zajímalo, pokud tedy vyhraješ, zda se budeš aktivně snažit využít "superschopnosti" svých protikandidátů ?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Soltys za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Filipek, Hana.Vodrazkova
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Ahoj, díky za dotazy a taky děkuji za práci odpovídačů během sněmovní kampaně. Je to někdy fakt očistec.

Michal.Soltys píše: 14 říj 2021, 17:47

Ahoj, položím otázky všem kandidátům stejné.

1 Jakým způsobem sehnat a udržet odpovídače na komunální/regionální úrovni. Protože komunikace s publikem je to, za co jsme také chválení.

Sehnat
0) naprostá samozřejmost by mělo být zapojení členů daných MS/KS. Mám základ manuálu pro jejich motivaci, jelikož se s nedostatkem snahy potýkám i ve "svém" KS. V manuálu je selfpromo postup a návrh achievementů s konkrétními odměnami. Člověk do toho pak líp vpluje.
a) dobrovolníci v rámci Nalodění.
b) vytipováním stálého a pravidelného neutrálního odpovídače, který nemá zadání - jeho/její povzbuzení a snaha o navázání spolupráce.
c) dle dalšího know-how stávajících odpovídačů (radius známých, okolí, regp).

Silný tým odpovídačů v zádech s dezinfo týmem je nutné více podporovat, útoků přivývá. Používejme také hybridní strategie a mějme v merku mnohdy vlivné a početné místní skupiny.

Udržet
Práce s lidmi a motivační řeči ne vždy stačí, ačkoliv je to základ. Je potřeba zavést také systém odměňování.

Michal.Soltys píše: 14 říj 2021, 17:47

2 Jelikož všichni kandidáti máte co nabídnout, tak by mne zajímalo, pokud tedy vyhraješ, zda se budeš aktivně snažit využít "superschopnosti" svých protikandidátů ?

Předně říkám, že vítám kandidaturu Ondřeje Tůmy i Zuzky Klusové. Ondřeje tolik neznám, Zuzka je výrazná tvář svého regionu a sama uvádí, že by v podstatě měla na plnění role Vedoucí MO velmi omezený a limitovaný čas a prostor (což by vedlo dle mého názoru pouze k zachování neutěšeného stavu bez osobního plného nasazení po republice). Mám v úmyslu, pokud dostanu důvěru členstva já, Zuzku oslovit v každém případě a přizvat ji ke spolupráci jako znalkyni lokálních problematik a potažmo obecně budu naslouchat názorům obou (či dalších) protikandidátů. Počítám rovněž s účastí současného zastupujícího VMO Ondřeje Klimeše, pokud bude mít zájem. Mým cílem je tedy co nejvyšší míra spolupráce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Michal.Soltys
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Lukas.Kohout píše: 14 říj 2021, 15:46

Ahoj @Vratislav.Filipek

1. zajímalo by mě, jestli plánuješ upgrade Piráckého CI a grafického manuálu?

Ahoj! No stoprocentně. Potřebujeme se posunout k čistému vizuálu. A jsem přesvědčen, že na základě zkušeností dokážeme revitalizaci, ne rebranding, provést sami bez vynakládání peněz agentuře, a zajistit odpovídající průzkum, který nám odhalí správnou cestu. Obecně jsem zastáncem čistého minimalismu, proto jsem během sněmovních voleb tak krvácel z očí. Dodává to na lehkosti (a lehká by měla být celá komunikace), stručnosti, důvěryhodnosti, míře ztotožnění se s "produktem", v tomto případě tezemi a aktivitami Pirátů.

Lukas.Kohout píše: 14 říj 2021, 15:46

2. v průběhu kampaně vznikl generátor kampaňové grafiky. Líbilo by se mi, kdyby vzniklo něco takového "doopravdy". Webová aplikace, kde si vyberu šablonu, použití, formát, nahraji fotku nebo vyberu nějakou ilustrační z free fotobanky, napíšu text a exportuji hotový obrázek. Myslím, že by to moc pomohlo MSkům a sjednotili by se výstupy. Co si o tom myslíš?

Díky

Hodlám poskytnout krajům šablony ve více formátech pro snadnou manipulaci s textem a obrázkem. Hodlám oslovit MSka nebo KSka s nabídkou školení a předělání šablon, které (pokud takové jsou) používají třeba zastaralé nebo mimo, ehm, hranice vkusu. Inicioval jsem vznik několika generátorů během sněmovní kampaně. Generátor s vyměnitelným textem či obrázkem již máme, jen ho překopeme do nové CI/BI. Je tu jedna drobná potíž - může uniknout a můžou se šířit hoaxy. Na druhou stranu, odteď už v každé kampani navždy budou vznikat cizí generátory, ovšem proč to někomu zlehčovat, že ano. Najdeme způsob, jak tento jednoduchý postup tvorby a exportu stranické grafiky uvést v život a zároveň minimalizovat hrozbu zneužití.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Lukas.Kohout, Eva.Novakova, Michal.Soltys, Vaclav.Zidek
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Jan.Hamal.Dvorak píše: 13 říj 2021, 13:08

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Vráťo, jak bys přistoupil k problému, že o nás mají voliči vysoké mínění, věří našim kompetencím a zdráhají se přímo zapojit, protože si myslí, že na to nemají? Dokázal bys změnit naši prezentaci tak, aby nás lidé vnímali jako někoho, kdo jim pomůže dorůst? Bude potřeba i změna poměrů uvnitř strany? Jak jí dosáhneme?

@Jan.Hamal.Dvorak Děkuji za tuto zapeklitou otázku!
Takže se pokusím být co nejkonkrétnější a upřímně mě zajímá, co si o tom myslíš.

Nedůvěra ve vlastní schopnosti?
Pokud má někdo přesně tyto zábrany ke vstupu do strany nebo k zapojení do KETů nebo do prostého dobrovolnictví, bude to nejspíš nedostatkem komunitní činnosti a naším vlastním dosavadním přílišným mediálním sněmovnocentrismem (hrozná věta!). U lidí, kteří mají chuť pomáhat jakkoliv to jde a připojit se k Pirátům, bychom měli vzbuzovat především lidskost, aby věděli, že se mohou realizovat v široké škále aktivit. Tomu můžeme přizpůsobit lokální mediální prezentaci (například dost pragmaticky podle toho, kdo si myslíme, že nám chybí). Je dobré připomínat startovní čáry našich (dnes už bohužel bývalých) poslanců, kteří ve straně profesně dorostli neuvěřitelným způsobem. Setkáváním se s občany a příznivci na základě lokálních témat a cílená propagace těchto činností by měla být klíč, takže např. když máme někoho, kdo se zajímá o sport, další takové asi osloví uspořádáním nějakého happeningu s tím obsahem. Nevím, jestli neříkám z tvého pohledu samozřejmé floskule, a tak mi dej prosím k tomuto komentáři feedback).

Změna poměrů uvnitř strany, aby se lidi nebáli přidat a mohli růst: Je otázka, co konkrétně tím myslíš.

  • Jestli myslíš třeba kritéria přijímání, která se napříč republikou určitě dost různí, tak si myslím, že by strana měla aktivněji oslovovat potenciální zájemce o příznivectví, členství nebo pomoc. V součinnosti s PO/TO.
  • Jestli myslíš konkrétně prezentaci KET a dalších týmů jako platforem, kde k nám skrz nějaký zájem přičichnou noví lidé a postupem času svůj zájem přetaví třeba v odbornost, tak to bych podporoval tím, že bych rozšířil povědomí o těchto týmech.
  • Jestli se bavíme přímo o procesu dorůstání členů, potenciálních členů a příznivců, chtěl bych začít s takovým hybridním projektem, kdy by nějaký odborník na něco ve straně vždycky dělal YouTube subkanál nebo streamy o svém tématu populárně naučnou formou, představoval svůj background a cestu, která vedla až k současnému stavu. Nebo by obsahem byla čistě populárně naučná tématika bez politického zabarvení, což by mělo možnost ukazovat naše lidi jako lidi a odborníky a prorážet tím bubliny.
  • Pokud myslíš systém růstu lidí, kteří mají zájem něco měnit, chtějí toho docílit v rámci Pirátské strany v regionech, tak bychom mohli vést část permanentní kampaně směrem, že je to možné a jaké na to my máme nástroje.

Myslels něco jiného? Neváhej položit doplňující otázky, těším se!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvek:
Robert.Magni
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Marketa.Gregorova píše: 14 říj 2021, 17:19

Jelikož pro mě Vráťa dělal mnohé grafiky jako můj kontraktor a následně jsem s ním dobrovolnicky spolupracovala i v rámci sněmovní kampaně pro mladé, bych zde také ráda vyjádřila podporu jeho kandidatuře.

Je to dle mé zkušenosti zodpovědný, spolehlivý a kreativní člověk, který se i v nejvyhrocenějších chvílích kampaně projevil jako vedoucí a ten, co umí udělat kvalitní rozhodnutí pod tlakem - stejně jako přinese ke stolu dobrý nápad, když je potřeba. Nemyslím si, že vedoucí nutně sám musí být markeťák či grafik, ale fakt, že to vše Vráťa nese v jedné osobě, je pro mě třešničkou na dortu.

Věřím i v jeho pirátské nastavení a ideály - a to, že pokud je zklame, vyvodí odpovědnost.

Proto bych ho chtěla podpořit a doufám, že dá mediálnímu odboru krásný nový kabátek!

Pokorně děkuji za podpůrná slova.
Chtěl bych k tomu jenom podotknout, že práce pro Piráty je pro mě poslání, protože stranu považuju za nejdůležitějšího a zásadního představitele liberální demokracie a změny ve společnosti odspoda, a hodlám jí věnovat maximum své energie.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Marek.Forster
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Vratislav.Filipek píše: 15 říj 2021, 04:24

Ondřeje tolik neznám, Zuzka je výrazná tvář svého regionu (...)

A samozřejmě rád víc poznám a případně přizvu k nějaké formě spolupráce!

Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

#8 [projektové řízení, práce s daty, přesné zacílení a exekuce vč. vhodné kreativy]
Co stálo za extrémním úspěchem kampaně pro mladé lidi na Instagramu?
Mimo jiné 3 věci: To, že obecná hlavní linka kampaně neměla ducha, že jsme kampaní pro mladé lidi komunikovali správným stylem témata mladé generace a to, že jsme se u #neninamtoukradeny na nic neptali agentury a dělali jsme kampaň tak, jak jsme chtěli. Před startem jsem v nastavení KPM udělal změny tak, aby se minimalizoval bizár efekt, který nás doprovázel v hlavní kampani především kvůli tomu, že obsah neodpovídal formě.
@Laureen.Hollge a spol vytvořila tým ambasadorů kampaně a seznam základních hesel, spolu s týmem jsme je pak připravili do průzkumu a používali po celou kampaň.
Měli jsme absolutní svobodu, a tak jsme mohli vypouštět ven videa a posty, které by do hlavní linie kampaně neprošly https://www.facebook.com/neninamtoukradeny (na FB menší pozornost, primárně jsme se soustředili na IG).
Spolu s @Laureen.Hollge, @Jaromir.Horky, Jakubem Komárkem a jednotlivými garanty programových bodů, z Pirátů @Klara.Kocmanova, @Katerina.Stojanova, @Lukas.Blazej, @Stepan.Drtina, @Adam.Zabransky a @Frantisek.Kopriva, jsme tu kampaň dovedli od úspěšného začátku do úspěšného konce.
Graf v obrázku ukazuje, jak je důležité komunikovat s cílovou skupinou tak, aby se stala zároveň šiřitelem kampaně a dotkla se správných influencerů v těch oblastech.
Hlavní linie sněmovní kampaně 2021 byla během toho stejně nereformovatelná. Odpovědná místa trvala na svém plošném cílení, tím se smyly kontury naší značky a komunikace ve vidině volebního zisku, do toho spadá ještě jeden důležitý faktor: hlavní linie kampaně se snažila VYPADAT jako prezentace profesionálních, erudovaných politiků (využívala k tomu třeba ty slavné fotky v pološeru).
Pokud chtěla prezentovat naše kandidáty jako schopné a kompetentní lidi, mělo to z toho vyzařovat mezi řádky stylem narativu a dění na obrázku, ne nastavením barev a světel nebo dlaždicového stylu grafiky.
Grafy a reporty samotných odpovídačů od začátku do konce kampaně #neninamtoukradeny ukazují, že tohle nám prostě před volbami vyšlo.
#obratmelist, nejvyšší čas vrátit Pirátům budoucnost. #nenimitoukradeny

https://www.facebook.com/obratmelist2021

08B-full.png
08B-full.png (958.72 KiB) Zobrazeno 193 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 280
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 1847 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj.
Zajímalo by mě, zda by jsi byl ochotný sestavit tým z Pirátských mediálních odborníků (ať už se nějak výrazně podíleli na kampani, či nikoli) a vytvořit, s užitím všech dostupných - tedy i strategických - materiálů poučnou "diplomku", která by mohla do budoucna sloužit jako varování, ale především jako studijní materiál.
Předpokládám, že by existovala verze veřejná a interní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Lukas.Kohout

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Robert.Magni »

Martin.Martin píše: 15 říj 2021, 12:26

Ahoj.
Zajímalo by mě, zda by jsi byl ochotný sestavit tým z Pirátských mediálních odborníků (ať už se nějak výrazně podíleli na kampani, či nikoli) a vytvořit, s užitím všech dostupných - tedy i strategických - materiálů poučnou "diplomku", která by mohla do budoucna sloužit jako varování, ale především jako studijní materiál.
Předpokládám, že by existovala verze veřejná a interní.

A kdo to zaplatí a kdo to bude číst ?

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“